دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

رنگ مورد علاقه شما در مورد شخصیت تان چه می گوید

ممکن است در طول زندگی خود، دو بار هم به رنگ مورد علاقه‌تان فکر نکرده باشید، اما این می تواند چیزهای زیادی را در مورد شخصیت شما آشکار کند. البته برای شناختن شخصیت یک فرد، راه های بیشتر و بهتری از ترجیح رنگ او وجود دارد، چراکه افراد دارای لایه های شخصیتی زیادی هستند. با این حال، علاقه به رنگ های خاص ممکن است به ویژگی های روانی خاصی در لایه های زیرین اشاره کند.

برای مثال، افرادی که به رنگ آبی علاقه دارند، ممکن است شخصیت آرام‌تری داشته باشند. از سوی دیگر، کسانی که از رنگ قرمز لذت می‌برند، حالت غالب و پرانرژی‌تری دارند. افرادی که به رنگ زرد جذب می شوند ممکن است شاد به نظر برسند.

فهرست عناوین
رنگ مورد علاقه شما در مورد شخصیت تان چه می گوید

دلیلی وجود دارد که مردم هنگام آشنایی با شما در مورد رنگ مورد علاقه شما می پرسند. این یکی از اولین سوالاتی است که به ذهن خطور می کند، زیرا مفهومی آسان برای پیوند دادن است. رنگ ها زندگی را زیبا و پر جنب و جوش می کنند و دانستن اینکه چرا مردم ترجیحات رنگی خاصی دارند، حتما برای شما جالب خواهد بود. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

در این راستا، یک تست روانشناسی رنگ می تواند به کشف جنبه های عمیق تری از شخصیت شما کمک کند. یک روانشناس سوئیسی بنام ماکس لوشر، این تست روانشناسی را با نام تست رنگ لوشر در سال 1947 طراحی کرد. او این طرح را در حین اخذ دکترای خود در روانشناسی، روانپزشکی و فلسفه برای ارزیابی شخصیت ها ایجاد کرد.

او حتی پایان نامه خود را بر اساس این مفهوم قرار داد و در نهایت تست رنگ لوشر را توسعه داد. از آنجا به بعد، این تست روانشناسی رنگ در سطح جهانی با عنوان "تست رنگ لوشر" شناخته شد.

به خاطر داشته باشید که این آزمون بسیار ذهنی است زیرا از ترجیحات فردی ناشی می شود. با این حال، هنوز هم راهی سرگرم کننده برای یادگیری بیشتر در مورد شخصیت خودتان است.

 

محققان توضیح می دهند که رنگ مورد علاقه شما در مورد شخصیت شما چه می گوید

لوشر نظریه خود را بر این ایده متمرکز کرد که رنگ ها خواسته ها و نیازهای اصلی فرد را نشان می دهند. به این ترتیب، این آزمون، عینیت را ارائه می دهد، زیرا اکثر مردم واکنش های مختلفی را به رنگ ها نشان می دهند. با این حال، هنگام در نظر گرفتن ترجیحات فردی، مؤلفه ذهنی و درونی فرد هم وارد بازی می شود.

برخی از روانشناسان هنگام تلاش برای درک انگیزه ها، خواسته ها یا شخصیت یک فرد، این تست را به مراجعان می دهند. در این آزمون روانشناسی، اصولاً هشت کارت با رنگ های مختلف به فرد ارائه می شود. سپس روانشناس از بیمار می خواهد که رنگ مورد علاقه خود را از میان آن هشت رنگ انتخاب کند. کارت انتخاب شده برداشته می شود. فرد مراجعه کننده دوباره باید از بین رنگ های باقیمانده، رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کند. و این پروسه تا تمام شدن کارت ها و انتخاب همه رنگ ها ادامه پیدا می کند.

روانشناس از بیمار می خواهد که در انتخاب رنگ ها حتما یک قانون را رعایت کند: تمرکز صرفاً روی رنگ ها. به عبارت دیگر، فرد مراجعه کننده فقط باید به احساسات و عواطفی که رنگ ها برمی انگیزند توجه کنند. اگر رنگ ها بر اساس باورهای مختلف مثلا رنگ لباس تیم ورزشی مورد علاقه، یا حالت رنگ بر روی ماشین مورد علاقه انتخاب شوند، نتایج را مخدوش می کند.

به عنوان مثال، کسی ممکن است رنگ آبی را به عنوان رنگ مورد علاقه خود انتخاب کند زیرا آن را با ساحل مرتبط می کند. دیگران ممکن است به دلیل ترجیح شخصی، نارنجی را انتخاب کنند. با این حال، جلوگیری از این ایده ها و توجه به روحیه خود برای ایجاد نتایج دقیق ضروری است. احساساتی که از دیدن رنگ ها دریافت می کنید باید انتخاب های شما را راهنمایی کند.

وقتی یک روانشناس نتایج را رمزگشایی می کند، هم بر موقعیت و هم بر معانی رنگ ها تمرکز می کند. در نظر گرفته می‌شود که رنگ‌های اصلی در درجه اول قرار بگیرند، مانند قرمز، آبی و زرد. این رنگ ها نماد نیازها و خواسته های روانی اولیه هستند. رنگ‌های تیره‌تر مانند بنفش، قهوه‌ای و مشکی باید در آخر قرار گیرند. اگر بیمار ابتدا این موارد را انتخاب کند، می تواند نشان دهنده ویژگی های شخصیتی تاریک باشد.

 

 

رنگ مورد علاقه شما چه چیزی را در مورد شخصیت تان مشخص می کند؟

اکنون که با روند تست روانشناسی رنگ لوشر آشنا شدید، توضیح خواهیم داد که هر رنگ اصلی در مورد شما چه چیزی را نشان می دهد.

 

آبی، رنگ مورد علاقه بسیار رایج:

اگر این رنگ را به عنوان رنگ مورد علاقه خود انتخاب کرده اید، نشان دهنده نیاز به محبت و آرامش است. همچنین نماد تمایل فرد برای رضایت و هماهنگی است. اگر ابتدا این رنگ را انتخاب کردید، ممکن است نشان دهنده عدم تعادل در زندگی شما باشد. شاید شما بیش از هر چیز خواهان آرامش درونی باشید، بنابراین انتخاب رنگ شما منعکس کننده آن است.

 

رنگ سبز:

این رنگ نشان دهنده تمایل فرد به فعلیت و شناخت است. انتخاب رنگ سبز عمیقاً با دستیابی به چیزی فراتر از خود و داشتن اهداف در زندگی مرتبط است. اگر ابتدا این را انتخاب کردید، ممکن است نشان دهنده نیاز به اثبات خود باشد. با این حال، اگر این رنگ در موقعیت بعدی باشد، می تواند به معنای مشکلات همبستگی یا عدم قطعیت یا نداشتن جهت مشخص شخصیتی باشد.

 

رنگ قرمز:

اگر این رنگ را به عنوان رنگ مورد علاقه خود انتخاب کرده اید، احتمالاً شخصیت غالبی دارید. این رنگ نشان دهنده اعتماد به نفس، انرژی و قدرت است. بسته به موقعیت آن، ممکن است نشان دهد که یک فرد چقدر فعالیت را در زندگی خود می خواهد.

 

رنگ زرد:

انتخاب این رنگ ابتدا نشان دهنده خوش بینی و امید به آینده است. بنابراین، اگر فردی این رنگ را در موقعیت‌های بعدی قرار دهد، ممکن است به معنای افسردگی یا نگاه بدبینانه به زندگی باشد.

 

رنگ بنفش:

اگر در تست روانشناسی لوشر این رنگ مورد علاقه شما است، می تواند چندین تفسیر داشته باشد. انتخاب آن در ابتدا نشان دهنده خود محوری یا تزلزل و ناامنی است. با این حال، اگر این کارت را در وسط یا انتهای انتخاب ها قرار دهید، ممکن است به این معنی باشد که شما همدل و حساس هستید.

 

رنگ خاکستری:

انتخاب این رنگ به عنوان رنگ مورد علاقه شما، نگرش بی تفاوت یا بی احساس را نشان می دهد. هر چه رتبه این انتخاب بالاتر باشد، حضور بیشتر این جنبه ها در شخصیت شما را منعکس می کنند.

 

رنگ قهوه ای:

انتخاب رنگ قهوه ای به عنوان یک رنگ مورد علاقه به این معنی است که شما نیازهای بدنی و جسمانی را بالاتر از هر چیز دیگری قرار می دهید. هرچه قدر رتبه این انتخاب بالاتر باشد، به این معنی است که تمرکز شما بر روی تحقق این خواسته ها بیشتر است. با این حال، اگر در انتهای آن قرار گیرد، احتمالاً اهمیت زیادی برای نیازهای بیولوژیکی خود قائل نیستید.

 

رنگ مشکی:

افرادی که رنگ مشکی را به عنوان رنگ مورد علاقه خود انتخاب می کنند، ممکن است شخصیت تیره تری داشته باشند. آنها ممکن است احساسات یا خواسته های سرکوب شده داشته باشند یا از رویارویی خشن و مشاجره با دیگران لذت ببرند.

 

امیدواریم این تست به شما کمک کند تا شخصیت خود را عمیق تر درک کنید. ممکن است که این تست کمی اغراق‌آمیز به نظر برسد ، چرا که این یک آزمون ذهنی است. با این حال، رنگی که بیشتر با آن طنین انداز می‌شوید می‌تواند خواسته‌های پنهان یا احساسات سرکوب‌شده شما را آشکار کند. لطفاً به رنگ های اطراف خود توجه کنید زیرا ممکن است نگاهی اجمالی به شخصیت درونی شما داشته باشند.

 

سخن پایانی در مورد تست روانشناسی رنگ لوشر و پیوند آن با شخصیت شما

می‌توانید هزاران آزمون شخصیتی را به صورت آنلاین پیدا کنید که به شما کمک می‌کنند تا خود درونی و برترتان را پیدا کنید. بیشتر افراد، تمایل زیادی به احساس ارتباط بیشتر با خود دارند و تست های شخصیت می تواند این نیاز را برآورده کند. ممکن است فکر کنید که رنگ مورد علاقه شما اهمیت زیادی ندارد، اما چه بخواهید و چه نخواهید، این علاقه هنوز هم بخشی از شخصیت شما و بیانگر ابعاد درونی آن است. در هر صورت، رنگ‌های اتاق یا خانه شما می‌توانند نگاهی اجمالی به درونی‌ترین افکار و احساسات شما داشته باشند.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید