دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 نشانه اینکه شما میانگرا یا آمبیورت هستید

آیا این موضوع آشنا به نظر می رسد؟ دوستان شما بعد از ساعت کاری برای تفریح بیرون می‌روند و شما را هم دعوت می کنند. می‌خواهید بروید، اما یک جفت دمپایی راحت در خانه و فیلم مورد علاقه‌تان در تلویزیون در انتظار شما است. شما بین این دو انتخاب سردرگم شده‌اید، چرا که هر دو عالی به نظر می‌رسند. اگر با این احساس روبرو می‌شوید، شما در حال بروز علائم میانگرایی یا آمبیورت هستید. 

وقتی صحبت از تعامل اجتماعی به میان می آید، افراد میانگرا در حصار هستند. نه به اندازه درون گراها گوشه گیر و نه به اندازه برون گراها برونگرا، آنها جایی در وسط این دو گروه قرار می‌گیرند.

فهرست عناوین
10 نشانه اینکه شما میانگرا یا آمبیورت هستید

مواقعی وجود دارد که افراد در دسته‌بندی های منظم سیاه و سفید قرار می‌گیرند، اما در اکثر مواقع، ما در یک مقیاس کشویی قرار می گیریم. میزان تعامل اجتماعی مورد نظر ما می‌تواند بر اساس خلق و خوی ما یا سایر عوامل محیطی متفاوت باشد. به عنوان مثال، اگر شما شب گذشته خیلی کم خوابیده باشید، به احتمال خیلی قوی، امشب انتخاب تختخواب‌تان در اولویت قرار دارد.

 

نوع دسته‌بندی شخصیتی من چیست؟

این مفهوم که افراد در دو دسته درون‌گرا یا برون‌گرا قرار می‌گیرند توسط کارل یونگ، روان‌پزشک سوئیسی قرن بیستم ابداع شد. یونگ نظریه خلق و خو را توسعه داد و در آنجا دو نگرش متفاوت را که مردم نسبت به دنیای خود دارند شناسایی کرد. درونگرایی و برونگرایی.

به طور کلی، برون گراها بودن در کنار افراد دیگر را دوست دارند و از محیط های ناآشنا نمی‌ترسند. از سوی دیگر، درونگراها با تنها بودن در خانه و تأمل در افکار درونی خود راحت‌تر هستند. یونگ به دنبال اثبات برتری هرکدام از این گروه‌ها نسبت به هم نبود. در واقع، او برای هر یک از این دسته‌ها موارد منفی بالقوه را شناسایی کرد.

یونگ در مورد برونگراها گفت که آنها به فکر ایجاد یک تأثیر خوب هستند، کمتر از خود انتقاد می‌کنند و قراردادهای جامعه را می‌پذیرند. از نظر یونگ، درونگراها اعتماد به نفس کمتری دارند و غیر اجتماعی هستند.

 

 

میانگرایی بهترین دسته است!

بر اساس مطالعه‌ای در ژورنال Psychological Science، افراد میانگرا یا آمبیورت ممکن است بهترین‌های هر دو گروه را در مورد موفقیت در دنیای تجارت داشته باشند. افرادی که نمرات تست شخصیت آنها بین افراد برون گرا و درون گرا بود، در یک دوره سه ماهه درآمد فروش بهتری در محیط کاری داشتند.

نتایج نشان می‌دهد که افراد میانگرا می‌توانند بدون اینکه پرخاشگر باشند، قاطعیت داشته باشند. آنها توانایی منحصربه‌فردی برای ایجاد رابطه با افرادی دارند که نمی‌شناسند، حتی زمانی که فقط قصد خرید چیزی از آن‌ها را دارند.

اگر هنوز مطمئن نیستید که در کدام سمت هستید، تشخیص علائمی که ممکن است در رفع این ابهام به شما کمک کند.

 

10 علامت میانگرایی که باید آن‌ها را بدانید!

این‌ها 10 علامت و نشانه اصلی افراد میانگرا یا آمبیورت هستند که بر طبق علوم و تحقیقات صورت گرفته جمع‌آوری شده‌اند.

 

1. در یک مهمانی، شما اولین یا آخرین نفری نیستید که می‌روید.

افراد میانگرا قبل از دیگران پنهانی بیرون نمی‌آیند، اما قرار نیست مهمانی را نیز تعطیل کنند. آنها زمان زیادی را صرف بازدید و تعامل با دیگران می‌کنند، اما زمانی که نشانه هایی از پایان یافتن برنامه را ببینند، آماده بازگشت به خانه هستند.

 

2. اوقات فراغت خود را بین تنهایی و دیدار با دوستان تقسیم می‌کنید.

شما از گذراندن یک شب راحت و دلچسب در خانه لذت می‌برید، اما همچنین دوست دارید آنچه را که دوستانتان انجام داده اند را بشنوید. بنابراین برای انجام هر دوی آنها زمانی را اختصاص می‌دهید. آمبیورت و میانگراها بهترین‌های هر دو گروه را در مورد اجتماعی بودن و سرمایه‌گذاری زمان دارند.

 

3. مشکلی با اینکه با افراد جدید به یک مکان جدید بروید ندارید.

میانگراها از تجربیات جدید نمی‌ترسند، اما گاهی اوقات ممکن است در یک مکان ناآشنا و با تقابل با افرادی که نمی‌شناسند کمی مضطرب شوند. اما با این حال، از فرصتی برای امتحان چیزهای جدید اجتناب نمی‌کنند. این منطقه امن و راحتی آنها نیست، اما برای انجام آن هم مشکلی ندارد.

 

4. وقتی صحبت می کنید مردم می‌خندند، اما شما طناز اصلی مهمانی نیستید.

افراد میانگرا به همان اندازه راحت هستند که افراد حاضر می‌توانند با صحبت‌ها و شوخی‌های آن‌ها بخندند و بلافاصله خودشان به طنازی‌های فردی دیگر بخندند. گاهی می‌نشینند و فقط گوش می‌دهند، و گاهی با یک نکته هوشمندانه به وسط می‌پرند!

 

5. قبل از گفتن به چیزی که می‌خواهید بگویید فکر می‌کنید.

آمبیورت ها در فکر غرق نمی‌شوند، آنها دقیق گوش می‌دهند و به این فکر می‌کنند که چگونه به مردم پاسخ دهند. آن‌ها می‌توانند هرچه به زبانشان آمد را بگویند، اما بیشتر دوست دارند به سخنان خود توجه کامل داشته باشند.

 

6. نظرات خود را بیش از حد به اشتراک نمی‌گذارید.

برای افراد میانگرا، بروز دادن کامل نظرات و دیدگاه‌ها در مقابل دیگران خوب به نظر می‌رسد ، اما با این حال، آنها ترجیح می دهند در برخی چیزها را خصوصی نگه دارند. میانگراها می‌دانند که یک مکالمه عالی در گفتن و شنیدن است. آن‌ها به صحبت‌های طرف مقابل گوش می‌دهند و وقتی نوبت به آن‌ها می‌رسد، نظر خود را به اشتراک می‌گذارند. آمبیورت ها بحث را در انحصار خود درنمی‌آورند.

 

7. با خستگی و بی حوصلگی مشکلی ندارید.

میانگراها از اینکه خود را سرگرم می‌کنند یا دوستی برای معاشرت پیدا می‌کنند کاملاً خوشحال هستند. سطح تعامل اجتماعی آنها انتخابی است که انجام می‌دهند. اما زمانی هم که خسته و بی‌حوصله می‌شوند بجای نگرانی، با استراحت به خود کمک می‌کنند تا دوباره شارژ شده و برای جمع بعدی با دوستان آماده شوند.

 

8. می توانید احساسات خود را بیان کنید.

از آنجا که افراد آمبیورت و میانگرا زمانی هرچند اندک را به مرور افکار خود اختصاص می‌دهند، به اندازه کافی درون نگر هستند تا خود را بشناسند. آنها احساسات خود را از دیگران پنهان نمی‌کنند و می توانند به راحتی در مورد خود صحبت کنند. میانگراها در مورد خود واقعی‌شان و همچنین در مورد دیگران کنجکاو هستند.

 

9. شما بیش از حد حساس نیستید.

افراد دیگر ممکن است حساس باشند، اما افراد میانگرا آن را شخصی نمی‌دانند. آمبیورت ها همدل هستند اما روی احساسات دیگران سوار نمی‌شوند.

 

10. شما به راحتی ناامید نمی شوید.

میانگراها می‌توانند تغییرات را کنترل کنند و به توانایی خود برای مقابله با یک شکست خوش بین هستند. آنها می‌توانند با اعتماد به نفس چالش را انجام دهند و به همان اندازه در گروه یا مستقل با قدرت کار کنند.

 

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۸/۰۸

وای خدای من من یه سوپر میان گرام

مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید