دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

من هستم، قدرتمند ترین دو کلمه جهان هستی

اگر "من هستم" را باور کنید، معجزه خواهید کرد!

آیا واقعاً تا به حال به قدرت کلمات "من هستم" فکر کرده اید؟ حتی عمیق تر، آیا آگاهانه به جملات ناخودآگاه "من هستم" که درباره خود دارید پی می برید؟ یک لحظه در مورد این تأیید فکر کنید و با خودتان صادق باشید. در مورد خودتان چه فکری می کنید؟ در مورد اینکه چه کسی هستید، روزانه چه چیزهایی به خودتان می گویید؟ "شما قدرت و خلاقیت نامحدودی دارید. روح درونی شما این را می داند."

شما بزرگ‌ترین منتقد خود و البته، خالق زندگی خود هستید. با این آزادی، شما قدرت بسیار زیادی دارید تا تصمیم بگیرید که چه کسی باشید و دوست داشته باشید که چه کسی شوید. با این حال، حقیقت فعلی این است که اکثر ما بسیار انتقادی هستیم و باور مثبتی را در مورد خود نداریم. در عین حال، در واقع، بسیاری از باورهای خودمان از باورهای دیگران نشات گرفته است. ما به افکار دیگران در مورد خودمان، آنقدر اجازه نفوذ داده ایم که قدرت این را داشته باشند که ما را معتقد کنند که این همان چیزی است که ما هستیم.

فهرست عناوین
من هستم، قدرتمند ترین دو کلمه جهان هستی

 

موفقیت یک فرآیند است، کیفیت ذهن و شیوه‌ی بودن، تایید بیرونی زندگی است. الکس نوبل

 

افکار و کلمات ما حال حاضر ما را ساخته اند و در حال حاضر، آینده ما را می سازند. آنها در یک جعبه قفل مخفی و پنهان از جهان نیستند و مستقیماً و علنا بر ما و دیگران تأثیر می گذارند. اگر می‌خواهیم تغییر واقعی در زندگی‌مان و همچنین موفقیت در تلاش‌هایمان را ببینیم، باید یاد بگیریم که افکارمان را دوباره برنامه‌ریزی کنیم و آن‌ها را مثبت نگه داریم "به‌ویژه افکار مربوط به خودمان!"

"من هستم" یکی از قوی ترین عباراتی است که می توانیم بیان کنیم. هر چیزی که از "من هستم" پیروی می کند، می تواند در دل آن نشسته و آن "من" منحصربفرد را بسازد. بله درست است - "من هستم" یک بیانیه 100٪ خالص از خلقت است.

 

 

قدرت انتخاب

خبر خوب این است که ما قدرت انتخاب داریم. پس از آگاهی از این قدرت، می‌توانیم برای شکستن چرخه و جایگزینی آن باورهای محدودکننده، یک‌بار برای همیشه اقدام کنیم.

ما باید انتخاب کنیم که درباره خودمان چه فکر کنیم. طبیعتاً همه ما می خواهیم وضعیت فعلی خود را بهبود بخشیم، به آرزوی خود برسیم و آزادی بیشتری داشته باشیم. یکی از مهمترین جنبه های افرادی که به هدف خود دست یافته اند، نگرش مثبت و جملات قوی "من هستم" آنهاست. بله، عمل مهم است. اما عمل کافی نیست.

به عنوان یکی از خالقان واقعیت خود، باید آن را باور کنید تا آن را ببینید. به همین دلیل است که عبارت «من هستم» بسیار مهم است. اگر توجه خود را به آن معطوف کنیم، متوجه می شویم که جامعه و محیط اطراف ما، می تواند مملو از انرژی های منفی باشد. در عین حال، هنگامی که توجه خود را به موارد مثبت معطوف می کنیم، متوجه می شویم که آن نیز در حال انتشار در اطراف و رشد است! این فقط به جهت توجه ما بستگی دارد.

من، به‌عنوان فردی که به قعر منفی‌گرایی رسیده و در تنگنای آن بوده و تحول زندگی خودم را دیده ام، از روی تجربه صحبت می‌کنم. من آنجا بوده ام و می دانم که اگر به افکار منفی اجازه بدهید، شرایط سخت می شود، سخت تر از هرچیزی که فکرش را بکنید. همانطور که ارسطو می گوید: "عالی بودن، یک عادت است." تغییری که باید ایجاد شود، در مورد اجرای عادات روزانه است. مطمئنا، من از سرعت‌گیرها عبور کردم و به موانع جاده‌ها برخورد کردم، اما آگاهانه خودم را از طریق عادت آموزش دادم تا افکارم را به سمت مثبت هدایت کنم و راه‌حل‌هایی پیدا کنم. همچنین جملات بسیار قدرتمند «من هستم» را برای خودم و آینده‌ام ایجاد کردم.

 

"من هستم" خود را بازتعریف کنید!

هنگامی که شروع به استفاده آگاهانه از قدرت جملات «من هستم» کنید، زندگی شما متحول خواهد شد. این چیزی نیست که برای برخی کارساز باشد و برای شما کارساز نباشد. وقتی روی آن کار می کنید، برایتان کار می کند! اما، شما باید به طور مداوم روی آن کار کنید. خبر خوب این است که وقتی این کار را برای مدتی بصورت یک عادت خودآگاه درآورید، تبدیل به یک عادت ناخودآگاه می شود. اینجاست که مغز خود را مجدداً آموزش داده اید. شما باید تکرار هر روزه جملات تاکیدی مثبت خود را، به یک عادت تبدیل کنید.

هدف شما باید کاوش عمیق و یافتن آن کلمات منفی بد، زننده و حال بهم زن باشد که ممکن است بر روی خود نگه داشته باشید. کلماتی که دیگر به شما خدمت نمی کنند را پیدا کنید و آنها را تغییر دهید. کلمات منفی معمولاً آن دسته از جملاتی هستند که فکر می کنید "تعریف" می کنند که شما چه کسی هستید. همچنین به عنوان ذهنیت "شما همانی هستید که دیگران فکر می کنند" نیز شناخته می‌شود. شما همانی هستید که خودتان آن را برای بودن ساخته اید. شما همانی هستید که می خواهید باشید. به خاطر جامعه ای که در آن زندگی می کنید، ژنتیک، خانواده، تجربیات گذشته، دوران کودکی و غیره، هیچ چیزی نمی تواند مانع شما شود.

همانطور که جوئل اوستین می گوید، "آنچه در پس "من هستم" هست، همیشه به دنبال شما خواهد آمد... بارها و بارها، ما از قدرت "من هستم" بر علیه خود استفاده می کنیم." به دنبال ایجاد و ساختن چه چیزی در زندگی خود هستید؟ با کشف باورهای فعلی "من هستم" خود، یک پیش نمایش رایگان از چیز جذابی که می خواهید در زندگی خود بسازید، دریافت می کنید.

بنابراین، بیایید همین الان با هم این موضوع را بفهمیم و تغییراتی ایجاد کنیم. چند دقیقه از روز خود را به یادداشت برخی از باورهای محدودکننده که به ذهنتان می رسد، اختصاص دهید. وقت آن است که آنها را با باورهایی که دوست دارید در مورد خودتان داشته باشید، جایگزین کنید.

 

مثال برای تبدیل "من هستم":

  • "من احمق هستم" به "من باهوش هستم" تبدیل می شود.
  • "من قادر نیستم" به "من کاملا قادر هستم" تبدیل می شود.
  • "من خیلی پیر هستم" به "من جوان هستم" تبدیل می شود.
  • "من بد هستم" به "من همیشه به اندازه کافی خوب هستم" تبدیل می شود.
  • "من تنبل هستم" به "من مسئول هستم" تبدیل می شود.
  • "من چاق هستم" به "من خوش اندام هستم" تبدیل می شود.
  • "من همیشه بد قول هستم" به "من همیشه سر وقت هستم" تبدیل می‌شود.

می توانید از این دست جملات تاکیدی مثبت را با توجه به جملات منفی که در مورد خود دارید تولید کنید، آنها را جایگزین کرده و روی تکه هایی از کاغذ یادداشت کنید و در اطراف خانه و محل کار خود بچسبانید. می‌توانید آن‌ها را در هر جایی قرار دهید، روی آینه، یخچال، پشت میز کار و هرجای دیگری که در طول روز نگاه شما به آن می افتد. وقت آن است که پایان داستان منفی خود را بنویسید!

هدف نهایی شما این است که مغز و ضمیر ناخودآگاه خود را مجدداً آموزش دهید و ذهن خود را برای پذیرش باورهای بهتر و مثبت تر، مجددا برنامه ریزی کنید. شما قدرت و خلاقیت نامحدودی دارید و روح درونی شما این را می داند. جملات تاکیدی "من هستم"، فقط حقیقت ماهیت شما را تایید می کنند. همه ما در قلبمان، موجودات واقعا قدرتمندی هستیم. به یاد داشته باشید که شما قادر به انجام هر کاری هستید، فقط آن را امتحان کنید!

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید