دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

7 کاری که افراد شاد به ندرت انجام می دهند

بدون شک، افراد شاد، در میان ما برجسته هستند. صرف نظر از اینکه در حال حاضر چه کاری انجام می دهند، افراد شاد همیشه مثبت، پرانرژی و خوشحال به نظر می رسند. افراد شاد، بسیار متفاوت‌تر از همتایان کمتر مثبت خود زندگی می‌کنند، رفتار می‌کنند و صحبت می‌کنند.

اما تنها چیزی که افراد شاد را متمایز می‌کند، انجام این کار نیست. دلیل دیگر تمایز آن‌ها نسبت به دیگران، کارهایی است که آنها به ندرت انجام می دهند و واقعاً آنها را منحصر به فرد می کند (ما در اینجا می گوییم "به ندرت" زیرا نمی توانیم کامل باشیم اما می توانیم روزانه به سمت بهتر بودن تلاش کنیم). به زبان ساده – خودکنترلی و خودآگاهی که افراد مثبت و شاد از خود نشان می‌دهند، واقعاً چیزی است که می‌توان دید… آن‌ها، آن را بسیار آسان می‌کنند.

فهرست عناوین
7 کاری که افراد شاد به ندرت انجام می دهند

 

پس افراد شاد از چه کارهایی اجتناب می کنند؟

شادی و خوشبختی زمانی است که آنچه فکر می کنید، آنچه می گویید و آنچه انجام می دهید با هم هماهنگ باشند. - گاندی

 

1. افراد شاد به ندرت به دنبال تمجید و تایید دیگران هستند!

افراد شاد از اینکه خودشان باشند راضی هستند... در واقع آنها خود را بدون هیچ شرمی دوست دارند. این عشق به خود را در نیاز نداشتن به تمجید و تایید دیگران نشان می دهند. و این یعنی اینکه دیگر نیازی به جستجوی چیزهای خارجی ندارند.

اگر صادقانه بگوییم، بسیاری از ما بر آنچه که دیگران در مورد ما فکر می کنند، تاکید زیادی داریم. آنقدر بر روی آن تاکید می کنیم که به نیاز برای تایید شدن توسط دیگران تبدیل شده و به یک اعتیاد منجر می شود. اما نکته اصلی اینجاست: ما فقط می‌توانیم بهترین افرادی باشیم که می‌توانیم باشیم، قرار نیست همه ما را با دید مثبت ببینند، و بودن شما در عین اینکه شخصیت واقعی خود را نشان می‌دهید، سریع‌ترین راه برای جلب احترام است.

 

افراد شاد به ندرت به دنبال تمجید و تایید دیگران هستند.

 

2. افراد شاد به ندرت برای شادی به افراد، مکان ها یا چیزهای دیگر وابسته هستند!

صحبت از جنبه های خارجی است. افراد شاد برای خوشبختی خود به افراد یا دارایی های مادی وابسته نیستند. شادی آن ها از صرف بودن و دوست داشتن خود ناشی شده و تجربه می شود.

به طور خلاصه، شادی یک طرز فکر است. ذهنیت چیزی است که آموخته می شود، اکتساب می شود و عملی می شود. طرز فکر ما مطلقاً هیچ ربطی به تأثیرات خارجی ندارد. فقط در صورتی می تواند ربط داشته و بر آن تأثیر گذارد، که خودمان این اجازه را دهیم.

 

 

3. افراد شاد به ندرت نقش قربانی را بازی می کنند و مثل برنده ها هستند!

افراد شاد با ذهنیت قربانی بودن، خود را از بین نمی برند. دلیل آن این است که افراد شاد، ذهنیت پیروزی و استقامت دارند. به عبارت دیگر، افراد شاد به قدرتی متکی هستند که می دانند برای پیروز شدن خلق شده اند. این بدان معنا نیست که آنها ضربه ها و کبودی ها، ناامیدی ها و شکست ها را در طول مسیر تجربه نخواهند کرد... آنها فقط اجازه نمی دهند که این ضربه ها، بهترین آنها را به چنگ آورد.

در اینجا یک فرمول خوب و آسان برای یادآوری وجود دارد: شادی درونی = قدرت درونی. افراد شاد از نظر ذهنی قوی هستند و در نبرد با هر نیروی مخالف داخلی یا خارجی که با آنها روبرو می شود، پیروز هستند.

 

افراد شاد نقش قربانی را بازی نمی‌کنند.

 

4. افراد شاد به ندرت در گذشته زندگی می کنند و نگران آینده نیستند!

در حال حاضر، افرادی در اطراف ما حضور دارند که دارای هدایای ذاتی منحصر به فردی هستند تا به جهان ارائه دهند و آن را به مکانی بهتر تبدیل کنند. افرادی واقعاً با استعداد که چیزهای زیادی برای ارائه دارند اما این کار را نمی کنند. آنها به دلیل اشتباهاتی که در گذشته خود مرتکب شده اند نمی توانند تمام خود را ارائه دهند و به هر دلیلی نمی توانند آن اشتباهات را رها کنند. این یک واقعیت غم انگیز دنیایی است که ما در آن زندگی می کنیم: برخی از مردم هرگز آینده خود را درست درک نمی کنند، زیرا نمی توانند چیزی فراتر از گذشته خود را ببینند.

برای اینکه واقعاً خوشحال باشیم و پتانسیل هایمان را درک کنیم، نباید در گذشته زندگی کنیم و خیلی نگران آینده باشیم. گذشته فقط همین است: یک رویداد قدیمی؛ رویدادی که هیچ اهمیت واقعی برای شخصیت واقعی درونی ما ندارد.

 

همچنین بخوانید: با این 12 عادت زندگی شادتری داشته باشید


5. افراد شاد به ندرت کینه را در وجود خود حفظ می کنند!

اگر در گذشته زندگی کنیم، کینه ای شدن یکی دیگر از نتایج ناگوار انجام این کار است. این کینه ها می تواند در درون ما یا با دیگران باشد. ناامیدی ناشی از تصمیمی که از آن پشیمان هستید یا ناامیدی از کسی که به شما ظلم کرده است، طبیعی است. اما مشکل زمانی است که ما این کینه ها را برای مدت طولانی در وجود خود نگه می داریم.

پاسخ در بخشش نهفته است؛ بخشش خودمان و دیگران. ما نمی توانیم ساعت را به عقب برگردانیم تا تصمیمات متفاوتی بگیریم، و همچنین نمی توانیم انگیزه افرادی را که به ما ظلم کرده اند را تغییر دهیم. قوی‌ترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که خطا یا توهین را تشخیص دهیم، آن را بپذیریم، رشد کنیم و از آن بیاموزیم، و با بخشیدن خود یا دیگران، آن را رها کنیم.

 

6. افراد شاد به ندرت غیر صادقانه زندگی می کنند!

برای داشتن یک زندگی صادقانه، به مقدار باورنکردنی شجاعت، صلابت و شخصیت نیاز هست. چرا؟ زیرا دنیای ما به یک واقعیت تلخ تغییر یافته است. واقعیتی که در آن دروغ گفتن، به سادگی چیزی است که «همه آن را انجام می‌دهند». اما افراد شاد آن شجاعت باور نکردنی را دارند.

صرف نظر از آنچه دیگران ممکن است فکر کنند، صادق نبودن، سمی است؛ زیرا درک ما را از آنچه واقعی، خوب و عادی است کاملاً منحرف می کند. وقتی در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که دروغ را به عنوان یک هنجار می‌پذیرد، در معرض نفوذ آن هستیم. به عنوان فردی شاد، باید به یاد داشته باشیم که حقیقت طبیعی است، حقیقت واقعی است (طبق تعریف آن هم همین‌طور است!)، و حقیقت در هر شرایطی خوب و بهتر از دروغ است.

 

افراد شاد در زندگی خود صادق هستند.

 

7. افراد شاد به ندرت محیط های منفی را می پذیرند!

محیط ما تأثیر بسزایی بر طرز فکر مان دارد. ما نباید اجازه دهیم که محیط‌های اطرافمان، حق ما برای شادی و آرامش درونی را مختل کند.

افراد سمی و محیط های سمی فقط منفی نگری را تراوش می کنند. خودتان امتحان کنید و بصورت موقت، به مکانی بروید که همه از کارشان متنفر باشند. هاله و جو بد به سرعت در محیط و وجود شما طنین انداز می شود. همین امر در مورد افراد و مکان هایی که به طور مداوم ذهنیت منفی را پذیرفته اند نیز صدق می کند.

با مثبت اندیشی و احترام با همه مردم، در واقع به تغییر دیدگاه آنها نسبت به زندگی کمک کرده و خود و آن‌ها را امیدوارتر خواهید کرد. به خاطر داشته باشید که هرکسی داستانی دارد و ممکن است برخی از افراد سختی هایی را تجربه کنند که شما از آن بی اطلاع باشید. همچنین، به خاطر داشته باشید که شما حق دارید مثبت و شاد باشید. وقتی کسی یا جایی شروع به تأثیر منفی بر این موضوع کرد، شما این حق را دارید که در صورت تمایل آن را کنار بزنید!

 

 

کارهایی که افراد شاد مطلقاً انتخاب می کنند

آنها بر آنچه در زندگی درست پیش می رود تمرکز می کنند. مثبت اندیشی باعث قدردانی و حالت ذهنی شکرگزاری می شود. این دو چیز هر دو باعث افزایش شادی می شود.

آنها هر روز به مغز خود زمان می دهند تا ریست شود. مدیتیشن به مغز ما این فرصت را می دهد که افکار منفی را رها کرده و آسیبی که تفکر منفی می تواند ایجاد کند را "پاک کند".

آنها آگاهی از دنیای اطرافشان را تمرین می کنند. آنها به جای نشخوار کردن در مورد گذشته، در زمان حال می مانند، زیرا اگر نتوانند گذشته خود را رها کنند، نمی توانند مسیری را برای آینده ترسیم کنند.

آنها افکار منفی را از بین می برند. وقتی مغز در الگوهای فکری منفی غرق می شود، باید آن افکار را با آزمایش آنها در برابر واقعیت به چالش بکشید. شما فقط می توانید برخی چیزها را کنترل کنید: چیزهایی مانند آب و هوا و افراد دیگر خارج از کنترل شما هستند. بنابراین افکار منفی و تفکرات معیوب که مانع سلامتی شما می شوند را کنار بگذارید.

آنها یک شبکه حمایت اجتماعی قوی ایجاد می کنند. ارزش این را نمی‌توان تخمین زد: هر مطالعه در مورد شادی به وجود یک شبکه حمایتی سالم به عنوان یک پیش بینی کلیدی اشاره دارد.

آنها بر تعلق تمرکز می کنند. هنگامی که شبکه خود را توسعه دادید یا قبیله خود را پیدا کردید، مایل به حل اختلافات، بخشش و ادامه روابط باشید.

آنها در دادن و گرفتن با دیگران برای تقویت روابط و افزایش رفاه شرکت می کنند. بار مشترک، بار نصف شده است. در صورت نیاز درخواست کمک حمایت کنید و در ازای آن مایل به ارائه پشتیبانی باشید.

 

آنها می گویند که شادی یک انتخاب است، اما گاهی اوقات این نتیجه چند انتخاب کوچک است که با هم کار می کنند تا ما را شناور کرده و در هنگام بروز چالش ها سرپا نگه‌مان دارند.

 

 

سخن پایانی در مورد کارهایی که افراد شاد انجام نمی‌دهند

در زندگی موقعیت هایی وجود دارد که خارج از کنترل ما هستند و ممکن است باعث درد شدید ما شوند، در ما غم و اندوه عمیق بوجود آورده یا خشم عمیقی ایجاد کنند. همه، دیر یا زود، باید این تجربیات را زندگی کنند.

افرادی هستند که روی این مسائل تمرکز می کنند و به این باور می رسند که زندگی فقط رنج است. با این حال، برخی دیگر ترجیح می‌دهند روی چیزهایی تمرکز کنند که می‌توانند آنها را کنترل کنند، ترجیح می‌دهند هر کاری که ممکن است را انجام دهند تا شاد باشند یا حداقل برای شاد بودن تلاش می‌کنند.

اگر این دیدگاه را در نظر بگیریم، می توانیم بفهمیم که شادی یک تصمیم شخصی است که هر روز می گیریم. و برای دستیابی به این امر آگاهی از این رفتارها و نگرش هایی که در نهایت می تواند زندگی ما را تلخ کند ضروری است.

 

منبع

psychologytoday

powerofpositivity

psychology-spot

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید