دنیای موسیقی درمانی
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر

عکس نوشته های دنیای موسیقی درمانی

عکس نوشته های تاثیرگذار و انگیزشی دنیای موسیقی درمانی

12 عادت آخر هفته افراد موفق

12 عادت آخر هفته افراد موفق

با این عادات، خود را مثل انسان‌های موفق رشد دهید! 

موفق بودن به معنای آن نیست که یک انسان در هر لحظه باید در حال توسعه ایده‌های جدید و حل مشکلات باشد. قدم برداشتن بصورت دوره‌ای اما با تمام قوا هم می‌تواند نتایج مهم و با ارزشی داشته باشد که دقیقا تعریف موفقیت هستند. اکثر انسان‌های موفق با شارژ خود در آخر هفته، روز های هفته پیش رو را با تمام انرژی به اجرای برنامه‌های خود می‌پردازند.

در ادامه قصد داریم 12 عادت آخر هفته خوب و موثر در پرورش انسان‌های موفق را برای شما شرح دهیم. این عادات کار هایی هستند که اعضای شورای جهانی کارآفرینان جوان در آخر هفته خود انجام داده و آن‌ها را با ما به اشتراک گذاشته‌اند. مقایسه کنیم و ببینیم این کار ها چند درجه با عادات مرسوم ما زاویه دارند... ادامه مطلب را در تصاویر بخوانید...

(انجام تعدادی از این کارها، بعد از شکست کامل ویروس کرونا توصیه می‌شود)

 

قطع ارتباط

بیرون آمدن از فضای کاری هفتگی و انجام یک استراحت واقعی در آخر هفته، اولین عادت است. مهم نیست که شما به موسیقی می‌پردازید، نقاشی می‌کنید یا در دنیای فیلم و کتاب فرو می‌روید. مهم این است که ذهن و جسم خود را تماما در یک فعالیت کاملا متفاوت با فضای کاری خود غوطه‌ور می‌کنید و با کار خود کاملا قطع ارتباط می‌کنید. این کار برای تقویت خلاقیت بسیار مهم است.

 

ورزش

ورزش یکی از بهترین راه‌های تقویت بدن و پاکسازی ذهن است. اندورفین‌ها شدیدا به شارژ مجدد بدن کمک می‌کنند و همچنین می‌توانند عادات خواب شما را نیز بهبود ببخشند. ترفند این است که بهترین روش را برای خود انتخاب کرده و آن را بصورت منظم انجام دهید. کارهایی مثل پیاده‌روی، دویدن یا انجام ورزش‌های موزون خانگی. اتاق خود را در آخر هفته به باشگاه ورزشی خود تبدیل کرده و این اطمینان را داشته باشید که فردا با لبخند در محل کار خود حاضر خواهید شد.

 

خودمراقبتی

زمان بیشتری را به خود اختصاص دهید و به سایر احساسات خود که ارتباط مستقیمی با شغل‌تان ندارند رسیدگی کنید. کارهایی مثل مطالعه، یادگیری مهارت جدید و وقت گذراندن با عزیزان خود، کارهایی هستند که اجازه تنفس در فضای بیرون از تمام کارهایی که در طول هفته انجام داده‌اید را به شما داده و باعث پیشرفت شما می‌شوند.

 

مدیتیشن

در یک گروه انجام مدیتیشن وارد شوید و هر صبح آخر هفته به مدت دو ساعت به ملاقات آرامش بروید. این کار واقعا به ذهن شما جلا داده و کمک خواهد کرد که به بهترین شکل شارژ شوید. بنابرابن بعد از انجام این کار، شما آماده هستید که در هفته آینده شرایط تنش‌زا را بپذیرید. اگر دوست ندارید مراقبه کنید مشکلی نیست، فقط یک فعالیت آرامش‌بخش را انجام دهید.وقفه منظم در آخر هفته و تعامل اجتماعی برای سلامت روان شما بسیار مفید خواهد بود.

 

تنهایی و تفکر

برای دقایقی در صبح روز پنجشنبه خود (یک روز قبل از تعطیلات آخر هفته) با خودتان خلوت کنید. این کار می‌تواند بهترین گزینه برای رفع فشار و تجدید قوا باشد. در خلوت خود به موفقیت‌های پیش رو در هفته آینده فکر کنید. این موفقیت‌ها نباید حتما اختراع وسیله‌ای جدید یا میلیونر شدن شما باشد! تحویل یک محصول جدید به مشتری، می‌تواند بزرگترین موفقیت باشد. به خود ببالید و احساس افتخار کنید و برای موفقیت عظیم آماده باشید.

 

تعطیلی یعنی تعطیلی!

بعد از یک روز طولانی و خسته‌کننده در محل کار، اکثرا افراد قصد دارند به هنگام رسیدن به خانه هم بدون توقف مشغول کار کردن شوند. البته مقصر هم نیستند... اما در آخر هفته، دیگر این عادت را تکرار نکنید. بعد از خارج شدن از محل کار در آخرین روز کاری هفته، کمی خرید انجام داده و به همراه خانواده به جایی غیر از خانه خود بروید. این کار، آرامشی وصف‌ناشدنی را به شما القا خواهد کرد.

 

برنامه‌ریزی کلی

در آخر هفته، یک برنامه کلی از هفته آینده را مد نظر داشته باشید، اما اصلا با آن درگیر نشوید. این کار تنها برای داشتن یک چارچوب کلیاز هفته آینده و کمک به مواجهه بهتر با مسائل کاری در هفته پیش رو است. بنابراین در روزهای کاری پیش رو، با مسائلی ساده‌تر و قابل کنترل‌تر مواجه خواهید بود.

 

استراحت و آرامش

کارکردن در آخر هفته و تلاش قبل از موعد برای هفته پیش رو می‌تواند وسوسه کننده باشد. این وسوسه را با خاموش کردن تلفن همراه، اعلان‌های ایمیل و همه اعلان‌های اضافی خود از بین برده و کاری را انجام دهید که از آن لذت می‌برید، کاری غیر از کار!

 

مطالعه

مطالعه کاری است که باید آن‌را به عادتی اجباری در آخر هفته خود تبدیل کنید. مطالعه ذهن شما را توسعه داده و آن را تازه می‌کند. با خوندن مطالبی که آن‌ها را می‌شناسید یا اصلا با آن‌ها آشنایی ندارید، چیزهای جدیدی را خواهید آموخت که همگی به طرق مختلف، تاثیر مثبتی را در زندگی شما خواهند گذاشت. مطالعه، تجربیات شما را بیشتر کرده و چشم‌انداز شما را تغییر خواهد داد.

 

تجربه سرگرمی

یک راه فوق‌العاده برای باز شدن ذهن شما این است که سرگرمی‌های جدید را تجربه کنید. تعریف سرگرمی برای هر فرد متفاوت است، اما سرگرمی یعنی سرگرمی! به عنوان مثال، یک سرگرمی جدید برای کسی که کمتر دست به قلم برده باشد، می‌تواند نوشتن باشد. انجام این سرگرمی، می‌تواند به‌شدت به شما آرامش داده و خلاقیت شما را به شکل چشمگیری افزایش دهد.

 

ایجاد تعادل

در تعطیلات آخر هفته، به خود بنگرید. خلقیات و رفتار خود را کاملا بررسی کنید. کجای کار اشکال دارد؟ کدام قسمت می‌تواند رشد پیدا کند و کدام ویژگی باید کمرنگ‌تر شود؟ با این بررسی کامل، تعادلی جذاب را در خود ایجاد خواهید کرد و شخصیتی کامل‌تر را خواهید ساخت.

 

ماجراجویی کودکانه

آخر هفته بهترین زمان برای ماجراجویی با کودکان و خردسالان است. برای دقایقی، کاملا کودک باشید و با فرزندان خود به ماجراجویی‌های کودکانه بپردازید. با انجام این کار، اولین دستاورد شما شادی و آرامش خواهد بود. و اما دومین دستاورد طلایی شما خلاقیت است. هنگامی که دنیای خود ار با دنیای کودکان یکی می‌کنید، ناخوداگاه به دنیایی فانتزی و بی‌پایان وارد خواهید شد. دنیایی که همه‌چیز در آن ممکن و در دسترس بوده و در آن می‌توانید همه‌چیز را از ذهن خود به واقعیت وارد کنید. این فعالیت ساده و کودکانه، به‌شدت خلاقیت شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد...