دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 نشانه اینکه در مسیر درستی از زندگی هستید

چطور بفهمیم که در مسیر درستی هستیم؟

موضوع مرموزی با نام "مسیر درست" که اغلب درباره آن صحبت می شود، همیشه مثل یک مسیر درخشان سنگ فرش شده با طلا، از آسمان به سمت شما نمی آید، یا اینکه درب خانه شما را نمی زند تا بگوید که آن را دنبال کنید. نشانه‌هایی که بیانگر این هستند که در مسیر درستی قرار گرفته‌اید، زمانی ظاهر می‌شوند که بالاخره راهی را که همیشه در جستجوی آن بوده‌اید کشف کنید، و همه اینها به احساس شما خلاصه می‌شود.

شما به طور شهودی متوجه خواهید شد که چه زمانی با مسیر اصلی زندگی خود روبرو شده اید، زیرا این مسیر به سادگی به شما احساس خوبی می دهد. اگر قبلاً این احساس را تجربه نکرده اید، به خواندن این مطلب ادامه دهید، زیرا ما در مورد برخی از علائم رایج که نشان می دهد واقعاً در مسیر درستی قرار گرفته اید، توضیح می دهیم.

فهرست عناوین
5 نشانه اینکه در مسیر درستی از زندگی هستید

 

1. صبح ها مشتاقانه از رختخواب خود خارج می شوید!

اگر برای صبح شدن و شروع روز خود لحظه شماری می کنید، در مورد آنچه پیش رو دارید هیجان زده هستید و این نشان دهنده آن است که چیز مهمی را پیدا کرده اید که می خواهید به آن برسید. زدن چند باره دکمه توقف زنگ هشدار، ممکن است به این معنی باشد که شما واقعاً نمی خواهید از رختخواب بلند شوید. زیرا ترجیح می دهید در رختخواب دراز بکشید تا اینکه به سر کار یا مدرسه بروید. شما از زندگی خود اصلا هیجان زده نیستید، بنابراین ترجیح می دهید از آن فرار کنید.

یکی از نشانه های مطمئن که شما مسیر مناسبی را برای خود انتخاب کرده اید این است که دیگر

نمی خواهید زیر پوشش های مختلف، خود را از زندگی پنهان کنید و می خواهید فعالانه در هر دقیقه آن شرکت کنید و از آن لذت ببرید.

 

 

2. احساس آرامش می کنید!

اگر مدام احساس استرس، عصبی بودن، ناراحتی یا نوعی آشفتگی دارید، احتمالاً راه اشتباهی را برای خود انتخاب کرده اید. همه لحظات زندگی نباید مانند یک مبارزه باشد؛ هیچ موجود دیگری حتی حیوانات وحشی هم تمام لحظات زندگی خود را در حال جنگ نیستند، پس چرا ما انسان ها باید اینگونه باشیم؟

صرف نظر از آنچه ممکن است در اطراف شما اتفاق بیفتد، اگر در مسیر درستی باشید، از موقعیت کنونی زندگی خود، احساس آرامش و رضایت می کنید. دیگر اجازه نمی‌دهید چیزهای بیرونی شما را آزار دهند، زیرا از درون احساس راحتی می‌کنید. چون بالاخره تعادل را در زندگی پیدا کرده اید، همه چیز درست به نظر می رسد. شما احساس نمی کنید که در حال از دست دادن چیزی هستید، و ارتباطی قوی با خود و جهان اطراف دارید که به همه خوبی های زندگی شما کمک می کند. در نهایت می توانید با این عبارت ارتباط برقرار کنید: "زندگی خوب است."

 

3. مدام با اتفاق های خوب روبرو می شوید!

بدیهی است که وقتی به خود برتر و واقعی تان دست پیدا می کنید و متوجه می‌شوید که برای انجام چه کارهایی به اینجا آمده‌اید، زندگی بی‌دردسر تر به نظر می‌رسد. شما در زمان مناسب با افراد مناسب ملاقات می کنید، به مکان هایی می روید که رشد معنوی شما را افزایش می دهد و به شما امکان شکوفایی می دهد، سالم تر می شوید، از نظر مالی فراوانی بیشتری دارید و غیره. در حالی که مسیر درست زندگی، کاملاً عاری از موانع نیست، شما متوجه می شوید که در نهایت، در مسیر درست، خوبی ها بیشتر از بدی ها هستند.

اغلب، افرادی که مسیرهایی را انتخاب می کنند که برای آنها مناسب نیست، متوجه می شوند که چیزهای منفی را یکی پس از دیگری جذب می کنند، مانند دوستان ناباب، مشکلاتی که بواسطه اطرافیان برای آن ها درست می شود و اخراج از کار یا هر چیزی که باعث غم و اندوه و ناراحتی آنها شود. با این حال اگر در مسیر درست قرار بگیرند و تغییراتی را در زندگی خود ایجاد کنند، به زودی متوجه می شوند که این چیزها بسیار کمتر در زندگی آن ها اتفاق می افتد.

 

4. به جای اینکه منتظر اتفاق بمانید، خودتان آن را رقم می زنید!

شاید قبلاً منفعلانه زندگی می‌کردید، اما اکنون کنترل را به دست گرفته‌اید و خود واقعی تان را ساخته اید. شما دیگر به نیابت دیگران زندگی نمی کنید یا آرزو نمی کنید که زندگی شما به نحوی متفاوت باشد. شما مالک سرنوشت خود می شوید و متوجه می شوید که هیچ اتفاقی نمی افتد مگر اینکه شما آن را محقق کنید. 

یک مثال کوچک این است که مثلا اگر قرار است که به سفر بروید، بجای مکث و نگرانی بی مورد برای جزییات، به دنبال برنامه ریزی کامل سفر خود می روید. یا اگر می خواهید شغل فعلی خود را رها کنید و کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنید، این کار را بدون نیاز به توضیح به دیگران یا انتظار "زمان مناسب" برای صحبت با رئیس خود، انجام دهید. بالاخره درک می کنی که دفاع کردن تمام قد از خودت و زندگی نکردن با معیار های دیگران، چه حس والایی دارد. در نتیجه، احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنید زیرا برای شرایط زندگی خود بهانه نمی آورید. شما نتیجه می گیرید، چون تلاش می کنید.

 

5. خود را ملزم به پیروی از جمع نمی دانید!

شما می دانید که به عنوان یک موجود مستقل به زمین آمده اید که کاملاً قادر به هدایت زندگی خود و تصمیم گیری برای خودش است. شما سعی نمی کنید از جمع پیروی کنید یا با استانداردهای تعیین شده توسط افراد دیگر مطابقت داشته باشید. شما با خوشحالی مسیر خود را طی می کنید، حتی اگر تنها راه بروید. شما می توانید کمتر به این که چقدر پول در بانک دارید یا تا 30 سالگی صاحب خانه و مدرک شده اید یا نه، اهمیت دهید. و می دانید که ارزش واقعی شما در احساس شما نسبت به خودتان است.

شما آزادانه زندگی می کنید، از لحظه لحظه زندگی لذت می برید و در یکنواختی خفه کننده ای که جامعه آن را زندگی می نامد، زندگی نمی کنید. شما زندگی ای را خلق کرده اید که از آن لذت می بریدو در حال گذران زندگی ای که توسط افراد دیگر با برنامه های پنهان طراحی شده باشد، نیستید. 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید