دنیای موسیقی درمانی
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر

عکس نوشته های دنیای موسیقی درمانی

عکس نوشته های تاثیرگذار و انگیزشی دنیای موسیقی درمانی

5 کاری که استرس روزانه تو را نابود می کند

5 کاری که استرس روزانه تو را نابود می کند

با این 5 کار کوچک روزانه استرس خودت را نابود کن...!

وقتی دائماً مشغول هستیم و یک ضرب‌الاجل را پشت سر می‌گذاریم، از لحظه‌ای که صبح از خواب بیدار می‌شویم تا لحظه‌ای که به خواب می‌رویم، تماما احساس می‌کنیم استرس داریم. و اغلب، ما معتقدیم که زمان کافی برای اختصاص دادن به سلامت روان خود را نداریم، یا حتی اگر داشته باشیم، نمی‌دانیم چگونه این کار را انجام بدهیم. دکتر ست جی. گیلیهان، یکی از روانشناسان برجسته جهان توضیح می‌دهد: «کارهای کوچک و ساده می‌توانند تفاوت بزرگی در بهزیستی ما ایجاد کنند، زمانی که آنها را به طور مداوم انجام دهیم. با همین ایده جذاب و کاملا درست، می‌توانیم از کارهای مفید کوچک، بزرگترین نتایج را بگیریم...

 

 

1. به خودت صبح‌بخیر بگو!

صبح‌ها قبل از اینکه از رختخواب بیرون بیایی، به خودت صبح بخیر بگو و با انجام چند تنفس عمیق، بدن و نفس خودت را باهم هماهنگ کن.

 

2. ذهن‌خوانی خود را بررسی و اصلاح کن!

همیشه به این فکر نکن که دیگران فکر و احساس بدی نسبت به تو دارند. در اکثر مواقع، دیگران هیچ فکر و احساسی نسبت به تو ندارند!

 

3. غذایت را بیرون بخور!

هرچه می‌خواهی بخوری را بردار و به بیرون از خانه یا محل کار برو و یا با یک دوست یا همکار، یک پیاده روی کوتاه داشته باش، یا نه، فقط بنشین و ابرها را نگاه کن.

 

4. قدر حس لامسه خودت را بدان!

حس لامسه تو یک نعمت معجزه‌وار است. مثلا زمانی که در حال دوش گرفتن یا شستن ظرف‌ها هستی، واقعاً لطافت و طراوت آب را احساس کن و با تمام وجود لذت ببر.

 

5. پیروزی‌های خود را جشن بگیر!

فقط روی شکست‌ها و ناامیدی‌های خود تمرکز نکن. پیروزی‌های کوچک و بزرگ خودت را جشن بگیر. تو لیاقت آن را داری.