دنیای موسیقی درمانی
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر

عکس نوشته های دنیای موسیقی درمانی

عکس نوشته های تاثیرگذار و انگیزشی دنیای موسیقی درمانی

6 قدم راحت تا خواب عمیق

6 قدم راحت تا خواب عمیق

با این روش، به عمیق ترین و شیرین ترین حالت ممکن به خواب خواهی رفت!

1. تمام صورت خود را شل کن!

به آرامی و عمیق، دم و بازدم کن. سپس، به تدریج تمام عضلات صورت خود را شل کن. از ماهیچه‌های پیشانی خود شروع کن و به سمت پایین حرکت کن. فک، گونه‌ها، دهان، زبان، همه چیز از جمله چشم‌هایت را شل کن.

 

2. دست‌ها و شانه‌های خود را شل کن!

اجازه بده هر تنشی از بین برود. به آرامی، گردن، شانه و عضلات پشت خود را شل کن و تصور کن که در حال فرو رفتن در صندلی یا تخت خود هستی. حالا از دست راست شروع کن و عضلات دوسر بازو، ساعد ، مچ‌ و پنجه را شل کن. این روند را در سمت مقابل هم انجام بده، اما بصورت معکوس. یعنی از پنجه دست شل کردن را شروع کن و بالا برو. همچنین به یاد داشته باش که به آرامی و عمیق نفس بکشی.

 

3. نفس خود را بیرون بده و اجازه بده که قفسه سینه‌ات آرام شود!

این کار را به آرامی و راحت انجام بده و حین انجام آن، شانه‌ها و بازوهای خود را شل کن. انجام درست تنفس عمیق و مخصوصا عمل بازدم، بی نظیرترین کار ممکن است. تاثیر این کار تا حدی است که شما را شگفت زده خواهد کرد!

 

4. اجازه بده پاهایت شل شوند!

به آرامی از ران راست خود شروع کن و با شل کردنش، احساس کن که در حال فرو رفتن در صندلی یا تخت است. سپس این روند را برای اطراف زانوها، ساق پا، مچ پا و پنجه هم انجام بده. این روند را در پای دیگر، بصورت معکوس انجام بده.

 

5. حالا ذهنت را پاک کن!

البته فکر نکردن به چیزی سخت است. ممکن است در نهایت به این فکر کنی که به هیچ‌چیز فکر نکنی! سعی کن به همراه تنفس عمیق، چیزی را تجسم کنی. چیز آرامش‌بخشی را انتخاب کن. مثلا در نظر بگیر که به راحتی در سکوت و آرامش در محیطی دلچسب و یا در ساحل دراز کشیده‌ای. اما اگر نتوانستی چه راهکاری وجود دارد؟

 

6. به مدت 20 الی 30 ثانیه عبارت "فکر نکن" را تکرار کن!

اگر نمی‌توانی هیچ تصوری از فضای آرامش‌بخش داشته باشی، این‌کار به همراه انجام تنفس عمیق، می‌تواند تو را از نگرانی در مورد هر چیزی که بیدار نگهت می‌دارد، منحرف کند.

 

تبریک!

به همین راحتی، یک ریلکسیشن مختصر و مفید برای خواب راحت و عمیق را انجام دادی... شب بخیر...