دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 تمرین جادویی برای رسیدن به خودباوری

اگر می خواهید یک زندگی عالی و موفق داشته باشید، مهم است که به خودباوری برسید و با تمرین آن را افزایش و رشد دهید. این بدان معناست که به خودتان ایمان داشته باشید، احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید و شجاعت ریسک کردن را داشته باشید. 

تمریناتی وجود دارد که می توانید با انجام آنها به خودباوری رسیده و اهداف خود را دست یافتنی تر ببینید و زندگی خود را به مکانی فعال تر و شادتر تبدیل کنید. در این مقاله این تمرینات جادویی برای رسیدن به خودباوری را به شما ارائه خواهیم کرد. لطفا در ادامه این مطلب مفید با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

فهرست عناوین
5 تمرین جادویی برای رسیدن به خودباوری

 

اگر خودت را باور نداری و گیر کرده ای به موفقیت های گذشته ات فکر کن.

 

با تکرار این تمرینات به بالاترین سطح از خودباوری خواهی رسید!

1. به موفقیت‌های گذشته خود فکر کن!

اگر خودت را باور نداری و گیر کرده‌ای، از ابزارهای گذشته خود استفاده کنید و خودت را از این وضعیت بیرون بکش. 

زمانی را بیاد بیاور که تو واقعا خودت را تکان دادی و از توقع خودت فراتر رفتی. خودت را در همان موقعیت قرار بده و هیجان و غروری را که در درون خودت داشتی، دوباره احساس کن. در همین حال، به یاد داشته باش که می توانی آن را دوباره انجام دهی.

از گذشته به نفع خودت استفاده کن. اغلب ما به راحتی به یاد می‌آوریم که در گذشته چه چیزی به ما آسیب زده است و دوباره به خود آسیب می‌زنیم. اما در مقابل، با این تمرین می‌توانیم به همین راحتی اجازه دهیم گذشته به ما کمک کند.

 

 

2. به دنبال تایید خارجی مثبت باش!

ما هرروز، ناخودآگاه به دنبال تأیید اعتبار خود هستیم. سطح این اعتبار، بستگی به نگرش افراد اطراف ما دارد.

اگر اطراف خود را با افراد مثبتی پر کنی که به تو اهمیت می‌دهند، نقاط قوت تو را گرامی می‌دارند و به تو کمک می‌کنند تا ارتقا پیدا کنی، شکوفا خواهی شد. اما در مقابل، اگر اطراف تو را افرادی احاطه کرده باشند که باورهای محدودکننده و منفی دارند، زمین حاصلخیزی که برای خودباوری و رشد نیاز داری، به یک شوره‌زار تبدیل خواهد شد.

افراد شاد، با اعتماد به نفس و موفق به دیگران اعتبار می‌دهند. همه ما به تشویق مثبت چنین افرادی نیاز داریم. این فرد می‌تواند یک دوست خوب، عضو خانواده یا یک مربی باشد.

 

تو هر روز، با باورهای روزانه و مکالمه‌ای که با خودت داری، چیزی که هستی را می‌سازی.

 

3. صحبت با خودت را متحول کن!

تو هر روز، با باورهای روزانه و مکالمه‌ای که با خودت داری، چیزی که هستی را می‌سازی. این خیلی مهم است که با عشق و مهربانی با خودت صحبت کنی. تو شایسته تعریف و تمجید از خود هستی.

تو می‌توانی از دیگران تعریف کنی و آن‌ها را دوست داشته باشی، اما... خودت را هم دوست داری؟ اگر خودخواهانه به نظر می‌رسد، باید بگویم که سخت در اشتباهی! تو بیش از هر کس دیگری سزاوار محبت و قدردانی از خود هستی. نور و عشق خود را به هر ناحیه‌ای از وجودت که احساس می کنی نیاز به بهبود دارد، بتابان. اشکالات خودت را بپذیر. اگر اشکالات خود را بپذیری، خیلی مهربانانه‌تر برای رفع آن‌ها تلاش خواهی کرد.

 

همچنین بخوانید: 10 راه برای به دست آوردن اعتماد به نفس از درون

 

4. به ترس‌هایت اعتبار کمتری بده و به خودت اعتبار بیشتر!

ترس‌ها صرفاً شواهد نادرست و غیرواقعی هستند که واقعی به نظر می‌رسند. ترس یک توهم است که بیش از هرچیز دیگری، تو را از باور به خودت باز می دارد.

درک اینکه ترس تو واقعی نیست، اولین قدم است، و البته سخت‌ترین قدم. بعد از رسیدن به این درک، درست در مسیر حرکت قرار خواهی گرفت. با عمل، از ترس فراتر برو! 

تو خیلی بیشتر از چیزی که باور داری، توانایی داری. وقتی بر ترس غلبه می‌کنی، به خود واقعی‌ات بیشتر اجازه درخشش می‌دهی. به سرعت پیش برو و برای خودت ثبت کن که در یک زمان خاص (مثلا بصورت ماهیانه) بر چند ترس غلبه کرده‌ای. بعد از اتمام سال، به گذشته نگاه خواهی کرد و یک نسخه کاملا جدید از خود را خواهی دید.

 

 

5. بخاطر هرچیز مثبتی که داری، جشن بگیر!

نگرش روزمره تو، بر نحوه رفتارت با خودت و دیگران تأثیر می‌گذارد. سعی کن خوش‌بین باشی و خوبی های دنیا را ببینی. روی نقاط قوت خود، و چیزهایی در خودت که آن‌ها را دوست داری تمرکز کن. بخاطر شخصیت خودت و افراد خوبی که در زندگی داری، جشن بگیر. برای هرچیزی که درست پیش می‌رود و همه نعمت‌هایی که در راه است، شکرگزاری کن. بخاطر تمام چالش‌های کوچک و بزرگی که آن‌ها را پشت سر گذاشته‌ای، پیش خودت جشن بگیر.

داشتن نگرش مثبت، سریعترین راه برای رسیدن به خودباوری است. این راه، همه چیز را دور می‌زند و به هدف نهایی می رسد: شادی، عشق، موفقیت و باور به خود!

 

خودباوری یکی از مهمترین ویژگی ها برای رسیدن به موفقیت است.

 

چرا برای موفقیت به خودباوری نیاز داریم؟

به زبان ساده، خودباوری یکی از مهمترین ویژگی ها برای رسیدن به موفقیت است. خودباوری یا عدم خودباوری ما می تواند هسته اصلی زندگی روزمره مان را شکل دهد. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند عموماً تمایل به داشتن دیدگاه مثبت نسبت به زندگی دارند و به خود اعتقادی قوی دارند. این باور به آنها اجازه می‌دهد تا ریسک کنند و در برابر شکست‌ها پایداری کنند، در حالی که در تمام این مدت باور دارند که اهداف در نهایت محقق خواهند شد. 

افرادی که خودباوری و اعتماد به نفس ندارند اغلب به توانایی های خود شک می کنند و این می تواند آنها را از رسیدن به اهدافشان باز دارد. این می تواند آنها را پر از شک و تردید به خود کند و باعث شود که همیشه با ترس از شکست دست و پنجه نرم کنند. عدم باور به خود در این افراد، به طور مداوم موانعی را بر سر راه آنها قرار می دهد.

 

 

مزایای افزایش خودباوری

افزایش خودباوری فواید زیادی برای شما دارد. زمانی که به خود ایمان داشته باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که دست به اقدام بزنید و به اهداف خود برسید. برای اینکه احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید، نیازی به تایید خارجی از سوی دیگران ندارید، به این معنی که از زندگی خود شادتر و راضی تر خواهید بود. 

با این حال، خودباوری فقط به این نیست که به خودتان ایمان داشته باشید، بلکه باید در مورد خودتان نیز احساس خوبی داشته باشید. افرادی که خودباوری و عزت نفس بالایی دارند معمولاً در زندگی شادتر هستند و استرس کمتری دارند، بنابراین کمتر دچار فرسودگی می‌شوند. این افراد، کمتر احساس می‌کنند که تحت تأثیر قرار می‌گیرند و معمولاً زندگی‌ای که دوست دارند را زندگی می‌کنند. آنها یک قدرت درونی برای ادامه دادن حتی زمانی که همه چیز سخت است دارند، زیرا معتقدند که مهارت، توانایی و طرز فکر مثبت برای تغییر اوضاع دارند.

 

منابع

powerofpositivity

rachel-boswell

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید