دنیای موسیقی درمانی
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر

عکس نوشته های دنیای موسیقی درمانی

عکس نوشته های تاثیرگذار و انگیزشی دنیای موسیقی درمانی

5 تمرین جادویی برای رسیدن به خودباوری

5 تمرین جادویی برای رسیدن به خودباوری

با تکرار این تمرینات به بالاترین سطح از خودباوری خواهی رسید!

 

1. به موفقیت‌های گذشته خود فکر کن!

اگر خودت را باور نداری و گیر کرده‌ای، از ابزارهای گذشته خود استفاده کنید و خودت را از این وضعیت بیرون بکش. 

زمانی را بیاد بیاور که تو واقعا خودت را تکان دادی و از توقع خودت فراتر رفتی. خودت را در همان موقعیت قرار بده و هیجان و غروری را که در درون خودت داشتی، دوباره احساس کن. در همین حال، به یاد داشته باش که می توانی آن را دوباره انجام دهی.

از گذشته به نفع خودت استفاده کن. اغلب ما به راحتی به یاد می‌آوریم که در گذشته چه چیزی به ما آسیب زده است و دوباره به خود آسیب می‌زنیم. اما در مقابل، با این تمرین می‌توانیم به همین راحتی اجازه دهیم گذشته به ما کمک کند.

 

2. به دنبال تایید خارجی مثبت باش!

ما هرروز، ناخودآگاه به دنبال تأیید اعتبار خود هستیم. سطح این اعتبار، بستگی به نگرش افراد اطراف ما دارد.

اگر اطراف خود را با افراد مثبتی پر کنی که به تو اهمیت می‌دهند، نقاط قوت تو را گرامی می‌دارند و به تو کمک می‌کنند تا ارتقا پیدا کنی، شکوفا خواهی شد. اما در مقابل، اگر اطراف تو را افرادی احاطه کرده باشند که باورهای منفی و محدودکننده دارند، زمین حاصلخیزی که برای خودباوری و رشد نیاز داری، به یک شوره‌زار تبدیل خواهد شد.

افراد شاد، با اعتماد به نفس و موفق به دیگران اعتبار می‌دهند. همه ما به تشویق مثبت چنین افرادی نیاز داریم. این فرد می‌تواند یک دوست خوب، عضو خانواده یا یک مربی باشد.

 

 

3. صحبت با خودت را متحول کن!

تو هر روز، با باورهای روزانه و مکالمه‌ای که با خودت داری، چیزی که هستی را می‌سازی. این خیلی مهم است که با عشق و مهربانی با خودت صحبت کنی. تو شایسته تعریف و تمجید از خود هستی.

تو می‌توانی از دیگران تعریف کنی و آن‌ها را دوست داشته باشی، اما... خودت را هم دوست داری؟ اگر خودخواهانه به نظر می‌رسد، باید بگویم که سخت در اشتباهی! تو بیش از هر کس دیگری سزاوار محبت و قدردانی از خود هستی. نور و عشق خود را به هر ناحیه‌ای از وجودت که احساس می کنی نیاز به بهبود دارد، بتابان. اشکالات خودت را بپذیر. اگر اشکالات خود را بپذیری، خیلی مهربانانه‌تر برای رفع آن‌ها تلاش خواهی کرد.

 

4. به ترس‌هایت اعتبار کمتری بده و به خودت اعتبار بیشتر!

ترس‌ها صرفاً شواهد نادرست و غیرواقعی هستند که واقعی به نظر می‌رسند. ترس یک توهم است که بیش از هرچیز دیگری، تو را از باور به خودت باز می دارد.

درک اینکه ترس تو واقعی نیست، اولین قدم است، و البته سخت‌ترین قدم. بعد از رسیدن به این درک، درست در مسیر حرکت قرار خواهی گرفت. با عمل، از ترس فراتر برو! 

تو خیلی بیشتر از چیزی که باور داری، توانایی داری. وقتی بر ترس غلبه می‌کنی، به خود واقعی‌ات بیشتر اجازه درخشش می‌دهی. به سرعت پیش برو و برای خودت ثبت کن که در یک زمان خاص (مثلا بصورت ماهیانه) بر چند ترس غلبه کرده‌ای. بعد از اتمام سال، به گذشته نگاه خواهی کرد و یک نسخه کاملا جدید از خود را خواهی دید.

 

5. بخاطر هرچیز مثبتی که داری، جشن بگیر!

نگرش روزمره تو، بر نحوه رفتارت با خودت و دیگران تأثیر می‌گذارد. سعی کن خوش‌بین باشی و خوبی های دنیا را ببینی. روی نقاط قوت خود، و چیزهایی در خودت که آن‌ها را دوست داری تمرکز کن. بخاطر شخصیت خودت و افراد خوبی که در زندگی داری، جشن بگیر. برای هرچیزی که درست پیش می‌رود و همه نعمت‌هایی که در راه است، شکرگزاری کن. بخاطر تمام چالش‌های کوچک و بزرگی که آن‌ها را پشت سر گذاشته‌ای، پیش خودت جشن بگیر.

داشتن نگرش مثبت، سریعترین راه برای رسیدن به خودباوری است. این راه، همه چیز را دور می‌زند و به هدف نهایی می رسد: شادی، عشق، موفقیت و باور به خود!