دنیای موسیقی درمانی
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر

عکس نوشته های دنیای موسیقی درمانی

عکس نوشته های تاثیرگذار و انگیزشی دنیای موسیقی درمانی

تقویت عزت نفس با 10 تمرین عالی

تقویت عزت نفس با 10 تمرین عالی

انجام روزانه این تمرینات فوق العاده، کیفیت زندگی شما را بالاتر خواهد برد!

اگر از خودتان ناراحت هستید، احساس تنهایی می کنید، افسرده می شوید یا آماده هستید که رویاهایتان را رها کنید، این را بخوانید! شما از تقویت عزت نفس خود لذت خواهید برد!

وقت آن است که عزت نفس خود را تقویت کنید و متوجه شوید که شما مخلوق زیبا، منحصر به فرد و با استعداد زندگی هستید و متعلق به یک زندگی پر از عشق به خود و اطرافیانتان هستید. در اینجا ده راه برای افزایش عزت نفس را به شما ارائه می دهیم. این موارد را امتحان کنید تا به خوبی از خودتان مراقبت کرده و کیفیت بالاتری از زندگی را تجربه کنید.

 

1. از خودت تعریف کن!

عشقی که به دنیا می‌فرستی باید از جایی بیاید، درست است؟ این عشق از درون خودت سرچشمه می‌گیرد و قبل از تمام این‌ها، باید عشق‌ورزیدن به خودت را که (شایسته آن هستی) را تمرین کنی. اگر عشق‌ورزیدن به خودت را بلد نباشی، هرگز نخواهی توانست به دیگران هم بدرستی عشق تقدیم کنی. یکی از راه‌های عالی برای این کار، تمرینی به نام «کار با آینه» است که توسط لوئیز هی به طور عمیق آموزش داده شده است. جلوی آینه بایست، خودت را مخاطب قرار بده و از خودت تعریف کن، به همین سادگی! این تعریف می‌تواند در هر موردی باشد، جملاتی مثل "موهای تو امروز عالی به نظر می‌رسد" یا "من عاشق شخصیت واقعی، زیبا و منحصر به فردی هستم که تو هستی!"

 

 

2. از مقایسه کردن خودت با دیگران دست بردار!

عزت نفس تو، قطعه منحصربه‌فردت در جهان است. دنیای ما یک پازل بزرگ پر از جزئیات است که از بسیاری جهات در کنار هم قرار می گیرند و تو تنها یک تکه از این قطعات هستی و باید نقش منحصربه‌فرد خودت را ایفا کنی، همانطور که دیگران این وظیفه را دارند. وقتی خود را با دیگران مقایسه می‌کنی، ارزش واقعی خودت را کمتر درک خواهی کرد. مقایسه کردن را کنار بگذار و به ارزش واقعی خودت پی ببر. زمانی که به این درک برسی، عزت نفس واقعی خود را بازخواهی یافت.

 

3. هرروز بیشتر لبخند بزن!

لبخند زدن برای احساس شادی و بهبود عزت نفس ضروری است. مطالعات نشان می‌دهد که لبخند زدن بیشتر (حتی اگر اجباری باشد) واقعاً می تواند استرس را کاهش دهد و فواید بسیار دیگری هم داشته باشد. لبخند زدن نه تنها خلق و خوی خودت را بهتر می‌کند، بلکه همین تاثیر را بر روی دیگران هم خواهی گذاشت. به یاد داشته باش، همانطور که خود را توانمند می‌کنی و بیشتر لبخند می زنی، نوری را هم به دیگران می تابانی تا از آن پیروی کنند. در این صورت، آنها هم به خود این اجازه را می دهند که بیشتر لبخند بزنند. اگر حتی هیچ دلیلی هم وجود ندارد، بخاطر خودت بیشتر لبخند بزن!

 

4. با خودت مهربان باش!

با خودت مهربان باش. تو نمی‌توانی در یک آن،  جایی که در حال حاضر هستی را تغییر بدهی. تو فقط می‌توانی دیدگاه خودت را در مورد آن تغییر دهی تا در آینده، بتوانی جایگاه خود را به مکانی متفاوت و مطلوب‌تر مطلوب‌تر تغییر دهی. همچنین، به یاد داشته باش که باید با دیگران هم مهربان باشی. آنچه به دیگران می گویی، دقیقا به خودت می‌گویی. با مهربانی و شفقت به هر موقعیتی وارد شو تا روز دیگران را بهبود ببخشی. در این صورت، خواهی دید که انرژی به طور تصاعدی به خودت برمی‌گردد.

 

5. روی این که چقدر جلو آمده‌ای تمرکز کن، نه اینکه چقدر باید پیش بروی!

هیچ نیروی شناخته شده‌ای در این دنیا، نمی‌تواند یک کوه کامل را حرکت دهد. مگر آنکه ابتدا آن را تکه تکه کرده و بعد قطعات آن را حرکت دهد. زندگی تو هم مثل این کوه است که قطعات آن ‌را خودت تا اینجا حرکت داده‌ای. این قطعات به تو یادآوری می‌کنند که تا کجا پیش رفته‌ای... پس به آن‌ها فکر کن. نگران نباش، خط پایان همیشه سرجای خودش خواهد بود و منتظر است تا از آن عبور کنی. نفس عمیقی بکش و به راه خودت ادامه بده.

 

6. کانال ارتباطی قوی با افراد مثبت داشته باش!

داشتن روابط مثبت با کانال‌های ارتباطی باز و سالم، برای پیشرفت مثبت لازم است. از طریق جامعه محلی، خانواده، دوستان واقعی و حتی دوستان مجازی، یک شبکه قوی متشکل از افراد واقعا دلسوز و مثبت را در کنار خود داشته باش که اگر زندگی تغییری منفی پیدا کرد، بتوانی روی پشتیبانی کلامی آنها حساب کنی.

 

7. قدردان چیزهای منحصر به فردی باش که روز تو را می سازند!

چیزهایی که روز تو را می سازند (هرچقدر هم که کوچک) تصدیق کن و بخاطر آن‌ها شکرگزار باش، چه تشکر از کسی به صورت کلامی و چه تشکر از خدا. بگذار که قدردانی و شکرگزاری برای چیزهای مثبت در زندگی، روح تو را پر کند و بدنت را با انرژی و عشق تغذیه کند.

 

8. غذاهای سالم و ارگانیک بخور!

خوردن غذاهای سالم فواید متعددی دارد، از جمله کیفیت سلامتی بالاتر، خلق و خوی بهتر و سیستم گوارشی شادتر، که از تو برای داشتن تغذیه سالم تشکر می‌کند! همچنین، اعداد مطلوب‌تر و امیدوار کننده‌تری را روی ترازو خواهی دید! هیچ چیزی مثل این، به تو انگیزه نخواهد داد!

 

9. هر روز فعال بمان!

با اینرسی مبارزه کن، چرا که فعالیت برای حفظ برتری تو لازم است. فعالیت بدنی، ذهنی و حتی معنوی همگی مهم هستند. آب جاری مملو از سرزندگی و حیات است در حالی که آب راکد دقیقا برعکس است. ورزش کن، یوگا انجام بده، از برنامه‌های خودسازی استفاده کن، مدیتیشن کن یا حتی برای فعال ماندن فقط چند فصل از کتاب مورد علاقه‌‌ات را بخوان.

 

10. کاری را انجام بده که دنبال کننده علاقه تو است و خوشحالت می‌کند!

قسمتی از زندگی پرحرارت و جذاب است که ما پرشور هستیم و در شادترین و خلاق ترین حالت خود بسر می‌بریم. اشتیاق به همراه عمل درست، منجر به خلاقیتی می‌شود که فراتر از انتظارات ما خواهد بود. هنگامی که ما از اشتیاق خود پیروی می‌کنیم و واقعاً آن را در قلب و ذهن خود احساس می‌کنیم، می‌توانیم مطمئن باشیم که در مسیر درستی هستیم. این همیشه کامل و آسان نیست، اما ارزشش را دارد.