دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
5 روش فوق العاده برای مثبت اندیشی
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 روش فوق العاده برای مثبت اندیشی

این روش‌ها برای مثبت‌اندیشی زندگی تو را متحول خواهد کرد!

گاهی اوقات مثبت‌اندیشی کار دشواری است، به خصوص زمانی که همه‌چیز سخت‌تر از حد معمول به نظر رسیده و نتایج برنامه‌هایی که داشته‌ای، چنگی به دل نمی‌زند. اما آنچه واقعا مهم بوده این است که "تو باید در تمام اوقات مثبت بمانی" و اجازه ندهی ترس از آنچه ممکن است اتفاق بیفتد، تو را تحت کنترل درآورده و متعاقب آن، تحت فشار مضاعف قرار بگیری. گنجاندن مثبت اندیشی در زندگی، فواید بسیاری برای تو دارد که شاید از آنها هم مطلع نباشی!

بنابراین با وجود تمام مشکلات و سختی‌ها، بدون بهانه، با این 5 تمرین ساده، برای مثبت ماندن و تفکر مثبت تلاش کن و نتایج شگفت‌انگیز آن را در تمام قسمت‌های زندگی‌ات مشاهده کن.

اگر در حال حاضر وقت خواندن این مطلب فوق‌العاده مفید را نداری، آن را ذخیره کن و همیشه مرور کن.

 

1. از تصدیقات استفاده کن!

استفاده از تصدیقات یا همان عبارات تاکیدی، معجزه می‌کند. عباراتی مثل:

"من خیلی خوشحال و سپاسگزارم که..."

"من فوق‌العاده عالی هستم چون..."

حقیقت این است که مردم، هر روز ناخودآگاه یا حتی آگاهانه هزاران اظهارات منفی در مورد خود یا در مورد شرایط زندگی‌شان بیان می‌کنند و نتیجه آن را هم نهایتا تا انتهای همان روز می‌بینند! اما تو برای اینکه مثبت بمانی، باید در طول روز، آگاهانه جملات مثبتی را بیان کنی که در آن‌ها از کلماتی مانند "خوشحال" یا "شکرگزار" استفاده شده باشد، مثل مثال‌های بالا. نکته کلیدی در این تمرین این است که باید بصورت مداوم سعی خودت را بکنی و احساسات کلمات استفاده شده را "احساس کنی".

 

 

2. منتظر بهترین‌ها باش!

نتیجه‌ای که به دنبال آن هستی چیست؟ این سوال به یک هدف، روز یا زندگی تو مربوط می شود. آیا همیشه انتظار بدترین‌ها را داری و سپس آن را هم تمام و کمال به دست می آوری؟ از همین الان شروع کن و با تمرکز صرف بر روی نتیجه‌ای که می‌خواهی، منتظر بهترین اتفاق‌ها باش. در همه موارد از مثبت‌نگری استفاده کن، هرآنچه که باشد...

 

3. اطراف خود را با افراد مناسب پر کن!

جیم ران می‌گوید: 

“شما میانگین ۵ نفری هستید که بیشترین وقتتان را با آن‌ها می‌گذرانید.”

در مورد این جمله طلایی فکر کن. اینکه چه احساسی داری، چه می‌گویی و چه فکر می‌کنی... بستگی به این دارد که بیشتر اوقاتت را با چه کسانی سر می‌کنی. به این باور داشته باش که وقتی اوقاتت را در کنار افراد شاد و مثبت می‌گذرانی، احساس انرژی می‌کنی، به آینده‌ات خیلی خوشبین‌تر می‌شوی و زندگی برایت راحت‌تر می‌شود. و بالعکس اگر... در مورد عکس این قضیه هم خودت فکر کن!

 

4. یک شروع خوب را برای روزت داشته باش!

هنری وارد بیچر می‌گوید:

"اولین ساعت صبح، سکان تمام روز است."

با توجه به تحقیقات (و البته تجربیات) نحوه شروع روز، بقیه آن را تعیین می‌کند. آیا در زمان بیدار شدن از خواب، از آنچه در پیش رو داری می‌ترسی یا شکرگزار و با شور و شوق از خواب بیدار می‌شوی؟

روز خود را خوب شروع کن، ابتدا با شکرگزاری برای دیدن یک روز دیگر، و دوم برای زمینی که در آن امکان خوابیدن را داشته‌ای و خوابیدی! سپس به همه احتمالات بزرگ و عالی که روزتان می تواند به همراه داشته باشد فکر کن. فقط حرف من را قبول نکن، این را امتحان کن و خودت نتیجه را ببین.

 

5. قدردان باش!

قدردان خودت و دیگران باش. قدردانی ذهن تو را روی همه چیزهای خوب زندگی‌ات نگه داشته و اجازه پرداختن به افکار منفی را به آن نمی‌دهد. قدردان همه‌چیز باش، نه فقط کلمات را بگویید بلکه آنها را نیز احساس کنید. همانطور که می بینید "هنر مثبت ماندن" می تواند زندگی را تغییر دهد، تنها چیزی که لازم است کمی زمان برای تبدیل آن به یک عادت است و بهترین از همه مزایای آن ارزش تلاش را دارد!

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید