دنیای موسیقی درمانی
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر

عکس نوشته های دنیای موسیقی درمانی

عکس نوشته های تاثیرگذار و انگیزشی دنیای موسیقی درمانی

روش صحیح انجام تکنیک مدیتیشن شکلات

روش صحیح انجام تکنیک مدیتیشن شکلات

برای انجام این مدیتیشن خوشمزه، فقط یک تکه شکلات تهیه کنید!

بله درست است، یک تکه شکلات. ما برای انجام این تکنیک به یک تکه کوچک شکلات نیاز داریم. برای این کار پیشنهاد ما یک قطعه کوچک از یک شکلات تیره با مقدار زیادی کاکائو است. بهتر است اندازه این تکه شکلات اندازه یک گاز یا کمی بزرگتر باشد.
 

بدن خود را آرام کنید

چند نفس عمیق بکشید و روی تنش‌زدایی از ماهیچه‌های خود کار کنید تا بدن‌تان تا حد ممکن شل شود. شما می‌خواهید این مدیتیشن را در آرام‌ترین حالت ممکن جسمی شروع کنید، پس وقتی که احساس کردید جسم‌تان شل و آرام است چشمان خود را ببندید و نفس عمیق بکشید.


بو کنید، نگاه کنید و گاز بزنید

شکلات را بو کنید و از عطر آن لذت ببرید. بعد از آن با تمام وجود به شکلات نگاه کنید و ببینید که واقعا چقدر خوشمزه به نظر می‌رسد، و سرانجام می‌توانید یک گاز کوچک از شکلات خود بخورید. اجازه دهید شکلات روی زبان‌تان نشسته و آرام آرام ذوب شود. به این توجه کنید که در حال حاضر تمام جزئیات ریز و درشت مزه شکلات را حس می‌کنید. به تنفس عمیق ادامه داده و کاملا روی احساسات موجود در دهان‌تان تمرکز کنید.


روی احساسات خود متمرکز شوید

هنگام بلعیدن شکلاتی که در دهان‌تان ذوب شده به نحوه پایین رفتن آن توجه کنید. آگاه باشید که چگونه دهان‌تان خالی می‌شود. هنگامی که قصد دارید گاز دوم را به شکلات خود بزنید به حضور شکلات در بین انگشتان خود، به حرکات و احساسی که بازو و عضلات شما به هنگام بالا آوردن آن شکلات به سمت دهان‌تان دارند، به قرار گرفتن دندان‌ها بر روی شکلات، قرار گرفتن شکلات در دهان‌تان و تمام احساسات فعلی‌تان عمیقا توجه کنید.
 

دوباره توجه خود را به زمان حال معطوف کنید

اگر افکار دیگری در طول انجام مدیتیشن شکلات به ذهن شما خطور کرد، به آرامی توجه خود را به مزه‌ها و احساسات مرتبط با شکلات معطوف کنید. هدف از انجام این ذهن آگاهی این بوده که تا جایی که ممکن است در لحظه حاضر حضور داشته باشید و آگاهی خود از آن را حفظ کنید.


احساس خود را مزه کنید

وقتی که کارتان با مزه کردن شکلات تمام شد، احساساتی که داشتید را در طول روز مرور کنید و آرامش بیشتری را احساس کنید. بعد از تمام شدن شکلات می‌توانید به مدیتیشن ادامه دهید یا اینکه بلافاصله بعد از تمام شدن آن، کار های روزانه خود را از سر بگیرید.
امیدواریم از این تکنیک به بهترین شکل استفاده کرده و
آرامشی عمیق را تجربه کنید.