دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

روش انجام تکنیک تنفس جعبه یا مربعی

فهرست عناوین
روش انجام تکنیک تنفس جعبه یا مربعی

انجام یک تکنیک تنفس فوق‌العاده در عین سادگی

با وجود نام عجیب و غریب این تکنیک، تنفس جعبه یا مربعی یکی از ساده‌ترین، بهترین و سریع‌ترین روش‌های مدیریت استرس می‌باشد. اگر تابحال در زمان گوش دادن به موسیقی تنفس خود را با ریتم موسیقی هماهنگ کرده باشید، نیمی از راه را طی کرده‌اید. تکنیک تنفس جعبه نوعی تنفس گام‌به‌گام بوده و از ریتمی خاص پیروی می‌کند و می‌تواند در کمترین زمان، میزان استرس شما را به‌شدت کاهش دهد.
یکی از مزیت‌های ویژه این تکنیک یادگیری و تمرین بسیار ساده آن است. همچنین می‌توان آن را در هر زمان و حالتی انجام داد، از زمان تماشای تلویزیون گرفته تا زمان گوش دادن به موسیقی، دوش گرفتن، قبل از خواب و یا حتی زمانی که در حال انجام کار هستیم.
شما می‌توانید این تکنیک را فقط برای یک یا دو دقیقه انجام داده و اثرات فوری آن بر روی آرامش ذهن و بدن خود را تجربه کنید. اگر هم برای مدت زمان بیشتری این تمرین را انجام دهید از مزایای طولانی مدت مدیتیشن از جمله افزایش مقاومت در مقابل استرس، کاهش افسردگی و افزایش انرژی مثبت بهره خواهید برد.
در مطلب بعدی نحوه انجام این تکنیک تنفس فوق‌العاده تاثیرگذار را برای شما همراهان گرامی شرح خواهیم داد. با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید…

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید