دنیای موسیقی درمانی
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر

عکس نوشته های دنیای موسیقی درمانی

عکس نوشته های تاثیرگذار و انگیزشی دنیای موسیقی درمانی

در امان ماندن از پیامد های منفی احتمالی قرنطینه کرونا

در امان ماندن از پیامد های منفی احتمالی قرنطینه کرونا

 در دوران قرنطینه کرونا، چه کار کنم؟

هر دوران قرنطینه‌ای و مخصوصا قرنطینه یک بیماری همه‌گیر و کشنده مثل کرونا، می‌تواند پیامدهای منفی بی‌شماری را برای تمامی انسان‌ها به دنبال داشته باشد. این پیامدها نه تنها می‌تواند افرادی که قرنطینه را بطور کامل رعایت می‌کنند تحت تاثیر قرار دهد، بلکه می‌تواند بر روی زندگی افرادی که به قرنطینه پایبند نیستند هم تاثیر بگذارد. اما جای نگرانی نیست، چرا که می‌توان با انجام چند کار ساده و اصولی، این تاثیرات را به حداقل رسانید. در ادامه، تعدادی از مهمترین موارد در این خصوص را بررسی خواهیم کرد.

  
برنامه کاری روزمره خود را ترک نکنید

اختلال در کارهای روزمره عادی شما می تواند یکی از سخت ترین جنبه های قرنطینه باشد. این امر می تواند احساس ناخوشایندی را در شما ایجاد کند، چرا که می خواهید بفهمید که چگونه تمام ساعات روز را پر کنید. در خانه هم دقیقا مثل محل کار زمانبندی داشته باشید و شرایط کاری را حفظ کنید. اگر حضور فرزندان در خانه برای این زمانبندی اختلال ایجاد می‌کند، برای آنها هم مثل مدرسه زمانبندی داشته باشید.


تا جایی که می‌توانید فعالیت داشته باشید

حتی دوره های نسبتاً کوتاه عدم تحرک جسمی هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد. مطالعات نشان می‌دهند که فقط دو هفته عدم فعالیت می تواند منجر به کاهش حجم عضلات و اثرات متابولیکی شود. خوشبختانه بسیاری از مجموعه حرکات ورزشی وجود دارند که بتوانید آنها را در منزل هم انجام بدهید. فعالیت بدنی به شما کمک خواهد کرد که در کنار تقویت آمادگی جسمانی، احساس بهتری داشته و با احساس ضعف و بی حوصلگی مبارزه کنید.


با ناامیدی و بی حالی مبارزه کنید

برخی از ناراحتی های قرنطینه شدن ناشی از کسالت و ناامیدی است. یافتن راه هایی برای مشغول کردن ذهن و جسم بسیار مهم می‌باشد (البته مشغله مثبت، نه نگرانی و منفی بافی). بنابراین تا حد ممکن امور روزمره خود را حفظ کرده، برنامه ریزی مشخص داشته باشید و سعی کنید تمام وقت خود را بصورت فعال پر کنید. این فعالیت روزمره می‌تواند مرتب کردن خانه، انجام پروژه های کاری یا انجام سرگرمی های خلاقانه باشد... این کار احساس هدفمند بودن و شایستگی شما را بالا خواهد برد و این انگیزه را در شما ایجاد خواهد کرد که هر روز به دنبال اهداف تعیین شده خود باشید.
 

ادامه دارد...