دنیای موسیقی درمانی
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر

عکس نوشته های دنیای موسیقی درمانی

عکس نوشته های تاثیرگذار و انگیزشی دنیای موسیقی درمانی

یک راه عالی برای تقویت قدرت تمرکز

یک راه عالی برای تقویت قدرت تمرکز

ادامه
نشانه‌های مشکل در تمرکز و راه‌های تقویت تمرکز
 

3. یک دفترچه امن برای خود بسازید! 

یکی از مزایای تمرکز شدید این است که در این حالت مغز شما واقعا خلاق شده و بواسطه آن، ایده‌ها، افکار و کنش‌های جدید در آن پدیدار می‌شود. اگرچه این حالت فوق‌العاده عالی است اما می‌تواند به همان میزان، به کار فعلی که مشغول انجام آن هستید آسیب برساند.

شما نمی‌خواهید افکار خلاقانه خود را متوقف کنید، اما برای در امان ماندن از آسیب به تمرکزی که بر روی کار فعلی خود دارید، همیشه یک دفترچه یادداشت و قلم در کنار دست خود داشته باشید. به محض اینکه فکر یا ایده‌ای که مربوط به کار فعلی شما نیست در ذهنتان شکل گرفت، آن را یادداشت کنید. در این یادداشت‌ها هیچ جزئیاتی وجود ندارد و هر کدام باید فقط یک یا دو کلمه‌ای باشند. همچنین بعد از یادداشت هم دیگر فکر اضافی در مورد آن مطلب و مرور مداوم آن در ذهن بخاطر نگرانی برای فراموش شدن آن وجود نخواهد داشت. بنابراین، وقتی بعد از تمام شدن کارتان دوباره این کاغذ را ببینید، فقط کافی است به یاد داشته باشید که چرا ان کلمات را نوشته‌اید.

این یادداشت فقط به افکار و ایده‌های خلاقانه محدود نمی‌شود و می‌تواند یادآوری خرید، شستن ماشین و غیره هم باشد. این یادداشت شامل هر کاری است که می‌دانید باید انجام دهید و نمی‌خواهید در این لحظه آن را فراموش کنید.

 

قسمت قبلی این مطلب را در اینجا بخوانید…