دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

روانشناسی توضیح می دهد که چرا برخی افراد مجرد از قرار ملاقات (دیت) فاصله می گیرند

قرار ملاقات می تواند هیجان انگیز و سرگرم کننده باشد، اما همچنین می تواند خسته کننده نیز باشد. گاهی اوقات بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از داشتن دیت و قرار ملاقات فاصله گرفته و با کنار گذاشتن مقطعی دوست‌یابی استراحت کنید؛ و برخی از افراد سینگل و مجرد این کار را ترجیح می دهند.

پیدا کردن فردی که می خواهید عاشق او شوید سخت و یک تعهد بزرگ است. اگر در گذشته دلشکستگی را تجربه کرده باشید و بخواهید از احساسات خود محافظت کنید، حتی سخت تر نیز می‌شود. پیدا کردن آن شخص مناسب برای زندگی خود گاهی اوقات مستلزم فاصله گرفتن از قرار ملاقات است تا بتوانید از گذشته خود خلاص شوید.

فهرست عناوین
روانشناسی توضیح می دهد که چرا برخی افراد مجرد از قرار ملاقات (دیت) فاصله می گیرند

رفتن به دنبال فرد مناسب برای رابطه در قرار ملاقات‌های بی پایان، گاهی اوقات می تواند روحیه شما را تضعیف کند. ممکن است خود را در طرد شدن، انتظار برای پیام، مکالمات ناخوشایند و چیزهای دیگری که می تواند عزت نفس شما را از بین ببرد گم کنید. برخی از مجردها ترجیح می‌دهند برای بهبودی و بازیابی خود، از این موقعیت ها دوری کنند، استراحت کرده و روی خودشان تمرکز کنند.

 

چرا برخی از مجردها از قرار ملاقات و دیت دوری می کنند؟

دلایل زیادی وجود دارد که برخی افراد سینگل تمایل به کنار گذاشتن دیت و دوستیبابی و استراحت کردن دارند. این دلایل می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

1- وقفه در قرار ملاقات های متعدد شانس آنها برای یافتن یک رابطه سالم را افزایش می دهد

تجربه منفی یا استرس بیش از حدی که قرار ملاقات‌ها ایجاد می‌کنند، می تواند منجر به عدم نشان دادن بهترین نسخه از خود شود. ممکن است به دلیل ذهنیت منفی که در طول قرا ملاقات خود داشته‌اید، یک شخص بسیار خوب و مناسب برای رابطه را از دست بدهید.

وقتی به رفتن به قرار ملاقات‌های نامناسب ادامه می‌دهید، می‌تواند باعث ناامیدی، طرد شدن و ناهنجاری شود. استراحت از دوست یابی می تواند به شما کمک کند این احساسات را رها کنید و امید را دوباره به دست آورید. سپس، هنگامی که برای یافتن عشق آماده باشید، بازتر خواهید بود و تلاش بهتری خواهید کرد.

 

همچنین بخوانید: 6 نشانه اینکه قلب شما برای عشق آماده است

 

2- دوری از دوست یابی روحیه آنها را تجدید قوا می کند

دیت‌های متعددی و تلاش زیاد برای دوست یابی که به نظر می‌رسد هیچکدام از افراد حاضر در آنها برای شما مناسب نیستند، می تواند شما را افسرده کند. اگر این احساس را دارید، بهتر است کمی استراحت کنید. استراحت به شما این امکان را می دهد که روحیه خود را تازه و آن را تجدید قوا کنید. همچنین به شما کمک می کند تا رضایت عاطفی و ذهنی را تجربه کنید.

 

 

3- فاصله گرفتن از قرار به آنها کمک می کند تا بهبود یافته و آنچه می خواهند را بیاموزند

کنار گذاشتن مقطعی دوست یابی می تواند به شما کمک کند تا از ضربه تروما بهبود یافته و آنچه که نمی خواهید را کنار گذاشته و آنچه که می‌خواهید را ببینید و بیاموزید. پس از خارج شدن از یک رابطه طولانی مدت، کارشناسان پیشنهاد می کنند که قبل از اینکه خود را به آنجا برگردانید، کمی استراحت کنید. این به شما اجازه می دهد تا بهبودی یافته و آنچه که از یک رابطه می‌خواهید را درک کنید.

یک استراحت مقطعی می تواند وضوح ایجاد کرده و فضایی را برای تمرکز روی چیزهای اساسی فراهم کند. گذراندن زمانی به تنهایی به شما این امکان را می دهد که در مورد خودتان بیاموزید. به علاوه، به شما زمان می دهد تا بفهمید شریک زندگی ایده آل شما واقعا کیست.

 

4 - آنها یاد می گیرند که چگونه با خودشان راحت باشند

وقتی سینگل هستید و زمانی را به تنهایی می گذرانید، یاد می گیرید که با خودتان راحت باشید. شما یاد می‌گیرید که چه زمانی باید مسائل را کشف کرده و چگونه آنها را بدون تأثیر خارجی مدیریت کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد که احساسات‌تان را احساس کرده و پردازش کنید و بهزیستی کلی خود را ارتقاء دهید.

تنها بودن به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که خودتان را دوست داشته باشید و دوست داشتن دیگری را آسان تر می کند. شما می توانید در زمان تنهایی و مجرد بودن روی عشق ورزیدن به خود، بهبودی، رشد و تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود کار کنید.

 

5- وقفه در قرار ملاقات، ورود به یک رابطه را آسان‌تر می‌کند

زمانی را به تنهایی بگذرانید تا روی دیگر جنبه های ضروری زندگی خود از جمله شغل، خانواده، دوستان یا خانه تمرکز کنید. وقتی بعداً فرد مناسب از راه رسید، بقیه عمر خود را سر جای خود خواهید داشت.

تمرکز بر بخش‌های دیگر زندگی به شما کمک می‌کند بفهمید چه زمانی برای برقراری رابطه جدید آماده هستید و چه زمانی برای آن مناسب است. وقتی همه چیز آنطور که شما می خواهید حل و فصل شده است، روند رابطه آسان تر می شود. همچنین می تواند به شما کمک کند بفهمید که چه زمانی یک شخص برای شما خوب نیست و به این ترتیب، در زمان مناسب گزینه بهتری را انتخاب خواهید کرد.

اگر در زمانی که باید استراحت کنید باز هم به دیت های خود ادامه دهید، می تواند مانع از پیدا کردن یک فرد خوب و مناسب برای شما شود. ممکن است وقتی چنین فردی را ملاقات می کنید او را درست نشناسید و به جای انجام بهترین کار، از روی عادت انتخاب کنید. استراحت کردن به شما امکان می دهد تشخیص دهید که چه زمانی فردی با دیگران متفاوت است و چه زمانی ممکن است برای زندگی شما مناسب باشد.

 

افراد سینگل می توانند هر کاری که بخواهند را انجام دهند.

 

6- افراد سینگل می توانند هر کاری که می خواهند را انجام دهند

وقتی مجرد هستید، می توانید هر کاری که می خواهید را انجام دهید. این تجربه به این معنی است که می‌توانید روی برنامه‌ریزی سفرهایی که همیشه آرزویش را داشته‌اید، یادگیری یک مهارت جدید یا انجام هر کار دیگری که الهام‌بخش شماست تمرکز کنید. سینگل بودن به شما این امکان را می دهد که این کارها را بدون بحث کردن با شخص دیگری یا ناراحت کردن او در زمانی که می خواهید تنها باشید انجام دهید.

داشتن یک رابطه می تواند شما را از انجام برخی از این کارها باز دارد، زیرا باید شخص دیگری را هم در برنامه‌های خود در نظر بگیرید. هزینه بردن یک نفر با شما افزایش می یابد و ممکن است او نخواهد کاری را که شما آرزویش را دارید انجام دهد. مجرد بودن این فرصت را به شما می دهد تا هر چیزی که به ذهنتان می رسد را تجربه کنید.

زمانی که در یک رابطه هستید نه تنها باید شخص دیگری را در نظر بگیرید، بلکه باید زمانی را نیز با او بگذرانید. به‌علاوه، گاهی اوقات نگران این هستید که اوضاع خوب پیش نرود و در سایر بخش‌های زندگی‌تان تداخل ایجاد ‌کند. این منجر به تطبیق بخش هایی از زندگی شما می شود که به جای لذت بردن از همنشینی با شخصی دیگر، از آنها لذت می برید.

 

همچنین بخوانید: 7 کاری که تا جوان و مجرد هستید باید انجام دهید

 

7- کنار گذاشتن قرار ملاقات به آنها کمک می کند تا در پول خود صرفه جویی کنند

ترتیب دادن قرار ملاقات پول و دوست یابی پول می خواهد، و این هزینه چیزی است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. اگر فرد مناسبی را پیدا نکردید که با او کنار بیایید، به پرداخت هزینه برای قرارها و انجام کارهایی برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران ادامه خواهید داد. استراحت باعث صرفه جویی در پول و بهبود بخش های دیگر زندگی شما می شود.

 

 

8- آنها وقت کمتری را روی تلفن همراه خود هدر می دهند

استراحت از قرار ملاقات همچنین به شما این امکان را می دهد که زمان کمتری را در تلفن همراه خود صرف کنید. قرار ملاقات اغلب شامل پیام‌ها و حضور داشتن در برنامه‌های آنلاین می‌شود، و لحظات ارزشمندی را صرف آن می‌کنید که می‌توانستید در آن روی چیز دیگری تمرکز کنید. می توانید بدون نگرانی در مورد از دست دادن ارتباط با شریک زندگی بالقوه خود، مدتی را صرف لذت بردن از زندگی‌تان کنید.

 

9- تمرکز بر رشد فردی

دوست یابی و دیت های متعدد می تواند در رشد شخصی اختلال ایجاد کند زیرا مستلزم تمرکز بر روابط و ملاقات با افراد جدید است. گاهی اوقات منجر به تلاش برای تحمیل روابط ناسالم می شود و در زمان و انرژی شما تداخل ایجاد می کند.

تلاش برای کارآمد کردن روابط به شما اجازه نمی دهد نسخه بهتری از خودتان شوید. با این حال، استراحت و مجرد بودن زمانی را برای تمرکز بر روی خود، ایجاد مهارت‌های جدید و بهبودی از آسیب و تروما باقی می‌گذارد.

 

همچنین بخوانید: 14 تغییر کوچک که می تواند منجر به رشد فردی بزرگ شود

 

19 علامتی که نشان می دهد شما نیاز به استراحت و دوری از دوست یابی دارید

برخی از نشانه‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تشخیص دهید که چه زمانی به مجرد بودن و استراحت نیاز دارید و به شما را یاری می‌کنند تا سلامتی خود را در اولویت قرار دهید. این علائم می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 

 • 1. ناامیدی بعد از هر دیت دوست یابی
 • 2. احساس اینکه هیچ کس انتظارات شما را برآورده نمی کند
 • 3. احساس ناامنی
 • 4. مهارت های تصمیم گیری شما را زیر سوال می رود
 • 5. احساس می کنید قبلاً با همه قرار گذاشته اید
 • 6. ترس از رفتن به قرار ملاقات دیگر
 • 7. احساس غرق شدن در ایده ملاقات با شخص دیگری
 • 8. می‌خواهید از عشق دست بکشید
 • 9. داشتن احساس اینکه دوستیابی زندگی شما را از بین می برد
 • 10. احساس ترس از مجرد بودن
 • 11. عدم التیام درد گذشته
 • 12. فرض بدترین چیز در مورد هر کسی که ملاقات می کنید
 • 13. از نگاه کردن به گوشی خود احساس خوبی ندارید
 • 14. احساس می کنید که برای مدتی به تنهایی نیاز دارید
 • 15. از دست دادن خواب با فکر کردن به آن
 • 16. وقتی دوست یابی می کنید، احساس می‌کنید در حال انجام یک کار عادی و روزمره هستید
 • 17. عدم تمرکز بر سایر بخش های زندگی شما
 • 18. در زمان ملاقات دیگران همه چیز را به دل می‌گیرید
 • 19. ارزش خود را زیر سوال می برید

 

دوری از قرار ملاقات می تواند وقت آزاد بیشتری برای شما به همراه داشته باشد.

 

شش کاری که می توانید هنگام استراحت و مجرد بودن انجام دهید

استراحت کردن از قرار ملاقات می تواند وقت آزاد بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. یافتن کارهایی برای انجام دادن در آن زمان می تواند به شما کمک کند در مقابل تمایل به بازگشت به دوست یابی و پیدا کردن یک شریک زندگی جدید مقاومت کنید. برخی از چیزهایی که می توانید در زمان مجرد بودن وقت خود را با آنها پر کنید عبارتند از:

 

 • چیز جدیدی بیاموزید: هر روز زمانی را به یادگیری چیزهای جدید اختصاص دهید. یادگیری می تواند به شما کمک کند از خودتان احساس رضایت داشته و باعث رشد شخصی خود شوید. در پایان وقفه زمانی که در آن وقت خود را صرف بهبود خود کرده اید، اعتماد به نفس بیشتری نسبت به خود خواهید داشت.
 • با خودتان قرار ملاقات بگذارید: استراحت از ملاقات با افراد جدید به این معنی نیست که نمی توانید از وقت خود لذت ببرید. می توانید خودتان را به یک قرار ملاقات دعوت کنید، لباس بپوشید و به جایی بروید که از آن لذت می برید. این به ایجاد اعتماد به نفس و مقاومت در برابر ترس از قضاوت کمک می کند.
 • به تجربیات دیگر «بله» بگویید: وقتی در اوقات فراغت خود متعهد به قرار ملاقات نیستید، می توانید با تجربیات دیگر موافقت کنید. مجبور نیستید دعوت‌های دوستان یا همکاران خود را رد کنید زیرا می‌توانید هر کاری که از آن لذت می برید را انجام دهید.
 • مدیتیشن را تمرین کنید: تمرین مدیتیشن یک گزینه مفید برای پر کردن اوقات فراغت شما است، به خصوص زمانی که سعی در اجتناب از قرار ملاقات دارید. مدیتیشن ذهن آگاهی می تواند به شما کمک کند تا از خود و افکار درونی‌تان آگاه شوید.
 • پیاده روی کنید: پیاده روی به شما این امکان را می دهد که در حین ورزش هوای تازه دریافت کنید. این بهزیستی کلی شما را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند وقت خود را با چیزی غیر از دیت و قرار ملاقات پر کنید.
 • به یک سفر جاده ای یا تعطیلات بروید: وقتی روی ملاقات با شرکای زندگی جدید تمرکز ندارید، می توانید هر کاری که می خواهید انجام دهید. از همه جاهایی که همیشه آرزوی دیدن آنها را داشتید بازدید کنید و در حین انجام آن، خودتان را بهتر بشناسید.

 

 

آخرین افکار در مورد اینکه چرا برخی مجردها از قرار ملاقات و دوست یابی فاصله می گیرند

قرار ملاقات هم می تواند سرگرم کننده باشد و هم در مقابل از نظر احساسی، ذهنی و فیزیکی خسته کننده باشد. شما مجبور نیستید برای همیشه دوست یابی را متوقف کنید، اما استراحت مقطعی می تواند به شما کمک کند تا ریکاوری شوید و به آنچه می خواهید فکر کنید.

پس از وقفه ای کوتاه در رفتن به قرار ملاقات و استراحت، می توانید با روحیه ای تازه و ذهنیت مثبت به قرار ملاقات بازگردید. به علاوه، ممکن است شخصی را پیدا کنید که می خواهید بدون تلاش با او وقت بگذرانید. تمرکز بر خود فواید بسیاری دارد که شاید هنوز از آنها با خبر نباشید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید