دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

9 نشانه دوست داشتن در چشم یک مرد

نشانه‌های زیادی - شفاهی و غیرکلامی - وجود دارد که وقتی یک مرد عمیقاً عاشق یک زن شده است از خود نشان می‌دهد. برخی از این علائم واضح هستند و رمزگشایی برخی دیگر دشوارتر است. یکی از برجسته‌ترین و غیر قابل چشم‌پوشی‌ترین این موارد، نشانه‌های دوست داشتن و عاشق شدن یک مرد در چشم و نوع نگاه او به شما است.

نگاه از هر نوعی هم که باشد، به هر حال چیزی بیش از آنچه بسیاری از ما می دانیم در قفل شدن چشم ها وجود دارد. بنابراین صرف نظر از مدت زمانی که با هم بوده‌اید، یا اگر مردی وجود دارد که فکر می‌کنید عاشق شماست اما هنوز به آن اعتراف نکرده است، ما همه چیز را در مورد نحوه نگاه یک مرد به زنی که دوستش دارد، پوشش خواهیم داد. در ادامه این مطلب خواندنی با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

فهرست عناوین
9 نشانه دوست داشتن در چشم یک مرد

اما قبل از اینکه به جزئیات اصلی بپردازیم، اجازه دهید کمی اطلاعات پس زمینه به دست آوریم.

وقتی تماس چشمی برقرار می کنیم چه اتفاقی می افتد و چگونه به عشق منجر می شود؟

 

علم پشت تماس چشمی و عشق چیست؟

اخیراً مقاله‌ای در نیویورک تایمز خواندم، در مورد یک زن و مردی که پس از اجرای مجدد مطالعه‌ای که توسط دکتر آرون عاشق هم شدند. دکتر آرون روان‌شناسی است که قبلا هم عشق بین دو نفر را در آزمایشگاهش شکل داده بود.

اگر در این لحظه می‌گویید: "چی، چطور ممکن است؟"، نگران نباشید، من هم همین فکر را کردم.

اما در ادامه هم با من همراه باشید…

دکتر آرون می خواست دریابد که آیا دو نفر می توانند در مدت زمان کوتاهی عاشق شوند و روابط بین فردی برقرار کنند یا خیر. او از افراد غریبه خواسته بود که یک سری سؤال از یکدیگر بپرسند (دقیقاً 36 عدد) و با هر سؤال، گفتگو صمیمی تر و فشرده تر می شد.

در نهایت، هر "زوج" آزمایش را با خیره شدن در چشمان یکدیگر به مدت دقیقاً چهار دقیقه به پایان رساندند.

و اما نتیجه؟

دو نفر از شرکت کننده‌ها شش ماه بعد ازدواج کردند. دیگران هم مانند زوجی که من از نیویورک تایمز نام بردم، نسخه مشابهی از آزمایش را انجام دادند و عاشق هم شده‌اند.

و آیا این به اندازه کافی تاثیرگذار نبود؟

سایر مطالعات مشابه نشان داده اند که احساس اشتیاق و عشق تنها پس از دو دقیقه نگاه متقابل ایجاد شده است.

پس چه ارتباطی بین تماس چشمی و عشق وجود دارد؟

روانشناس لیندا جکسون این را توضیح می دهد:

"حفظ تماس چشمی یک حالت آرامش بخش و متصل ایجاد می کند که پس از 30 تا 60 ثانیه، اکسی توسین را تحریک می کند."

این خیلی چیزها را توضیح می دهد - اکسی توسین، در کنار دوپامین، "هورمون های عشق" نامیده می شوند زیرا در طول صمیمیت فیزیکی مانند در آغوش گرفتن یا داشتن رابطه جنسی رخ می دهند و به ما کمک می کنند تا روابط قابل اعتمادی ایجاد کنیم.

یک مطالعه جذاب دیگر نشان داد که وقتی این "هورمون های عشق" ترشح می شوند، باعث گشاد شدن مردمک چشم می شوند. و این باعث می شود ما قابل دسترس‌تر و قابل اعتمادتر به نظر برسیم و جذابیت ما را برای شریک زندگیمان افزایش می دهد.

پس این به ما چه می گوید؟

خوب، هر بار که شریک زندگی شما عمیقاً به چشمان‌تان خیره می شود، دلیل آن به سادگی تحسین رنگ آنها نیست. اتفاقات خیلی بیشتری در زیر سطح در حال وقوع است و این واکنش های شیمیایی طبیعی است که می تواند ما را عاشق کرده یا در واقع عشقی که از قبل داریم را تقویت کند.

زیک روبین، روانشناس هاروارد، دریافت که زوج هایی که عاشقانه یکدیگر را دوست داشتند، حتی پس از سال ها زندگی مشترک، 75 درصد از مواقعی که صحبت می کردند، ارتباط چشمی برقرار می کردند (مقدار قابل توجهی بیشتر از میانگین 30 تا 60 درصد مواقع).

اکنون ما حقایق را پوشش دادیم - شکی نیست که تماس چشمی و نگاه ما به عزیزانمان با عشق و محبتی که احساس می کنیم مرتبط است.

 

 

پس مردی که عاشق زنی شده است چگونه به او نگاه می کند؟

اگر این نشانه‌ها را در چشمان و نوع نگاه یک مرد دیدید، بدانید که او عاشق شما شده و دوستتان دارد.

 

 

1. او روی چشمان شما قفل می شود

وقتی مردی عاشق‌تان است با شما صحبت می‌کند مستقیماً در چشمان‌تان نگاه کند.

مدت هاست که نگرانی که ممکن بود باعث شود او شما را نگاه نکند از بین رفته، و حالا او با شما راحت است و شما این را از طریق تماس چشمی او خواهید فهمید. صرف نظر از اینکه او چه کار می کند، حتی اگر هیجان انگیزترین مسابقه فوتبال زندگی او از تلویزیون در حال پخش باشد، اگر از او سوالی بپرسید، آنقدر شما را دوست دارد که تا وقتی پاسخ‌تان را می دهد به شما خیره بماند.

این نشان می دهد که او نه تنها شما را دوست دارد بلکه به شما احترام نیز می گذارد.

ما اغلب این دو را به هم مرتبط می‌کنیم - کسی که در چشمان ما نگاه نمی‌کند یا حتی وقتی با آنها صحبت می‌کنیم به بالا و اطراف نگاه می‌کند، بی‌ادب تلقی می‌شود و این تصور را ایجاد می‌کند که به ما یا آنچه ما برای گفتن داریم علاقه‌ای ندارد.

بنابراین اگر او به طور مداوم در چشمان شما نگاه می کند، حتی زمانی که مشغول است یا حواسش پرت است، خودتان را خوش شانس بدانید که مردی دارید که آشکارا به شما احترام می گذارد، عشق می ورزد و به شما اهمیت می دهد.

 

2. وقتی به شما نگاه می کند لبخند می زند

اگر یک مرد با نگاه کردن در چشمان شما لبخند می‌زند، این فقط به معنی یک چیز است: شما او را خوشحال می کنید!

وقتی او با شماست، احساس می‌کند بر روی ابری است که هرگز از بین نمی‌رود و به همین دلیل، نمی‌تواند از لبخند زدن دست بردارد.

ممکن است خودتان را در آشپزخانه مشغول کرده باشید یا در رختخواب در حال خواندن کتاب باشید و او همچنان با دیدن شما دلایلی برای لبخند زدن پیدا کند. این نوع عشق زیباست و واضح است که او از بودن در کنار شما آرامش و شادی زیادی دریافت می‌کند. و طبیعی است که وقتی عاشق هستیم بیشتر بخندیم.

آن «هورمون‌های عشق» که قبلاً در موردشان صحبت کردیم را به خاطر دارید؟

وقتی لبخند می زنید، دوپامین در کنار سروتونین ترشح می شود. اکنون، سروتونین به عنوان یک ضد افسردگی خفیف عمل می کند، در حالی که بقیه اندورفین ها برای مبارزه با استرس و ایجاد احساس خوب در شما آزاد می شوند.

بنابراین، هیچ رمز و رازی پشت این نیست که چرا وقتی آن مرد به شما نگاه می کند لبخند می زند - او عاشق است و این باعث می شود احساس خوبی در او ایجاد کند (البته باید به تأثیر مثبتی که روی شما می گذارد نیز اشاره کنیم).

 

حفظ تماس چشمی برای مدتی این قدرت را دارد که انسان‌ها را عاشق کند.

 

3. با شما تماس چشمی طولانی مدت برقرار می کند

همانطور که توضیح دادیم، حفظ تماس چشمی برای مدتی این قدرت را دارد که انسان‌ها را عاشق کند و دوست داشتن را ادامه دار کند.

بنابراین، طبیعی است که وقتی یک مرد برای دقایقی متوالی به چشمان شما خیره می شود، عشقی که به اشتراک می گذارید را تقویت کند (به جای انتخاب، از روی غریزه).

موضوع اینجاست:

وقتی مردی عمیقاً به چشمان شما نگاه می کند، طیف وسیعی از افکار در ذهنش می گذرد، اما او همیشه از این روند آگاه نیست.

انسان ها به طور طبیعی به چیزهایی که از نظر بصری جذاب هستند و به افرادی که دوستشان دارند و به آنها محبت می کنند جذب می شوند، و این توضیح می دهد که چرا آن مرد نمی تواند چشمانش را از شما بردارد.

غرایز یک محرک قوی برای رفتار انسان - به ویژه برای مردان در مورد روابط - هستند.

یکی از قوی ترین غرایز مردان، غریزه قهرمان است.

اگر قبلاً در مورد غریزه قهرمان نشنیده اید، این یک مفهوم جدید در روانشناسی روابط است که در حال حاضر سر و صدای زیادی ایجاد کرده است.

غریزه قهرمان در مردان نیاز ذاتی آنها به محافظت از شما، اهمیت دادن به شما و احساس نیاز شما به آنهاست. برخی از مثال‌های غریزی قهرمان برای خوشحال کردن شریک زندگی‌تان این است که با او وقت بگذرانید یا برای حرکات کوچکی که او برای شما انجام می‌دهد ارزش قائل شوید.

تماس چشمی طولانی مدت نشانه مطمئنی است که شما این غریزه را در او ایجاد کرده اید.

جیمز بائر، روانشناس روابط که برای اولین بار این اصطلاح را ابداع کرد، مقدمه ای عالی برای مفهوم تغییر بازی خود ارائه می دهد. او کارهای ساده ای را که می توانید از امروز برای تحریک این غریزه بسیار طبیعی مردانه انجام دهید، فاش می کند.

 

 

4. وقتی شما او را نگاه نمی کنید به شما خیره می شود

وقتی زنی هستید که یک مرد دوست‌تان دارد، چه بفهمید و چه نفهمید او به شما خیره می‌شود. ما اغلب فکر می کنیم که این فقط در ابتدا، در مراحل خواستگاری اتفاق می افتد. شما در اولین قرار ملاقات خود هستید و وقتی به سمت اتاق خانم ها می روید، چشمان او شما را دنبال می کند. ما فرض می کنیم که این چیزی خارج از جذابیت است، و در ابتدا چنین است.

اما وقتی مدتی با هم بودید و او هنوز دلیلی برای نگاه کردن به شما پیدا می کند چه اتفاقی می افتد؟

جواب خیلی ساده است: او قدر آنچه که دارد را می داند.

احساسات او قوی هستند، او می داند که اتفاق خوبی در حال رخ دادن است، و فقط دیدن شما باعث می شود که به یاد بیاورد که چقدر خوشبخت است و شما هر دو چقدر خوش شانس هستید، که همدیگر را دارید.

 

همچنین بخوانید: 15 رفتار مردی که در حال عاشق شدن است

 

5. او متوجه جزئیات صورت و بدن شما می شود

بسیاری از زنان در مورد این واقعیت شوخی می کنند که مردان در مورد جزئیات خیلی دقیق نیستند.

من یک عمر را در محاصره اعضای خانواده و دوستان (مرد) گذرانده ام که هرگز متوجه مدل موی جدید، لباس نو، تلفن جدید، یا هر جزییات دیگری نمی‌شوند.

اینطور نبود که آنها اهمیتی نمی‌دادند، آنها فقط توجه نمی‌کردند. این تغییرات نظر آنها را جلب نمی‌کرد و این اشکالی ندارد.

اما یک مرد عاشق به این چیزها توجه می کند. چرا؟

زیرا او فقط به شما نگاه نمی کند، بلکه شما را مطالعه می کند. او همه چیز را در مورد شما به تیغ توجهش می‌سپارد، از خال کوچک پشت لب‌تان گرفته تا چروک شدن چشمانتان هنگام لبخند زدن.

بنابراین، هنگامی که شما حتی کوچکترین تغییر را انجام دهید، یک مرد عاشق بلافاصله آن را خواهد دید.

 

گاهی یک نگاه می تواند بسیار بیشتر از کلمات گویا باشد.

 

6. هنگامی که شما آسیب می بینید، دلسوزانه به شما نگاه می کند

گاهی یک نگاه می تواند بسیار بیشتر از کلمات گویا باشد.

آیا تا به حال روزهای سختی را سپری کرده‌اید، و منظورم از روزهای سخت این است که تنها کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که زیر لحاف پنهان شده و گریه کنید؟ متأسفانه همه ما هر از گاهی آنها را داریم.

اما آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که یک نفر به شما نگاه کند، درد شما را بفهمد، و زبان بدن، لمس کردن، حالات محبت آمیز صورتش، همه برای آرامش شما باشد؟

اکنون، این در اوایل زندگی ما با والدینمان اتفاق می افتد. مادری می بیند که فرزندش به زمین می افتد و در عرض چند لحظه او را بلند کرده و در آغوش مهربانی اش می‌گیرد. تماس چشمی و لمس فیزیکی زیادی بین او و فرزند دلبندش وجود دارد.

پدری که پس از اولین دلشکستگی دخترش او را دلداری می دهد، حتی بدون کلام، می تواند به او احساس امنیت و آرامش بدهد. اگر وقتی به او می‌گوید همه چیز درست می‌شود به چشمانش نگاه نکند، احتمالاً دخترش او را باور نمی‌کند.

همین اتفاق زمانی می افتد که یک مرد عاشق شما است.

ممکن است متوجه شوید که وقتی غمگین یا بیمار هستید، آن مرد عاشق با نگرانی به شما نگاه می کند و چشمانش نشان دهنده توجه و همدردی او با شما است. او اغلب به شما نگاه می کند تا بررسی کند که خوب هستید.

اخیراً، مادربزرگم چند هفته‌ای را در بیمارستان گذراند - مدتی بسیار سخت حرکت می‌کرد و طبیعتاً همه ما نگران بودیم.

خوشبختانه، او بهبود یافت و به محض بازگشت به خانه، پدربزرگم یک مراقب کامل بود. از هر نیاز او مراقبت می‌کرد و شبانه روز در کنارش بود. و تنها کاری که هرگز انجام نداد این بود که چشمانش را از او بردارد.

ممکن است بگویید این از ترس، نگرانی یا مشغله به دلیل ترس از سلامتی او است، و بخشی از آن هم همینطور است، اما نگاه شدیدی از عشق عمیق و بی قید و شرط نیز وجود دارد که پدربزرگم فقط برای عشق زندگی خودش یعنی مادربزرگم در نظر گرفته است.

 

همچنین بخوانید: 10 نشانه اینکه یک مرد شما را دوست دارد (اما از گفتن آن هراس دارد)

 

7. او طوری به شما نگاه می کند که انگار سالهاست همدیگر را می شناسید

آشنایی - این احساسی عجیب و غریب از این است که وقتی تازه کسی را ملاقات کرده اید، احساس می‌کنید که او را برای مدت طولانی می شناسید.

این چیزی نیست که بتوانیم به راحتی آن را مشخص کنیم، اما محققان فکر می کنند که پاسخی برای این راز ماندگار زندگی ما پیدا کرده اند.

آیا برای یک حقیقت شگفت انگیز آماده هستید؟ اگر این مرد طوری به شما نگاه می‌کند که گویی مدت‌هاست همدیگر را می‌شناسید، می‌تواند جفت روحی شما باشد.

چطور؟ خوب، جفت‌های روحی معمولاً هنگام ملاقات، احساس غریبی از آشنایی را تجربه می‌کنند.

اما چگونه می توانید مطمئن شوید که او هم‌روح شماست؟

حقیقت این است که:

ما می توانیم زمان و احساسات زیادی را با افرادی تلف کنیم که در نهایت بفهمیم که با آنها سازگار نیستیم. اما متاسفانه پیدا کردن جفت روحی‌تان هرگز کار آسانی نیست.

اما اگر راهی برای تایید مطلق وجود داشت چه؟

من به‌تازگی راهی برای انجام این کار پیدا کرده‌ام... یک هنرمند روان‌شناس حرفه‌ای که می‌تواند طرحی از ظاهر همسر شما ترسیم کند.

حتی اگر در ابتدا قانع نشدم، دوستم چند هفته پیش مرا متقاعد کرد که آن را امتحان کنم.

حالا من دقیقا می دانم که جفت روحی من چگونه به نظر می رسد. و این دیوانگی به نظر می رسد اما فوراً او را شناختم.

 

همچنین بخوانید: این 15 عبارت می تواند به شما کمک کند با جفت روحی خود ارتباط برقرار کنید

 

8. او به شما متفاوت از دیگران نگاه می کند

بین زوج‌های عاشق، «نگاه‌های خاصی» به یکدیگر وجود دارد که پیام‌های پنهانی را منتقل می‌کند.

وقتی همسایه مزاحم به اطراف سرک می‌کشد و شریک زندگی‌تان از آن طرف اتاق به شما نگاه می‌کند، نگاهش را می‌شناسید. شما فوراً متوجه می شوید که او به چه فکر می کند و او پاسخ شما را فقط از چشمان شما می خواند.

یا زمانی که عمه ی غمگین شما آخرین تئوری توطئه خود را به اشتراک می گذارد و شما هر دو در حالی که خنده تان را متوقف می کنید نگاهی به هم می کنید.

بدون این اشکال خاموش ارتباط کجا بودیم؟ آنها مطمئناً در موقعیت‌های خاص کار را بسیار راحت‌تر می‌کنند.

حقیقت این است که:

با گذشت زمان، شما نشانه های غیرکلامی ارتباط را ایجاد خواهید کرد. قطعاً این اتفاق می افتد، به خصوص وقتی با کسی زندگی می کنید و از درون با او آشنا می شوید.

نه تنها به شما این امکان را می دهد که چیزهایی را که هر دو فکر می کنید بدون اینکه دیگران متوجه شوند بیان کنید، بلکه احساسات خوبی را در شما برمی انگیزد. شما این روش مخفی ارتباط را دارید که نشان می دهد چقدر یکدیگر را می شناسید و درک می کنید.

 

9. حتی وقتی بدترین ظاهر خود را دارید او نمی تواند شما را ببیند و تحسین تان نکند

یکی دیگر از نشانه های عشق زمانی است که او نمی تواند چشمانش را از شما دور نگه دارد، حتی زمانی که شما وحشتناک به نظر می رسید. فرقی نمی‌کند که ساعت‌ها با حالت تهوع صبحگاهی دچار استفراغ شده‌اید یا آکنه بزرگسالی داشته‌اید.

یک مرد عاشق از درون تمام این لایه ها دقیقاً به شما که در مقابلش ایستاده است نگاه می‌کند و بدون توجه به ظاهرتان شما را دوست دارد.

بالاخره اگر عشق این نیست پس چه چیزی است؟

اگر عشق و دوست داشتن صرفاً بر اساس جذابیت بود، افراد زیادی برای مدت طولانی عاشق نمی ماندند.

بنابراین اگر آن مرد عاشق با محبت به شما نگاه کند، حتی زمانی که شما در بدترین حالت خود هستید، واضح است که شما را عمیقاً دوست دارد و به اینکه خوب به نظر می رسید یا نه اهمیتی نمی دهد.

تا به اینجا، اگر مردی وجود دارد که به شما اینگونه نگاه می‌کند، مطمئناً فهمیده‌اید که او چقدر شما را دوست دارد. علائم بالا همه مواردی هستند که از همین لحظه می توانید به آنها توجه کنید.

 

 

افکار نهایی در مورد وضعیت چشمان و نوع نگاه مردی که عاشق شما است

وقتی حقایق، روانشناسی و علم پشت تماس چشمی و عشق را کنار هم می گذاریم، واضح است که ارتباطی عمیق بین آنها وجود دارد.

وقتی همه چیزهایی را اضافه می کنیم که نمی توان توضیح داد، از سیگنال های ظریفی که فقط با یک نگاه به یکدیگر می دهیم، تا پر زدن پروانه هایی در شکممان، و اینکه چگونه یک نگاه می تواند در ذهنمان با ما بماند، همه اینها نشان می دهد که این همه عشق و احساسات قابل انتقال است.

اگر مرد زندگی شما برخی از موارد بالا را علامت زده باشد، همه اینها برای شما خبر خوبی است.

بنابراین، صرف نظر از اینکه او مرد عاشقی است که هر روز عشق خود را ابراز می کند یا بیشتر با محبت خود ابراز علاقه می کند، چشمانش و نوع نگاه او به شما هر بار آن عشق و دوست داشتن را به شما هدیه می دهد. فقط فراموش نکنید که مراقب آن نشانه های ظریف باشید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید