دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

12 نشانه این است که شما مردی واقعی و با اراده هستید

مردم عاشق یک داستان و زندگی موفقیت آمیز و خوب هستند. اما چیزی که آنها اغلب نمی بینند این است که چقدر کار سخت و فداکاری برای آن انجام می شود. این چیزی است که در پشت پرده این داستان جذاب قرار دارد و کمتر دیده شده و به آن پرداخته می‌شود.

یک نقل قول معروف وجود دارد که می گوید: "20 سال طول می کشد تا یک شبه به موفقیت برسید." برای برخی کمتر و برای برخی دیگر، بیشتر طول می‌کشد تا این پروسه طی شده و به سرانجام برسد، اما واقعیت این است که هیچ چیز مانند اراده، شجاعت و پشتکار ریشه‌دار و اصیل نیست. این عناصر حیاتی چیزهایی هستند که اگر در شما وجود داشته باشند، می‌توانید به هر چیزی که در زندگی می‌خواهید برسید. البته این مهم است که بدانید این عناصر را خودتان باید به وجود آورده و در خود پرورش دهید.

فهرست عناوین
12 نشانه این است که شما مردی واقعی و با اراده هستید

برای اینکه بفهمید آیا صلابت و اراده دارید، چند نشانه مطمئن وجود دارد که این را به شما می گوید. در ادامه این مطلب با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و ببیند که آیا به میزان قابل قبولی ملزومات طی کردن چالش‌های زندگی و رسیدن به موفقیت را در خود پرورش داده‌اید یا خیر.

 

1. شما فردی سخت کوش هستید

من باید سختکوش بودن را در رتبه اول قرار دهم. با این حال، به خاطر داشته باشید که بسیاری از کارگران (بیش از حد) سخت کوش در هیچ یک از ابعاد زندگی موفق نمی شوند و به جز آسیب های کمر یا سندرم تونل کارپ چیزی برای‌شان باقی نمی‌ماند.

اما اگر رویکردی سخت‌کوشانه به کار خود دارید و مایلید قدم‌های بیشتری را طی کنید، حداقل اراده و پشتکار لازم برای موفقیت در زندگی را دارید (اگر هدف شما این باشد).

در این صورت است که شما می‌دانید که موفقیت یک شبه به دست نمی‌آید و مایلید کار و تلاش مداوم مورد نیاز برای پیشرفت را انجام دهید.

من در بیشتر عمرم سخت کوشی نبودم. اما پس از آن، یک روز، همه چیز در ذهنم نقش بست و در نهایت شروع به تبدیل شدن به یک مرد واقعی کردم.

با این حال، همه چیز با یک جرقه شروع شد و برای شما هم همان‌گونه خواهد بود.

 

 

2. انگیزه و اشتیاق باورنکردنی دارید

اگر به چیزی اشتیاق نداشته باشید، معمولاً آنچه که برای انجام آن به اندازه کافی لازم است را نخواهید داشت.

من همیشه به ایکیگای فکر می کنم. این یک مفهوم ژاپنی است که اغلب به عنوان "دلیل وجود" ترجمه می شود.

این مفهوم نقطه ملاقات بین آنچه دوست دارید، آنچه در آن مهارت دارید، آنچه جهان به آن نیاز دارد و آنچه می توانید برایش بهایی بپرداید را نشان می دهد.

اگر بتوانید ایکیگای خود را پیدا کنید، می توانید زندگی فوق العاده لذت بخشی داشته باشید.

 

3. شما ابتکار عمل را به دست می گیرید

افراد با عزم و اراده واقعی منتظر فرصت‌هایی نیستند که به سراغشان بیاید. برعکس، آنها ابتکار عمل را به دست می گیرند و همیشه آماده هستند تا در جهت دستیابی به اهداف خود اقدام کنند.

آیا شما هم اینگونه هستید؟

این بسیار فراتر از کار یا شغل است. فعال بودن یعنی برداشتن اولین قدم بدون اینکه از شما خواسته شده باشد.

این می تواند به معنای سازماندهی یک رویداد اجتماعی یا حتی مراقبت از سلامتی خود با برنامه ریزی معاینات منظم باشد.

شما مسئولیت اعمال و زندگی خود را بر عهده می گیرید. می‌دانید که انتخاب‌هایی که انجام می‌دهید، واقعیت شما را شکل می‌دهند و اشتباهات و همچنین موفقیت‌هایتان را در اختیار می‌گیرید.

 

افراد شجاع و با پشتکار واقعی می دانند که شکست ها بخشی عادی و مهم از زندگی هستند.

 

4. هیچ چیز نمی تواند شما را مهار کند

افراد شجاع و با پشتکار واقعی می دانند که شکست ها بخشی عادی و مهم از زندگی هستند. در واقع، آنها ممکن است گاهی شکست بخورند، اما با این وجود همیشه در صدر باقی خواهند ماند.

لحظه ای درباره این موضوع فکر کنید.

اگر بدون توجه به موانع، چالش‌ها یا شکست‌هایی که با آن روبرو می‌شوید توانایی استقامت و غلبه بر آنها را نشان دهید ، انعطاف‌پذیری و قدرت درونی دارید.

من نمی توانم در اینجا از یک شخص باورنکردنی به نام نیک وویچیچ یاد نکنم. او بدون دست و پا به دنیا آمد و هم اکنون، به یک سخنران انگیزشی و مدافع افراد دارای معلولیت تبدیل شده است.

او در زندگی خود با چالش های جسمی و عاطفی متعددی روبرو شده است، اما با این حال پیامی از امید و مثبت بودن را منتشر می کند و به دیگران یادآوری می کند که هیچ چیز نمی تواند آنها را از رسیدن به رویاهایشان باز دارد.

و اگرچه من با هر چیزی که او می‌گوید یا انجام می‌دهد موافق نیستم، اما او هنوز هم نمونه‌ای از چیزهایی است که وقتی صلابت و اراده دارید ممکن می شوند.

نیک بهترین راه برای ورود به نقطه بعدی من است.

 

همچنین بخوانید: 10 راه بسیار موثر برای ایجاد قدرت درونی

 

5. به دیگران الهام و انگیزه می دهید

وقتی به دیگران الهام و انگیزه می‌دهید، می‌توانید جرقه‌ای را در آنها روشن کنید و آنها را تشویق کنید که رویاهایشان را دنبال کنند، بر چالش‌ها غلبه کرده و پتانسیل کامل خود را آزاد کنند.

اکنون، لازم نیست برای الهام بخشیدن به افراد دیگر، صحبت های تد را انجام دهید. بیشتر اوقات، مردم از کاری که شما انجام می دهید یا آن را هدایت می کنید الهام می گیرند.

یک مرد با صلابت و مصمم این کار را با موارد زیر انجام می دهد:

 

  • پیشروی با عبرت
  • به اشتراک گذاشتن داستان‌های خود
  • تجلیل از دستاوردهای دیگران
  • به اشتراک گذاشتن دانش، مهارت و تجربیات خود
  • ترویج ذهنیت رشد
  • الگوی واقعی بودن

 

همچنین بخوانید: 18 جمله انگیزشی و الهام بخش از افراد بسیار موفق

 

6. بر اعمال و مسئولیت های خود مالکیت دارید

آیا مالکیت اعمال خود را می پذیرید و مسئولیت نتایج را به عهده می‌گیرید؟ اگر این کار را بکنید، به شما سلام می کنم. به نظر می رسد یک ویژگی بد در شما در حال مرگ است.

اگر بهانه نیاورید یا دیگران را سرزنش نکنید، بلکه در عوض از اشتباهات درس بگیرید، تنظیمات لازم را انجام دهید و به جلو حرکت کنید، واقعاً شهامت و آنچه برای یک مرد خوب و قوی لازم است را دارید.

یک مثال خوب در این مورد، ری اندرسون، بنیانگذار و رئیس شرکت Interface Inc.، یک تولید کننده بزرگ فرش است.

اندرسون پس از خواندن کتاب «اکولوژی تجارت» اثر پل هاکن، مسئولیت ردپای محیطی شرکتش را بر عهده گرفت.

او در مورد تأثیرات زیست محیطی شرکت خود صحبت کرد و تصمیم گرفت به سمت پایداری حرکت کند.

این منجر به تحول بنیادین به سمت فرآیندهای سازگارتر با محیط زیست شد و مسئولیت کامل اقدامات قبلی خود را بر عهده گرفت.

 

 

7. دید روشنی دارید

افرادی که مصمم هستند اغلب اهداف بلندمدتی دارند که برای دستیابی به آنها تلاش می‌کنند. اگر چشم انداز روشنی از آنچه می خواهید به دست آورید داشته باشید و اهداف مشخص و قابل اندازه گیری را برای رسیدن به آن تعیین کنید، این نشانه ای از اراده واقعی شما است.

اما یک طرف موضوع تعیین اهداف است و طرف دیگر آن پایبند بودن به آنها به خصوص در زمانی که شرایط سخت می شود است.

جف بزوس فردی است که چه او را دوست داشته باشید یا از او متنفر باشید، اهداف روشنی را برای خود و شرکت پیشگام خودش تعیین می کند. او با تعیین و پیگیری همین اهداف روشن شرکتی مانند آمازون را تاسیس کرد و هم به خود و هم به جهان خدمت کرد.

آیا شخص دیگری نمی‌تواند یک فروشگاه تجارت الکترونیک مشابه آمازون ایجاد می کند؟ قطعا جواب مثبت است، اما این چیزی از موفقیت او در کاری که قصد انجامش را داشت و به سرانجامش رساند کم نمی کند.

 

8. مایلید از منطقه راحتی خود خارج شوید

اگر مردی با استعداد و پشتکار واقعی هستید، به احتمال زیاد حاضرید از منطقه راحتی خود خارج شوید و برای دنبال کردن اهداف خود ریسک های حساب شده ای را انجام دهید.

شما درک می کنید که رشد واقعی اغلب مستلزم پذیرش عدم اطمینان، سختی‌های پیش بینی نشده و باز بودن برای تجربیات جدید است. علاوه بر این، قدم گذاشتن در ناشناخته ها هیجان انگیز است.

همچنین تمام موارد بالا لازم است تا به روش های قدیمی خود باز نگردید.

 

9. عاشق ماجراجویی هستید

رفتن به دنبال ماجراجویی یکی از راه‌های خروج از منطقه راحتی است. اگر کنجکاوی و اشتیاق واقعی برای مواجه شدن با ناشناخته‌ها را دارید و از قدم گذاشتن در محیط‌های جدید لذت می‌برید، باید اراده و استحکام واقعی را نیز داشته باشید.

سفر به کشورهای مختلف، درگیر شدن در فعالیت های خارج از منزل، یا تجربه تجربیات ناشناخته نیز جرات خود را می‌خواهد.

در سفرهایم در شرایط سختی قرار داشتم که مستلزم پشتکار و حتی مهارت مذاکره با مقامات بود.

 

10. چالش های فیزیکی را پشت سر می گذارید

علاوه بر سفر، من عاشق چالش های فیزیکی سخت نیز هستم. آنها به من احساس زنده بودن می دهند زیرا یکی از آزمون های نادر توانایی های فیزیکی ما در دنیای امروز هستند.

من در اینجا کمتر در مورد کراس فیت صحبت می کنم و بیشتر در مورد صخره نوردی، غواصی آزاد، دویدن در مسیر یا کار فیزیکی سخت حرف می‌زنم.

اگر شما هم گهگاهی عاشق دردهای جسمی و روحی هستید، این به این معنی است که شما هم واقعاً شهامت لازم برای گذر کردن از سختی‌های زندگی و رسیدن به موفقیت را دارید.

 

اگر به چالش ها به عنوان فرصت نگاه می‌کنید فردی شجاع و محکم هستید.

 

11. به چالش ها به عنوان فرصت نگاه می کنید

نگاه کردن به چالش ها و موانع زندگی به عنوان فرصت، چیزی است که افراد را متمایز می کند.

وقتی چالش ها را به عنوان موانع یا منابع ناامیدی نمی بینید، آنها را به عنوان فرصت های ارزشمندی برای رشد، یادگیری و توسعه شخصی خواهید شناخت.

توسعه این ذهنیت برای من کمی بیشتر از بقیه دشوار بود. من در حرفه قبلی ام - جایی که هر روز اساسا راهی برای انجام اشتباهات گران قیمت بود - همیشه بسیار مضطرب بودم.

به عنوان یک رهبر تیم، اشتباهات خودم تنها چیزی نبود که باید نگران آن بودم. من باید نگران خطاهایی نیز بودم که هر لحظه ممکن بود بیش از 20 نفر مرتکب آنها شوند.

البته، شما باید به تیم خود اعتماد کنید، اما زمانی که این طرز فکر را توسعه دادم، شروع به داشتن آرامش بیشتر در محل کار و همچنین در خانه کردم.

 

12. پیشرفت را می شناسید و آن را جشن می گیرید

افراد با اراده و استعدادی که به موفقیت هایی دست یافته اند، دوست دارند این واقعیت را جشن بگیرند. به این دلیل است که آنها می دانند چقدر خون، عرق و اشک به پای آن ریخته شده است.

آیا اهمیت تشخیص پیشرفت و شارژ مجدد خود برای سفر پیش رو را می دانید؟ اگر چنین است، این یک نشانه عالی است.

جشن گرفتن نقاط عطف انگیزه شما را تقویت می کند و به شما الهام می دهد که برای اهداف آینده خود تلاش کنید. این به عنوان یادآوری توانایی های شما و پیشرفتی است که به دست آورده اید. این به شما کمک می کند تا با قدرت و اراده ای تازه با چالش های جدید مقابله کنید.

 

 

کارهایی که باید برای تبدیل شدن به مردی سرسخت‌تر انجام داد

من واقعاً امیدوارم که شما بسیاری از این علائم و ویژگی‌های یک مرد با اراده و مصمم را در خود شناسایی کرده باشید. اگر این این اتفاق نیفتاده است، هنوز هم امیدی برای شما وجود دارد. در ادامه، کارهایی را با شما به اشتراک می‌گذاریم که می‌توانید انجام دهید.

 

رنج و سختی داوطلبانه را در آغوش بگیرید

برای تبدیل شدن به مردی سرسخت‌تر از آنچه در حال حاضر هستید، توصیه می‌کنم فعالیت‌هایی را انجام دهید که عمداً شما را خارج از منطقه راحتی‌تان قرار می‌دهند.

این می تواند شامل روزه گرفتن، دوش آب سرد، یا شرکت در رویدادهای سخت بدنی باشد. با قرار دادن داوطلبانه خود در معرض رنج و سختی، سرسختی ذهنی ایجاد می‌کنید و انعطاف‌پذیری را در خود پرورش می‌دهید.

شرکت در فعالیت های استقامتی فیزیکی مانند دویدن در مسافت طولانی، پیاده روی، یا مسابقات با موانع که نیاز به تاب آوری ذهنی و فیزیکی دارند را شروع کنید.

این شما را به سمت محدودیت های‌تان خود سوق داده و عزم و اراده واقعی را در شما توسعه می دهد. (البته حتما در ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.)

 

چالش های که شکست در آنها محتمل است را در آغوش بگیرید

چیز دیگری که می توانید امتحان کنید این است که به طور هدفمند به دنبال فعالیت هایی باشید که در آن شکست بسیار محتمل است. این می تواند شامل یادگیری یک مهارت یا زبان جدید دشوار، انجام یک پروژه چالش برانگیز، سخنرانی در جمع و موارد مشابه باشد.

پذیرش این چالش های سخت به شما کمک می کند تا رابطه ای سالم با شکست ایجاد کنید، از شکست ها درس بگیرید و سرسختی انعطاف پذیری خود را پرورش دهید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید