دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

20 نقل قول امیدبخش برای وقتی که احساس شکست می کنید

همه ما گاهی در زندگی احساس شکست را تجربه می کنیم. این طبیعی است، اما شما نمی توانید برای همیشه در این طرز فکر باقی بمانید و همچنان امیدوارانه زندگی کنید. این نقل قول‌های امیدوار کننده و امیدبخش می‌توانند در زمانی که احساس شکست خوردن می‌کنید به شما کمک کنند تا دوباره بلند شده و به پیشروی ادامه دهید.

وقتی شکست را تجربه می‌کنید، احتمالاً تمایل دارید که تسلیم شوید. ممکن است احساس کنید چیزی را از دست داده اید، انرژی شما تخلیه شده، درمانده هستید و مشتاق انجام هیچ کار سازنده‌ای نیستید. در حالی که تجربه شکست سخت است، باید خودتان را از آن بیرون بکشید و به حرکت رو به جلو ادامه دهید.

فهرست عناوین
20 نقل قول امیدبخش برای وقتی که احساس شکست می کنید

استفاده از این نقل قول‌هایی که در مورد امید هستند می تواند به شما کمک کند بر احساس ناامیدی و شکست غلبه کنید. ممکن است در این لحظه احساس درماندگی کنید، اما به سرعت قدرت و اعتماد به نفس خود را به دست خواهید آورد. این نقل قول های انگیزشی و امیدوار کننده شما را به سمت غلبه بر احساس بدی که دارید راهنمایی و تشویق می کنند.

 

جملات امیدبخش برای زمانی که شکست را تجربه می‌کنید

1. "شکست ها در زندگی فرصت هایی برای عملکرد در سطح جدیدی هستند." - ویلیام کرانچ باند

حتی زمانی که احساس می کنید برای مواجهه با مسائل کاملاً آماده هستید، ممکن است باز هم با شکست مواجه شوید. اجازه ندهید شکست ها باعث شوند احساس یک بازنده را داشته باشید زیرا شما توان این را دارید که بر هر اتفاقی که می افتد غلبه کنید. همانطور که باند توضیح می دهد، شکست ها به شما این شانس را می دهند که توانایی های خود را به سطح جدیدی ببرید.

 

2. "امید مهم است زیرا می تواند تحمل لحظه حال را آسان‌تر کند. اگر باور داشته باشیم که فردا برای‌مان بهتر خواهد بود، امروز می توانیم سختی را تحمل کنیم." - ناشناس

زمانی که به نظر می رسد همه چیز به اشتباه پیش می رود، امیدوار بمانید زیرا امیدوار بودن شرایط را آسان تر می کند. وقتی امید داشته باشید، می‌توانید لحظات سخت را پشت سر بگذارید و این به شما کمک می‌کند بر احساس شکست غلبه کنید.

 

 

3. "کسی که با مصیبت مواجه نشده، قدرت و نیروی خود را نمی شناسد." - ویلیام ساموئل جانسون

اگر می خواهید بدانید که واقعا چقدر قوی و نیرومند هستید، باید دوران سخت و شکست‌ها را پشت سر بگذارید. بدون ناملایمات، شما هرگز نخواهید فهمید که توانایی تحمل چه چیزهایی را دارید. وقتی متوجه شدید که موانع یا مشکلات به پیشرفت شما کمک می کنند، بر احساس شکست غلبه خواهید کرد.

 

4. "شکست در سرت با شکست در دلت یکی نیست. اگر سرت به تو می‌گوید بایست، سعی کن به صدای قلبت گوش دهی." - ناشناس

اگر افکار منفی شما به ایجاد احساس شکست‌تان کمک می کند، پس از گوش دادن به سر خود دست بردارید. در عوض، به قلبتان گوش دهید و راه خود را دنبال کنید. به تلاش کردن و گوش دادن به افکار یا احساساتی که به شما انگیزه داده و تشویق‌تان می‌کنند، ادامه دهید.

 

همچنین بخوانید: 50 جمله تاکیدی مثبت برای جایگزینی ناامیدی با سپاسگزاری

 

با این کلمات دلگرم کننده قدرت به دست آورید

5. "با مواجه شدن با هر تجربه‌ای که در آن واقعاً متوقف می‌شوید و ترس را در چهره خود می‌بینید، قدرت، شجاعت و اعتماد به نفس پیدا خواهید کرد. شما می توانید با خود بگویید: من در این سختی وحشتناک زندگی کردم. پس می‌توانم مانع بعدی را هم از سر راه خودم بردارم." - النور روزولت

وقتی ترس را تجربه می کنید، تسلیم شدن در برابر شکست و دست کشیدن از تلاش آسان می شود. با این حال، اگر بتوانید به پیشروی ادامه دهید، خیلی بیشتر از زمانی که متوقف می‌شوید، به دست خواهید آورد. به‌علاوه، می‌توانید پس از پایان وضعیت به گذشته نگاه کنید و قدرتی که به نمایش گذاشته‌اید را ببینید.

 

هرگز یک باخت را با شکست نهایی اشتباه نگیرید.

 

6. "هرگز یک باخت را با شکست نهایی اشتباه نگیرید. - اف. اسکات فیتزجرالد

اگر در کاری شکست خوردید، به یاد داشته باشید که معنی آن این نیست که همه چیز تمام شده است. شما می توانید هر چند بار که می خواهید دوباره تلاش کنید، بنابراین هرگز شکست نهایی وجود ندارد مگر اینکه خودتان تصمیم بگیرید که وجود داشته باشد. دفعه بعد که احساس شکست خوردن به سمتتان آمد، این جمله امیدوارکننده را به خاطر بیاورید و به وسیله آن به خود یادآوری کنید که همیشه فرصت دیگری برای شما وجود دارد.

 

7. "ما می‌توانیم برنامه‌های زندگی‌مان را طوری طراحی کنیم که برنامه‌ریز روزانه‌مان دیگر موضوع شکست و رنجش نباشد، بلکه یک چیز زیبا باشد: نوری خیره‌کننده از لذت مان از زندگی و پیشرفت به سوی آزادی و تعالی." - برندون بورچارد

اگر لیست کارهایتان باعث می شود احساس شکست کنید، این یکی از بهترین جملات امیدبخشی است که می توانید بخوانید. در حالی که همیشه نمی توانید کاری که باید انجام دهید را تغییر دهید، می توانید نحوه تفکر خود در مورد آن را تنظیم کنید.

از مسئولیت های خود دلخور نباشید و یاد بگیرید که آنها را بپذیرید. اگر هر کاری که انجام می دهید را را به عنوان پیشرفت و بهبود در نظر بگیرید، می تواند کمی شادی را در زندگی شما به ارمغان بیاورد.

 

8. "شکست خوردن اغلب یک وضعیت موقتی است. و تسلیم شدن چیزی است که آنرا دائمی می‌کند." - مرلین و ساوانت

احساسی که در حال حاضر دارید موقتی است. در زمانی که احستاس بازنده بودن را دارید، اگر به تلاش خود ادامه دهید و بهترین همت خود را به کار ببندید، این وضعیتی که در آن هستید از شما شکست خواهد خورد.

 

همچنین بخوانید: 10 نکته که باید از شکست یاد بگیری

 

حکمت و خرد یادگیری درس های زندگی

9. "از باختن بیشتر از بردن یاد خواهی گرفت. تو از باختن یاد می گیری که چگونه ادامه دهی." - مورگان ووتن

وقتی برنده می‌شوید، همیشه فرصت یادگیری را به خودتان نمی‌دهید. با این حال، باخت همیشه به شما امکان می دهد از آن چیزی یاد بگیرید. همانطور که ووتن توضیح می دهد، شما یاد می گیرید که چگونه به راه خود ادامه دهید، و لحظه به لحظه چیزهای بیشتری یاد می گیرید.

 

10. "من نور را دوست خواهم داشت، زیرا راه را به من نشان می دهد، اما تاریکی را تحمل خواهم کرد زیرا ستاره ها را به من نشان می دهد." - اوگ ماندینو

در حالی که شادی و موفقیت همیشه ترجیح داده می شوند، تاریکی نیز نقشی اساسی در زندگی ما ایفا می کند. بدون روزهای سخت، هرگز از لحظه های درخشان تری که در زندگی‌تان می درخشند لذت نخواهید برد. به یاد داشته باشید که در تاریک ترین روزهای خود به دنبال ستاره ها باشید تا بتوانید بار دیگر نور را پیدا کنید.

 

11. "همه ما دوست داریم همه چیز به همان شکل باقی بماند. ترجیح می‌دهیم به زندگی در بدبختی بسنده کنیم زیرا از تغییر و خراب شدن چیزها می ترسیم. ویرانی یک هدیه است. ویرانی راه دگرگونی است." - الیزابت گیلبرت

اگر از تغییر می ترسید، ممکن است در موقعیتی باقی بمانید که باعث شود احساس شکست کنید. به جای ادامه احساس شکست و بدبختی، تغییرات لازم را برای بهبود زندگی خود ایجاد کنید.

ممکن است با ایجاد تغییر احساس کنید همه چیزهایی که برای آنها کار کرده اید فرو می ریزند، اما این بهتر از آن است که هرگز به جلو نروید. شروع دوباره می تواند زندگی شما را متحول کرده و بار دیگر روح‌تان را شاد کند. از این نقل قول به عنوان یادآوری استفاده کنید تا همیشه امیدوار بمانید، زیرا هر لحظه می توانید تغییری ایجاد کنید.

 

 

نقل قول های امیدوار کننده درباره شکست دادن سختی ها

12. "گاهی اوقات سختی ها چیزی هستند که باید برای رسیدن به موفقیت با آنها روبرو شوید." – زیگ زیگلار

اگر هرگز ناملایمات را تجربه نکنید، رشد نخواهید کرد، یاد نخواهید گرفت و پیشرفت نخواهید کرد. اگر می خواهید به موفقیت برسید باید با چالش هایی روبرو شوید. چالش ها و موانع شما را وادار می کنند تا بیشتر تلاش کرده و بهتر عمل کنید.

 

13. "هیچ کس با پا گذاشتن روی کوه ها به زمین نمی‌افتد. این سنگریزه‌های کوچک هستند که باعث لغزش شما می شوند. تمام سنگریزه های مسیر خود را رد کنید، متوجه خواهید شد که از کوه عبور کرده اید." - ناشناس

وقتی به آنچه در پیش روی شماست نگاه می کنید، به یاد داشته باشید که کوه قسمت سخت آن نیست. قسمت سخت هر روز در لحظات کوچکتر آن ظاهر می شود. اگر بتوانید بر بخش‌های سخت غلبه کرده و از آن عبور کنید، متوجه خواهید شد که به طرف مقابل خواهید رسید.

 

14. "شما ممکن است با شکست های زیادی روبرو شوید، اما هرگز نباید یک بازنده باشید. در واقع، لازم باشد با شکست‌ها روبرو شوید تا بتوانید درک کنید که چه کسی هستید، از چه سطحی می‌توانید بلند شوید و چگونه می‌توانید از آن مخمصه خارج شوید." - مایا آنجلو

هنگامی که با شکست مواجه می شوید، اجازه ندهید احساس بازنده بودن زندگی شما را تحت الشعاع قرار دهد. در عوض، از آن به عنوان فرصتی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چه کسی هستید و چه کاری می توانید انجام دهید استفاده کنید.

 

15. اجازه ندهید ترس از زمان لازم برای انجام کاری به مانعی برای انجام آن کار تبدیل شود. به هر حال، زمان خواهد گذشت; ما می‌توانیم از این زمان گذرا به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم." - ارل نایتینگل

وقتی به مدت زمانی که برای انجام کاری نیاز است فکر می کنید، ممکن است باعث شود احساس شکست خوردن داشته باشید. با این حال، اجازه ندهید که این شما را از شروع بازدارد. احساس شکست را از خود دور کنید زیرا هر کاری را هم برای انجام دادن انتخاب کنید، زمان می گذرد. هیچ وقت برای شروع دیر نیست، بنابراین از زمان خود به خوبی استفاده کنید و بدون فوت وقت برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید.

 

شکست واقعی تنها زمانی اتفاق می افتد که متوقف شوید.

 

با شکست‌های خود مبارزه کنید

16. "شکست واقعی تنها زمانی اتفاق می افتد که متوقف شوید. اگر هرگز متوقف نشوید، هرگز واقعاً شکست نخواهید خورد." - ناشناس

وقتی همه چیز فوراً درست نمی شود، تنها در صورتی شکست می‌خورید که تسلیم شوید. شما می‌توانید از هر اشتباهی درس بگیرید. در حالی که متوجه می‌شوید چه چیزی کار نمی‌کند، می‌توانید مهارت‌های خود را توسعه دهید. دفعه بعد که احساس شکست کردید این نقل قول امیدبخش را به خاطر بسپارید تا بتوانید به حرکت رو به جلو ادامه دهید.

 

17. "در مورد آنچه اشتباه شده است فکر نکنید. در عوض، روی کارهای بعدی تمرکز کنید. انرژی خود را صرف حرکت رو به جلو برای یافتن پاسخ کنید." - دنیس ویتلی

وقتی چیزی طبق برنامه پیش نمی رود، روی اشتباهاتی که مرتکب شده اید تمرکز نکنید. سکون و گیر اتفادن به شما امید نمی دهد. اما تمرکز روی قدم بعدی که باید بردارید، می تواند امید را به وجودتان تزریق کند.

 

18. "دیوارهای آجری به دلیلی آنجا هستند. دیوارهای آجری برای دور نگه داشتن ما بنا نشده‌اند، آنها آنجا هستند تا به ما این فرصت را بدهند که نشان دهیم که واقعا چقدر به شدت چیزی را می خواهیم. زیرا دیوارهای آجری برای متوقف کردن افرادی که به اندازه کافی چیزهای پشت آن را نمی خواهند، وجود دارند. آنها آنجا هستند تا آنها را متوقف کنند." - رندی پاوش

شما در زندگی خود با موانعی روبرو خواهید شد، اما این موانع وجود ندارند که شما را مجبور به توقف کنند. چالش ها وجود دارند تا شما را تشویق کنند که راه دیگری پیدا کرده و سخت کار کنید.

 

19. "بیشتر چیزها و کارهای مهم در جهان توسط افرادی انجام شده‌اند که در حالی که به نظر می رسید هیچ امیدی وجود ندارد، به تلاش خود ادامه دادند." - دیل کارنگی

وقتی احساس شکست کردید، این جمله امیدوار کننده را به خاطر بیاورید. حتی موفق ترین افراد هم گاهی شکست می خورند، اما این بدان معنا نیست که هیچ امیدی برای ادامه راه وجود ندارد.

 

همچنین بخوانید: 18 جمله انگیزشی و الهام بخش از افراد بسیار موفق

 

20. "فقط از تلاش برای انجام کاری که واقعاً می خواهید انجامش دهید دست نکشید. وقتی عشق و انگیزه وجود دارد، فکر نمی‌کنم اشتباه کنید." - الا فیتزجرالد

مهم نیست در زندگی شما چه اتفاقی می افتد، از رویاهای خود دست نکشید. به کار در جهت اهداف خود ادامه دهید و بر عشق و انگیزه تمرکز کنید.

 

 

آخرین افکار در مورد نقل قول های امید آفرینی که وقتی زمین خورده اید شما را بلند می‌کنند

وقتی زمین خورده‌اید و احساس شکست می‌کنید، این جملات امید آفرین را به خاطر بسپارید تا به شما کمک کند از پس این وضعیت بربیایید. اگر بتوانید روزهای بهتری را در پیش روی خود ببینید، بهزیستی شما از همین الان شروع به بهبود خواهد کرد.

همانطور که این جملات و عبارات امیدبخش شما را تشویق می کنند، بدون توجه به اینکه کارها چقدر سخت می شوند، به پیشروی خود ادامه دهید. وقتی زمان چالش برانگیز را پشت سر می گذارید، به گذشته نگاه می کنید و متوجه می شوید که امیدواری شما ارزشمند بوده است.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید