دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

والدین فرزندان موفق این 5 کار را انجام می دهند

در سفر والدین، هدف نهایی اغلب حول محور تربیت فرزندانی است که در تلاش های خود موفق هستند. اما این هدف به معنای پرورش خوب، شاد و انعطاف پذیر فرزندان نیز می‌باشد. این تلاشی شیرین است که چالش ها و شادی های زیادی را به همراه دارد.

رونالد فرگوسن، استاد دانشگاه هاروارد، در تحقیقات پیشگامانه خود زمان زیادی را برای درک دنیای پیچیده فرزندپروری اختصاص داده است. او از طریق مطالعه خود، نقش مهم والدین را در شکل دادن به آینده فرزندانشان آشکار می کند.

فهرست عناوین
والدین فرزندان موفق این 5 کار را انجام می دهند

اما این مقاله فقط خلاصه ای از یافته های فرگوسن نیست. درعوض، این راهنما، همراهی برای شما والدین عزیز در این جاده زیبا و در عین حال اغلب پر از دست انداز تربیت فرزندان موفق است.

تحقیقات فرگوسن گنجینه ای از بینش است که راهبردهای کلیدی را که «والدین مدیر» برای پرورش رشد فرزندانشان به کار می گیرند، آشکار می کند. این استراتژی‌ها چیزی بیش از یک نکته هستند. آنها ستون‌های اساسی هستند که می‌توانند شما را در سفر والدینی خود حمایت و راهنمایی کنند.

همانطور که هر استراتژی را بررسی می کنیم، به یاد داشته باشید که هر کودک منحصر به فرد است. این بدان معناست که شما هیچ رویکرد یکسانی برای فرزندپروری پیدا نخواهید کرد. با این حال، اصول اصلی که در مورد آنها خواهید خواند به طور جهانی قابل اجرا هستند. آنها به عنوان چراغ راهنما عمل می کنند و شما را به سمت پرورش محیطی راهنمایی می کنند که در آن فرزندتان بتواند از نظر عاطفی و فکری به بهترین شکل رشد کند.

 

 

پنج رفتار والدینی که فرزندانی موفق تربیت می کنند

بیایید این سفر روشنگرانه را با هم آغاز کنیم، حکمت حاصل از تحقیقات هاروارد را کشف کنیم و آن را به شیوه های عملی و روزمره والدین تبدیل کنیم. هر نکته می تواند به طور خاص به شما کمک کند تا کودکی موفق و کامل تربیت کنید.

 

1- والدین کودکان موفق شریک یادگیری اولیه آنها هستند

نقش شما به‌عنوان والدین در آموزش فرزندتان از همان اولین صدا و لبخند او بسیار مهم است. تحقیق هاروارد بر تأثیر قابل توجه یک شریک یادگیری اولیه فعال بودن تأکید می کند. این به معنای درگیر کردن کودکان کوچک خود در فعالیت های آموزشی است و یادگیری را به بخشی سرگرم کننده و جدایی ناپذیر از زندگی روزمره آنها تبدیل می کند. این شامل خواندن داستان های قبل از خواب، انجام بازی های آموزشی، و پرورش حس شگفتی و کنجکاوی در مورد دنیای اطراف است. با انجام این کار، نه تنها حقایق و ارقام را به فرزندان خود آموزش می دهید، بلکه عشق مادام العمر به یادگیری را نیز به آنها القا می کنید. این پایه اولیه زمینه را برای موفقیت تحصیلی و شخصی آینده آنها فراهم کرده و یادگیری را برای‌شان به جای یک کار خسته کننده به یک ماجراجویی هیجان انگیز تبدیل می کند.

 

نقش شما به‌عنوان والدین در آموزش فرزندتان از همان اولین صدا و لبخند او بسیار مهم است.

 

2- والدین فرزندان موفق به عنوان مهندس پرواز و تعمیرکار هستند

همانطور که فرزند شما رشد می کند، نقش شما به یک "مهندس پرواز" و "تعمیرکار" تبدیل می شود. تحقیقات هاروارد اهمیت این نقش ها را در حصول اطمینان از دریافت حمایت مناسب از سیستم های آموزشی نشان می دهد. شما مانند یک مهندس پرواز، سفر آموزشی فرزندتان را زیر نظر گرفته و هدایت می‌کنید، و مطمئن می‌شوید که او منابع و پشتیبانی لازم برای پیشرفت را دارد. این ممکن است شامل برقراری ارتباط با معلمان، درک سیاست های آموزشی، یا حمایت از نیازهای فرزندتان باشد.

در همین حال، شما به عنوان یک «تعمیرکار» به حلال مشکلی تبدیل می شوید که موانعی که ممکن است مانع رشد فرزندتان شود را هدایت کرده و بر آنها غلبه می کند. این می تواند به معنای یافتن تدریس خصوصی برای موضوعات دشوار، کمک به آنها در جهت یابی چالش های اجتماعی، یا صرفا بودن برای گوش دادن و ارائه مشاوره باشد. در این نقش‌ها، شما فقط یک نظاره‌گر در آموزش فرزندتان نیستید، بلکه یک مشارکت‌کننده فعال هستید که به هموار کردن مسیر و باز کردن درها به روی فرصت‌های جدید کمک می‌کنید.

 

3- والدین فرزندان موفق به عنوان افشاگر، فیلسوف و الگو به آنها خدمت می کنند

در نقش‌های «افشاگر»، «فیلسوف» و «الگو»، دنیای جدیدی را برای فرزندتان باز می‌کنید. به عنوان یک افشاگر، آنها را در معرض تجربیات، فرهنگ ها، ایده ها و فعالیت های متنوع قرار می دهید. قرار گرفتن در معرض این موارد مختلف، افق دید آنها را گسترش می دهد و سازگاری و ذهن باز را در آنها تقویت می کند.

شما به عنوان یک فیلسوف، فرزندتان را در درک پیچیدگی های زندگی راهنمایی می کنید. شما به او کمک می کنید تا هدف خود را پیدا کند، سؤالات انتقادی بپرسد و عمیقاً فکر کند. این نقش برای پرورش توانایی آنها برای اندیشیدن به سؤالات بزرگ زندگی و یافتن جایگاه خود در جهان است.

الگو بودن به معنای تجسم ارزش‌ها، رفتارها و نگرش‌هایی است که می‌خواهید در فرزندتان ببینید. بیشتر از حرف های شما، اعمال شما به طرحی تبدیل می شوند که احتمالاً توسط فرزندتان دنبال خواهند شد. این نقش بر اهمیت الگوسازی مثبت در همه جنبه های زندگی تاکید می کند.

 

 

4- صدای ناوبری GPS و مذاکره کننده

نقش‌های «مذاکره‌کننده» و «صدای ناوبری GPS» بر توانمندسازی فرزندتان با مهارت‌های کلیدی زندگی تمرکز دارد. به عنوان یک مذاکره کننده، هنر مذاکره و دفاع از خود را به آنها آموزش می دهید. این شامل راهنمایی آنها در درک نیازهایشان، بیان واضح خود و هدایت در تعارضات سازنده است. این مهارت ها برای روابط شخصی و حرفه ای آنها حیاتی است.

صدای ناوبری GPS برای هدایت زندگی فرزند شما حتی در غیاب خودتان است. این شامل القای ارزش ها و اصولی است که به آنها کمک می کند تا به صورت مستقل تصمیمات عاقلانه ای بگیرند. این نقش برای کمک به کودک شما برای ایجاد یک قطب نمای داخلی قوی برای هدایت چالش ها و فرصت های زندگی بسیار مهم است.

 

5- ساختن فلسفه فرزندپروری

طبق تحقیقات هاروارد، «والدین مدیر»، یک فلسفه خاص والدینی را توسعه می‌دهند که هر اقدام و تصمیم آنها را هدایت می‌کند. این فلسفه در مورد قوانین سفت و سخت یا دستورالعمل های سختگیرانه نیست. این مجموعه ای سیال و در حال تکامل از اصول است که رشد و موفقیت کلی کودک را در اولویت قرار می دهد. این شامل عمدی بودن در مورد ارزش‌هایی که می‌خواهید القا کنید و مهارت‌هایی که می‌خواهید پرورش دهید است. محیطی که ایجاد می‌کنید را برای تربیت فرزندان موفق تنظیم می‌کند. این یعنی یافتن تعادل بین راهنمایی و حمایت، آموزش و گوش دادن، و ایجاد ساختار و در عین حال، اجازه دادن به استقلال آنها است.

مفهوم فلسفه فرزندپروری فراتر از قوانین سختگیرانه و انعطاف ناپذیر است. این فلسفه پویا است و در کنار رشد و تغییر نیازهای کودک تکامل می یابد. این شامل انتخاب آگاهانه ارزش ها و مهارت هایی است که می خواهید به آنها منتقل کنید. این رویکردی عمدی است که هر تعامل، تصمیم و محیط پرورشی که ارائه می دهید را شکل می دهد.

این فلسفه تعادل ظریف راهنمایی و حمایت و رقصی بین آموزش و گوش دادن است. این اصول اهمیت تعیین مرزها و ارائه ساختار را تشخیص می دهد، اما به همان اندازه برای تقویت استقلال و خودیابی در کودکان ارزش قائل است. این به معنی حضور فیزیکی و عاطفی در زندگی فرزندتان و تطبیق سبک فرزندپروری خود با شخصیت و نیازهای اوست.

والدین باید درک کنند که هر کودک منحصر به فرد است و بنابراین، رویکرد تربیتی آنها باید متناسب با فردیت فرزندان خود باشد. این یعنی تجلیل از نقاط قوت فرزندان و حمایت از آنها در نقاط ضعفشان، تشویق به کاوش و انعطاف پذیری در مواجهه با چالش ها است. این فلسفه در مورد کنترل همه جنبه های زندگی کودک نیست، بلکه برای تجهیز آنها به ابزار، طرز فکر و اعتماد به نفس برای پیمایش مسیر خود است.

در نهایت، این فلسفه تفکر کل نگر - پرورش موفقیت تحصیلی یا شغلی و رشد عاطفی، اجتماعی و اخلاقی - را تقویت می کند. این یک تعهد به تربیت کودکانی است که در کارهایشان موفق بوده و افراد دلسوز، کنجکاو و با صلاحیت هستند.

 

 

آخرین افکار در مورد والدینی که فرزندان موفق تربیت می کنند

تحقیقات هاروارد در مورد نقش والدین مدیر، ماهیت چندوجهی والدین را در پرورش فرزندان موفق روشن می کند. از شریک یادگیری اولیه تا عمل به عنوان صدای ناوبری GPS، هر مورد نقش مهمی در رشد کودک دارد. نکته کلیدی اهمیت مشارکت فعال، سازگارانه و عمدی در رویکرد فرزندپروری شما است. پذیرفتن این نقش ها و پرورش یک فلسفه والدگری متفکر، محیطی پرورشی ایجاد می کند که از رفاه فعلی فرزند شما حمایت می کند و پایه و پایه و اساس موفقیت مادام العمر او را می گذارد. به یاد داشته باشید، در تربیت فرزندتان، اعمال، فلسفه ها و نقش های شما در هم تنیده می شوند تا آینده او را شکل دهند و بر سفرش به سمت موفقیت و تحقق تأثیر بگذارند.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید