دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

چگونه یک روز خوب داشته باشیم (مهم نیست با چه روبرو می شوید)

داشتن یک روز خوب به هیچ عنوان نباید مانند یک چیز غیر ممکن باشد. حتی اگر لحظاتی داشته باشید که همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود، باز هم می‌توانید روزی داشته باشید که در نهایت از آن لذت ببرید. راز خوشبختی را می توان در افکار شما یافت. روشی که به وسیله آن تفکر خود را چارچوب بندی می کنید می تواند شما را برای داشتن یک روز خوب یا بد آماده کند. همه اینها به یک موضوع بستگی دارد و آن هم دیدگاه شما است. 

حتی اگر زندگی در حال حاضر شما را در یک سری موانع و نبردهای سخت قرار می دهد، درک اینکه این چالش ها موقتی هستند می تواند به شما کمک کند تا در یک روز تاریک هم نور را ببینید. در این مقاله قصد داریم تمام راه هایی که می توانید به وسیله آنها روز خوبی داشته باشید را با شما به اشتراک بگذاریم. بنابراین، با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و بیایید امروز را به یک روز عالی تبدیل کنیم!

فهرست عناوین
چگونه یک روز خوب داشته باشیم (مهم نیست با چه روبرو می شوید)

 

چگونه در هر شرایطی یک روز خوب داشته باشیم

1. مدیتیشن را تمرین کنید

انجام تمرین مدیتیشن می تواند راهی عالی برای تجربه نوعی از آرامش ذهنی باشد که منجر به یک روز خوب می شود. می توانید یک مراقبه محبت آمیز را انجام دهید و خود را تشویق کنید تا در مورد عشقی که به خود و نزدیک ترین افراد زندگی‌تان می ورزید فکر کنید. یا می توانید زمانی که یک لحظه استرس زا را در محل کار دارید مدیتیشن برای اضطراب را انجام دهید تا بتوانید به جای مارپیچ کردن استرس خود، آن را کاهش دهید. حتی می‌توانید از مدیتیشن های هدایت شده نیز استفاده کنید. می‌توانید به یک مدیتیشن مثبت اندیشی گوش دهید تا به شما کمک کند افکار خود را چارچوب بندی کرده و مطمئن شوید که روز خوب شما در مسیر درست باقی می ماند. مهم نیست که کدام مدیتیشن را انجام می‌دهید یا از کدامیک از مراقبه‌های هدایت شده استفاده می‌کنید. به هر حال، این تمرین مفید به شما کمک می‌کند ثابت بمانید، زندگی فعلی‌تان را تشویق کرده و ذهن‌آگاهی خود را تقویت کنید.

 

همچنین بخوانید: چگونه مدیتیشن کنیم؟ | بهترین راه برای شروع مراقبه

 

2. در یک دفترچه قدردانی ژورنال نویسی کنید

شما نیازی به یک ژورنال رسمی سپاسگزاری ندارید، حتی نوشتن 10 موردی که بابت آنها سپاسگزار هستید روی یک تکه کاغذ پاره شده، کاری که لازم است را انجام می‌دهد. اما صرف انرژی ذهنی بر روی چیزهایی که در زندگی شما به خوبی پیش می‌روند و قدردانی از آنها، برای اطمینان از داشتن یک روز خوب بسیار مثبت خواهد بود. تفاوت بین یک روز خوب و یک روز بد در جایی است که شما تمرکز ذهنی خود را قرار می دهید. اگر دائماً به این فکر کنید که "وای، من در زندگی ام بیشتر از چیزی که تصور می‌کردم چیزهای خوب دارم"، شروع به احساس خوبی های فراوان می کنید که به شما اجازه می دهد روز خود را بهبود بخشید. قدردانی به این معنا نیست که چیزهای بد هرگز اتفاق نمی‌افتد یا اینکه باید آنها را پایین بیاندازید و وانمود کنید که نامرئی هستند و وجود ندارند. بیانگر این موضوع است که مهم نیست روز من چقدر بارانی است، همیشه یک رنگین کمان زیبا در این نزدیکی وجود دارد.

 

 

3. یک کار خیر روزانه انجام دهید

اگر روزتان را به بررسی آن بگذرانید که فرصت‌هایی برای گسترش مهربانی، تشویق دیگران یا کمک به کسانی که به حمایت شما نیاز دارند را بیابید، افکار مزاحمی که مخل روز شما باشند را نخواهید داشت. اینکه چگونه تفکر خود را چارچوب بندی می کنید، در نهایت روز خوب را از روز بد جدا می کند. ساده ترین راه برای داشتن یک روز خوب این است که روز خود را برای ساختن راه هایی بگذرانید تا همه کسانی که در آن مسیر ها از کنارتان عبور می‌کنند یا با شما همراه می‌شوند، از شما مهربانی و محبت ببینند. می‌توانید از مردم تعریف و تمجید کنید، می‌توانید در برابر افراد گرفتار و آزرده صبر نشان دهید، یا گوش شنوایی داشته باشید. متمرکز کردن ذهن‌تان بر این موضوع که چگونه می توانید از افراد حمایت کرده و آنها را ارتقا دهید، به شما کمک می کند تا مغز خود را به طور طبیعی به سمت تفکر خوش بینانه تر هدایت کنید. این با جستجوی فرصتی برای انجام یک عمل محبت آمیز شروع می شود و در نهایت به دنبال فرصت ها در تمام طول روز می گردد. زمانی که بر تفکر مثبت مسلط شوید، سخت است که روز خوبی نداشته باشید.

 

4. با افراد مثبت معاشرت کنید

حذف افراد سمی به شما امکان می دهد روز خوبی داشته باشید. وقتی مردم انرژی را از شما می‌مکند یا روحیه‌تان را تخلیه می‌کنند، نسبت به دیگران تحریک‌پذیرتر می‌شوید. وقتی نسبت به دیگران تحریک پذیر می شوید، منفی گرایی را منتشر می کنید و در نتیجه حتی بیشتر از آن چیزی که در ابتدا بوده‌اید، منفی می شوید. اگر مشاغل بد با رئیس های وحشتناکی داشته باشید در نهایت زندگی‌تان در یک گرداب منفی افتاده و به هم می ریزد. بنابراین، اگر می خواهید روز خوبی داشته باشید، اطراف خود را با افراد مثبت احاطه کنید. با افراد صمیمی معاشرت کنید که به شما ایمان دارند، به شما روحیه می دهند و باعث می شوند احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. و شما هم مثل آن افراد باشید و این انرژی مثبت را در اطراف پخش کنید. شک نکنید که با این کار افراد خوب بیشتری را به زندگی خود جذب خواهید کرد.

 

همچنین بخوانید: اگر توسط افراد منفی احاطه شده اید این 5 نکته را به خاطر بسپارید

 

5. زمانی را در طبیعت بگذرانید

به زمانی فکر کنید که بیشتر وقت خود را در خانه خودتان گذرانده‌اید. احتمالاً این وضعیت در ابتدا سرگرم کننده بوده، اما با گذشت زمان احتمالاً احساس این را داشته‌اید که در دام افتاده اید. این مثل آن زمستان های طولانی می‌ماند که از آفتاب محروم هستیم. گذراندن زمان در طبیعت نیازی به یک رویداد ندارد. پیاده‌روی بیست دقیقه‌ای در جنگل و پارک یا پیاده‌روی در اطراف محل زندگیتان می‌تواند راهی عالی برای دریافت ویتامین D، حرکت بدن و سرگرم شدن با حیوانات در طبیعت باشد. آیا تا به حال پرنده ای که روی پاهایش حرکت می کند را تماشا کرده‌اید؟ تجربه یک پیاده روی آگاهانه با دیدن چنین صحنه‌هایی می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. وقتی برای دیدن چنین مناظری از مبل راحتی بیرون می روید، زیبایی زیادی در دنیای اطراف خود خواهید دید. تنها با قدم زدن در مسیری نزدیک و تماشای زیبایی های طبیعت می توانید روز خوبی داشته باشید.

 

برای داشتن یک روز خوب سعی کنید در نحوه گذراندن روز خود بازیگوش باشید.

 

6. بازیگوش باشید

برای داشتن یک روز خوب، سعی کنید در نحوه گذراندن روز خود بازیگوش باشید. آیا وقتی آهنگ مورد علاقه تان در لیست پخش شما ظاهر می شود، حرکات موزون را شروع می‌کنید؟ آخرین باری که با صدای دستگاه قهوه سازتان رقصیدید کی بوده است؟ وقتی بچه بودید، با ساختن لگو بازی می‌کردید و دنیای جدیدی را تصور می‌کردید. شما احتمالا برای والدین و اعضای خانواده خود برنامه های رقص و اسکیت اجرا می‌کردید. زندگی واقعا می تواند به عنوان یک بزرگسال نیز سرگرم کننده باشد. بدون در نظر گرفتن سن خود به بازیگوشی و جوانی کردن بپردازید. شکلک در آورید و یک برنامه زنده سرگرم کننده با حضور و اجرای خودتان برگزار کنید. شما همچنان می توانید برای داشتن یک روز خوب در زندگی خود سرگرمی ایجاد کنید.

 

7. وقت خود را با دوستان یا عزیزان بگذرانید

هر چه سنمان بالاتر می رود زمان بیشتری را با همسرمان می گذرانیم و کمتر با دوستانمان هستیم. زندگی همه افراد با کار، مسئولیت های خانوادگی، و تقویم پر از رویدادهای مختلف بسیار شلوغ می شود. زمانی را صرف برنامه ریزی برای میزبانی یک مهمانی کنید که در آن همه دوستان مشترک یا اعضای خانواده شما دعوت شده و دور هم جمع می‌شوند. زندگی یعنی گذراندن وقت با افرادی که برای‌تان عزیز هستند و به آنها اهمیت می دهید. وقت گذاشتن برای افرادی که بیشتر دوستشان دارید، زندگی شما را غنی می کند. در کنار دیگران بودن کوتاهی نکنید. اگر یکی از عزیزان‌تان شما را به بیرون دعوت کرد، برای رابطه یا دوستی خود ارزش قائل باشید، دعوت او را بپذیرید و برایش وقت بگذارید.

 

 

8. محتوای مثبت را استفاده کنید

سم‌زدایی در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به شما کمک کند که حفره‌های سمی زندگی خود را بپوشانید. با تمام هوشی که سیستم شبکه‌های اجتماعی دارد، شما بر روی الگوریتم کنترل دارید. اگر محتوای مثبت یا محتوای آموزشی در مورد چیزهایی که از آنها لذت می برید را جستجو کنید، محتوای مشابه بیشتری را به صورت آنلاین دریافت خواهید کرد. جدا از رسانه ها و شبکه‌های اجتماعی، می توانید کتاب هایی درباره فلسفه، سرگرمی ها یا چیزهایی که به شما انگیزه می بخشد را بخوانید. می توانید مجلاتی در مورد علوم مختلف را مطالعه کنید یا اینکه بیاموزید که مغز چگونه برای بهبود طرز فکرتان کار می کند یا یاد بگیرید که چگونه بهترین نسخه از خودتان شوید. اگر هدف شما داشتن یک روز خوب است، تماشای فیلم‌ها، نمایش‌های مثبت و خواندن کتاب‌های خوب می‌تواند به شما در تجربه آن کمک کند.

 

9. به خودتان لطف کنید

ساعت 8 صبح است و شما یک ساعت تا شروع شیفت کاری‌تان فاصله دارید. قبل از رفتن به مطب برای درمان خود چه کاری می توانید انجام دهید؟ شاید میان وعده صبحگاهی مورد علاقه خود را بخرید، در آشپزخانه خود برای مدتی کوتاه برقصید، حیوان خانگی خود را به مدت چند ثانیه در آغوش بگیرید، یا چیز دیگری که عمیقاً از آن لذت می برید را انجام دهید. لطف کردن به خود همیشه مستلزم پولی نیست که برای چیزی مانند مانیکور یا بازی های ویدیویی یا بسته های تصادفی آمازون خرج می کنید. لطف کردن به خود می تواند راهی برای انجام فعالیتی باشد که جرقه شادی را در زندگی‌تان ایجاد می کند. لطف کردن به خود می تواند شامل انجام کار رایگانی باشد که به شما احساس خوبی نسبت به خودتان بدهد. اما خرید چیزی که دوست دارید هم ضرری ندارد. خوب، شاید فقط کمی به حساب بانکی‌تان فشار وارد شود.

 

10. خود مراقبتی را تمرین کنید

ده ها ایده برای مراقبت از خود وجود دارد که می توانید برای داشتن روزی خوب آنها را پیاده کنید. از یک حمام حباب چای سبز که یک گذراندن روز در یک استخر سرباز آبگرم را شبیه‌سازی می‌کند گرفته تا یک ساعت وقت صرف کردن برای خواندن یک کتاب خوب می‌تواند ایده‌ای مناسب باشد. حتی می توانید برای مراقبت از خود کارهایی مانند دور شدن از صفحه نمایش، تمرین غذا خوردن آگاهانه یا رفتن به پیاده‌روی یا دویدن را نیز انجام دهید. این همچنین می تواند شامل انجام کارهایی باشد که بیشتر دوست دارید، کارهایی که روح شما را تغذیه می‌کند. کارهایی مانند نوشتن یک داستان از زندگی‌تان، پختن دستور غذای مورد علاقه خود یا کشیدن یک تصویر منظره عالی می‌تواند در این دست قرار گیرد.

 

به لحظه های شاد فکر کنید و روزی عالی را برای خود بسازید.

 

11. به لحظه های شاد فکر کنید

افراد نه تنها زمانی که کاری برای خود انجام می دهند، بلکه زمانی که به تمام لحظات شاد زندگی خود فکر می کنند، روزهای خوبی خواهند داشت. برخی از لحظات سرگرم کننده و هیجان انگیزی که تجربه کرده اید چه بوده است؟ به آنچه در آن لحظه خاص اتفاق افتاده است فکر کنید. آیا از منطقه راحتی خود خارج شدید؟ یا کاری انجام دادید که خیلی به آن علاقه دارید و به اندازه کافی به آن نپرداخته‌اید؟ چیزهایی که در گذشته واقعاً ما را خوشحال می‌کردند (توجه داشته باشید که من نگفتم دیگران و گفتم خودمان را خوشحال می‌کردند) نشانه‌هایی از این هستند که این بخشی از آن چیزی است که ما هستیم و باید بیشتر آن فعالیت‌ها را انجام دهیم. بدون در نظر گرفتن اینکه چند ساله یا چقدر خوب هستید، از فعالیت هایی که همیشه انجام آنها را دوست داشتید لذت ببرید. برای انجام کاری که از آن لذت می برید نیازی نیست که یک بازیکن سطح یک باشید. فقط قضاوت را کنار بگذارید و چیزهایی که زمانی شما را خوشحال می کردند را دوباره زنده کنید.

 

12. کاری غیرعادی انجام دهید

تفاوت بین یک روز خوب و یک روز متوسط یا بد این است که نمی دانید باید چه چیزی را انتظار داشته باشید. برای مثال، در یک روز متوسط، می‌دانید که بیدار می‌شوید، غذا می‌خورید، چند ساعت کار می‌کنید، ناهار می‌خورید و استراحت می‌کنید، چند ساعت دیگر کار می‌کنید و ادامه ماجرا. اما در یک روز خوب، اتفاق غیرمنتظره یا هیجان‌انگیز چیزی است که شما را زود از رختخواب بیرون می‌آورد و برای تجربه روز پیش رو هیجان‌زده می‌کند. اینکه بتوانید با انجام کارهای غیرمنتظره یا متفاوت هر روز به روش های هیجان‌انگیز با خودتان رفتار کنید، چیزی است که به شما کمک می کند روز خوبی داشته باشید. امروز چه کاری می توانید انجام دهید که متفاوت از معمول بوده و به عنوان یک شخص برای‌تان مناسب باشد؟ در مورد چگونگی اضافه کردن این لحظات کوچک به زندگی روزمره خود فکر کنید تا روز خوبی را که شایسته آن هستید را برای خود بسازید.

 

13. خودتان را به چالش بکشید

آیا تا به حال از سربالایی بالا رفته اید و بخاطر فشار این کار نفس نفس زده‌اید؟ به چالش کشیدن خود نیز می تواند برای شما مفید باشد. ممکن است در حین انجام آن کار، تلاش و زحمت زیادی را متحمل شوید، اما در نهایت شما خودتان را بهتر خواهید کرد. وقت گذاشتن برای یادگیری مهارت‌های جدید، امتحان کردن چیزهای نو و بیرون رفتن از منطقه راحتی، همه بخش‌های جدایی‌ناپذیر تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود هستند. برای داشتن یک روز خوب، باید خود را فراتر از محدودیت های‌تان حرکت دهید و کارهایی را انجام دهید که زندگی‌تان را رضایت‌بخش کند. مسیر آسان به اندازه مسیری که شما را امتحان می کند پر حادثه نیست. بنابراین، کمی عامل چالش را تقویت کنید تا خوبی های زندگی را تجربه کنید.

 

 

نتیجه‌گیری

انجام برخی یا همه این فعالیت ها در مقطعی به شما کمک می کند تا یک روز خوب را تجربه کنید. بازنگری در نحوه تفکر، به چالش کشیدن خود، مدیتیشن و تفکر در مورد چیزهایی که شما را خوشحال می کند، همگی می توانند در طراحی یک روز خوب برای شما مهم باشند. برای داشتن یک روز خوب نیازی به برنده شدن در لاتاری، ارتقاء شغلی یا ملاقات با عشق زندگی خود ندارید. شما می توانید شادی و آرامش را در لحظات کوچک زندگی و در کارهای روزمره خود بیابید. بنابراین، دیدگاه خود را تغییر دهید تا زیبایی های دنیای اطرافتان را بیابید. و بدانید که همیشه ساختن یک روز خوب امکان پذیر است (و مهم نیست که یک روز بد چقدر آشفته به نظر می رسد).

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید