دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

12 راه برای مثبت اندیشی که ثابت می کند آن یک انتخاب است

از آنجایی که می توانید نگرش خود را کنترل کنید، پس مثبت اندیشی نیز یک انتخاب است. شما می‌توانید بصورت فعالانه به جای بدبین بودن و جذب افکار منفی، یک طرز فکر خوش بینانه و مثبت را انتخاب می کنید. شما می توانید خوبی ها را در افراد یا موقعیت ها ببینید یا روی بدی‌ها تمرکز کنید. قدرت انتخاب در دستان شماست.

وقتی روی خوش‌بینی تمرکز می‌کنید، انتخاب‌ها و نگرش‌های شما بیشتر به سمت منطق است تا احساسات. تمایل دارید بیشتر با سرتان فکر کنید تا قلبتان. البته، خوش‌بینی از نظر احساسی پوچ نیست، زیرا انرژی مثبت سرشار از شادی، رضایت و آرامش است.

فهرست عناوین
12 راه برای مثبت اندیشی که ثابت می کند آن یک انتخاب است

تلاش برای حفظ یک نگرش مثبت به این معنا نیست که سر خود را در شن و ماسه فرو کنید و از موقعیت های نامطلوب غافل باشید. شما از مشکلات آگاه هستید، اما از آنها برای تعریف وجود خود استفاده نمی کنید. افراد خوش بین برای یافتن راه حل تلاش کرده و از غرق شدن در بدبختی و منفی بافی خودداری می کنند.

فرض کنید از کار خود اخراج شده اید. البته، شما ناراحت شده و در این فکر فرو خواهید رفت که در آینده چه باید بکنید. اخراج شدن یک موقعیت منفی است که خارج از کنترل شماست. در اینجا چگونگی قدرت انتخاب شما است که به کار می رود.

شما می توانید تصمیم بگیرید که اخراج شوید و مثبت باشید یا بیکار شوید و بدبخت باشید. وضعیت تغییر نمی کند، اما شما بر نگرش خود نسبت به آن کنترل دارید. می توانید این مشکل را با مثبت اندیشی به عنوان فرصتی برای یافتن شغلی بهتر ببینید.

شما به تجربه و توانایی های خود اطمینان دارید. به جای اینکه برای خود متاسف باشید، پرس و جو می کنید و درخواست های شغلی جدید را با انتظار نتایج مثبت ارسال می کنید.

 

 

دوازده راه برای بهبود توانایی های مثبت اندیشی

مثبت اندیشی یک انتخاب است زیرا می توانید با تمرین آن توانایی خود را بهبود ببخشید. بنابراین، اگر می خواهید انرژی مثبت بیشتری داشته باشید، این تمرین باید به یک عادت روزانه تبدیل شود. طبق نتایج مطالعات، ممکن است بین 18 تا 254 روز طول بکشد تا افراد عادت جدیدی را در خود ایجاد کنند.

این را بدانید که خوشبختانه، نیازی به یک پری ندارید تا عصا را تکان دهد و در همان لحظه شما را مثبت اندیش کند. این طرز فکری است که می توانید انتخاب کنید و در حین حرکت آن را بهبود بخشید. در اینجا دوازده عادت خوش بینانه وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید.

 

1. ذهنیت خوش بینانه را حفظ کنید

در تمام زمینه ها، زمانی که تلاش کنید، نتیجه خواهید گرفت. پس وقتی تلاش خود را کرده‌اید، چرا روی نتیجه نگرفتن متمرکز هستید؟ آیا این مضحک نیست که وقتی چیزی می تواند 99٪ مثبت باشد، انسان ها چگونه از جنبه منفی 1٪ آن آویزان می‌شوند؟ بر اساس مطالعات انجام شده، این پدیده ذهنی رایج، سوگیری منفی نامیده می شود.

تمرکز روی چیزهای مثبت زندگی تان همه چیزهای منفی را از بین نمی برد. با این حال، استفاده از تفکر مثبت روحیه شما را بالا می برد. به علاوه، با این کار می‌توانید عزم و وضوح بیشتری برای یافتن راه حل برای مشکلات خود داشته باشید.

 

2. از تجسم برای افزایش تفکر مثبت استفاده کنید

اگر می دانید چگونه رویاپردازی کنید، پس در مورد تجسم نیز می دانید. انتخاب تفکر مثبت به شما کمک می کند تا اهداف خود را تجسم کنید و آنها را به واقعیت تبدیل کنید. آن را به عنوان GPS درونی خود در نظر بگیرید که سفر به سمت سرنوشت شما را ترسیم می کند.

فرض کنید همیشه می خواستید معلم شوید. شما خود را در کلاس تجسم می کنید و دانش و تجربه خود را با نسل بعدی به اشتراک می گذارید. این را در حین تکمیل دوران تحصیل، کسب مدرک تحصیلی و شروع کار در کلاس درس به خاطر داشته باشید.

 

مثبت اندیشی انتخابی است که در دسترس شماست.

 

3. بیشتر راه حل گرا باشید

بیایید با آن روبرو شویم، همه صرف نظر از اینکه چه کسی هستند یا چه چیزی در این زندگی دارند با مشکلاتی مواجه هستند. گرفتار شدن در مشکلاتتان آسان است و اگر اتفاق بیفتد، به زودی در ناامیدی غوطه ور خواهید شد. اما مثبت اندیشی شما را تشویق می کند که از چالش های خود فراتر بروید و برای یافتن راه حل تلاش کنید.

 

اگر هر مخترع، کارآفرین و رهبر تاریخ نتواند از چالش‌های خود فراتر رود، دنیا کجا خواهد بود؟ این مردان و زنان بزرگ تصمیم گرفتند با مشکلات خود روبرو شوند و راه حلی بیابند. وقتی مشکلات را فرصتی برای رشد و موفقیت می‌بینید، می‌توانید همین کار را انجام دهید.

 

4. سعی کنید برای مثبت اندیشی بیشتر صبور باشید

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که نیاز به رضایت فوری دارد. شما لیست کاملی از آرزوها را در تابلوی رویای خود دارید که در حال حاضر تمام آنها را می خواهید. به یاد داشته باشید که چیزهای خوب نصیب کسانی می شود که صبر می کنند، پس صبور باشید و قدم های بعدی را بردارید.

 

همچنین بخوانید: صبر یک فضیلت است: 10 نکته برای داشتن صبوری بیشتر

 

5. تسلیم نشوید

منفی نگری زمزمه می کند که هرگز به اهداف خود نخواهید رسید، بنابراین ممکن است تسلیم شوید. شما به اندازه کافی جذاب، به اندازه کافی باهوش، به اندازه کافی ثروتمند و غیره نیستید. طبق قانون جذب، بیان چنین منفی بافی در جهان تنها نتایج منفی به همراه خواهد داشت.

وقتی مثبت فکر می کنید، متوجه می شوید که گاه به گاه شکست خواهید خورد. اما به‌جای دست‌اندازی، از این عقب‌نشینی‌ها به عنوان ابزار یادگیری استفاده می‌کنید. از گوش دادن به مکالمات بدبینانه امتناع می کنید و از رویاهای خود دست نمی کشید.

 

6. خودگویی مثبت را تمرین کنید

همانطور که در دوران کودکی مهارت های زبانی را توسعه می‌دادید، از صدای کوچک در ذهن خود آگاه شدید. این یک مکالمه مادام العمر می شود و درک شما از خود و دنیایتان را شکل می دهد. چه احساسی خواهید داشت اگر کسی با شما همانطور صحبت کند که شما با خودتان صحبت می کنید؟

انتخاب خوش بین بودن، خودگویی شما را تغییر می دهد و افعال مثبت را در آن بکار می‌گیرد. با تمرین، «نمی‌توانم، نباید، نمی‌توانستم، هرگز، و نمی‌خواهم» به «می‌توانم، باید، می‌توانستم، همیشه و اراده می‌کنم» تبدیل می‌شود. شما یاد می گیرید که در هنگام چالش های خود با بهترین تشویق کننده‌تان روبرو شوید.

 

همچنین بخوانید: خودگویی مثبت چیست؟

 

7. یک مقدار شوخ طبعی اضافه کنید

فیلسوف یونان باستان اپیکتتوس بر این باور بود که کسانی که می توانند به خود بخندند همیشه سرگرم خواهند بود. گاهی همه ما خودمان را خیلی جدی می گیریم. افزودن طنز به زندگی شما شادی و خنده را برای شما و اطرافیانتان به ارمغان می آورد.

سعی کنید هر روز چیزی پیدا کنید که باعث لبخند یا خنده شما شود. می توانید از تماشای یک کمدی یا گذراندن وقت با یکی از افراد شوخ طبع مورد علاقه خود لذت ببرید. همچنین، آوردن شوخ طبعی به زندگی افراد دیگر می تواند باعث مثبت شدن روز آنها نیز شود.

 

 

8. اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که مثبت اندیش هستند

یکی از بهترین راه‌ها برای پرورش ذهنیت مثبت و نگرش روشن‌تر، محاصره کردن خود با افراد همفکر و البته مثبت‌اندیش است. به احساسی که در اطراف افراد خوشبین دارید توجه کنید. انرژی مثبت آنها در شما نفوذ می کند و به زودی زبان و روحیه "می‌توانم" آنها را در خود توسعه می دهید.

 

9. برای بهبود مثبت اندیشی از افراد منفی دوری کنید

برعکس، وقتی در اطراف افراد بدبین هستید چه احساسی دارید؟ مهم نیست چقدر سعی می کنید مثبت باشید، آنها اظهارات شما را با منفی بودن مزمن خود رد می کنند. شما سعی می‌کنید خوش‌بین و مثبت باشید، اما آنها تمام تلاش شما را بی نتیجه می‌کنند.

راستش را بخواهید، شما نمی توانید هر فرد بدبینی را از زندگی خود حذف کنید. همیشه فردی در حلقه خانواده، دوستان و همکاران شما وجود خواهد داشت که نگرش های تلخ و منفی دارد. با این حال، شما می توانید مثبت اندیش باشید و حضور و تاثیر آنها را بر انرژی خود به حداقل برسانید.

 

همچنین بخوانید: اگر توسط افراد منفی احاطه شده اید این 5 نکته را به خاطر بسپارید

 

10. هر روز شکرگزاری را تمرین کنید تا مثبت اندیشی را افزایش دهید

سپاسگزار بودن انتخابی است که با یک طرز فکر مثبت همراه است. به جای نگرانی در مورد مشکلات و ناامیدی های زندگی، بر نعمت های خود تمرکز می کنید.

در نظر داشته باشید که یک دفترچه سپاسگزاری داشته باشید یا آن را به بخشی از نوشته های روزانه خود تبدیل کنید. هنگامی که به نعمت های خود فکر می کنید، قلب شما از شکر و رضایت پر می‌شود. شمردن موهبت‌هایتان به شما چشم‌انداز روشن‌تری می‌دهد و شما را تشویق می‌کند که رضایت بیشتری داشته باشید.

 

و در آخر شما نویسنده اصلی زندگی خود هستید.

 

11. سعی کنید حضور داشته باشید

افسردگی اغلب نتیجه ماندگاری در گذشته است. ممکن است در مورد اشتباهات گذشته، وعده های پوچ، روابط سمی و بسیاری از پشیمانی ها نشخوار فکری کنید. وقتی در سر خود آشوب به پا می کنید و نگران مشکلات آینده هستید، فقط باعث ایجاد اضطراب و انرژی منفی در خود می شوید.

بسیاری از ادیان و فلسفه ها توانمندی حضور یا زندگی آگاهانه را ستایش می کنند. این نه تنها تفکر مثبت شما را تقویت می کند، بلکه می تواند روابط شخصی و حرفه ای شما را تقویت کند. شما در گذشته گیر نکرده اید یا نگران آینده نیستید، بنابراین نگران از دست دادن آن نیستید.

 

 

12. یاد بگیرید چگونه آرام شوید

انتخاب نگرش خوش بینانه به تنهایی شما را به جایی که می خواهید نمی رساند. این نیاز به عزم و تلاش زیاد دارد. همانطور که هر هدف کوچک را جشن می گیرید، برای ادامه مسیر به سمت آرزوهای بزرگتر خود تشویق می شوید.

خبر خوب این است که موفقیت و رضایت به این معنا نیست که تمام کاری که باید بکنید کار کردن است! هیچ‌کس در گرگ و میش زندگی‌اش نمی‌گوید که ای کاش زمان بیشتری را در دفتر کارم می‌گذراندم. شما روزی متوجه می شوید که معنای واقعی زندگی‌تان نحوه زندگی و رابطه شما با دیگران است.

بنابراین، یادگیری آرامش و تفریح برای داشتن ذهنیت مثبت حیاتی است. مدیتیشن یک راه عالی برای تمرین تنفس، ذهن‌آگاهی و آرامش است. همچنین، می توانید با انجام ورزش مورد علاقه خود یا لذت بردن از یک سرگرمی جذاب، به بدن، ذهن و روح خود کمک کنید.

 

همچنین بخوانید: چگونه مدیتیشن کنیم؟ | بهترین راه برای شروع مراقبه

 

آخرین افکار درباره نحوه انتخاب تفکر مثبت

در حالی که زمان و شانس همیشه مورد توجه هستند، شما نویسنده اصلی کتاب زندگی خود باقی می‌مانید. شما همیشه نمی توانید شرایط را تغییر دهید، اما نگرش شما انتخاب شماست. وقتی تفکر مثبت را انتخاب می‌کنید، چشم‌انداز شما روشن‌تر می‌شود و از اینکه مثبت‌اندیشی را انتخاب کرده‌اید احساس قدرت می‌کنید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید