دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

15 نشانه اینکه شما تنها گزینه شریک زندگی خود نیستید

روابط می تواند هم هیجان انگیز و هم چالش برانگیز باشد، به خصوص در آن روزهای اول شروع خود. با این حال، همه روابطی که می یابیم رشد و تحقق مورد نظر ما را فراهم نمی کنند. از جمله این ها می توان به رابطه وحشتناکی اشاره کرد که در آن شما تنها گزینه شریک زندگی خود نیستید. این شریک سمی می تواند به طور نامحسوسی بر سلامت روانی و عاطفی شما تأثیر بگذارد. اما نگران نباشید!

شناخت نشانه های چنین رابطه عاطفی آسیب رسان اولین قدم برای کنترل شادی و رفاه شماست. در ادامه این مطلب بسیار مفید با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و علائم این وضعیت را بیاموزید.

فهرست عناوین
15 نشانه اینکه شما تنها گزینه شریک زندگی خود نیستید

 

درک رابطه‌ای که در آن تنها گزینه شریک زندگی خود نیستید

چنین رابطه‌ای شبیه نگه داشتن قابلمه ای است که روی مشعل پشتی اجاق گاز می جوشد. وجود دارد اما به آن توجه کاملی که شایسته آن است نمی شود. در نهایت، با عدم مراقبت مداوم، یا می‌جوشد یا می سوزد.

در چنین رابطه‌ای، یکی از زوجین یک نفر دیگر را به عنوان یک گزینه مناسب نگه می دارد. او شریک زندگی خود را در اولویت قرار نمی دهد. این پویایی می تواند باعث شود که شما احساس بی ارزشی کنید. همچنین ممکن است شروع به زیر سوال بردن ارزش خود در رابطه کنید.

 

اگر در رابطه خود فقط یک گزینه باشید عذاب خواهید کشید.

 

پانزده نشانه ظریف رابطه‌ای که در آن گزینه اصلی شریک زندگی خود نیستید

آیا متوجه این رفتارها در پارتنر خود می شوید؟ به غریزه درونی خود اعتماد کنید.

 

1. ارتباطات ناسازگار

پیامک‌ها و تماس‌ها اغلب پراکنده و غیرقابل پیش‌بینی هستند. شریک زندگی شما ممکن است روزها تماسی با شما نداشته باشد. و زمانی که برای او بهتر است، بدون توضیح غیبت خود دوباره در کنار شما ظاهر می شود.

اگر در مورد عدم پاسخگویی او بپرسید، آن را کنار می گذارد و در یک کلمه "مشغله" را بهانه می کند. در برخی موارد، شریک زندگی شما به گسلایتبنگ متوسل شده و ادعا می کند که هرگز چنین اتفاقی نیفتاده است.

 

2. زمان با کیفیت کم

تعاملات شما اغلب فاقد عمق هستند. زمان با کیفیت کمیاب است و جلسات شما ممکن است عجولانه یا برنامه ریزی نشده باشد. این لحظات با هم بیشتر شبیه یک تعهد به نظر می رسد تا یک تمایل واقعی برای گذراندن وقت با شما.

مکالمات در این مواقع ممکن است سطحی و فاقد هرگونه ارتباط عاطفی واقعی یا علایق مشترک باشد. این نادر بودن معنی دار تعامل می تواند منجر به تنهایی و فاصله عاطفی شود، حتی زمانی که با هم وقت می گذرانید.

 

 

3. ابهام درباره برنامه ریزی

صحبت در مورد آینده مبهم به نظر می رسد یا به طور کلی از آن اجتناب می‌شود. برنامه‌ها اغلب لحظه آخری هستند و باعث می‌شوند که شما یک فکر بعدی باشید. این عدم اطمینان در مورد آینده می تواند دیدن جایگاهی که در زندگی شریک زندگی‌تان دارید را چالش برانگیز کند.

اغلب به نظر می رسد که او تمایلی به تعهد درازمدت ندارد و شما را در یک حالت برزخ دائمی قرار می دهد. این عدم تعهد می تواند ناراحت کننده باشد. همچنین می تواند شما را در مورد ثبات و طول عمر رابطه مشکوک کند.

 

4. در دسترس نبودن عاطفی

ممکن است شریک زندگی‌تان از نظر عاطفی دور از شما به نظر برسد و این ایجاد یک ارتباط عمیق تر را دشوار می کند. ممکن است او از گفتگو در مورد احساسات خودداری کنند یا در هنگام ابراز احساسات ناراحتی نشان دهند.

این مانع عاطفی می تواند باعث شود که در رابطه احساس انزوا و عدم حمایت کنید. گویی یک دیوار نامرئی مانع از پیشرفت رابطه به سطح صمیمی تر و قابل اعتمادتر می شود.

 

5. عدم تصدیق عمومی

ممکن است متوجه بی میلی او به تایید این رابطه به صورت عمومی یا در رسانه های اجتماعی شوید. این دودلی ممکن است نشان دهد که این یک رابطه بدتر است. دردناک است! این می تواند باعث شود که احساس کنید بخش مهمی از زندگی شریک زندگی خود نیستید.

گویی او به اطلاع دیگران از وجود یا ماهیت رابطه شما بی‌میل است. این پنهان کاری می تواند آسیب زا باشد و به شک و تردید شما در مورد تعهد و نیات او منجر شود.

 

اگر نیازهای شما نادیده گرفته می‌شود ممکن است در این رابطه فقط یک گزینه باشید.

 

6. نیازهای شما نادیده گرفته می شود

شریک زندگی شما نیازهای عاطفی و فیزیکی‌تان را به حاشیه می برد. او به ندرت برای درک یا برآوردن نیازهای عاطفی شما وقت می گذارد.

این بی اعتنایی کامل می تواند باعث شود شما احساس غفلت و بی اهمیتی کنید. شادی و خوشبختی شما اغلب در اولویت رابطه نیست. این غفلت مداوم در نهایت می تواند منجر به عدم تعادل قابل توجهی شود، جایی که نیازهای شریک زندگی‌تان بر نیازهای شما اولویت دارد.

 

7. رابطه شما تعادل ندارد

ممکن است متوجه شوید که - چه برای برنامه ریزی برای قرار ملاقات یا شروع گفتگو - تلاش بیشتری می کنید،. این عدم تعادل اغلب منجر به احساس بدیهی گرفته شدن می شود.

ممکن است در حالی که شریک زندگی شما بی تفاوت یا منفعل به نظر می رسد، از حفظ رابطه خسته شده باشید. این عدم تعامل می تواند ناامید کننده باشد. همچنین ممکن است در طول زمان باعث رنجش شود.

 

 

8. احساس می‌کنید که یک راز هستید

اگر احساس می کنید از دوستان یا خانواده شریک زندگی خود پنهان هستید، این یک پرچم قرمز است. این پنهان کاری می تواند نشان دهنده این باشد که پارتنرتان آماده نیست تا شما را به طور کامل در زندگی خود ادغام کند. همچنین نشان می دهد که او در مورد رابطه جدی نیست یا دلایل دیگری برای پنهان نگه داشتن شما دارد.

این رفتار می تواند به طرز باورنکردنی باعث تحقیر عزت نفس شما شود. همچنین می تواند باعث شود که نسبت به آینده‌ای که با شریک زندگی خود دارید دچار تردید یا بدبینی شوید.

 

9. کمبود صمیمیت فیزیکی

صمیمیت فیزیکی یا نادر است یا احساس می‌شود که از صمیمیت عاطفی جدا شده است. این فقدان ارتباط فیزیکی می تواند نشانگر مهمی باشد که جنبه های عاطفی رابطه نیز وجود ندارد.

صمیمیت فقط به معنای نزدیکی فیزیکی نیست. بلکه مربوط به ارتباط عاطفی است که در این لحظات غایب به نظر می رسد. این قطع ارتباط می تواند باعث شود احساس کنید که شریک زندگی‌تان شما را نمی‌خواهد یا دوستتان ندارد، زیرا صمیمیت فیزیکی اغلب نشان دهنده سلامت جنبه های عاطفی یک رابطه است.

 

همچنین بخوانید: چگونه صمیمیت عاطفی را در ازدواج خود افزایش دهیم؟

 

10. در مورد وضعیت خود گیج شده اید

یک عدم اطمینان دائمی در مورد موقعیت شما در یک رابطه متقابل وجود دارد. این ابهام می تواند باعث شود که دائماً احساسات و تعهد شریک زندگی خود را زیر سوال ببرید. این یک دستکاری و حرکت بی رحمانه توسط شریک زندگی شما است.

ممکن است متوجه شوید که در حال تجزیه و تحلیل کلمات و اعمال او برای یافتن سرنخ هایی در مورد نیاتش هستید. این عدم اطمینان می تواند از نظر احساسی تخلیه کننده باشد، زیرا دائما در شک و ناامنی قرار می گیرید.

 

11. او تمایلی به سازش ندارد

به نظر می رسد شریک زندگی شما تمایلی به سازش یا فداکاری برای رابطه ندارد. این عدم انعطاف پذیری می تواند نشان دهنده عدم سرمایه گذاری در سلامت و آینده رابطه باشد.

اغلب به نظر می رسد که نیازها و ترجیحات شما در درجه دوم اهمیت قرار دارند. این عدم تمایل به یافتن زمینه مشترک می تواند از رشد و تکامل رابطه جلوگیری کند.

 

12. احساس می کنید قابل تعویض هستید

این احساس طولانی مدت وجود دارد که می توانید به راحتی جایگزین شوید یا شریک زندگی تان کاملا به شما متعهد نیست. این احساس می‌تواند ناشی از عدم توجه خاص یا عدم شناخت ویژگی‌ها و مشارکت‌های منحصربه‌فرد شما در رابطه باشد.

مثل این است که شما فقط یک گزینه دیگر هستید تا یک شریک غیرقابل جایگزین. این احساس قابل تعویض بودن می تواند آسیب باورنکردنی به عزت نفس و احساس امنیت در رابطه شما وارد کند.

 

13. شریک زندگی شما از گفتگوهای عمیق اجتناب می کند

تلاش شما برای شرکت در گفتگوهای معنادار اغلب توسط شریک زندگی‌تان نادیده گرفته می شود. این اجتناب می تواند باعث شود که شما احساس عدم ارتباط و سرخوردگی کنید.

گویی شریک زندگی شما تمایلی به ورود به موضوعات عمیق تری که می تواند رابطه را تقویت کند ندارد. این عدم عمق در مکالمات شما می تواند از شکل گیری یک پیوند عاطفی قوی جلوگیری کند.

 

14. غریزه درونی شما یک قطع ارتباط را احساس می کند

ممکن است این شهود اساسی را داشته باشید که چیزی کاملاً درست نیست. این احساس درونی اغلب یک هشدار درونی است و به شما هشدار می دهد که توجه بیشتری به رابطه داشته باشید.

اعتماد به شهود مهم است. غریزه درونی شما نشانه های ظریفی که ذهن خودآگاه شما ممکن است نادیده بگیرد را دریافت می کند. نادیده گرفتن این احساسات می تواند منجر به ماندن طولانی مدت در یک رابطه ناموفق شود.

 

گاهی باید به نگرانی عزیزان نسبت به رابطه‌تان نگاه ویژه‌ای داشته باشید.

 

15. دوستان و خانواده شما ابراز نگرانی می‌کنند

گاهی اوقات، ممکن است افراد نزدیک شما قبل از خودتان متوجه این علائم شوند. دیدگاه بیرونی آن‌ها می‌تواند بینش‌های ارزشمندی را ارائه دهد که ممکن است شما آنقدر از نظر احساسی درگیر باشید که آنها را نبینید.

گوش دادن به نگرانی های آنها مهم است. دلیلش این است که اینها افرادی هستند که بهترین علایق شما را در دل دارند. مشاهدات آنها می تواند زنگ بیداری باشد و به شما کمک کند تا رابطه خود را از منظری متفاوت ارزیابی کنید.

 

خودمراقبتی در زمانی که وقت حرکت فرا رسیده است

شناخت این نشانه ها گامی حیاتی است، اما آنچه در ادامه می‌خوانید نیز به همان اندازه مهم است – و آن نحوه مراقبت از خود است. در اینجا چند استراتژی مراقبت از خود را با شما به اشتراک می‌گذاریم که باید آنها را در نظر بگیرید:

 

خودشفقتی داشته باشید

سرزنش کردن خود پس از یک رابطه سخت آسان است. در عوض، خودشفقتی داشته باشید و با مهربانی و درک با خود رفتار کنید. بپذیرید که لایق رابطه ای هستید که باعث شود احساس ارزشمندی و احترام کنید.

 

همچنین بخوانید: 6 تمرین خودشفقتی برای افزایش شادی شما

 

یک شبکه پشتیبانی بسازید

برای حمایت به دوستان و خانواده تکیه کنید. دیدگاه های آنها می تواند ارزشمند باشد و تشویق آنها می تواند به تقویت اعتماد به نفس شما کمک کند.

 

در فعالیت ها یا سرگرمی هایی که دوست دارید شرکت کنید

دوباره با سرگرمی ها و علایق گذشته‌تان ارتباط برقرار کنید که باعث شادی شما می شود. این سرگرمی‌هایی که زمانی آنها را دوست داشتید می تواند به تغییر تمرکز شما از یک رابطه مضر کمک کند. همچنین به شما کمک می کند تا شادی را به سمت خود برگردانید.

 

در صورت نیاز به دنبال کمک حرفه ای باشید

گاهی اوقات، صحبت با یک تراپیست می تواند وضوح و راهنمایی را ارائه دهد و به شما کمک کند تا احساسات و تصمیمات خود را هدایت کنید.

 

در مورد اهداف رابطه خود فکر کنید

در نظر بگیرید که واقعاً در یک رابطه به دنبال چه چیزی هستید. این خود اندیشی می تواند شما را به سمت روابط سالم تر و رضایت بخش تر در آینده راهنمایی کند.

 

برای خودتان وقت بگذارید

برای ورود به یک رابطه دیگر عجله نکنید. به خودتان زمان بدهید تا خودتان را درمان کنید و بفهمید که چه چیزی از شریک زندگیتان نیاز دارید. وقتی دوستان‌تان با نیت خوب می‌خواهند شما را با کسی آشنا کنند، نه گفتن به دعوت‌ها اشکالی ندارد - آنها فقط می‌خواهند شما را شاد کنند. اما قبل از اینکه سریع به دنیای دوستیابی بازگردید، زمان لازم را برای بهبودی خود اختصاص دهید.

 

 

آخرین افکار در مورد تشخیص اینکه تنها گزینه شریک زندگی خود نیستید

قرار گرفتن به عنوان گزینه دوم در یک رابطه می تواند ناامید کننده باشد، اما شناخت نشانه ها اولین قدم قدرتمند به سوی تغییر است. تمرکز بر مراقبت از خود و درک ارزش خود می تواند به شما کمک کند شانس بعدی عشقی سالم تر و رضایت بخش تری داشته باشید. مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که شما لایق کسی هستید که شما را در اولویت قرار دهد، نه یک گزینه. شما لیاقت آن را دارید!

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید