دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 نشانه اینکه بهترین دوست شما جفت روحی تان است

وقتی کلمه جفت روحی، همدم روحی یا همجان را ذکر می کنید، بیشتر مردم به طور خودکار به دو عاشق فکر می کنند. با این حال، روابطی خارج از روابط عاشقانه وجود دارد که می تواند وابستگی هایی عمیق داشته باشد. گاهی شما با یک دوست صمیمی و کسی که همیشه در کنار شماست پیوندی نادر برقرار می کنید.

این شخص زمانی که بقیه دنیا علیه شما هستند و با شما مخالفت می کنند پشت‌تان است و در طول طوفان های زندگی پشتتان را خالی نمی کند. وقتی صحبت از دستاوردهای شما می شود، او قدرتمندترین سیستم پشتیبانی شما است. فداکاری او تزلزل ناپذیر است، و شما را تشویق می کند تا چیزی که در زندگی برای آن تلاش می کنید را به انجام برسانید.

فهرست عناوین
10 نشانه اینکه بهترین دوست شما جفت روحی تان است

در حالی که شما دوستان زیادی داشته اید، دوستی او قابل توجه است زیرا منحصر به فرد بوده و در یک سطح دیگر است. او صادق است، در مواقع ضروری به شما آرامش می دهد و از هر عاشقی که تا به حال داشته اید قابل اعتمادتر است. این نوع دوستی‌ها زیاد به وجود نمی‌آیند، اما چون خاص هستند، برای مدت طولانی دوام می‌آورند.

وقتی چنین کسی را در زندگی خود دارید، عشق و ارادت او مایه سعادت و برکت است. شما نمی توانید زندگی خود را بدون او تصور کنید. حتی بهتر از آن - او نیز همین احساس را در مورد شما دارد. چنین فردی همان جفت روحی، همدم روحی یا همجان شما است.

 

دو دوست دختر که در آغوش هم به دور دست ها نگاه می کنند.

 

نشانه های دوستی که جفت روحی شما است

آیا دوستی عمیقی با کسی دارید که احساس می‌کنید لایق عنوان هم‌روح، هم‌جان و جفت روحی هستید؟ در اینجا چند نشانه رایج وجود دارد که نشان می دهد این شخص نیمه دیگر شما و تکمیل کننده شماست. آیا این نشانه ها را در او می بینید؟

 

1. جفت روحی شما بزرگترین تشویق کننده شماست

همه به فردی نیاز دارند که اآنها را تشویق و حمایت کند. داشتن یک بخش تشویق برای موفقیت در هر تلاشی که در زندگی دارید ضروری است. آن دوست خاصی که جفت روحی شماست اولین کسی است که به شما تبریک می گوید و دستاوردهای شما را تشخیص می دهد.

مهم نیست که کاری جزئی را انجام داده اید یا خیر. او هرگز آن را بدون جشن گرفتن رها نمی کند. بدون این شخص که به طور مداوم کلمات تشویق کننده را برای شما زمزمه می کند، شما نمی دانید که چگونه می توانستید تا اینجای کار را در این زندگی انجام دهید. حمایت او به شما شجاعت و قدرت این را می‌دهد که تا زمانی که می‌خواهید به راه خود ادامه دهید.

 

 

2. شما نمی توانید زندگی خود را بدون بهترین دوست خود تصور کنید

رابطه شما آنقدر عمیق است که زبان مخصوص خود را با همدیگر دارید. شما عبارات و نگاه هایی دارید که فقط خودتان دو نفر می توانید آنها را رمزگشایی کنید. نه تنها زمان حال را با آن به اشتراک می گذارید، بلکه در مورد گذشته خودتان نیز چنین ارتباطی دارید.

هر دوی شما یک تاریخ مشترک دارید، بنابراین این اجازه می دهد تا در مورد خاطرات و ماجراهای خود با هم صحبت کنید. بسیاری از بهترین لحظات زندگی شما شامل آنها می شود. علاوه بر این، شما نمی توانید زندگی بدون او را درک کنید و ذهن شما نمی تواند چنین وجودی را در مورد هیچ شخص دیگری درک کند.

اگر دوستی ها گوهر باشد، دوستی شما یاقوت است. شما آن جفت روحی خود را با هیچ مقدار پولی در این دنیا عوض نمی کنید. وقتی شادی خود را بررسی می کنید، متوجه می شوید که او یکی از دلایل اصلی لبخند زدن شما است.

 

3. یک جفت روحی هرگز شما را قضاوت نخواهد کرد

مطمئناً، شما کارهایی دارید که در گذشته انجام داده‌اید و به آنها افتخار نمی‌کنید، اما جفت روحی‌تان هرگز شما را بخاطر آنها قضاوت نمی‌کند. او هرگز رویای داشتن یک نگرش قضاوت آمیز نسبت به شما را در سر نمی پروراند زیرا می داند که هیچکس کامل و بی عیب و نقص نیست و همیشه انتخاب درستی انجام نمی دهد.

آیا مواقعی وجود دارد که با یکدیگر اختلاف نظر داشته یا حتی کاملا مخالف یکدیگر باشید؟ مطمئناً، شما زمان زیادی را با هم می گذرانید که همیشه نمی توانید در آن با هم کنار بیایید. با این حال، آرامش یکدیگر را بر هم نمی زنید و در آسایش ادامه می دهید. شما به بازی های بچگانه متوسل نمی شوید زیرا واقعاً بهترین منافع یکدیگر را در نظر دارید.

جفت روحی شما ترسی ندارد که به شما بگوید چه زمانی باید با واقعیت های خشن روبرو شوید. اگر از دست شما عصبانی شود هرگز قضاوتگر و بی ادب نخواهد بود. در نتیجه، او همه چیز را مطلقا خوب جلوه نمی دهد، زیرا با این هیچ مشکلی ندارد که به شما بگوید چه زمانی اشتباه کرده‌اید.

 

همچنین بخوانید: 10 نشانه اینکه شما جفت روحی خود را پیدا کرده اید

 

4. وقتی دور از هم هستید به طرز وحشتناکی دلتنگ جفت روحی خود می شوید

شما دو نفر جدا نشدنی هستید و مثل جوراب و کفش با هم پیش می روید. وقتی از هم جدا هستید، لحظه ای نیست که در افکار یکدیگر نباشید. شما عمیقاً دلتنگ یکدیگر هستید، زیرا احساس می کنید روح شما در هم تنیده شده است.

اگر بدون آنها به یک گردهمایی اجتماعی می روید، ذهن شما فقط به این فکر می کند که جفت روحی‌تان در حال حاضر چکار می کند. مکررا به خود می‌گویید که ای کاش او هم آنجا بود، زیرا مهمانی‌ها بدون حضور او در کنار شما سرگرم‌کننده نیستند. یک چیز منحصر به فرد در مورد دوستی شما این است که شما مدام هوس حضور او را دارید و زمانی که او در کنار شما است احساس خوشبختی می کنید.

 

5. بهترین دوست شما بخشی از خانواده شماست

دوستی شما از خطوط سنتی عبور می کند و نسبت به این فرد احساس خانواده خود را خواهید داشت. از قضا خانواده شما نیز او را به عنوان یکی از اعضای خود می پذیرد و بستگان او نیز همین احساس را در مورد شما دارند. وقتی جشن تولد یا تعطیلات برگزار می‌شود، آن‌ها هم مثل بقیه افراد نزدیک خانواده شما دعوت می‌شوند.

این پیوند آنقدر نزدیک به نظر می رسد که همیشه باید به خود یادآوری کنید که از نظر خونی نسبتی ندارید. او به صورت یکپارچه با خانواده شما ترکیب می شود و حتی گاهی اوقات با خواهر و برادر شما بحث می کند. وقتی نوبت به خانواده‌اش می‌رسد، می‌توانید بدون اینکه او در کنار شما باشد، به آنها سر بزنید و ملاقاتشان کنید، زیرا احساس می‌کنید که آنها والدین و خواهر و برادر خودتان هم هستند.

 

 

6. کمی به دوستی های دیگر او حسادت می کنید

این دست خودتان نیست، به هر حال به روابط دیگر دوستتان حسادت می کنید. اگر کسی جرات داشته باشد که جفت روحی شما را "بهترین دوست" خود خطاب کند، شما آماده مبارزه با او خواهید بود. وقتی کسی سعی می کند بیشتر از شما به به این دوست خاص شما نزدیک شود، حسادت می کنید و می خواهید او را از خودتان دور کنید.

شما نمی خواهید این شخص را با هیچ کس دیگری به اشتراک بگذارید، زیرا دوستی آنها بی ارزش است. شما باید مراقب باشید زیرا حسادت می تواند روابط عاشقانه و افلاطونی را به طور یکسان از بین ببرد. دکتر روندا لیپسکام، مشاور و مربی زندگی، بیان می کند که حسادت اغلب از احساس از دست دادن کنترل ناشی می شود.

او همچنین بیان می کند که این احساس ریشه‌ای عمیقی در ناامنی دارد. احساس خوب نبودن به اندازه کافی می تواند بر همه انواع روابط تأثیر بگذارد، اما بدون شک بین دوستان رایج است. این ضروری است که به خود اجازه دهید درونی ترین قسمت های قلبتان را به روی کسانی که قابل اعتماد هستند باز کنید، زیرا این به شما امکان می دهد پیوندهای قوی تری ایجاد کنید.

 

دو دختر بچه دوست سیاه و سفید در حال خندیدن

 

7. پیوند شما ناگسستنی است

اگر برای یک مدت طولانی با کسی رابطه دوستی داشته باشید، بحث و جدل وجود خواهد داشت. غیرممکن است که وقتی خیلی با هم هستید دچار سوءتفاهم های ساده نشوید. با این حال، شما و دوستی که جفت روحی‌تان باشداجازه نخواهید داد که بین شما اختلاف نظر ایجاد شود، زیرا هر دوی شما مشتاق جبران همه چیز پس از بحث و مشاجره هستید.

حتی اگر رابطه عاشقانه فعلی شما زیاد طول نکشد، می دانید که ارادت شما و دوستتان تا زمانی که در سال های طلایی خود باشید وجود خواهد داشت. آری، عاشقان ممکن است بیایند و بروند، اما دوستانتان سنگ بنای زندگی شما هستند.

 

8. در طول یک بحران اول او را صدا می کنید

وقتی در یک بحران هستید، فقط یک نفر وجود دارد که می خواهید با او تماس بگیرید. شما می دانید که او پاسخ های صحیح به شما خواهد داد و می تواند آرام‌تان کند. در هر بحران بزرگ و کوچک، می دانید که او پشت شما را دارد و خالی نمی کند. حتی اگر بحران به دست خودتان ایجاد شده باشد، او شما را قضاوت نمی کند بلکه حمایت بی دریغ را ارائه می دهد.

 

نقاشی دو دختر با شال قرمز و چشم های بسته

 

9. جفت روحی شما مشکلی ندارد که اشتباهتان را به شما بگوید

اغلب وقتی یک رابطه دوستی نزدیک دارید، گفتن این به طرف مقابل که در حال اشتباه کردن است کاری سخت و حساس می باشد. با این حال، جفت روحی شما مشکلی ندارد که اشتباهتان را به شما گوشزد کند. گفتن حقایق ضروری به یکدیگر بسیار مهم و واجب است. و خوشبختانه، شما دو نفر در رابطه خود به روش درست و اصولی آن مسلط شده اید.

شما دوست دارید که این شخص در مورد شما هیچ برنامه پنهانی نداشته باشد و او هم فقط بهترین منافع شما را در دل دارد. وقتی او به شما مراجعه می کند و می گوید که کار اشتباهی انجام داده اید، می دانید که این از دل یک دوست واقعی می آید و باید به آن توجه کنید.

 

10. او همه چیز را درباره شما می داند، حتی اسرار شما را

آسیب پذیری در یک رابطه خوب ضروری است، و شما دو نفر مطمئناً در بین خود به آن تسلط داشته اید. بهترین دوستی که جفت روحی شما باشد همه چیز را در موردتان می داند، زیرا شما هیچ رازی را از یکدیگر پنهان نمی کنید. حتی اگر چیزهایی وجود داشته باشد که با شریک عاشقانه خود به اشتراک نگذاشته باشید، هیچ ابایی از به اشتراک گذاشتن آنها با این دوست خود ندارید.

شما می توانید در گفتن چیزهای دشوار به او بسیار باز و صادق باشید. هوای راحتی که شما دو نفر را احاطه کرده گرم است و شما دوست دارید در این فضای گرم بیشتر با هم معاشرت کرده و رابطه خود را با یکدیگر بیشتر توسعه دهید. به گفته دکتر لیزا فایرستون، انسان ها برای معاشرت آفریده شده اند.

برعکس، بسیاری از مردم می خواهند روابط عمیق و معناداری ایجاد کنند، اما در برابر آسیب پذیری برای رسیدن به آن سطوح مقاومت می کنند. این خود آسیب‌پذیری است که داشتن این ارتباطات را ممکن می‌کند. دکتر لیزا فایرستون

او همچنین بیان می‌کند که میل به بسته بودن اغلب در دوران کودکی اتفاق می‌افتد، زیرا کودکان ناظرانی مشتاق هستند. کودکان می توانند یک «صدای درونی انتقادی» ایجاد کنند که آنها را از مردم دور می کند و اجازه نمی دهد آسیب پذیری رخ دهد. بدون این ویژگی حساس، هیچ رابطه ای نمی تواند تعاملات صمیمی را در خود جای دهد.

 

 

آخرین ایده ها در مورد داشتن دوستی که جفت روحی شما است

آیا دوستی دارید که به قدری در رتبه بالایی قرار داشته باشد که جفت روحی شما خطاب شود؟ اگر چنین شخصی را در زندگی خود پیدا کرده اید، یک گوهر کمیاب را در دست دارید.

این شخص به شما اجازه می دهد تا آنچه که نیاز دارید را بخواهید، به شما این امکان را می دهد که اسرار درونی خود را بدون قضاوت فاش کنید و به شما یاد می دهد که سرعت خود را کم کنید و حضور داشته باشید. او جهان شما را بهبود می بخشد. شما نمی توانید زندگی خود را بدون او تصور کنید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید