دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

6 راه برای سم زدایی خودمان از افکار منفی

وقتی برای مثبت شدن بیشتر تلاش می کنید، متوجه می شوید که در زندگی روزمره خود با مثبت گرایی بیشتری روبرو می شوید. چرا؟ آیا این مربوط به جادو، کارما یا انرژی است؟ خیر - این از نظر منطقی اجتناب ناپذیر است. وقتی دنیا را با چشم‌های مثبت‌تر ببینیم و در هر کاری رویکرد مثبت‌تری داشته باشیم، بازتر و شجاع‌تر می‌شویم.

حتی مثبت‌ترین افراد هم گاهی اوقات منفی‌گرایی را تجربه می‌کنند - این بخشی از چیزی است که ما را انسان می‌کند. در واقع منفی گرایی در دوزهای بسیار کم می تواند حتی مفید نیز باشد، زیرا برجسته کردن بدی چیزها روش ذهن ما برای ایمن نگه داشتن‌مان است. با این حال، در دوزهای بزرگتر، می تواند به طور چشمگیری پتانسیل ما را محدود کرده و ما را از زندگی کامل باز دارد. روابط، مشاغل، رشد شخصی و تحقق بلندمدت همگی می توانند مختل شوند. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که منفی گرایی همچنین می تواند راه را برای استرس بیشتر و بیماری بیشتر نسبت به همسالان مثبت ما هموار کند.

فهرست عناوین
6 راه برای سم زدایی خودمان از افکار منفی

وقتی منفی‌گرایی را از طریق افکار، احساسات، عواطف یا اعمال تجربه می‌کنید، اغلب منفی ها در زندگی شما مانند گلوله برف بزرگتر می شوند. زندگی شما می تواند به سرعت با منفی گرایی اشباع شود، که به نوبه خود یک چرخه معیوب ایجاد می کند که شکستن آن دشوار است. پادزهر آن چیست؟ مثبت اندیشی. در حالی که ممکن است برای بسیاری از مردم پاسخی بدیهی به نظر برسد، اما زمانی که در یک چرخه منفی گرفتار می شوید، این کلمه چیزی شبیه به یک مفهوم بیگانه است.

 

وقتی برای مثبت شدن بیشتر تلاش می کنید متوجه می شوید که همه چیز مثبت‌تر می شود.

 

6 راه برای سم زدایی ذهن از افکار منفی

1. صحبت با خود را تغییر دهید

کسانی که گرفتار منفی گرایی هستند، اغلب بدترین دشمن خود می باشند - به خصوص وقتی صحبت از صدای درونی آنها می شود. سرزنش مداوم خود و موقعیتتان هرگز نتیجه مثبتی نخواهد داشت، زیرا تنها کاری که می کند تداوم یک ذهنیت منفی است. اینجا جایی است که می توانید یک تغییر فوری و مثبت ایجاد کنید. به جای اینکه فکر کنید «امروز در محل کارم افتضاح بودم، من در این کار خوب نیستم»، فکر کنید، «آنطور که فکر می کردم این کار را انجام ندادم، اما می دانم که می توانم آن را بهتر انجام دهم. - دفعه بعد تمام تلاشم را می کنم." با خودتان طوری صحبت کنید که انگار با بهترین دوست خود صحبت می کنید.

 

 

2. از افراد منفی باف فاصله بگیرید

بدبختی، همراهی با منفی گرایان را دوست دارد. افراد منفی با گذشت زمان می توانند شما را به سمت پایین بکشانند، و ممکن است اگر این اتفاق برای مدت طولانی ادامه پیدا نکند شما حتی متوجه آن نشوید. اما به طرز سرسختانه‌ای با خودتان صادق باشید - آیا افرادی در زندگی شما وجود دارند که بیشتر به منفی بودن کمک می کنند؟ اگر چنین است، زمان کمتری را با آنها بگذرانید و ببینید چه احساسی دارید. اگر این یک پیشرفت قابل توجه است، پس حرکت کنید و برای همیشه از آن بگذرید. اگر این فرد یک همکار یا یکی از اعضای خانواده است، و این امکان پذیر نیست، به راه حل های دیگر نگاه کنید: آیا می توانید به زندگی این شخص کمک کنید؟ مطمئناً شایان ذکر است که بین یک فرد منفی و شخصی که اتفاقاً موقعیت منفی را پشت سر می گذارد تفاوت زیادی وجود دارد - پس مراقب این احتمال باشید.

 

برای دعوت مثبت‌ها به زندگی‌تان روز خود را مثبت شروع کنید.

 

3. روز خود را مثبت شروع کنید

شروع منفی صبح اغلب سرعت یک روز منفی را تنظیم می کند که به نوبه خود می تواند کل هفته شما را تحت تأثیر قرار دهد. به جای اینکه بیدار شوید و فوراً به تمام کارهایی که نمی خواهید انجام دهید فکر کنید، فوراً به همه چیزهایی که مشتاقانه منتظر آنها هستید فکر کنید - حتی اگر چیزهای کوچکی مانند گوش دادن به موسیقی خود در مسیر، چت کردن با همکاران یا احساس موفقیتی که می دانید بعد از انجام یک کار خوب تجربه خواهید کرد باشند. شما می توانید این کار را از فردا شروع کنید - و هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، اتخاذ یک طرز فکر مثبت در دراز مدت طبیعی تر خواهد بود.

 

همچنین بخوانید: 7 راه برای جذب انرژی مثبت در زندگی

 

4. عصبانیت و ناامیدی خود را از بین ببرید

در حالی که این ممکن است بر خلاف رفتار روزمره شما باشد، ابراز خشم و ناامیدی می‌تواند فوق‌العاده دلخراش باشد - و ممکن است برای انجام آن کسی را ناراحت کرده یا ظرف غذا را بشکنید. راه‌های بی‌پایانی از دور انداختن وسایل کهنه خانه گرفته تا خلق آثار هنری دراماتیک، دویدن سریع یا شرکت در کلاس بوکس برای هدایت منفی‌گرایی به چیزهای مثبت وجود دارد. بیرون کشیدن منفی‌های درونی از سیستم شما مانند گریه کردن بوده و بسیار بهتر است. این کار در عوض فضای بیشتری برای مثبت‌اندیشی به شما می‌دهد.

 

 

5. یک بیانیه ماموریت پیشگیرانه بنویسید

حذف منفی ها از زندگی شما به خصوص زمانی که کاملاً مطمئن نیستید که همه چیز از کجا می آید، می تواند نیاز به برنامه ریزی داشته باشد. یک قلم، کاغذ بردارید و دو ستون ایجاد کنید. در سمت چپ فهرستی از همه چیزهایی که باعث منفی شدن زندگی شما می شود را نوشته و سپس راه هایی که می خواهید به وسیله آنها تغییرشان دهید را در سمت راست اضافه کنید. به عنوان مثال، ممکن است در ستون سمت چپ بنویسید "خوردن غذای ناسالم" و سپس "یک برنامه غذایی سالم را شروع کن" را در سمت راست اضافه کنید. حقیقت این است که بسیاری از تأثیرات منفی در زندگی را می توان حذف کرد، تغییر داد یا پذیرفت. نوشتن افکارتان به شما کمک می کند تا آنها را با دیدی عینی تر ببینید - کاری که انجام دادن آن در زمانی که در یک طرز فکر منفی قرار دارید چندان آسان نیست.

 

افکار منفی خود را بنویسید. این بسیار کمک کننده است.

 

6. ذهن خود را روی یک رژیم غذایی مثبت قرار دهید

حتما این را شنیده اید که می گویند شما همان چیزی هستید که می خورید - و همین امر در مورد سوختی که روح خود را با آن تغذیه می کنید نیز صدق می کند. وقتی دائماً در تلویزیون، فیلم‌ها، موسیقی و اخبار در معرض منفی‌ها قرار می‌گیرید، تقریباً به طور قطع تأثیری بر نحوه نگاه شما به جهان خواهد داشت. در عوض به خودتان مثبت اندیشی بخورانید: زندگی‌نامه‌های الهام‌بخش بخوانید، فیلم‌های نشاط‌آور تماشا کنید، به موسیقی شادی‌بخش گوش دهید، فهرستی از قدردانی تهیه کنید و از نقل قول‌های مثبت روزانه خود در رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید. با ذهن خود همانطور که با بدن خود رفتار می کنید رفتار کنید. همیشه به یاد داشته باشید که باید چیزهای مناسبی را به آن بدهید تا در بهترین فرم نگهش دارید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید