دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
9 راه برای آرامش فوری در زمان استرس
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

9 راه برای آرامش فوری در زمان استرس

استرس بیش از حد بسیار طاقت فرسا بوده و اغلب به صورت پنهانی به ما آسیب می زند. وقتی در این وضعیت قرار می گیرید، شاید اولین چیزی که می خواهید رهایی و آرامش باشد. هنگامی که نیاز دارید بلافاصله ذهن و بدن خود را آرام کنید، از این 9 استراتژی سریع و آسان استفاده کنید و از نتیجه حیرت‌زده شوید.

به یاد داشته باشید که هرچه سریع تر بتوانید در موقعیت استرس‌زا به آرامش دست پیدا کنید، بهتر می توانید موقعیت را مدیریت کرده و از پس آن برآیید.

راه های آسان برای آرام شدن سریع:

 

  • قدم بزنید.
  • تنفس عمیق انجام دهید.
  • آرامش را تجسم کنید.
  • وضعیت خود را مجدداً تنظیم کنید.
  • عضلات خود را شل کنید.
  • چیزی تسکین دهنده را بو کنید.
  • آن را بنویسید.
  • کمی آب بنوشید.
  • ادامس بجوید.

 

برای مدیریت شرایط پر استرس باید سریعا به آرامش دست پیدا کنید.

 

1. کمی قدم بزنید

ورزش می تواند یک کاهش دهنده استرس عالی باشد، زیرا به شما کمک می کند فشار را از بین ببرید و اندورفین را آزاد کنید. حتی اگر فقط 5 یا 10 دقیقه وقت دارید، حرکت دادن بدنتان به شما کمک خواهد کرد. اگر زمان بیشتری دارید یا می توانید بیرون بروید، قطعا نتیجه بهتری در انتظار شماست.

قدم زدن با یک دوست خوب می‌تواند راه خوبی برای یافتن حمایت اجتماعی باشد. همچنین، پیاده‌روی می‌تواند فرصتی برای فکر کردن، تغییر چارچوب و بازگشت به موقعیت با خوش‌بینی دوباره به شما بدهد. همچنین می‌توانید در حین راه رفتن به یک موسیقی مناسب مانند پادکست های دنیای موسیقی درمانی گوش دهید که به شما آرامش می‌دهد. حتی می توانید از نوعی آهنگ استفاده کنید که به شما انرژی می دهد.

پیاده روی - چه کوتاه مدت و چه بلند مدت - می تواند فواید ورزش را برای شما به ارمغان بیاورد و به عنوان یک امتیاز، شما را موقتاً از موقعیت استرس زا خارج می کند. این می‌تواند چشم‌اندازی برای شما فراهم کند تا بتوانید در چارچوب ذهنی جدیدی به موقعیت برگردید.

استرس انواع مختلفی دارد. می تواند به تدریج ایجاد شود یا در یک لحظه رخ دهد و سپس از بین برود. حتی یک نوع مفید از استرس به نام یوسترس وجود دارد که در واقع برای شما خوب است مگر اینکه خیلی شدید یا مزمن شود. اگر با استرس مزمن سر و کار دارید، مهم است که برخی از اقدامات را برای مدیریت استرس در دراز مدت اجرا کنید.

 

 

2. چند نفس عمیق بکشید

اگر در موقعیتی نیستید که بتوانید از جایی که هستید خارج شوید، چند تمرین تنفسی را تمرین کنید. رساندن اکسیژن بیشتر به بدن و رهایی از تنش فیزیکی دو روشی است که تمرینات تنفسی به واسطه آنها می تواند برای شما مفید باشد. و شما می‌توانید آن‌ها را در هر زمان یا هر مکان انجام دهید، حتی اگر شرایط سخت شما از بین نرود.

برای آرامش‌بخش‌تر کردن نفس عمیق‌تان، سعی کنید چشم‌هایتان را ببندید و کف دست‌هایتان را در حالت نیایش به هم بفشارید.

 

3. آرامش را تجسم کنید

اگر می خواهید چند دقیقه آرامش را برای خود بردارید، تجسم ها و تصاویرسازی های هدایت شده راهی فوق العاده برای بازگرداندن آرامش ذهن هستند. انجام آنها آسان است و می توانند شما را از نظر روحی و جسمی آرام کنند. با انجام این تمرین، به راحتی می توانید به "وضعیت شاد" خود دسترسی پیدا کنید و در هنگام استرس به سرعت احساس آرامش کنید.

 

همچنین بخوانید: 15 روش برای بازیابی آرامش در روزهای پر استرس

 

4. وضعیت خود را مجدداً تنظیم کنید

اگر بتوانید موقعیت خود را متفاوت نگاه کنید، ممکن است بتوانید آن را در منظر دیگری قرار دهید - دیدگاهی که استرس کمتری در شما ایجاد می کند.

استرس ذهنی و عاطفی می تواند ناشی از بدبینی، ویژگی های شخصیتی نوع A و سایر خودتخریبی ها باشد. یک درمانگر می تواند به شما کمک کند الگوهای منفی را بشکنید و نگاه خود را به چیزها تغییر دهید. زمانی که استرس دارید، این به کارتان می آید.

 

5. عضلات خود را شل و آرام کنید

آرام سازی پیشرونده عضلانی یا ریلکسیشن (PMR) تکنیکی است که در آن تمام گروه های عضلانی خود را منقبض کرده و رها می کنید و پس از آن بدن خود در احساس آرامش بیشتری می بینید. تقریباً هر کسی می تواند ریلکسیشن را انجام دهد. با تمرین، می توانید تقریباً تمام تنشی که در بدن خود احساس می کنید را در عرض چند ثانیه کاملاً رها کنید. این می تواند به شما کمک کند تا احساس آرامش بیشتری داشته باشید و بهتر بتوانید موقعیت های پیش روی خود را مدیریت کنید.

 

رایحه درمانی راهی آسان است که می توانید با استفاده از آن فورا آرام شوید.

 

6. چیزی تسکین دهنده را بو کنید

آروماتراپی یا رایحه درمانی راه آسان دیگری است که می توانید با استفاده از آن فورا آرام شوید. بررسی سال 2020 در مجله بین المللی علوم قلبی عروقی از پنج مطالعه نشان داد که استفاده از رایحه درمانی، به ویژه اسطوخودوس، با کاهش اضطراب، افسردگی، استرس و خستگی در بیماران مبتلا به بیماری قلبی عروقی مرتبط است. این کار را انجام دهید و ببینید که آیا سطح استرس شما پایین می آید یا خیر.

 

7. آن را بنویسید

اگر فقط چند دقیقه وقت داشته باشید، ممکن است از یادداشت برداری سود ببرید. یک بررسی در سال 2020 نشان داد که ژورنال نویسی به کاهش پریشانی روانی در خانواده‌هایی با عزیزان بدحال کمک می‌کند. در مورد آنچه باعث استرس شما می‌شود بنویسید و احساسات خود را بر روی صفحه کاغذ نشان دهید.

 

 

8. کمی آب بنوشید

کم آبی بدن علاوه بر تشنگی، می تواند باعث احساس خستگی و سرگیجه شود. بنابراین اگر احساس خستگی می کنید، سعی کنید یک لیوان آب بنوشید. حتی بهتر از آن: یک فنجان چای تسکین دهنده استرس دم کنید، که می تواند به شما کمک کند حتی برای چند لحظه هم که شده از آنچه شما را تحت فشار قرار می دهد دور شوید.

 

کم آبی بدن علاوه بر تشنگی، می تواند باعث احساس خستگی و سرگیجه شود.

 

9. آدامس بجوید

تحقیقات نشان می دهد که جویدن آدامس می تواند به کاهش استرس کمک کند. همیشه آدامس با طعم مورد علاقه خود را آماده نگه دارید.

 

 

سخنی از دنیای موسیقی درمانی در مورد آرامش سریع

اگر بتوانید آرام شوید، برای رسیدگی به موقعیت های استرس زا در وضعیت بهتری خواهید بود. علاوه بر 9 استراتژی سریع که در اینجا ذکر شد، کاهش‌دهنده‌های استرس منظم مانند سرگرمی‌ها، همراه با عادات سبک زندگی سالم مانند ورزش، می‌توانند به کاهش سطح کلی استرس در درازمدت منجر شده و به شما در مقابله با موقعیت‌های استرس‌زا در آینده کمک کنند.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید