دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

اگر دوستان پارتنرم را دوست ندارم چه کنم

این می تواند یک مشکل باشد که این فکر را در سر داشته باشید که «من از دوستان پارتنرم خوشم نمی‌آید» یا «از دوستان شوهرم متنفرم». از این گذشته، شرکای زندگی ما باید یک زندگی اجتماعی سالم داشته باشند. متأسفانه، هیچ کس نمی گوید که دوست داشتن دوستان شریک زندگی تان آسان است.

گاهی اوقات ممکن است کاملاً غیرممکن به نظر برسد. اما اگر در موقعیتی قرار گرفته‌اید که دیگر نمی‌خواهید با دوستان شریک زندگی خود چشم در چشم شوید، احتمالاً می خواهید بدانید که در مورد آن چه باید بکنید.

فهرست عناوین
اگر دوستان پارتنرم را دوست ندارم چه کنم

این یک مشکل پیچیده است - شما شریک زندگی خود را دوست دارید اما دوستان او را دوست ندارید. اگر در این موقعیت هستید، سعی کنید علت این احساس را دریابید و ببینید آیا راهی برای حل این مشکل وجود دارد یا خیر. صحبت کردن با شریک زندگی تان، تعیین حد و مرز، شناخت بهتر آنها، گشاده رویی و گذراندن وقت بیشتر با دوستان خود چند راه حل هستند. اگر شریک زندگی شما دوستان خود را به شما ترجیح می دهد و از در نظر گرفتن احساسات شما امتناع می ورزد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که در مورد رابطه خود تجدید نظر کنید.

در ادامه چند نکته اضافی در مورد نحوه برخورد با دوست نداشتن دوستان شریک زندگی خود را بررسی می کنیم.

 

این مشکل شما نیست که دوستان شریک زندگی خود را دوست ندارید.

 

سعی کنید بفهمید که چرا از دوستان شریک خود بیزارید

اولین قدم این است که سعی کنید چیزها را از دیدگاه آنها ببینید. این امکان وجود دارد که شما به سادگی در مورد دوستان او دچار سوء تفاهم شده باشید یا آنها را به دلیل احساس ناامنی نسبت به رابطه خود منفی می بینید. اگر بتوانید چیزها را از منظر عینی تری ببینید، ممکن است به کاهش بیزاری شما از آنها کمک کند.

البته، مواقعی نیز وجود دارد که واکنش درونی شما درست است و واقعاً دوستان شریک زندگی خود را به دلایل موجهی دوست ندارید.

در این صورت، باید با شریک زندگی خود در مورد آن صحبت کنید. در مورد احساسات خود صادق باشید و توضیح دهید که چرا دوستان او را دوست ندارید. اگر آنها ارزش دوست داشتن را دارند، شریک زندگی شما باید به شما کمک کند تا با آنها کنار بیایید.

اما اگر به نظر می رسد که شریک زندگی شما به احساسات شما اهمیت نمی دهد یا دائماً دوستان خود را به جای شما انتخاب می کند، وقت آن است که مسائل را دوباره ارزیابی کنید. اگر شریک زندگی شما مایل به اجازه دادن به شما و مصالحه نیست، ممکن است زمان پایان دادن به رابطه فرا رسیده باشد!

 

 

در مورد نگرانی های خود با شریک زندگی خود صحبت کنید

این یک قدم مهم است زیرا شریک زندگی شما باید از مسائلی که دارید آگاه باشد. او حتی ممکن است متوجه نباشد که دوستانش برای شما مشکل ساز هستند. هنگامی که او متوجه این مسئله شد، می تواند بیشتر مراقب موقعیت بوده و سعی کنند به شما کمک کند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

تحقیقات نشان داده است که صحبت در مورد احساسات خود با شریک زندگی و داشتن مکالمات دشوار می تواند مزایایی داشته باشد. علاوه بر بهبود ارتباطات و حل مشکلات، می‌تواند به افراد کمک کند تا به نحو مؤثرتری با هم کنار آمده و به موفقیت بیشتر روابط کمک کنند.

 

مرزها را تعیین کنید

اگر بودن در کنار دوستان پارتنرتان برای شما آزار دهنده است، مهم است که برخی از مرزها را تعیین کنید. تحقیقات نشان می دهد که مرزها برای حفظ روابط سالم ضروری هستند.

با شریک زندگی خود در مورد اینکه هر چند وقت یکبار می خواهید دوستان او را ببینید صحبت کنید و به آن برنامه پایبند باشید. به این ترتیب، احساس غرق شدن نکرده یا اینکه دائماً مجبور نیستید در کنار افرادی باشید که دوستشان ندارید.

 

اگر دوستان پارتنرتان را دوست ندارید مرزهای خود را تعیین کنید.

 

آنها را بهتر بشناسید

این یکی می تواند مشکل باشد، اما ارزش یک بار امتحان کردن را دارد. سعی کنید با آنها گفتگو کنید و علایق آنها را بشناسید. ممکن است در نهایت بهترین دوستان یکدیگر نباشید، اما حداقل درک بهتری از آنها خواهید داشت.

اگر بتوانید با دوستان شریک زندگی خود نقاط مشترک پیدا کنید، شرایط بسیار آسان تر می شود. شاید شما هم همین سلیقه را در موسیقی یا فیلم داشته باشید. یا شاید یک سرگرمی مشترک داشته باشید. هر چه هست، سعی کنید با دوستان او در سطحی ارتباط برقرار کنید تا فقط یک ارتباط ناراحت کننده نباشد.

 

با کسی که مخالف هستید به تفاهم برسید

دوستان شریک زندگی شما احتمالاً برای او مهم هستند و او صرفاً به این دلیل که شما آنها را دوست ندارید رهایشان نمی کند.

بنابراین، سعی کنید به آن احترام بگذارید و او را درک کنید. اگر نمی توانید با دوستان او چشم در چشم شوید، با او به تفاهم برسید و ادامه دهید.

ارزش ندارد رابطه خود را به خاطر چیزی که قرار نیست تغییر کند خراب کنید. آنچه مهم است این است که یک رابطه قوی و سالم با شریک زندگی خود داشته باشید.

 

همچنین بخوانید: سازش اینگونه به رابطه شما کمک می کند

 

سعی کنید اجازه ندهید که این روی رابطه شما تأثیر بگذارد

مهم است که به یاد داشته باشید که شریک زندگی شما از دوستان خود جدا است. فقط به این دلیل که دوستان آنها را دوست ندارید به این معنی نیست که باید از شریک زندگی خود بیزار باشید.

کارشناسان بر این عقیده هستند که داشتن ارتباط خوب با شریک زندگی‌تان یکی از پیش‌بینی‌کننده‌های کلیدی موفقیت و رضایت‌بخش بودن رابطه‌تان است. راه های ارتباطی با شریک زندگی خود را باز نگه دارید و سعی کنید اجازه ندهید شرایطی بد و منفی بین شما دو نفر ایجاد شود.

 

 

با دوستان خود وقت بگذرانید

اگر همه اینها برای شما خیلی سنگین بوده و برای مقابله با این وضعیت تلاش می کنید، مهم است که سیستم پشتیبانی خود را پیدا کنید. تحقیقات نشان می دهد که داشتن دوستی های با کیفیت می تواند رضایت از زندگی را افزایش دهد.

وقت تان را با دوستان خود بگذرانید، کارهایی را انجام دهید که شما را خوشحال می کند و تمام تمرکز خود را روی شریک زندگی خود و دوستان او قرار ندهید. داشتن تعادل در زندگی به شما کمک می کند دیدگاه خود را حفظ کرده و بیش از حد در موقعیت غرق نشوید.

 

غیبت نکنید

اگر با یکی از دوستان شریک خود مشکلی دارید، مستقیماً با پارتنر خود و یا همان دوست در مورد آن صحبت کنید. پشت سر او غیبت یا صحبت بد نکنید - این فقط وضعیت را بدتر می کند.

در واقع، اگر به دنبال همکاری از سوی همسرتان یا دوستان او هستید، باید بدانید که شایعات و غیبت در واقع می تواند باعث شود که افراد کمتر با یکدیگر همکاری کنند. در عوض، با برقراری ارتباط صریح و صادقانه، می توانید سعی کنید موضوع را حل کرده و ادامه دهید.

 

ذهن خود را باز نگه دارید

دوستان شریک زندگی شما ممکن است در حال حاضر مورد علاقه شما نباشند، اما این بدان معنا نیست که آنها در طول زمان تغییر نخواهند کرد.

مردم همیشه رشد کرده و تغییر می کنند، بنابراین ممکن است در آینده شروع به دوست داشتن دوستان شریک زندگی خود کنید. ذهنی باز داشته و مایل باشید به آنها فرصت بدهید.

 

روی نکات مثبت دوستان شریک زندگی خود تمرکز کنید.

 

روی نکات مثبت تمرکز کنید

حتی اگر دوستان شریک زندگی خود را دوست ندارید، مهم است که روی نکات مثبت تمرکز کنید. سعی کنید چیزی را پیدا کنید که دوست دارید یا از آنها قدردانی می کنید. شاید واقعاً شوخ و خنده دار هستند یا قلب مهربانی دارند. تمرکز بر خوبی ها شرایط را قابل تحمل تر کرده و به شما کمک می کند تا از آن شرایط عبور کنید.

 

با خودتان مهربان باشید

فقط این دلیل که دوستان شریک زندگی خود را دوست ندارید به این معنی نیست که مشکلی در شما وجود دارد. طبیعی است که گاهی اوقات چنین احساسی داشته باشیم – بالاخره ما همیشه با کسانی که ملاقاتشان می کنیم سازگار نیستیم.

یک مطالعه پنج عامل زمینه ساز دوستی ها را شناسایی کرد و نشان داد که صراحت متقابل یا توانایی صحبت آسان با افراد مهم است.

اگر اشتراکات کمی با دوستان شریک زندگی خود داشته باشید، ممکن است هرگز با هم کنار نیایید. خودتان را به خاطر این موضوع مورد ضرب و شتم قرار ندهید و سعی کنید به یاد داشته باشید که اشکالی ندارد که چنین احساسی داشته باشید.

 

با دوستان شریک زندگی خود معاشرت نکنید

اگر به سادگی نمی توانید با آنها کنار بیایید، احتمالاً بهتر باشد که از حضور در اجتماعاتی که آنها در آن حاضر هستند اجتناب کنید.

نیازی نیست خود را در موقعیتی قرار دهید که در آن ناراحت یا ناراضی هستید. اگر شریک زندگی شما می خواهد با دوستانش وقت بگذراند، اجازه دهید بدون شما برود. می توانید از این زمان برای انجام کاری که از آن لذت می برید استفاده کنید یا با دوستان یا کسانی که دوستشان دارید معاشرت کنید.

 

 

با یک تراپیست صحبت کنید

اگر همه چیز را امتحان کرده اید و هنوز هم برای مقابله با این وضعیت تلاش می کنید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که به دنبال کمک حرفه ای باشید. یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تا به حل و فصل مشکلاتی که دارید بپردازید و ابزارهایی برای مقابله با موقعیت های دشوار در اختیارتان قرار دهد. اگر رابطه شما به دلیل این موقعیت در حال آسیب دیدن است، یک تراپیست می توانند به شما کمک کنند تا روی مهارت های ارتباطی و حل تعارض کار کنید.

 

این چه معنایی برای شما دارد

اگر اوضاع بهتر نشد، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که در رابطه خود با شریک زندگی تان تجدید نظر کنید. هیچ کس نمی‌خواهد در رابطه‌ای باشد که در کنار دوستان شریک زندگی خود احساس ناراحتی کند. اگر اینطور است، شاید بهتر باشد قبل از اینکه اوضاع خیلی پیچیده شود، فکری به حال رابطه خود بکنید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید