دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

اگر خواب اکس (عشق سابق) خود را ببینید چه تعبیری دارد

آیا مدام در مورد اکس (عشق سابق) خود رویا می بینید؟ آیا تعجب می کنید که چرا این خواب ها را می بینید و معنی آنها چیست؟ آیا این رویاهایی که در مورد رابطه سابق خود می بینید شما را ناراحت یا گیج می کنند، زیرا سعی می کنید بفهمید آنها چه چیزی می خواهند به شما بگویند؟

اگرچه ممکن است نخواهیم آن را به خودمان (و شریک زندگی فعلی مان) اعتراف کنیم، اما کاملاً دور نگه داشتن اکس و شریک زندگی سابق از ذهنمان می تواند دشوار باشد. شب هنگام چشمان خود را به امید یک استراحت شبانه خوب می بندید، اما با ظاهر غافلگیرکننده عشق قدیمی‌تان مواجه می شوید. این می تواند برخی از احساسات ناراحت کننده از احساس گناه گرفته تا جذابیت و حتی شهوت را برانگیزد.

فهرست عناوین
اگر خواب اکس (عشق سابق) خود را ببینید چه تعبیری دارد

اگر خواب عشق سابق خود را می بینید، نگران نباشید. شما قطعا تنها نیستید و این بدان معنا نیست که هنوز عاشق او بوده یا از رابطه فعلی خود ناراضی هستید. تمام معنای مطمئن این است که شما در مورد او فقط یک خواب دیده اید. بیایید با خود صادق باشیم، ما در مورد بسیاری از چیزهای عجیب و غریب خواب می بینیم. خواندن و تعبیر خواب و رویاهایمان آسان – و گاهی اوقات سرگرم کننده است، اما هرگز اجازه ندهید روی رابطه فعلی شما تأثیر بگذارد، و بدانید که نیازی به احساس گناه ندارید.

 

دیدن خواب عشق سابق‌تان اصلا غیر معمول نیست.

 

غیر معمول نیست که در مورد اکس خود خواب ببینیم

دکتر ویجایتا سین، روانشناس بالینی دارای مجوز و متخصص در روابط، می گوید: 

دیدن رویا در مورد افراد زندگی، از جمله شریک زندگی سابق، غیرمعمول نیست.

به عنوان مثال، به گفته دکتر سین ممکن است در خواب افرادی را ببینید که به نوعی برای شما معنادار هستند، مانند شریک زندگی، فرزندان، دوستان یا حیوانات خانگی. 

اما گاهی اوقات هم این می تواند شامل افرادی مانند یک همسایه، رئیس، همکار یا دوست قدیمی باشد که در حاشیه زندگی شما هستند.

در مورد شرکای سابق، دکتر سین عقیده دارد که اگر بعد از پایان رابطه‌تان همچنان با آن‌ها ارتباط عاطفی داشته باشید، ممکن است بیشتر در موردشان خواب ببینید.

 

 

دیدن خواب در مورد اکس‌تان چه معنی و تعبیری دارد؟

دکتر سین می گوید: 

رویاهای شما در مورد شریک زندگی سابقتان ممکن است دارای وقایع احساسی مانند مشاجره، درگیری، لحظات سرگرمی، خنده یا صمیمیت فیزیکی باشد. این رویاها می توانند بسیار زنده و واقعی به نظر برسند، زیرا رویاها می توانند تمام حواس شما را درگیر کنند و دارای احساساتی مانند لمس کردن، چشیدن، شنیدن، بوییدن، دیدن، حرکت و احساس کردن باشند.

رویاهای مربوط به عشق سابقتان ممکن است شما را آشفته کند. یا اگر با شخص دیگری در ارتباط هستید، خواب دیدن در مورد اکس‌تان ممکن است باعث شود احساس گناه و شرمندگی کنید، حتی اگر فکر خیانت در زمانی که بیدار هستید به ذهنتان خطور نکرده باشد.

دلایل دقیق اینکه که چرا رویا می بینیم هنوز ناشناخته است، اگرچه تئوری های متعددی وجود دارد. با این حال، تحقیقات به ما نشان می دهد که رویا دیدن ممکن است به ما در پردازش و تحکیم خاطرات عاطفی و ایجاد بینش بیشتر کمک کند.

 

همچنین بخوانید: 9 خواب و رویای رایج و تعبیر و معنای آنها

 

دکتر سین می گوید:

رویاها روش جالبی برای بررسی عملکرد ذهن ما هستند - آنها گاهی اوقات می توانند منعکس کننده امیدها، آرزوها، خیالات و خواسته های برآورده نشده ناخودآگاه ما باشند. برای تعیین معنای رویاها، باید به موضوعاتی که آنها اشاره می کنند توجه بیشتری داشته باشیم، نه لزوماً به محتوایی که آنها به تصویر می کشند.

اگر دائما خواب عشق سابق خود را می بینید باید به فکر احساسات حل نشده خود باشید.

 

به گفته دکتر سین، اگر مرتباً در مورد همسر سابق خود خواب می بینید، ممکن است لازم باشد در مورد احساسات حل نشده ای که در مورد آنها دارید یا هر گونه ترس، ناامنی و تمایلی که در خواب فعال می شود فکر کنید.

به عنوان مثال، یک رویای احساسی در مورد اکس‌تان که در آن با او بحث می کنید، می تواند نشان دهد که شما بصورت ناخودآگاه هنوز هم درگیر برخی از احساسات حل نشده ناشی از جدایی خود از او هستید. ناخودآگاه شما ممکن است با دادن فرصتی برای کاوش، پردازش و حل احساسات خودتان در مورد موقعیت، به بهبودی شما کمک کند.

یا خوابی که در آن با عشق سابق خود صمیمی هستید می تواند نشان دهنده تمایل به دوستی و ارتباط بیشتر در زندگی شما باشد، البته نه لزوماً با همسر قبلی‌تان. ممکن است اکس تان به این دلیل در رویای شما ظاهر شده باشد که او اولین یا آخرین کسی بوده که عاشقش بوده اید و او را با صمیمیت مرتبط می کنید.

 

 

مهم است توجه داشته باشید که دیدن خواب عشق سابق‌تان لزوماً به این معنی نیست که:

 

  • شما می خواهید دوباره با او کنار بیایید
  • شما معتقدید که قرار است با او باشید
  • شما در رابطه فعلی خود ناراضی هستید
  • شما تمایلی به خیانت به شریک فعلی خود دارید

 

دیدن خواب اکس تان هرگز به معنای تمایل شما به خیانت نیست.

 

اگر مدام خواب اکس خود را می بینید چه باید بکنید؟

به گفته دکتر سین، این چند قدم است که می توانید برای کشف معانی رویاهای خود بردارید:

 

  • یک دفترچه یادداشت رویایی داشته باشید: حتی با وجود اینکه رویاهای شما ممکن است هنگام بیدار شدن بسیار واضح به نظر برسند، اما ممکن است به مرور زمان محو شوند. داشتن یک دفتر یادداشت در کنار تخت خود که در آن رویاها و احساساتی که تجربه می کنید را یادداشت کنید، می تواند به شما کمک کند تا حافظه خود را حفظ کرده و همچنین تم ها و الگوهای رویاهای خود را دنبال کنید.
  • به رویاهای خود فکر کنید: این می تواند مفید باشد که مدتی را به فکر کردن در مورد رویاهای خود بگذرانید و در مورد احساسی که آنها در شما ایجاد می کنند، درون نگری کنید. احساسات شما می تواند به عنوان راهنمایی باشد که می تواند به درک بیشتر معنای رویاهایتان کمک کند.
  • خودآگاهی را توسعه دهید: خودآگاهی بیشتر به معنای هوشیارتر بودن و داشتن بینش بیشتر نسبت به افکار و احساسات خود است. خودآگاهی بیشتر می تواند به شما کمک کند تا از آرزوها، خواسته ها، نیازها و تعارضات ناخودآگاه خود آگاهی بیشتری داشته باشید.
  • در مورد آن با شریک زندگی فعلی خود صحبت کنید: صداقت همیشه یک سیاست خوب در روابط است، بنابراین اگر اکنون با کسی هستید اما خواب های مکرر از همسر قبلی خود می بینید که برای شما تعجب آور و نگران کننده است، یا اگر فکر می کنید که این رویاها اطلاعات مهمی در مورد احساس‌تان در زندگی به شما منتقل می کنند، با شریک زندگی خود در مورد آنها صحبت کنید. دکتر سین می گوید: رابطه فعلی شما ارزش آن را دارد که با شریک زندگی خود در مورد آنها صحبت کنید.
  • به دنبال درمان باشید: به گفته دکتر سین، صحبت در مورد رویاهای خود با یک تراپیست هم می تواند به شما کمک کند تا معانی رویاهای خود را کشف کرده و زخم های قدیمی که نیاز به مراقبت دارند را کشف کنید.

 

 

سخن پایانی دنیای موسیقی درمانی در مورد تعبیر دیدن خواب عشق سابق خود

خواب دیدن در مورد اکس یا عشق سابق‌تان می تواند احساسات گیج کننده ای را در شما ایجاد کند که ندانید با آنها چه باید بکنید. حتی اگر به طور کامل از همسر قبلی خود جدا شده یا در رابطه با شخص دیگری هستید، ممکن است تعجب کنید که این خواب ها چه معنا و تعبیری دارند.

توجه به این نکته مهم است که رویاها به جای اینکه شاخص واقعی نیازها و خواسته‌های ناخودآگاه ما باشند، اغلب سرنخ‌های استعاری هستند. دکتر سین می گوید: 

درون‌نگری، خودآگاهی، یادداشت روزانه و درمان گاهی می‌تواند به ما کمک کند تا احساسات عمیق‌تری را کشف کنیم که پذیرش آن‌ها سخت یا انکار یا به حداقل رساندنشان آسان است.

 

منبع

 

 

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید