دنیای موسیقی درمانی
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر

عکس نوشته های دنیای موسیقی درمانی

عکس نوشته های تاثیرگذار و انگیزشی دنیای موسیقی درمانی

تمرکز، اصلی ترین فاکتور برای مدیریت اضطراب و استرس

تمرکز، اصلی ترین فاکتور برای مدیریت اضطراب و استرس

نشانه‌های مشکل در تمرکز و دلایل اینکه نمی‌توانم تمرکز کنم چیست؟ 

تمرکز برای مدیریت روز همه ما یک فاکتور فوق‌العاده اساسی است. اگر تمرکز لازم را نداشته باشیم، نتیجه مورد انتظار از کارهایی که انجام می‌دهیم را نخواهیم گرفت، یا اینکه اصلا هیچ نتیجه‌ای نخواهیم گرفت!

آیا تابحال تجربه این را داشته‌اید که در یک روز برفی زمستانی از پنجره به بیرون خیره شده و در فکر اینکه در یک روز تابستانی در ساحلی گرم نشسته‌اید غرق شوید، در حالی که وقت شما سریعا در حال گذر بوده و به ضرب‌الاجل کاری خود نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوید؟ یا اینکه تابحال سعی کرده‌اید که یک کار را شروع کنید اما در همان ابتدای کار آن را کنار گذاشته و تصمیم بگیرید که روی کار ساده‌تری وقت بگذارید یا اصلا کار نکنید؟

آیا بخاطر ضعیف بودن حافظه کوتاه مدت نمی‌توانید حوادث اخیر را به خاطر آورده و سپس آشفته می‌شوید و داشته‌های مختلف خود را از دست می‌دهید؟

آیا در تصمیم‌گیری مشکل داشته و انرژی لازم برای آن را ندارید؟ آیا مرتبا دچار اشتباه شده و از پس کار هایی که به شما سپرده می‌شود به خوبی بر نمی‌آیید؟

این‌ها نشانه‌هایی هستند که ممکن است همه ما به صورت مقطعی آن‌ها را تجربه کرده باشیم. اما زمانی که این نشانه‌ها به شکل مزمن در می‌آیند ممکن است اثرات بدی را در کیفیت زندگی ما گذاشته و آن را مختل کنند. یکی از اصلی‌ترین این مشکلات می‌تواند بالا رفتن سطح اضطراب باشد. چرا که بدون وجود قدرت تمرکز کافی، همیشه کمبود زمان داشته و از درست پیش نرفتن کار ها ترس خواهیم داشت. این مسئله می‌تواند به شدت میزان اضطراب را در یک فرد افزایش دهد.

کمبود یا پایین بودن کیفیت خواب، رژیم غذایی نا مناسب، استرس و اضطراب و حتی گرسنگی تنها چند عامل هستند که می‌توانند تمرکز کردن شما را مختل کنند. اما اصلا نگران نباشید، چرا که روش‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید با انجام آن‌ها سطح تمرکز خود را بهبود ببخشید. در مطالب آینده این راه‌ها را برای شما بازگو خواهیم کرد. با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید...