دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

بهترین ویتامین ها برای کاهش استرس و اضطراب

ویتامین‌ها هر روز به‌طور فزاینده‌ای خبرساز می‌شوند، زیرا در مورد اثرات و اهمیت آنها برای سلامتی بیشتر می‌آموزیم. از آنجایی که برخی ویتامین ها و مکمل های غذایی می توانند بر خلق و خوی تأثیر بگذارند، ویتامین ها می توانند ابزار بالقوه ای برای کاهش اضطراب و استرس در شرایط خاص باشند. این مقاله به شما کمک می کند که بدانید کدام ویتامین ها می توانند موثر باشند و چه تأثیراتی دارند.

ویتامین‌ها به بدن شما کمک می‌کنند تا عملکرد مطلوبی داشته باشد و مکمل‌های مولتی ویتامین می‌توانند به شما کمک کنند تا در صورت عدم دریافت مواد مغذی کافی از منابع غذایی، دوزهای هر ماده معدنی مورد نیاز خود را نیز دریافت کنید.

فهرست عناوین
بهترین ویتامین ها برای کاهش استرس و اضطراب

مهم است که به یاد داشته باشید که ویتامین ها و مواد معدنی به تنهایی کار نمی کنند و مصرف بیش از حد یک ماده مغذی می تواند اثرات گسترده ای داشته باشد و در واقع مضر باشد. همچنین، از آنجایی که بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی با هم کار می‌کنند، اگر یک فرد یک ویتامین کم داشته باشد، عملکرد بدن در کل بهینه نیست.

 

 

ویتامین ها چگونه بر بدن تأثیر می گذارند؟

ویتامین های A، C و E آنتی اکسیدان هایی قوی هستند. شکستن مواد غذایی و حرکت بدن ما رادیکال های آزاد زیادی تولید می کند که می تواند منجر به آسیب تجمعی به سلول های ما شود. بسیاری از مواجهه های محیطی نیز رادیکال های آزاد قابل توجهی تولید می کنند که طبیعی است، اما با گذشت زمان، به ویژه با قرار گرفتن در معرض زیاد آنها، بدن ما اثرات آسیب سلولی خود را مشاهده می کند. آنتی اکسیدان ها به ما کمک می کنند تا بهتر از این آسیب جلوگیری کنیم.

ویتامین های B، به عنوان مثال، تیامین (B1)، ریبوفلاوین (B2)، نیاسین (B3)، اسید پانتوتنیک (B5)، پیریدوکسین (B6) و بیوتین (B7) عمدتاً با عمل به عنوان واسطه در کمک به بدن ما کار می کنند: چه آنها را از غذایی که می خوریم به دست آوریم یا آنها را به عنوان مکمل وارد بدن خود کنیم.

به ویتامین های B فکر کنید که مانند کارگران در یک خط مونتاژ با هم کار می کنند. اگر برخی از افراد غایب باشند، خط همچنان می تواند کار کند، اما نه به همان اندازه موثر.

برخی از ویتامین های گروه B، مانند اسید فولیک (B9) و کوبالامین (B12) نقش مهمی دارند و به دلیل مصرف کم آنها در اینجا ذکرشان می کنیم. ویتامین B12 و اسید فولیک در ایجاد DNA سالم که ماده ژنتیکی در سلول‌های ما است مهم هستند. آنها همچنین به کنترل سطح هموسیستئین کمک می کنند. هموسیستئین ماده ای است که در طی متابولیسم اسید آمینه تشکیل می شود که سطوح بالای آن با بیماری قلبی و افزایش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر مرتبط است.

 

ویتامین های A، C و E آنتی اکسیدان هایی قوی هستند و نقش مهمی را در سلامت ما بازی می کنند.

 

ویتامین D نقش بسیار مهمی در سلامت استخوان و سیستم ایمنی دارد. حجم داده ها در مورد ویتامین D به سرعت در حال رشد است و تحقیقات به طور فزاینده ای به نقش آن در سلامت قلبی عروقی، عضلانی و سلامت کلی اشاره می کند.

ویتامین C همچنین برای تشکیل کلاژن که برای سلامت پوست، تاندون‌ها و رباط‌های ما حیاتی است، مهم است، در حالی که ویتامین K نیز همراه با ویتامین D برای سلامت استخوان‌ها مفید است. ویتامین K یک عامل جدایی ناپذیر در لخته شدن خون است و از خونریزی بیش از حد در زخم و جراحت جلوگیری می کند و کلاژن تولید شده توسط ویتامین C به تشکیل بافت جدید برای بستن زخم ها و بافت های قوی مقاوم تر در برابر زخم ها کمک می کند.

اینها تنها نمونه‌هایی از کار گروهی بین ویتامین‌ها هستند، به یاد داشته باشید که همکاری زیادی بین ویتامین‌ها و مواد معدنی وجود دارد، مانند ویتامین‌های D و K که با کلسیم معدنی برای ایجاد استخوان‌های قوی کار می‌کنند.

 

همچنین بخوانید: 6 غذایی که به کاهش اضطراب و افسردگی کمک می کند

 

ویتامین ها برای کاهش اضطراب و استرس مفید هستند

مهم است که به یاد داشته باشید که "استرس" می تواند به پدیده احساسی استرس یا استرس اکسیداتیو سلولی ناشی از تشکیل رادیکال های آزاد اشاره کند که ممکن است احساس نکنیم که باعث فشار و آسیب به سلول های ما می شود. از آنجایی که بدن ما از سلول های زیادی تشکیل شده است، با گذشت زمان استرس اکسیداتیو سلولی می تواند به شکل آسیب و شرایطی که در سطح کل بدن دیده می شود، ظاهر شود.

از نظر استرس روانی درک شده، مطالعات نشان داده اند که مصرف مکمل ویتامین های B به مدت دو تا 12 هفته، ممکن است درک ذهنی استرس را افزایش داده و خلق و خو را بهبود بخشد.

رهایی از استرس اکسیداتیو سلولی ارزش افزودن یک مکمل آنتی اکسیدانی خوب در رژیم غذایی را دارد. آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین های A، C و E محافظتی را فراهم می کنند که می تواند به کاهش آسیب رادیکال های آزاد کمک کند. تشکیل رادیکال های آزاد زمانی که بدن ما تحت استرس است افزایش می یابد. اگرچه رادیکال‌های آزاد محصولات جانبی طبیعی متابولیسم سلولی هستند، اما رادیکال‌های آزاد می‌توانند از قرار گرفتن در معرض آلودگی، سیگار کشیدن، مصرف الکل و خوردن غذاهای پرچرب نیز ایجاد شوند. افزودن یک آنتی اکسیدان به مکمل های روزانه می تواند به تسکین این شرایط کمک کند.

 

ویتامین ها برای کاهش اضطراب و استرس بسیار مفید هستند.

 

آیا مولتی ویتامین کافی است؟

اگرچه مولتی ویتامین ها راه خوبی برای معرفی کردن مکمل ها هستند، اما لزوماً کافی نیستند. اگر مطمئن نیستید که مولتی ویتامین فعلی شما برایتان بهترین است، به راهنماهای معتبر مقایسه ای برای مکمل های غذایی مراجعه کنید تا ببینید میزان ویتامین شما در برابر دیگران چگونه است.

هنگامی که یک مکمل مولتی ویتامین را در ذهن دارید، باید با پزشک و یک متخصص تغذیه ملاقات کنید تا رژیم مکمل‌تان را مطابق با نیازهای فردی شما تنظیم کند.

وقتی صحبت از سلامت جسمانی به میان می‌آید، در نهایت به فرد، میزان فعال بودن او و محیطی که در آن زندگی می‌کند بستگی دارد. به عنوان مثال، ممکن است یک ورزشکار داخل سالن نسبت به ورزشکاری که در فضای باز ورزش می کند به ویتامین D بیشتری نیاز داشته باشد. با این حال، همه ورزشکارانی که در سطوح شدید فعالیت انجام می‌دهند باید مطمئن شوند که منابع کافی برای ارتقای سلامت استخوان، ماهیچه، مفاصل و ایمنی را مصرف می‌کنند. تحقیقات به طور فزاینده ای نشان می دهد که دریافت کافی ویتامین D از رژیم غذایی بسیار دشوار است و مصرف مکمل می تواند معقول باشد.

علاوه بر این، ورزشکاران استقامتی شدید و افرادی که در صنایعی کار می‌کنند که بیشتر در معرض مواد شیمیایی و آلاینده‌ها هستند، استرس اکسیداتیو بیشتری را تجربه می‌کنند و احتمالاً باید از آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C و E بهره بیشتری ببرند.

 

 

ویتامین ها چه تاثیری می توانند در مدیریت اضطراب و استرس داشته باشند؟

بهترین رویکرد برای مدیریت اضطراب و استرس، حفظ یک سبک زندگی سالم است که از سلامت مطلوب پشتیبانی می کند.

ویتامین‌ها می‌توانند مکمل‌های خوبی برای سایر استراتژی‌های مدیریت اضطراب و استرس عاطفی مانند ورزش، آرام‌سازی پیشرونده عضلانی یا ریلکسیشن، چرت زدن، خواب خوب شبانه و تنفس عمیق باشند، اما هرگز جایگزین آنها نیستند.

ممکن است در مدت کوتاهی پس از شروع مصرف مکمل متوجه افزایش سطح انرژی خود شوید و این می تواند به درک شما از عوامل استرس زا کمک کند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که با مصرف مکمل ها معمولاً چند ماه طول می کشد تا سطوحی کافی از مواد مغذی در بدن ایجاد شود تا نتایج قابل توجهی را تجربه کنید. تکنیک های مدیریت اضطراب و استرس عاطفی معمولا زودتر نتایج قابل توجهی را ارائه می دهند.

با این حال، از نظر مبارزه با استرس اکسیداتیو مزمن، مکمل های آنتی اکسیدانی بلافاصله شروع به ارائه فواید بسیاری برای افزایش سلامت می کنند. در نهایت این مزایا قدرت بلندمدت را از راه هایی که می توانید احساس کنید و حتی در مواردی که نمی توانید احساس کنید، افزایش می دهد.

 

برای خرید بهترین مکمل مولتی ویتامین از مطالعه و تحقیق نترسید.

 

ایمنی

رژیم مکمل باید با یک مکمل با کیفیت بالا مانند مولتی ویتامین شروع شود. ایمنی و خلوص ویتامین ها از دیگر نگرانی های رایج است. خرید از شرکتی که مدتی است در تجارت بوده و به تولید کالاهای باکیفیت معروف است، معمولاً ایمن ترین است.

از مطالعه و تحقیق برای خرید کردن نترسید. نه فقط از قیمت، بلکه اطمینان حاصل کنید که آنچه قصد وارد کردن به بدن خود را دارید در واقع همان چیزی است که در بطری محصول است. برای مثال، می‌توانید به داده‌های شخص ثالثی دسترسی داشته باشید تا به شما اطلاع دهد که آیا محصولاتی که می‌خواهید مصرف کنید خالص و عاری از آلاینده‌ها هستند یا خیر.

اگر نیازها یا نگرانی های خاصی دارید، همیشه باید قبل از مصرف هر مکملی با پزشک مشورت کنید. به ویژه اگر باردار هستید، به باردار شدن فکر می‌کنید، به شیردهی فکر می‌کنید، هر داروی دیگری مصرف می‌کنید، یا در حال درمان برای برخی بیماری‌ها یا شرایطی خاص هستید، شمورت با پزشک توصیه می‌شود تا اطمینان حاصل شود که به نیازهای سلامت خود توجه می‌کنید.

عملکرد بدن انسان یک تعامل شگفت انگیز از اندام ها و سیستم های متعدد است. تغذیه مناسب سوخت و مواد واسطه ای (ویتامین ها) را فراهم می کند تا امکان ادغام یکپارچه این سیستم ها را فراهم کند و در پی آن فردی شاداب و سالم تولید شود. متأسفانه، مواجهه‌های محیطی زیادی، چه احساسی و چه فیزیکی، وجود دارد که می‌تواند هموستاز ما را مختل کند، و این ما را ملزم می‌کند تا استراتژی‌های مدیریت اضطراب و استرس خود را بالا ببریم.

 

 

در کنار سایر استراتژی ها، ویتامین ها می توانند نقش کلیدی در حفظ سلامت و کاهش اضطراب و استرس روزانه داشته باشند. مصرف مکمل‌ها برای اکثر کسانی که رژیم غذایی ناکافی از نظر بسیاری از ویتامین‌ها را مصرف می‌کنند، حیاتی‌تر می‌شود. با این حال، چند نکته مهم وجود دارد که باید هنگام انتخاب یک رژیم مکمل ویتامین، به ویژه با در نظر گرفتن مدیریت اضطراب و استرس، درک کرده و در نظر بگیرید.

با خواندن این مقاله، اکنون درک بهتری در مورد نقش به هم پیوسته ویتامین ها در بدن، تمایز بین انواع استرس و انتظارات واقع بینانه از مکمل های ویتامین دارید. بیشتر افراد می توانند از مکمل های مولتی ویتامین به طور منظم برای تقویت یک سبک زندگی سالم بهره مند شوند.

مزایای یک برنامه مکمل و تغذیه خوب احتمالاً با افزایش سن آشکار خواهد شد زیرا کسانی که مواد مغذی بهینه را دریافت کرده‌اند، در دراز مدت، خطر ابتلا به بیماری‌های دژنراتیو (فرسایشی تخریبی) مزمن را کاهش خواهند داد. با پزشک یا متخصص تغذیه خود برای دریافت یک برنامه خاص تر برای بهینه سازی سلامت خود صحبت کنید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید