دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

آیا باید به رابطه سابقم برگردم؟ 4 نکته که باید قبل از بازگشت به اکس خود در نظر بگیرید

آیا به این فکر می کنید که دوباره به اکس خود بازگردید و رابطه قبلی خود را دوباره بسازید؟ بیایید قبل از هر تصمیم بزرگی ترمز کنیم. آن کسی که شما را رها کرد هنوز هم می تواند همان شخص باشد. دلایلی که از او جدا شدید ممکن است همچنان صادق باشند. یا ممکن است صرفاً به دلایل اشتباه به آشتی فکر کنیم.

 

فهرست عناوین
 • چرا ممکن است ما چنین احساسی داشته باشیم
 • 4 دلیل برای اینکه ممکن است بازگشت به اکس یک اشتباه باشد
 • نشانه های یک رابطه ناسالم
آیا باید به رابطه سابقم برگردم؟ 4 نکته که باید قبل از بازگشت به اکس خود در نظر بگیرید

در یک نگاه

در حالی که طبیعی است که به درستی جدا شدن خود شک داشته باشیم، برای آن سوگواری کنیم و حتی افسردگی پس از جدایی را تجربه کنیم، مهم است که به خاطر داشته باشیم که چرا رابطه پایان یافت و قصد خود برای بازگشت به اکس خود و آشتی را بررسی کنیم. در صورتی که اعتماد در رابطه شما شکسته شده باشد، مشکلات ارتباطی و/یا فقدان ارتباط به غیر از مسائل فیزیکی وجود داشته باشد، ممکن است دوباره با هم بودن با اکس تان مشکل باشد. اگر اکس تان همیشه از شما انتقاد می کرد، باعث شد احساس کنید که دیده نمی‌شوید، شنیده نمی‌شوید یا مورد بی‌احترامی قرار می‌گیرید، و با شما یا مشکلات و مسائل‌تان بد رفتار می‌کرد، ممکن است لازم باشد که دو بار در مورد احیای رابطه فکر کنید!

 

 

چرا ممکن است ما چنین احساسی داشته باشیم

پس از اینکه شکستن یک رابطه را تجربه می کنیم، احتمالاً احساس ناامیدی، غمگینی و درد و آسیب عاطفی می کنیم. حتی ممکن است افسرده شویم.

با گذشت زمان، احتمالاً راه هایی برای غلبه بر آن شخص پیدا می کنیم و در نهایت قبول می کنیم که کارساز نبوده است. یا متوجه می شویم که هر دو نفر باید این رابطه را بخواهند.

اگر اکس‌تان آن رابطه را قطع کرد یا خودتان به آن پایان دادید، هر دوی شما درگیر آن رابطه نبودید.

علیرغم این دلایل، ممکن است به تصمیمی که گرفته اید شک کنید. این امکان وجود دارد که فکر کنید هنوز عاشق همسر سابق خود هستید و در مورد جدایی فکر می کنید. شاید لحظات خوشی را که با هم گذرانده اید به یاد بیاورید و با ورق زدن عکس های گوشی خود خاطرات رنگارنگ‌تان را به یاد آورید. شما اکس خود را دیدید، زمان های سرگرم کننده را به یاد آوردید و اکنون رابطه را از طریق عینکی که همه چیز را مثبت و البته غیر واقعی نشان می دهد مشاهده می کنید.

همچنین، اگر هنوز دوست قبلی خود را بسیار جذاب می‌دانید و معتقدید که او بهتر از همیشه به نظر می‌رسد، این می‌تواند در تمایل شما برای بودن مجدد با آن شخص نقش داشته باشد.

 

4 دلیل برای اینکه ممکن است بازگشت به اکس یک اشتباه باشد

زوج ها به دلایلی از هم جدا می شوند. برخی از افراد دلتنگی برای کسی را با تمایل به بازگشت به هم اشتباه می گیرند. در اینجا چهار پرچم قرمز وجود دارد که به ما می‌گوید احیای عشق‌مان می‌تواند ایده بدی باشد.

 

اگر اعتماد خود را از دست داده اید در تجدید نظر در مورد اکس خود سخت گیر تر باشید.

 

از دست دادن اعتماد

فرض کنید اکس شما خیانت کرده و شما او را بخشیده اید. بخشش به فرد بخشنده اجازه می دهد تا به جلو حرکت کند. اما از آنجایی که حتی پس از این حادثه مشکوک باقی ماندید و دیگر به همسر سابق خود اعتماد نکردید، از هم جدا شدید. شما نمی توانید نگرانی ها یا ترس های خود را به اشتراک بگذارید. شما نمی توانید مثل قبل با او رابطه ای باز داشته و آسیب پذیر باشید.

در حالی که زوجین می توانند اعتماد را در روابط خود بازسازی کنند، صمیمیت واقعی به اعتماد به عنوان پایه و اساس نیاز دارد. شما باید با کسی باشید که همدل است، کسی که به شما اعتماد دارد و شما نیز به او اعتماد دارید.

 

همچنین بخوانید: 7 راه برای ترمیم یک رابطه شکست خورده

 

مشکلات در ارتباط

ارتباطات باعث تقویت روابط می شود. اگر اکس شما همیشه طفره می رفت، از گفتگوهای جدی اجتناب می کرد یا پرخاشگر بود و فریاد می زد، بدانید که شما لایق شریکی هستید که به شما اهمیت می دهد و با احترام ارتباط برقرار می کند.

در حالی که همه روابط دارای اختلاف نظر هستند، بحث و جدل مخرب می تواند روابط را خراب کند. داشتن ارتباط نرم و منطقی نه تنها در مسائل پیش پا افتاده و لجستیکی، بلکه در مورد مسائل عمیق تر در یک رابطه دو نفره مفید است.

اگر شما یا شریک زندگی سابقتان به ارتباطات بهتری دست پیدا نکرده اید، این مشکلات به همین راحتی می توانند بر تجدید رابطه شما تأثیر بگذارند.

 

سردرگمی بین شهوت و عشق

اگر تشخیص تفاوت بین شهوت و عشق دشوار است، فقط یک لحظه به گذشته فکر کنید: آیا خاطرات شما از دوران با هم بودن حول محور رابطه جنسی شگفت انگیز می چرخد؟

 

 • شیمی جنسی یا همان جذب فوری فیزیکی به یک شخص، در مورد جاذبه فیزیکی بوده و لزوماً در مورد یک ارتباط عاطفی نزدیک نیست.
 • با این حال، رابطه جنسی صمیمی، میل جنسی و تجربیات جنسی را با یک پیوند عمیق و پایدار ترکیب می کند.

 

اگرچه ممکن است تعریف عشق غیرممکن به نظر برسد، اما ممکن است. عشق را می توان به عنوان یک وابستگی عاطفی دلسوزانه، فداکارانه و عمیق توصیف کرد. دانشمندان یک قدم فراتر رفته اند.

با انجام یک بررسی بین فرهنگی بسیار بزرگ در یک مطالعه اخیر که در 25 کشور انجام شد، شواهد تحلیل علمی نشان داد که سه مولفه کلیدی عشق مشخصه روابط عاشقانه است: صمیمیت، اشتیاق و تعهد.

در حالی که این عناصر همیشه به یک اندازه و در همه زمان ها در یک رابطه وجود ندارند، تحقیقات روانشناختی نشان می دهد که اینها جنبه های اصلی عشق هستند.

 

همیشه به یاد داشته باشید یک دوست خوب ما را همانگونه که هستیم می پذیرد.

 

فقدان دوستی

یک دوست خوب ما را همانگونه که هستیم می پذیرد. او محبت و اعتماد را به ما ارائه می دهد. دوستان از با هم بودن لذت می برند. اگر با اکس خود دوستی نداشتید، چیز مهمی در بین شما گم شده بوده است.

دوستی کلید حیات طولانی مدت یک رابطه است. اگرچه فیلم‌ها معمولاً غریبه‌هایی را در حال عاشق شدن به تصویر می‌کشند، اما طبق تحقیقات علمی که در یک مطالعه در سال 2022 فاش شد، بیشتر زوج‌ها همه چیز را با یک رابطه دوستانه شروع می‌کنند.

تحقیقات منتشر شده از چهار مطالعه مختلف در مورد شروع رابطه، نشان داد که دو سوم افراد ابتدا رابطه عاشقانه را به عنوان دوستی طولانی مدت شروع کرده اند.

 

نشانه های یک رابطه ناسالم

برای کسانی که در خانواده‌های بدرفتار یا با آزار خانگی بزرگ شده‌اند، بودن با کسی که با شما درست رفتار نمی‌کند ممکن است احساس آشنایی داشته باشد.

گسلایتینگ، تعقیب کردن، قلدری کردن، رعایت نکردن فضای شخصی و حتی صحبت کردن در مورد روابط قبلی خود به شیوه‌ای تحقیرآمیز می‌تواند نشانه‌های هشداردهنده‌ای باشد که شریک زندگی شما بدرفتار است.

در ادامه لیستی از سوالاتی را خواهید خواند که باید در مورد رابطه قبلی تان از خود بپرسید. فقط چند لحظه بنشینید و به هر سوال صادقانه پاسخ دهید.

 

 

سوالاتی که باید از خود بپرسید

اگر پاسخ هر سوالی مثبت است، از خود بپرسید که آیا اکس شما آن مشکل را حل کرده است یا خیر. به احتمال زیاد این کار را نکرده است. شناسایی یک مسئله یک چیز است، اما اگر یک شریک زندگی قبلی تان آن موضوع را به یک جایگزین سالم تبدیل نکرده، ممکن است لازم باشد که قبل از تجدید رابطه دو بار فکر کنید!

 

 • آیا اکس‌تان از شما انتقاد می کرد؟
 • آیا عدم حمایت از طرف شریک زندگی سابق خود را احساس کردید؟
 • آیا احساس ناراحتی، استرس یا ترس داشتید؟
 • آیا احساس می کنید دیده نشده و شنیده نشده اید یا به شما بی احترامی شده است؟
 • آیا آن شخص از شما شکایت کرد یا درگیری را به خوبی مدیریت نکرد؟
 • آیا احساس می کردید که ارتباطی بین شما وجود ندارد؟
 • آیا آن شخص سعی می کرد شما را از دوستان و خانواده منزوی کند؟ آیا به طور کلی سعی می کرد شما را کنترل کند؟
 • آیا اکس‌تان با شما بد رفتار کرد و بعد از آن بصورت ظاهری به شما عشق ورزید؟
 • آیا این شخص با شما وقت نمی گذراند؟
 • آیا شریک زندگی سابقتان شما را به این باور رساند که چیزی را از شما پنهان می کند؟
 • آیا اکس شما تمایل تان برای رفتن به زوج درمانی را مسخره کرد؟

 

شما شایسته داشتن یک رابطه سالم هستید که شامل اعتماد، محبت، ارتباط خوب و صمیمیت باشد. اگر با شخص دیگری قرار نمی‌گذارید یا احساس نوستالژی برای لحظات خوب با اکس خود دارید، کمی برای خودتان وقت بگذارید. ممکن است و به احتمال زیاد واقعاً نباید به عشق سابق خود بازگردید. شاید شما فقط احساس تنهایی می کنید.

راه هایی برای با انگیزه ماندن پس از دلشکستگی وجود دارد. نسبت به خود دلسوز باشید، راه هایی را به خاطر بسپارید که می توانید خود را خوشحال کنید، به سرگرمی ها و علایق خود بازگردید و به آینده ای شگفت انگیز نگاه کنید.

 

بعد از یک شکست در رابطه یک تراپیست می تواند بهترین کمک را به شما بکند.

 

این چه معنایی برای شما دارد

اگر متوجه شدید که برای مقابله با جدایی اخیر به کمک نیاز دارید، به صورت حضوری یا آنلاین با یک متخصص سلامت روان تماس بگیرید. یک تراپیست می تواند به شما کمک کند تا پایان یک رابطه عاشقانه و احساسات خود را در مورد تمایل به ملاقات مجدد با فردی که به شما آسیب رسانده یا قلب شما را شکسته است، مرتب کنید. درمانگران واجد شرایط می توانند به شما کمک کنند تا با احساسات دشوار کنار بیایید و انعطاف پذیری خود را افزایش دهید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید