دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 نکته ای که زنان بر خلاف مردان به آن ها توجه می کنند

شاید تعجب آور نباشد اگر بشنویم که مردان و زنان دقیقاً به موارد مشابهی توجه نمی کنند. حتی ممکن است بعضی ها بگویند که خانم ها دقت بیشتری دارند. اما این لزوما درست نیست. مردان نیز می توانند به جزئیات توجه کنند. البته نه جزییاتی که زنان به آن توجه می کنند. مردان معمولاً عملی تر عمل می کنند و وقتی چیزی در جای خود نیست متوجه می شوند.

آن‌ها معمولاً می‌دانند چه مسیری را برای رسیدن سریع‌تر به خانه انتخاب کنند و قیمت تنقلات مورد علاقه‌شان چگونه در نوسان است. اما زنان تمایل دارند با احساسات و خلق و خوی افراد سازگاری بیشتری داشته باشند، بنابراین تمایل دارند به جنبه هایی از افراد اطراف خود توجه کنند.

فهرست عناوین
10 نکته ای که زنان بر خلاف مردان به آن ها توجه می کنند

این بدان معنا نیست که چون مردان و زنان جنس مخالف هستند پس با هم تفاوت دارند. DNA ارتباط زیادی با چیزهایی که انسان ها به آنها توجه می کنند ندارد. با این حال، برخی از ویژگی ها، مانند افزایش همدلی، نیز از تفاوت های بیولوژیکی ناشی می شود. و از آنجایی که زنان همدل تر هستند، تمایل بیشتری به توجه به احساسات دیگران دارند.

اما چیزهایی که واقعاً تعیین می‌کند که زنان به چه چیزهایی توجه می کنند که مردان توجهی به آنها ندارند، محیط ما و نحوه تربیت آنهاست. به عنوان مثال، بیشتر والدین پسران را به گونه ای تربیت می کنند که عملی باشند. آنها همیشه با ماشین های اسباب بازی، بازی می کنند و حتی برای تولد خود ماکت وسایل و ابزار آلات را هدیه می گیرند. به همین دلیل است که تحلیلگرتر می شوند و به جزئیات عملی توجه می کنند. اما دختران طور دیگری تربیت می شوند.

دختران با عروسک هایی بازی می کنند که مادرانه مراقبشان هستند و برای آنها زندگی های وانمودی ایجاد می کنند. آنها برای تمرکز بیشتر بر روی احساسات و اجتماعی بودن تربیت می شوند. دلایلی که مردان و زنان معمولاً به موارد مشابه توجه نمی کنند واضح است. اما برخی از این موارد چیست که زنان به آن ها توجه می کنند اما مردان متوجه آنها نمی شوند؟

 

 

10 نکته ای که خانم ها به آن ها توجه می کنند (که آقایان متوجه آنها نمی شوند)

قبل از پیمودن این مطلب جذاب، ما باید بدانیم که مردان نیز (به طور کلی) به چیزهایی متفاوت از زنان توجه می کنند. بنابراین ما در مقاله ای جداگانه در مورد رفتارهای مردانه به آن می پردازیم.

 

1. زنان متوجه تغییرات در جو می شوند

وقتی زنی وارد اتاقی می شود، همیشه جو اطراف خود را کاملا احساس می کند. او متوجه می شود که آیا مردم خوشحال هستند یا غمگین یا ترکیبی از احساسات وجود دارد. دلیل آن هم این است که زنان از هوش هیجانی بالاتری نسبت به مردان برخوردارند. به علاوه، زنان به سرعت متوجه تغییرات در جو می شوند و سعی می کنند خلق و خوی خود را برگردانند.

اگر همه چیز متشنج شود، آنها سعی می کنند با شوخی کردن یا تغییر موضوع به چیزهای شادتر، حال و هوا را سبک تر کنند. به همین دلیل است که وجود یک زن در کنار شما مخصوصاً هنگام میزبانی مجالس عمومی، همیشه خوب است. و همچنین این دلیل آن نیز هست که زنان میزبان های خوبی هستند. آنها احساس راحتی بیشتری را به همه منتقل می کنند و فقط با توجه زیادی که به خلق و خوی دیگران دارند می توانند این کار را انجام دهند.

 

2. زنان به ظاهر افراد توجه دارند

در سطح، ممکن است چیزهایی که زنان در ظاهر افراد به آنها توجه می کنند خیلی کم عمق و سطحی به نظر برسد. اما اگر از سطح خارج شود، اینطور نیست. ظاهر همیشه به معنای تجملات یا نشانه های ثروت نیست. خانم ها به این توجه نمی کنند که چه نوع ساعتی دارید یا مدل موی شما چقدر ثروتمندانه به نظر می رسد. اما آنها به این توجه می کنند که آیا به نظر می رسد که به خودتان می رسید یا خیر. علاوه بر این، چنین جزئیاتی می تواند چیزهای زیادی در مورد افراد اطراف آنها بگوید، خواه این افراد شرکای عاشقانه، دوستان یا خانواده شان باشند.

دو دلیل برای اهمیت به ظاهر افراد وجود دارد. اولین دلیل این است که شما می توانید در مورد اینکه یک نفر از نظر ظاهری چقدر به خودش احترام می گذارد به نتیجه برسید. دیگران مجبور نیستند ثروتمند بوده یا از هر لحاظ برجسته باشند. اگر به خودشان احترام گذاشته و اهمیت می دهند، پس ظاهرشان را حفظ می کنند. دلیل دوم این است که شما می توانید بر اساس ظاهر یک فرد، چیزهای زیادی در مورد احساس او بگویید. حتی ثروتمندترین افراد نیز زمانی که حالشان خوب نیست می تواند ژولیده به نظر برسد.

 

کلمات مهم تر از آن چیزی هستند که فکرش را می کنید. و زنان این را می دانند.

 

3. آنها به لحن و کلمات اهمیت می دهند

کلمات مهمتر از آن چیزی هستند که اکثر مردم ممکن است باور کنند. می‌توانید از آن‌ها برای متقاعد کردن مردم در مورد انجام کاری که می‌خواهید استفاده کنید یا راه خود را از یک موقعیت سخت جدا کنید. و مردان معمولاً در مورد کلماتی که استفاده می کنند خیلی نگران نیستند. آنها بیشتر به این اهمیت می دهند که هدف را به طور موثر بیان کنند. اما زنان همیشه به این نکته توجه می کنند که خود یا افراد دیگر از چه کلماتی استفاده می کنند.

از آنجایی که زنان با دقت بیشتری گوش می‌دهند و آنچه که می‌شنوند را تحلیل می‌کنند، می‌توانند چیزهایی که دیگران نمی‌توانند تشخیص دهند را درک کنند. به علاوه، لحن چیزی است که می تواند معنای یک عبارت را کاملاً تغییر دهد. در حالی که مردان ممکن است تغییرات ظریف در لحن را درک نکنند، زنان حتی کوچکترین نشانه ای از آزار را می شنوند و احساس می کنند. این می تواند به آنها کمک کند تا بهتر ارتباط برقرار کنند و بفهمند که آیا به آنها دروغ گفته می شود یا خیر.

 

4. وقتی کسی آنها را نمی خواهد متوجه می شوند

زنان همیشه به سرعت متوجه می شوند که گروهی از مردم آنها را نمی خواهند. هیچ کس مجبور نیست به آنها بگوید که باید بروند. آنها می توانند تنش های عجیب و غریب و اظهارات زمزمه شده را در کوتاه ترین زمان متوجه شوند. از سوی دیگر، مردان معمولاً این توانایی را ندارند و حتی زمانی که دیگر نباید حضور داشته باشند، باز هم معطل ماندن می‌شوند.

دلیل این اتفاق این است که زنان بیشتر به خلق و خوی افراد دیگر توجه می‌کنند و تصور نمی‌کنند که به دلیل وجود آنها دنبال می شوند. اما این بدان معنا نیست که زنان همیشه به این موضوع که توسط دیگران دنبال می شوند یا خیر اهمیت می‌دهند.

 

همچنین بخوانید: 7 ویژگی که زنان در مورد مردان بیشتر دوست دارند

 

5. آنها متوجه زبان بدن می شوند

زبان بدن می تواند چیزهای زیادی در مورد کسی به شما بگوید، تا جایی که برخی حتی در فهمیدن آن متخصص می شوند. اما، اگر جنسیتی وجود داشته باشد که به طور طبیعی تمایل بیشتری به درک زبان بدن دارد، آن جنس مونث است.

زنان منظور دیگران را با تغییرات کوچک یا حرکات ناچیز صورت و بدن دریافت می کنند. مثلاً فرض کنید مردی به طرف آنها متمایل شده است. آن‌ها متوجه این موضوع می‌شوند و می فهمند که آن مرد به آنها علاقه‌مند است. و همینطور، اگر کسی تمایل به دوری از آنها را داشته باشد، آن اشارات زبان بدن را دریافت کرده و می روند. همه این نشانه‌های کوچک چیزهایی هستند که زنان از آن‌ها استفاده کرده و تعاملات اجتماعی خود را با آنها هدایت می کنند.

 

اگر نیاز به کمک داشته باشید اولین کسانی که این را می فهمند زنان هستند.

 

6. زنان می توانند بفهمند که کسی به کمک نیاز دارد

مردان معمولاً آنقدر مشغول تجزیه و تحلیل برخی از مشکلات در سر خود هستند که متوجه نمی شوند کسی به کمک نیاز دارد. این بدان معنا نیست که مردان به دیگران اهمیت نمی دهند. فقط به این معنی است که معمولاً باید به آنها گفته شود که کسی به کمک نیاز دارد. در غیر این صورت، آنها به احتمال زیاد متوجه آن نمی شوند.

این در مورد زنان صدق نمی‌کند، آنها همیشه مراقب وضعیت دیگران هستند و همیشه سعی می‌کنند ببینند که آیا کسی به کمک نیاز دارد یا خیر. از آنجایی که زنان بسیار همدل هستند، به احتمال زیاد احساسات دیگران را با خود به اشتراک می گذارند و اگر دیگری ناراحت شود، آسیب خواهند دید. بنابراین، اگر به کمک نیاز داشته باشید، آنها این را می فهمند.

 

7. به نحوه ارائه خود توجه می کنند

اکثر مردم به اولین تاثیری که در هنگام ملاقات با شخصی جدید از خود می گذارند، اهمیت می دهند. اما اکثر مردان به محض اینکه با کسی آشنا و دوست می‌شوند، احتمالاً از حفظ وجهه خود کوتاه می‌آیند. و این کاملاً منطقی است، زیرا نیازی به حفظ ظاهر در مقابل دوستان نیست.

اما زنان همیشه به نحوه ارائه خود توجه بیشتری می کنند، حتی اگر در کنار دوستان خود باشند. دلیل این مسئله این است که آنها می دانند که در عین حال که اصیل بودن خوب است، این نیز مهم است که مردم فقط آنچه که باید بدانند را بدانند.

 

 

8. توجه می کنند که دیگران چه چیزی را دوست دارند

دانستن آنچه که اطرافیان شما دوست دارند برای ایجاد شبکه های اجتماعی قوی ضروری است. و این معمولاً یک ویژگی است که فقط زنان دارند. برخی از مردان حتی نمی دانند چه می خواهند، بنابراین هیچ راهی وجود ندارد که بتوانند به شما بگویند دیگران چه چیزی را دوست دارند.

چه یک چیز به اندازه دسر مورد علاقه یک نفر بی اهمیت باشد یا به اندازه آرزوهای مادام العمرش بزرگ و با اهمیت، از یک زن بپرسید تا اطلاعات مورد نیازتان را به شما بدهد. دلیل این مسئله این است که زنان به دلیل همدلی محض با طرف مقابل، به این اطلاعات گوش می دهند و آنها را تماما ذخیره می کنند. و اگر معلوم شود که این اطلاعات ارزشمند است، حتی آن را بهتر هم ذخیره می کنند.

 

وقتی کسی در حال صحبت کردن است زنان با تمام گوش و ذهن خود به او گوش می دهند.

 

9. وقتی دیگران در حال صحبت هستند زنان توجه می کنند

باز هم، اینطور نیست که مردها به حرف های دیگران توجه نکنند. موضوع فقط این است که اگر مکالمه جالب نبوده یا دیگر به آنها مربوط نباشد، احتمال بیشتری وجود دارد که دیگر به آن توجه نکنند. زنان این گرایش را ندارند. وقتی دیگران صحبت می‌کنند به آن اهمیت می‌دهند، زیرا می‌خواهند آن شخص احساس کند که کلماتش اهمیت دارد.

همانطور که چند بار ذکر شد، زنان نسبت به مردان همدل تر هستند. و این آنها را وادار می کند که نسبت به همه مردم بیشتر مراقب و متوجه باشند، حتی زمانی که آنچه آن افراد می گویند خسته کننده ترین چیزی است که تا به حال شنیده اند. و معمولاً این تصمیم خوبی است که آنها می گیرند، زیرا راهی برای ایجاد پیوندهای قوی تر با مردم را برای آنها فراهم می کند.

 

10. زنان به ارتعاشاتی که مردم ساطع می کنند توجه می کنند

البته، اگر کسی حال و هوا و ارتعاش بد و وحشتناکی از خود ساطع کند، هم مردان و هم زنان به احتمال زیاد آن را دریافت خواهند کرد. همانطور که گفته شد، زنان معمولاً هنگام دریافت علائم کوچک سریع‌تر عمل می‌کنند. مردان قبل از اینکه به طور کامل حال و هوا و ارتعاشات شخصی را درک کنند به چند تعامل بیشتر با او نیاز دارند.

از سوی دیگر، زنان به شرایط حاکم آگاه تر هستند و می‌توانند مقاصد واقعی دیگران را حتی اگر واضح نباشد، بگویند. حتی اگر آنها به تازگی با شخصی آشنا شده باشند و آن شخص سعی کند در مورد ماهیت واقعی خودش دروغ بگوید، زنان معمولا عمیق تر نگاه می کنند و متوجه می شوند که حال و هوای واقعی این فرد چیست. اما مطمئناً، مانند همه انسان ها، آنها نیز می توانند قربانی دستکاری شوند. اما خانم ها در تشخیص علائمی که نشان می دهد کسی آنها را دوست دارد یا نمی خواهد با آنها کاری داشته باشد، بهتر هستند.

 

 

آخرین نظرات در مورد چیزهایی که زنان به آنها توجه می کنند (که مردان به آن ها توجه نمی کنند)

زنان و مردان به خصوص در مورد آنچه که احتمالاً به آن توجه می کنند، یکسان ساخته نمی شوند. زنان معمولاً به جزئیات عاطفی و اجتماعی اهمیت می دهند، در حالی که مردان بیشتر به جنبه های عملی علاقه دارند.

از آنجایی که زنان همدل تر هستند و معمولاً هوش هیجانی بالاتری دارند، متوجه تغییرات در خلق و خوی افراد می شوند یا اگر کسی به کمک نیاز داشته باشد، آن را می فهمند. آنها به نحوه ظاهر افراد، حتی در تنهایی با خودشان و در اجتماع و ارتعاشات و حال و هوایی که دارند توجه می کنند. زنان ذاتاً سطحی نیستند، اما به ظاهر و کلمات اهمیت می دهند.

آنها همه این دانش و اطلاعات را جمع آوری می کرده و از آن برای ایجاد ارتباطات بهتر استفاده می کنند. اساساً، زنان عمیقاً به شادی و سلامت اطرافیان خود اهمیت می دهند.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۷/۲۳

سلام کاش مردها مثل زنها فکر می کردند و اینقدر بی احساس و گابول نبودند و خوب در مورد جمله ای که می گویند فکر کنند

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۷/۲۲

جالب بود'' ودر‌بیشتر موارد درست''

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۷/۲۱

دوباره میگم از صد چها تا گفتی

مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید