دنیای موسیقی درمانی
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر

عکس نوشته های دنیای موسیقی درمانی

عکس نوشته های تاثیرگذار و انگیزشی دنیای موسیقی درمانی

اگر فردی گوشه گیر هستید، حتما بخوانید

اگر فردی گوشه گیر هستید، حتما بخوانید

ادامه:
چرا من خیلی احساساتی هستم؟
 

4. گوشه‌گیری و خلوت مداوم و دوری از افراد و رویدادهای مختلف، می‌تواند باعث بروز احساسات بیش از حد در شما شود 

مطمئنا داشتن اوقات تنهایی و خلوت کردن بسیار عالی بوده و می‌تواند باعث جوان شدن روح شود. اما اگر دائما خلوت کنید، روح و روان خود را تضعیف خواهید کرد. این کار روحیه شما را تضعیف کرده و باعث کم‌رو شدن شما خواهد شد.

اما زمانی که شما با اجتماع و مردم رابطه برقرار می‌کنید (حتی بصورت مجازی)، وجود خود را سرشار از هیجان و تحرک کرده و روح و ذهن خود را از مشکلات و نگرانی‌ها دور خواهید کرد. همچنین تجربه برخورد با انواع و اقسام افراد با شخصیت‌های مختلف داشته و طرز برخورد با آن‌ها را بهتر از قبل یاد خواهید گرفت. حضور در اجتماع (باز هم تکرار می‌کنیم که در شرایط حال حاضر بصورت مجازی)، باعث می‌شود که شما بخوبی با افراد مهربان، نجیب، انسان‌های سرسخت یا لجباز و یا افراد معمولی خو گرفته و با گذشت زمان یاد بگیرید که افراد منفی را نادیده بگیرید و اگر مجبور شدید که در کنار آن‌ها باشید، احساسات خود را تحت کنترل داشته باشید.

از طرف دیگر، ماندن بیش از حد در خلوت و تنهایی وقت زیادی را برای شما فراهم می‌کند که در آن بر روی مشکلات خود متمرکز شوید. در این شرایط شاید ساعت‌ها به طور مداوم به اشتباهات و مشکلات زندگی خود فکر کرده و روی نوار اضطراب و افسردگی ناشی از آن‌ها قرار بگیرید. همچنین وقتی همیشه تنها هستید، یاد نخواهید گرفت که چگونه در مقابل افراد و موقعیت‌های منفی از خود دفاع کنید. در این شرایط، کوچکترین تحریک می‌تواند مانند دمیدن در آتش احساسات شما و به گریه افتادن‌تان شود.

و در آخر اینکه وقتی برای مدت زمان طولانی تنها بمانید، می‌توانید عمیقا احساس تنهایی کنید. بروز احساس تنهایی، به خودی خود یک حالت منفی است که می‌تواند شما را بیش از حد احساساتی کند...

 

قسمت قبلی این مطلب را در اینجا بخوانید…