دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

16 جمله تاکیدی مثبت برای اعتماد به نفس بیشتر و چشم انداز بهتر

در حال حاضر، بر کسی پوشیده نیست که افکار ما بر واقعیت مان تأثیر می‌گذارد، و جملات تاکیدی مثبت راهی عالی برای سوق دادن روحیه (و روز) همه ما در مسیر درست است. جملات تاکیدی مثبت عبارت‌های نشاط‌آوری هستند که می‌توانید با صدای بلند یا در ذهن خود آن ها را بگویید. این عبارات، راهبرد واقعی و آزموده‌شده برای غلبه بر خودگویی منفی و اعتماد به نفس پایین هستند، و ما در این مقاله هم نمونه ای از این عبارات و نیز توصیه‌های تایید شده توسط متخصصان برای چگونگی بهره بردن از آن ها را به شما ارائه خواهیم داد.

لطفا در ادامه این مطلب با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و با استفاده درست از تاکیدات مثبت روزانه، اعتماد به نفس و چشم انداز بهتری را برای خود رقم بزنید.

فهرست عناوین
16 جمله تاکیدی مثبت برای اعتماد به نفس بیشتر و چشم انداز بهتر

 

فواید جملات تاکیدی مثبت روزانه

در حالی که ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما جملات تاکیدی مثبت مزایای زیادی برای مغز ایجاد می‌کنند. از نظر علمی، آنها بسیار مفید هستند. سیدنی رافائل، مربی زندگی حرفه‌ای با تمرکز بر ساختارشکنی و کشف مجدد، می‌گوید:

من دوست دارم عبارات و تصدیقات مثبت را یک سلاح بنامم، زیرا آنها به طور خاص برای مبارزه با افکار منفی طراحی شده‌اند. وقتی به وسیله جملات تاکیدی مثبت با این افکار منفی مبارزه می کنید، آنها به تغییر الگوهای فکری کمک می کنند. این می تواند به مجموعه ای از مزایا، از جمله بهبود خلق و خو و دیدگاه، افزایش عزت نفس، کاهش استرس، افزایش انگیزه و اعتماد به نفس کلی کمک کند.

 

جملات تاکیدی مثبت روزانه در مبارزه با افکار منفی مانند یک سلاح قدرتمند هستند.

 

رافائل ادامه می دهد:

تأییدات مثبت برای مبارزه با الگوهای فکری منفی که اغلب باعث عدم اعتماد به نفس یا عزت نفس پایین می‌شوند، استفاده می شود.

به گفته او وقتی دائماً جلوی خودگویی منفی را می‌گیرید و آن را با چیز دیگری جایگزین می‌کنید، به سطح اعتماد به نفس خود فرصتی می‌دهید که به شدت افزایش یابد.

 

 

مربی زندگی، ناتالی بل می‌گوید:

اگر چیزهای مثبتی را درباره خودمان باور کنیم، ارزش خود را می‌دانیم. وقتی خودارزشمندی داشته باشیم، تحمل کمتری نسبت به کسانی داریم که ارزش ما را نمی دانند.

او ادامه می دهد:

ما انتخاب خواهیم کرد که اطراف خود را با افرادی احاطه کنیم که ما را بالا می برند. ما می دانیم که چه چیزی به درد ما می خورد و چه چیزی را باید رها کنیم.

 

استفاده از جملات تاکیدی مثبت را چگونه باید شروع کرد

اگر آماده هستید که تقویتی سودمند از جملات تاکیدی مثبت را تجربه کنید، هم اکنون در جای درستی هستید. اگرچه در ابتدا ممکن است عجیب به نظر برسد که با صدای بلند نسبت به خود ابراز محبت کنید، اما به ما اعتماد کنید. با کمی ثبات و صرف زمان شروع به احساس طبیعت دوم و واقعی خود خواهید کرد.

 

رافائل می‌گوید:

به افرادی که اصلاً این کارها را انجام نمی‌دهند، یا حتی کسانی که به کارایی آن شک دارند، توصیه می‌کنم با یک تأیید مثبت شروع کنند.

 

برای کسب بهترین نتیجه از جملات تاکیدی مثبت آنها را شخصی سازی کنید.

 

هیچ کمبودی در عبارت های تاکیدی مثبت آنلاین وجود ندارد، اما با این حال رافائل توصیه می کند برای کسب بهترین نتایج ممکن، جملات تاکیدی خود را شخصی سازی کنید. او می‌گوید:

به یک فکر منفی مکرر فکر کنید که با آن دست و پنجه نرم می‌کنید، و برای مبارزه با آن، تأیید اختصاصی خود را بسازید.

در حالی که زمزمه جملات تاکیدی شخصی در رفت و آمد روزانه کافی است، اما می توانید این مراسم را کمی صمیمی تر کنید. من دوست دارم قدرت کار با آینه را با مراجعانم به اشتراک بگذارم.

بل می گوید:

این مستلزم صحبت با خود در آینه است. در ابتدا نگاه کردن به خودمان و گفتن چیزهای مثبت می‌تواند ناراحت‌کننده و تحریک‌کننده باشد، زیرا قبلاً این کار را نکرده‌ایم. و همچنین ممکن است هنوز آنچه که می‌گوییم را باور نکنیم. مهم است که ناراحتی را پشت سر بگذاریم و به جایی برسیم که احساس کنیم مورد قبول، دوست داشتن و حمایت خودمان هستیم.

اگر به هر دلیلی نمی توانید صحبت کردن با خودتان در اول صبح را انجام دهید، ژورنال نویسی را امتحان کنید.

 

همچنین بخوانید: 20 جمله تاکیدی مثبت که باید هر شب قبل از خواب بگویید

 

الکساندرا وایس، مربی مدیریت زندگی و استرس می گوید: 

من فکر می کنم همیشه عالی است که جملات تاکیدی را به هر برنامه ای که دارید اضافه کنید. اگر شما فردی هستید که هر روز صبح ژورنال نویسی می کنید، عالی است که این عادت را برای خود ایجاد کنید که پس از آن جملات تاکیدی مثبت خود را بنویسید تا لحن روز خود را تنظیم کنید.صرف نظر از اینکه چه روشی را انتخاب می کنید، راز این است که این کار ثابت و مستمر بماند. بیهوده به آنها جملات تاکیدی مثبت روزانه نمی گویند!

رافائل در این باره می گوید:

شما باید آنها را به طور مداوم بیان کنید. من دوست دارم مردم را به این تشویق کنم که این کار را با تکرار دوبار در روز شروع کنند: یک بار در صبح و دوباره در شب. هنگامی که احساس راحتی کردید، می توانید به دفعات بیشتر از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید.

 

 

چگونه عبارات تاکیدی مثبت روزانه را مال خود کنیم

اکنون که می دانیدچرا و چگونه باید جملات تاکیدی مثبت را در روال روزانه خود اعمال کنید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که "من باید چه بگویم؟"

به گفته ویس، جملات «من هستم» و «من می‌توانم» نه تنها ساده‌ترین جملات تاکیدی هستند، بلکه زمانی که بر اساس نیازهای خاص شما تنظیم شوند، مؤثرترین آنها نیز هستند.

ویس می‌گوید:

استفاده از این جملات، تأییدیه‌ها را به انگیزه‌های قدرتمندی تبدیل می‌کند که باعث تقویت هویت مثبت شما می شود. جملات تاکیدی در زمان حال تنظیم می‌شوند، باور جدید را تقویت کرده و به فیلتر کردن اطلاعات مرتبط با آن کمک می‌کنند. این آگاهی افزایش یافته می تواند به فرصت های بیشتری برای تأیید صحت این بیانیه ها منجر شود.

ویس توصیه می‌کند که تمام ناامیدی‌ها و ناامنی‌های خود را بنویسید (هرچند ترسناک به نظر می‌رسد) و سپس با استفاده از عبارت‌های تاکیدی «من هستم» و «من می‌توانم» برای برجسته کردن ویژگی‌ها و دستاوردهای مثبت خود، هر یک از آن‌ها را مجدداً تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر ناامیدی یا ناامنی این باشد که «من هرگز آنقدر خوب نخواهم بود که بتوانم آن ترفیع را بدست بیاورم»، تأیید مثبت می تواند چیزی شبیه به این باشد: «من باهوش، با تجربه، خلاق، راه حل گرا هستم و می توانم در حرفه خودم پیشرفت کنم."

 

من مهربان هستم و بر احساساتم کنترل دارم.

 

جملات تاکیدی مثبت از مربیان زندگی

تاکیدات مثبت روزانه از سیدنی رافائل:

"من یک پروسه در حال پیشرفت و یک شاهکار هستم."

"بله، من هنوز در حال رشد هستم و همانطور که هستم کامل هستم."

"من آرام هستم. من می توانم مهربان باشم. من بر احساساتم کنترل دارم."

"صرف نظر از اینکه چه کسی مرا دوست دارد و به من احترام می گذارد، من خودم را دوست دارم و به خودم احترام می گذارم."

"من می دانم چه چیزی برای من بهترین است."

"من می توانم از پس کارهای سخت بر بیایم."

 

تاکیدات مثبت روزانه از ناتالی بل:

"من به خود اعتماد دارم که برای خودم تصمیماتی بگیرم که زندگی من را بهتر کند، به شادی من بیفزاید و با بهترین و معتبرترین خودم هماهنگ باشد.

"وجود من مهم است و به خاطر من، افرادی هستند که درخشان تر لبخند می زنند."

"من قدرت ایجاد تغییرات مثبت در این دنیا را دارم."

"من به شهودم و راهنمایی که من را می کند اعتماد دارم، و اطمینان دارم که اگر موقعیت‌ها، ارتباطات یا رویدادهای زندگی با آنچه که برای من بهترین است هماهنگ نباشند، بدن، ذهن و روحم به من اطلاع می‌دهند."

"من مستحق عشق و محبت شریک زندگی وفاداری هستم که هرگز کاری برای آزار عمدی من انجام نمی دهد."

 

 

تاکیدات مثبت روزانه از ونسا مک نیل:

"من همین چیزی که در حال حاضر هستم را دوست دارم. برای دوست داشتن خودم منتظر هیچ اتفاق و رویدادی نیستم و همین حالا عاشقانه خودم را در آغوش می گیرم."

"من به اندازه کافی خوب هستم."

"بدترین ها پشت سر من هستند و بهترین ها هنوز در راهند."

"من ریشه در مهریانی و عشق دارم."

"من تسلیم جریان زندگی هستم."

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۲۴

عالی ..تشکر

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۲۳

سلام،این پیج فوق العاده مفید و آموزنده است من خیلی این صفحه را دوست دارم (من مطمینم خیلیها با من موفق هستند)، برای پدرم هم به اشتراک گذاشتم مطمئنم خواندن این مقالات حالش را بهتر خواهد کرد(چون الان روی تخت بیمارستان است) من این صفحه را سیو کردم تا هرموقع خواستم دوباره استفاده کنم ، مخصوصا اون کلیپ های آرامش بخش متشکرم از سلیقه تان.موفق باشئد.

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۲۳

سلام،این پیج فوق العاده مفید و آموزنده است من خیلی این صفحه را دوست دارم مطمینم خیلیها با من موفق هستند،متشکرم از سلیقه تان.موفق باشئد.

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۲۳

عالیه سپاس فراوان

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۱۳

این جملات خیلی عااااالی بودت وهستن خیلی بهم کمک کرد واقعا خیلی ایتفاده کردم ونتبجه داد در کل خیلیییی عااااااالی بود

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۱۲

سلام خیلی خوشحالم این جملات گفته میشه و حال ما را دگرگون میکنه ممنونم کاشکی این برنامها چندین سال پیش بود باز هم دیر نیست با تشکر

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۱۲

ممنون خیلی آموزنده بود ومن خیلی خوبم

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۰۶

تشکر از آموزشهای سازنده شما ،دراین دنیای پر استرس ناخواسته ناشی از ترافیک وازدحام وتراکم جمعیت و آلودگی‌های صوتی ونوری وامواج ،انسانهای نیازمند تخلیه و آرامش روانی هستند،بنابراین کارشمابسیارارزشمندوداروی آرامبخش است

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۰۶

جملات تاکیدی معجزه میکند وحس ارامش وشادی همراه دارد خیلی خیلی تاثیر مثبت و عال دارن ممنونم از شما

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۰۶

سپاس فراوان. عالی ونیرو بخش وامیدوارکننده بود????????

مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید