دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

7 رفتار در رابطه زناشویی که می تواند قلب شریک زندگی شما را بشکند

وقتی به کسی اهمیت می دهید، اولین کاری که نمی خواهید انجام دهید این است که به او صدمه بزنید یا قلبش را بشکنید. با این حال، برخی از رفتارهای رابطه زناشویی، حتی اگر متوجه وقوع این اتفاق نباشید می توانند این کار را انجام دهند. دانستن این رفتارها می تواند به شما کمک کند تا مسائل درون رابطه خود را حل کنید و به خود و شریک زندگیتان در یافتن شادی کمک کنید.

کارشناسان معتقدند چهار رفتار در رابطه زناشویی نشان می دهد که طلاق و جدایی اجتناب ناپذیر است. اگر هر یک از این رفتارها را در رابطه خود مشاهده کردید، باید هر کاری که می توانید برای ایجاد تغییر انجام دهید. می توانید از رابطه درمانی یا راه های دیگری برای ایجاد تغییر کمک بگیرید.

فهرست عناوین
7 رفتار در رابطه زناشویی که می تواند قلب شریک زندگی شما را بشکند

حتی زمانی که زوج‌ها در کنار هم خوشبخت و خوشحال به نظر می‌رسند، این رفتارهای زناشویی زنگ هشدار هستند. اگر می خواهید با شریک زندگی خود بمانید، باید بررسی کنید و بپذیرید که آیا در این رفتارها مقصر هستید یا خیر. شما نمی خواهید و نباید قلب شریک زندگی خود را بشکنید، بنابراین ایجاد تغییر فوق العاده ضروری است.

 

وقتی احساسات شریک زندگی خود را عمیقا جریحه دار کنید قطعا قلب او را خواهید شکست.

 

درک معنای شکستن قلب یک فرد

این فقط شما نیستید که می توانید ناخواسته یا عمدا قلب شریک زندگی خود را بشکنید. این امکان وجود دارد که دل همسر شما توسط هر کسی شکسته شود. این می تواند از سمت آشنایان، اعضای خانواده (نزدیک یا دور)، دوستان، همکاران و غیره باشد.

بنابراین، وقتی یکی از زوجین قلب شریک زندگی اش را می شکند، این واقعاً به چه معناست؟

به بیان ساده، شکستن قلب و دل یک فرد زمانی اتفاق می افتد که احساسات او را عمیقا جریحه دار می کنید. فروپاشی عاطفی یک فرد، از بین بردن اراده و انعطاف پذیری او، همگی به منزله درهم شکستن دل، قلب و وجود یک فرد است.

و اگر خود شما هم در مورد احساسات، خودارزشمندی، یا عزت نفس تان احساس ناامنی می کنید، احتمالاً شخصی دل و قلب شما را خرد کرده است.

بنابراین، در زمینه ازدواج یا روابط عاشقانه، اگر شما رفتار یا کاری انجام داده اید که شریک زندگی خود را عمیقاً آزار داده و به او صدمه ای جدی زده اید، ممکن است قلب همسرتان توسط شما شکسته شده باشد.

 

 

هفت رفتار در رابطه زناشویی که می تواند قلب شریک زندگی تان را بشکند

هنگامی که رفتارهای رابطه ای که می تواند قلب شریک زندگی تان را بشکند را بشناسید، می توانید یاد بگیرید که چگونه تغییر ایجاد کنید. تحت کنترل گرفتن رفتارها می تواند به شما کمک کند به یک رابطه عاشقانه لذت بخش و رضایت بخش بازگردید.

 

1. انتقاد بیش از حد، از رفتارهای مخرب رابطه است

در حالی که بازخورد برای رفع مشکلات در رابطه زناشویی شما ضروری است، شما نباید بیش از حد انتقادی باشید. انتقاد منطقی اشکالی ندارد، اما هر زمان که به شخصیت شریک زندگی خود حمله کنید، می تواند قلب او را بشکنید. شریک زندگی خود را حساس، هیستریک، دروغگو یا هر چیز دیگری که باعث توهین به او می شود، خطاب نکنید.

علاوه بر این، از ظاهر یا ویژگی های منحصر به فرد او انتقاد نکنید. یکی دیگر از مسائل مهم در مورد بیش از حد انتقادی بودن رفتار یا گفتاری است که می تواند منجر به نام بردن شریک زندگی شما با عناوینی مانند احمق، تنبل یا هر چیز دیگری از این دست شود.

انتقاد بیش از حد یک شکل سوء استفاده از قدرت بازی است. این نه تنها قلب شریک زندگی شما را می شکند، بلکه احساس ارزشمندی او را نیز از بین می برد.

تحقیقات نشان می‌دهد که هر فکر انتقادی، برای جبران شدن نیاز به پنج مورد بازخورد مثبت دارد. با این حال، زمانی که انتقاد ارزش شخصی شریک زندگی شما را تضعیف می کند، تحسین و تمجید بعدی چیزی که گفتید را جبران نمی کند.

 

وقتی تحقیر کردن به بخشی منظم از رابطه شما تبدیل می شود، به طور مداوم قلب شریک زندگی تان را می شکند.

 

2. رفتار و گفتار تحقیرآمیز

در حالی که گاهی اوقات عصبانی شدن اشکالی ندارد، رفتار و گفتار تحقیرآمیز حین عصبانیت همه چیز را خراب می کند. این عصبانیت است که باعث می شود نیازها و خواسته های شریک زندگی تان را نادیده بگیرید. این رفتار به آنها آسیب او و می تواند رابطه شما را از بین ببرد.

یکی از نمونه های حرکات تحقیرآمیز این است که زمانی که شریک زندگیتان در حال صحبت کردن است، چشمانتان را از او بچرخانید. این حرکت به او نشان می دهد که ارزش گوش دادن را ندارد. به علاوه، تمسخر عواطف و امتناع از تسلی دادن او از دیگر نشانه‌های تحقیر است. تضعیف شریک زندگی، قلدری یا تحقیر علنی او نمونه های دیگری از تحقیر کردن هستند.

وقتی تحقیر کردن به بخشی منظم از رابطه زناشویی شما تبدیل می شود، به طور مداوم قلب شریک زندگی تان را می شکند. همچنین ممکن است منجر به این شود که شریک زندگی شما در ازای آن حرکت، رفتار مشابهی از خود نشان دهد.

 

3. رفتار تدافعی

در حالی که گاهی اوقات تدافعی شدن طبیعی است، انجام مداوم آن مشکل ساز است و باعث شکسته شدن قلب همسرتان می شود. شما باید بتوانید در صورت لزوم، انتقادات شریک زندگی خود را بپذیرید. اگر بلافاصله شروع به دفاع از خود کنید یا به همسرتان بگویید که اشتباه می کند، به وضوح رفتار بیش از حد تدافعی از خود نشان می دهید.

روابط نیاز به ارتباط و سازش دارد. وقتی شریک زندگی شما نگرانی‌ای را بیان می‌کند، می‌خواهد احساس کند که شما آنها را می‌شنوید و متوجه می‌شوید که از کجا آمده‌اند. اگر نتوانید چیزها را از دید شریک زندگی خود ببینید، او از نظر عاطفی آسیب می بیند و ممکن است با شما قطع ارتباط کند.

هنگامی که ارتباط در رابطه شما قطع شود، رفع مشکلات غیرممکن خواهد شد. به یاد داشته باشید که وقتی شریک زندگی شما ابراز نگرانی می کند، این کار را برای عصبانی کردن شما انجام نمی دهد. در عوض، او در تلاش است تا مشکلات درون رابطه را برطرف کند.

حالت تدافعی به این معناست که فکر نمی‌کنید مشکل واقعی است، اما همان مشکل به شریک زندگی‌تان آسیب می‌زند. اگر هر بار که همسرتان صحبت می کند، این رفتار را از خود نشان دهید، او فکر می کند که شما به نیازهایش اهمیت نمی دهید. این به همسرتان صدمه می زند، زیرا او برای کمک به حفظ سلامت و شادی رابطه روی شما حساب می کند.

اگر مطمئن نیستید که رفتار دفاعی چگونه به نظر می رسد، زمانی رخ می دهد که:

 

  • زمانی که شریک زندگیتان از چیزی ابراز نگرانی می کند، به طور مداوم کارهای خوبی که در جنبه های دیگر برای او انجام داده اید را یادآوری می کنید
  • وقتی همسرتان از رفتار شما ناراحت است از او عذرخواهی نمی کنید
  • تقصیر تمام مشکلات رابطه زناشویی را به گردن شریک زندگیتان بیندازید
  • به طور مداوم به شریک زندگی خود بگویید که در مورد موقعیت اشتباه می کند
  • به نگرانی های شریک زندگی خود گوش ندهید
  • از دیدن اینکه چگونه رفتار شما بر شریک زندگی تان تأثیر می گذارد خودداری کنید

 

وقتی شریک زندگی شما ابراز نگرانی می کند عصبانی نشوید و او را بفهمید و بشنوید. کوچکترین رفتار نادرستی در این وضعیت می تواند دل او را عمیقا بشکند.

 

4. در رابطه خود سنگ اندازی می کنید

سنگ اندازی در رابطه شامل این است که از برقراری ارتباط با شریک زندگی خود امتناع کنید. این رفتار  بیشتر از آن چیزی که تصور می کنید اتفاق می افتد، زیرا شامل کارهایی است که ممکن است بصورت روزانه آنها را انجام دهید. اگر به نگرانی همسرتان بی اعتنایی کنید و با رفتاری بی سر و صدا عمدا خاموش شوید، این نوعی سنگ اندازی است. نمونه های دیگر این رفتار، بیرون رفتن در حین مشاجره یا امتناع از صحبت کردن در مورد مسائل است.

اساساً، این رفتار در هر زمانی رخ می دهد که شما از مشارکت معنادار خودداری کنید. اگر این رفتار فقط چند دقیقه طول بکشد، احتمالاً مشکلی ندارد. اما طول کشیدن هر مدلی از آن بیش از ده دقیقه، مشکل دارد. چند دقیقه پیاده روی برای آرام شدن مفید است، اما اگر اجازه دهید ادامه پیدا کند، می تواند به شریک زندگی شما آسیب برساند و قلب او را بشکند.

مردم به این دلیل در رابطه سنگ اندازی می کنند که مهارت حل و فصل مثبت تعارض را ندارند. آنها امیدوارند که موضوع بدون صحبت در مورد آن از بین برود، بنابراین فضای آن را ترک می کنند. با این حال، این چیزی را حل نمی کند و منجر به مشکلات عمیق تری در رابطه زناشویی شما می شود.

این رفتار منفی قلب شریک زندگی تان را می شکند زیرا به این معنی است که شما به حل مسائل اهمیت نمی دهید. همچنین نشان می دهد که مضطرب و ناراحت بودن شریک زندگیتان برای شما اهمیتی ندارد.

به طور کلی، سنگ اندازی به این معنی است که رابطه و مسائل آن برای شما مهم و ضروری نیست. این باعث می شود شریک زندگی شما احساس بی اعتنایی یا رها شدن کند و ارتباط مشترک شما از بین برود.

 

همچنین بخوانید: 3 رفتاری که رابطه شما را خراب می کنند

 

5. طوری رفتار می کنید که همسرتان احساس بی کفایتی کند

اگر اغلب کاری انجام می دهید که به شریک زندگی خود بی کفایتی را القا کنید و اتفاقا در این مسیر موفق هم بوده اید، این اطمینان را داشته باشید که حتما دل او را شکسته اید.

ممکن است باعث شده باشید که شریک زندگیتان فکر کند که به اندازه کافی کار نمی کند. او همیشه بر این عقیده است که کاری که انجام می دهد می تواند بهتر اجرا شود و تلاشی بی نتیجه برای راضی نگه داشتن شما دارد. او احساس بی لیاقتی خواهد کرد و احساس بی کفایتی خودش را به طرق مختلف نشان می دهد.

 

6. بدون اطلاع شریک زندگی خود برنامه ریزی می کنید

این یکی از مستقیم ترین راه هایی است که افراد به طور ناآگاهانه توسط آن به شریک زندگی خود آسیب می رسانند. شما برای امروز، فردا و آینده دور خود برنامه ریزی می کنید و بدون اینکه همسر خود را در این چشم انداز جای بدهید یا او را در جریان بگذارید، تمام مسیر را طراحی می کنید. این می تواند برای شریک زندگیتان بسیار آزاردهنده و خرد کننده باشد.

بیایید یک مورد به ظاهر کوچک و ابتدایی را با هم بررسی کنیم. فرض کنید که در ماه دیگر یک مهمانی تدارک دیده اید و قرار است برای مهمانان خود دعوت نامه بفرستید. شما بدون مشورت و اطلاع همسرتان، با تصمیم مستقیم خودتان افرادی را به این مهمانی دعوت می کنید.

شاید هرگز متوجه نشده باشید، اما این کار می تواند آنقدر برای همسر شما ناراحت کننده باشد که عمیقا دل او را بشکند. شما با این کار، در کمال بی احترامی به او فهمانده اید که نظرش هیچ اهمیتی برای شما نداشته و او هیچ جایی در تصمیم گیری های تان ندارد.

 

7. به او حرف های رکیک می زنید

اگر دوست دارید با نهایت قدرت و سرعت قلب شریک زندگی خود را بشکنید، با حرف های رکیک او را خطاب قرار دهید! نه تنها همسرتان، بلکه هیچ فرد دیگری هم این رفتار شما را تاب نخواهد آورد و در مقابل سنگینی آن خرد خواهد شد.

اگرچه ممکن است ناآگاهانه این کار را انجام دهید و بصورتی احمقانه، قصد راحت بودن در رابطه را داشته باشید، اما وقتی با معشوق خود اینگونه صحبت می کنید، قلب او را به شدت کبود خواهید کرد. احساس حقارتی که در او به وجود می آورید، تمام وجودش را خرد خواهد کرد.

 

 

شش نشانه اینکه رفتار شما قلب شریک زندگیتان را شکسته است و راه های برطرف کردن آن

اگر این رفتارهای منفی در رابطه زناشویی را از خود نشان می دهید، احتمالاً اهید بدانید که آیا باعث آسیب به شریک زندگیتان و شکستن قلب او شده اید یا خیر. اگر با تمام تاسف جواب مثبت است، می توانید مشکل را برطرف کرده و تغییر مثبتی برای ترمیم آسیب و قلب شکسته همسرتان ایجاد کنید.

 

وقتی در رابطه از خود رفتارهای منفی نشان می دهید، او زمان کمتری را با شما می گذراند

اگر قلب شریک زندگی خود را بشکنید، ممکن است از شما دوری کند. در حالی که شما هنوز هم گاهی او را خواهید دید، اما زمان کمتری را با شما صرف خواهد کرد. هر بار که شریک زندگی خود را آزار می دهید، باعث می شوید که او از شما فاصله بیشتری بگیرد.

اگر وضعیت رابطه زناشویی شما اینطور است، وقت خود را صرف بحث در مورد مشکل کنید. رفتارهای منفی که قبلا ذکر شد را کنار گذاشته و به شریک زندگی خود فرصتی برای برقراری ارتباط مجدد بدهید.

 

او ساکت تر از حد معمول است

اگر شریک زندگیتان بارها توسط شما صدمه دیده است، ممکن است ساکت تر از حد معمول شود. او می‌داند که گفتن هر چیزی می‌تواند باعث ناراحتی شما شود و ممکن است احساس کند که بهتر است افکارش را برای خودش نگه دارد. اگر شریک زندگی شما قبلاً پرحرف و بشاش بود، اما حالا متوجه تغییر شدید در او شده اید، به رفتار خود فکر کنید.

به گذشته فکر کنید و در نظر بگیرید که چه چیزی می تواند باعث تغییر در شریک زندگی شما شده باشد. اگر متوجه شدید که رفتارهای منفی شما در رابطه باعث این تغییر شده، از شریک زندگی خود بخواهید که آن را با شما در میان بگذارد. متعهد به ایجاد تغییر باشید، اما اگر هنوز نمی‌خواهد صحبت کند، فضای لازم را به او بدهید.

 

هنگامی که شریک زندگی تان دیگر به شوخی های شما نمی خندد نگران اوضاع شوید.

 

وقتی با او شوخی می کنید دیگر نمی خندد

هنگامی که شریک زندگی تان دیگر به شوخی های شما نمی خندد، این نشانه مطمئنی است که چیزی اشتباه است. این نشان می دهد که او در حال تجربه کردن درد عاطفی است و از آنجایی که با شما نمی خندد، احتمالاً خودتان مقصر هستید. اگر این اتفاق در رابطه زناشویی شما افتاد، باید بفهمید که کجای کار اشتباه بوده و در مورد وضعیت موجود صحبت کنید.

 

هنگامی که درگیر رفتارهای منفی در رابطه زناشویی می شوید، او پاسخ های سردی به شما می دهد

دریافت پاسخ های سرد و کوتاه از طرف شریک زندگی تان نشان می دهد که قلب او را شکسته اید. او در جواب شما، پیام های متنی یک کلمه ای ارسال می کند یا اصلا پاسخی نمی دهد. ممکن است فقط پاسخ‌های بله و خیر بدهد یا وقتی با هم هستید با تکان دادن سر به شما پاسخ دهد.

اگر همسرتان به شما پاسخ های سردی می دهد، می توانید با او مستقیم صحبت کنید و بپرسید که آیا مشکلی وجود دارد یا خیر. هنگام توضیح آنچه در ذهنش است، از حالت تدافعی و سایر رفتارهای منفی در رابطه با اجتناب کنید. پس از اطلاع از موضوع، می توانید در مورد آن بحث کنید و در صورت لزوم عذرخواهی کنید.

 

او دیگر در مورد احساسش با شما صحبت نمی کند

وقتی قلب شریک زندگی‌تان را بشکنید، دیگر به شما نمی‌گوید که چه احساسی دارد. او احتمالاً با هم برخورد خواهند کرد زیرا شما باعث شده اید که در مورد احساسات خود احساس ناامنی کند.

اگر شریک زندگی تان از گفتن احساسات خود به شما دست کشیده است، کاری انجام دهید تا به او نشان دهید که این برایتان مهم است. به او اجازه دهید بداند که احساساتش برای شما مهم است و دوست دارید در این مورد باز و شفاف باشد.

 

او احساساتی تر از حالت عادی است

رفتارهای مخرب رابطه زناشویی می تواند باعث شود شریک زندگی شما به جای ابراز احساسات، عواطف خود را درون خودش جمع کند. وقتی او احساسات خود را تلنبار می کند، آنقدر سنگین می شود که دیگر نمی تواند آن را تحمل کند. سپس، کوچکترین موقعیتی می تواند او را منفجر کرده و بیش از حد معمول احساساتی کند.

اگر متوجه شدید که او احساساتی‌تر از حالت عادی است، می‌توانید روی ایجاد تغییر کار کنید. احساس شریک زندگی‌تان و چرایی آن را بپذیرید و به او فضایی امن بدهید تا با شما باز شود.

 

 

آخرین افکار دنیای موسیقی درمانی در مورد رفتارهایی که قلب شریک زندگی شما را می شکند

وقتی در یک رابطه زناشویی جا می گیرید و راحت می شوید، به راحتی در توجه به رفتارهای خود سست می شوید. ممکن است بدون اینکه متوجه شوید، برخی از این رفتارهای رابطه را از خود نشان دهید. اگر علائمی از دلشکستگی در شریک زندگی خود مشاهده کردید، به نحوه رفتار خود فکر کنید. 

به درون خود و رابطه تان رجوع کنید و ببینید که آگاهانه در حال بروز این رفتارها هستید یا اصلا تا به این لحظه متوجه آنها نبوده اید. اگرچه ممکن است همیشه رفتار شما دلیل این وضعیت نباشد، اما ارزش آن را دارد که در مورد آن فکر کنید تا بتوانید اوضاع را تغییر داده و درست کنید. برای گذر کردن از این وضعیت در فضایی امن تر، می توانید مشاوره زوجین را نیز در نظر داشته باشید.

 

منابع

powerofpositivity

marriage

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۱۱

نظرتون چ هست خودم خوشکل وخوش تیپ بای زن زشت ولی باحجاب زندگی سخت هست راهنمای کنید. زجر آور هست ولی تحمل کردم

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۱۱

ازدواج تحمیلی کردم 34 سال گذشته هنوز به همسرم نگفتم ولی همه چی تو دلم هست و هنوز عاشق هستم فقط خودم میدونم که چرا بار سنگی تحمل کردم

مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید