دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 راه برای برگرداندن گرمی و صمیمیت به رابطه

شاید همیشه به این فکر می کنید که چگونه می توانید رابطه ای گرم و صمیمی داشته باشید. یا شاید به دنبال فهمیدن این هستید که چگونه می توانید داغی آتش رابطه خود را حفظ کنید. تمام اینها نیاز به تلاش و تمرین دارد.

ما در شکاف ها و الگوهای غیر مفید گیر می کنیم. ما سخنان یا اعمال شریک زندگیمان را اشتباه می‌فهمیم یا بد تعبیر می‌کنیم و از بررسی باورهایمان غافل می‌شویم. ما بارها و بارها در مورد همان آشغال های خانگی یا شراکتی اذیت می شویم. ما وقت گذاشتن برای کار یا دوستانمان را نسبت به وقت گذراندن با شریک زندگی مان در اولویت قرار می دهیم...

فهرست عناوین
10 راه برای برگرداندن گرمی و صمیمیت به رابطه

لطفا توجه کنید! شاید در حال حاضر چنین روندی را در زندگی مشترک خود پیش گرفته باشید.

فریب این را نخورید که فقط رابطه های طولانی مدت از گرما و صمیمیت می افتند. زوج‌هایی که بعد از مدتی در رابطه خود به مشکل می خورند، زوج‌هایی هستند که رابطه‌شان را تقویت نمی‌کنند.

فراز و نشیب بخشی جدا نشدنی از روابط است. این طبیعی و انسانی است و من اینجا هستم تا به شما بگویم که ماندن در شکاف های بی فایده و احساس عدم ارتباط صمیمانه با شریک زندگی خود، اغلب نتایجی را به دنبال دارد که رابطه را به شکست می کشاند.

اصولی رفتار کنید و خودتان مقداری گرما و صمیمیت را به رابطه اضافه کنید. چه زمانی بهتر از همین حالا؟! در ادامه کارهایی عملی و مفید برای اضافه کردن گرمی و صمیمیت به زندگی مشترک خود را خواهید خواند. لطفا با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

 

 

10 راه برای داشتن رابطه گرم و صمیمی

1. با هم خوش بگذرانید

با هم بازی کنید! دیوانه بازی دربیاورید! خوش بگذرانید! یکدیگر را در آغوش بگیرید! با هم فکر کنید!

آدم برفی درست کنید یک مبارزه بازیگوشانه با گلوله برفی را شروع کنید. سرود بخوانید و برای خوردن یک نیمروی ساده، عاشقانه در کنار هم بنشینید. در آغوش هم، یک فیلم یا برنامه جذاب را تماشا کنید.

ممکن است نسبت به چند دهه پیش قدمان بلندتر شده باشد و اثرات گرانش و سایش را ببینیم یا احساس کنیم، اما سرگرمی و بازی برای همه ماست! شما و شریک زندگی تان پرانرژی و بازیگوش خواهید بود و در تفریح با هم، خاطره و ارتباط ایجاد می کنید.

 

بهترین راه ایجاد گرمی و صمیمیت در رابطه خوش گذرانی با شریک زندگی است.

 

2. حضور داشته باشید

گاهی اوقات بهترین هدیه ای که می توانید بدهید، حضور داشتن است.

در لحظه حاضر باشید. و این را نشان بدهید. روی خود و شریک زندگیتان تمرکز کنید. از خود بپرسید که در همین لحظه چه اتفاقی می افتد که از دست دادن آن پشیمان می شوم و می توانم در آن مشارکت سازنده داشته باشم.

به خصوص زمانی که احساس می کنید بودن برای شما آسان نیست، با ظاهر شدن و حضور داشتن، در رابطه خود مشارکت فعالی داشته باشید.

 

3. کمک ارائه دهید

به این فکر کنید که کجا می‌توانید کاری برای طرف مقابل و رابطه خود انجام دهید و منتظر نباشید که از شما خواسته شود.

ما معمولا درگیر مشغله های روزمره خود می شویم. و همیشه کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. به شریک زندگی خود کمک کنید تا لیست کارهایی که باید انجام شود را در اولویت قرار دهید. (و به یاد داشته باشید که به خودتان اجازه دهید هر چیزی که ارزش انجام دادن ندارد را کنار بگذارید – می‌توانید زمان دیگری آن را دوباره انتخاب کرده و انجام دهید.)

با هم لیست خود را بررسی کنید. با دانستن اینکه به عنوان یک تیم خوب کار می کنید، به یکدیگر افتخار خواهید کرد. با این کار، هر دوی شما گرمی، صمیمیت و رفتار محبت آمیز را احساس خواهید کرد!

 

همچنین بخوانید: آیا جذابیت شریک زندگی شما کمرنگ شده است؟

 

4. استراحت کنید

اگر چیزی بین شما دو نفر وجود دارد که بزرگتر از آن چیزی است که بتوانید در لحظه مدیریتش کنید، وقفه و استراحت را انتخاب کنید. از اتاق خارج شوید یا نفس عمیق بکشید.

در کمال احترام، قبل از ترک کردن موقعیت به عزیزتان اجازه دهید بداند که احساس ناراحتی می کنید. سپس به او اطلاع دهید که به زودی برمی گردید. و سپس بعد از بازگشت ادامه دهید و با احترام، صادقانه و بدون قضاوت، نحوه انجام خود و آنچه را که در آن لحظه نیاز داشتید را با همسر خود به اشتراک بگذارید.

این فرصتی است برای تغییر ناامیدی و غرق شدن در یک گفتگوی سازنده.

 

همه چیز دقیقاً آنطور که شما برنامه ریزی کرده اید یا امیدوار بودید اتفاق نمی افتد. این واقعی است. زندگی همین است.

 

5. انعطاف پذیر باشید

همه چیز دقیقاً آنطور که شما برنامه ریزی کرده اید یا امیدوار بودید اتفاق نمی افتد. این واقعی است. زندگی همین است.

وقتی آنطور که می خواهید نمی شود، نفس بکشید و خودتان را در مسیر رها کنید. سفت و سخت بودن همیشه یک ویژگی جذاب یا ایجاد کننده ارتباط نیست. باور به اینکه همه چیز فقط می توان یک راه داشته باشد و در یک مسیر باشد، لذت و امکانات زیادی را از زندگی و رابطه گرفته و می کشد. اما در مقابل، انعطاف پذیری به خلاقیت و امکانات جدید اجازه بروز می دهد - و حتی سرگرم کننده است!

با شریک زندگی خود طوفان فکری کنید تا ایده های جدیدی ارائه دهید. مطمئناً اگر انعطاف پذیر باشید، یک شخصیت گرم و صمیمی خواهید بود و سفت و سخت بودن، از شما یک شخصیت شکننده خواهد ساخت.

 

6. گوش کنید تا یکدیگر را بفهمید

در تمام روزهای زندگی، شلوغی ها و مسائل زیادی برای پرت شدن حواس وجود دارند. 

وقتی شریک زندگیتان به شما نیاز دارد، حواستان را پرت شلوغی ها نکنید. به شریک زندگی خود توجه کنید. به چشمانش نگاه کن صبور باشید و بگذارید حرفشان تمام شود. به گوش کردن متعهد شوید تا یکدیگر را بفهمید.

به یاد داشته باشید که شاید شریک زندگیتان به دنبال این نباشد که شما چیزی را حل یا اصلاح کنید، او فقط نیاز به شنیده شدن دارد. با جمله ای مناسب برای همدردی شروع کنید و به او بفهمانید که درکش می کنید. سپس، اگر درست به نظر می رسد، بپرسید آیا کاری وجود دارد که دوست دارد برایش انجام دهید یا خیر.

گوش دادن، در آغوش گرفتن، درک اینکه شریک زندگی شما کجاست و چه احساسی دارد... راه حل ایجاد گرمی و صمیمیت در زندگی زناشویی هستند.

 

 

7. توجه کنید و به اشتراک بگذارید

توجه کردن و به اشتراک گذاشتن آنچه که فکر یا احساس می کنید را تمرین کنید.

در پایان روز (یا هر زمانی که ممکن است) مکث کنید و این کار را با همسر خود انجام دهید. این کار را با گفتن جمله‌ای مانند این شروع کنید: «عزیزم، در حال حاضر احساس ناراحتی می‌کنم. می‌توانم از آغوش تو استفاده کنم؟» پس از در آغوش گرفتن او، از معشوق خود دعوت کنید تا احساسات خود را به اشتراک بگذارد.

بدون قضاوت در مورد احساسات خود و شریک زندگیتان، فقط به احساسات موجود در فضایی که با هم دارید توجه کنید، گوش دهید و به آنها احترام بگذارید. معشوق شما از هماهنگی شما با خود و کنجکاوی در مورد آنها قدردانی خواهد کرد.

 

8. باحال و سرگرم کننده باشید

شادی، بخشش، مهربانی، سخاوت، صبر و موارد دیگر را تمرین کنید.

در حالی که در صف منتظر هستید به دیگران لبخند بزنید. اگر شادی را احساس نمی کنید، آن را به دیگران پیش پرداخت کنید! اجازه دهید کسی که یک لباس باحال پوشیده است بداند که روز شما را ساخته است. مخصوصاً زمانی که ممکن است کمتر انتظارش را داشته باشید، مثلاً در صف تسویه حساب یا آسانسور، سرود یا آهنگی را سوت بزنید یا بخوانید. (بله، آن فرد سرگرم کننده باشید!)

همانطور که با دیگران این رفتار را دارید، با شریک زندگی خود هم چنین برخوردی داشته باشید. او از بودن در کنار یک همسر روح بخش لذت خواهد برد و همان لذت و گرمی را با صمیمیت به شما باز خواهد گرداند.

 

9. مسئولیت را بر عهده بگیرید

اگر در آن قدم گذاشته اید، مالک آن باشید و همه چیزش را به عهده بگیرید. بهانه نیاورید، دیگران را سرزنش نکرده و افکار و احساسات شریک زندگی خود را کوچک نکنید.

مشکلات در زندگی و عشق اتفاق می افتد و انسان های واقعی مرتکب اشتباه می شوند. مالک آن باشید و صمیمانه از عزیزتان عذرخواهی کنید. طلب بخشش کنید و آن را به یک درس تبدیل کنید. سپس ادامه دهید و با هم کاری سرگرم کننده انجام دهید.

 

برای گرمی و صمیمیت برنامه داشته باشید و ارتباط خود با شریک زندگی تان را به شانس واگذار نکنید.

 

10. برای ایجاد گرمی و صمیمیت برنامه داشته باشید

ارتباط خود با شریک زندگی خود را به شانس واگذار نکنید!

هدفمند و با برنامه باشید. یک قرار صبحانه یا صرف قهوه دو نفر برنامه ریزی کنید - حتی (یا مخصوصاً!) اگر سرتان بسیار شلوغ است. بیشتر از حد معمول به سمت معشوق خود دست دراز کنید و دست او را بگیرید. در ابتدا یا انتهای روز به مدت 2 یا 3 دقیقه در نور کم کنار هم بنشینید و فقط از آرامش لحظه ای لذت ببرید. گفتگوهای محبت آمیز، صبورانه و محترمانه داشته باشید.

ممکن است برای اولین بار به طور تصادفی باهم برخورد کرده باشید. (شرط می بندم که شما شروع خوبی برای داستان عشق خود دارید! دوباره داستان های ملاقات خود را برای یکدیگر بازگو کنید و توجه کنید و از جایی که داستان ها یکسان و متفاوت هستند لذت ببرید.) اما با هم بودنتان واقعاً از زمانی شروع شد که هر کدام از شما برای برقراری ارتباط تلاش کردید.

 

 

سخن پایانی دنیای موسیقی درمانی در مورد ایجاد گرمی و صمیمیت در زندگی

معاشقه، اشتراک گذاری، لمس کردن، کنجکاوی و غیره... شما باید به این کارها را ادامه دهید تا رابطه و آتش بین خودتان را داغ نگه دارید! شما و شریک زندگیتان ارزش این را دارید که دوباره یک رابطه گرم و صمیمی را داشته باشید.

می دانم که با خواندن این موارد، در حال فکر کردن هستید.

اینها فقط پیشنهادهایی برای شما هستند، آنها را به گونه ای تغییر دهید که با سبک و شخصیت و رابطه شما مطابقت داشته باشد. و بدانید که چیزهای جدید ناخوشایند هستند. اما همچنان متعهد شوید که چند مورد از اینها را انتخاب کرده و از امروز شروع به تمرین کنید. و کم کم به اضافه کردن موارد جدید ادامه دهید تا با سایر تمرین ها راحت تر شوید.

تمام این ها برای تغییر شکل ارتباط شما هستند، زیرا با استفاده از آنها و ایجاد تغییرات مثبت، انتظارات و معنای جدید و هیجان انگیزی برای گرمی و صمیمیت ایجاد می کنید.

رابطه مانند یک ماراتن است. و هیچ میانبری در آن وجود ندارد. این یک تمرین مادام العمر با شریک زندگی شما است.

باز هم تکرار می کنم: شما، عشق و رابطه تان ارزش آن را دارید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید