دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

8 نشانه خشم مزمن: یافتن آرامش در مقابل عصبانیت مزمن

مقابله با خشم مزمن می تواند برای شما و کسانی که در حلقه درونی شما هستند چالش برانگیز باشد. برای برخی افراد، مشکلات خشم مانند کوره ای نامحسوس اما سوزان در ذهنشان است. برای بسیاری دیگر، این انفجاری از ناسزا، عصبانیت، آزار کلامی و خشونت بالقوه است.

آیا می دانستید که عصبانیت یکی از ساده ترین احساسات برای نشان دادن است؟ این واکنش، اغلب ترس، غم و افسردگی عمیق را پنهان می کند. به جای اعتراف به این احساسات، برخی افراد ترجیح می دهند خونسردی خود را از دست بدهند.

فهرست عناوین
8 نشانه خشم مزمن: یافتن آرامش در مقابل عصبانیت مزمن

با این حال، چیزی به نام خشم عادلانه نیز وجود دارد. عصبانی شدن از بی عدالتی و سایر ظلم های بی معنی قابل درک است. خشم اغلب افراد را برمی انگیزد تا تغییرات لازم را در زندگی خود ایجاد کرده یا به دیگران کمک کنند.

همانطور که در اصول اخلاقی بیان می شود، عصبانی شدن به خودی خود اشکالی ندارد، اما نمی‌توانید اجازه دهید این خشم شما را به حد گناه برساند. بسیاری از موقعیت ها در این دنیا می تواند افراد خوب را خشمگین کند. اگر این احساس آتشین را به درستی مدیریت نکنید، می تواند به سرعت بر شما تأثیر بگذارد و همه چیز و هرکسی که دوست دارید را نابود کند.

 

 

هشت علامت خشم و عصبانیت مزمن که نباید آنها را نادیده بگیرید

چگونه می توانید بفهمید که آیا فقط در حال تخلیه هستید یا مشکلات خشم مزمن و دائمی دارید؟ انکار اینکه مشکلی دارید فقط آن را بدتر می کند. در اینجا هشت علامت عصبانیت مزمن وجود دارد که هرگز نباید آنها را نادیده بگیرید.

 

1. عصبانیت مزمن که می تواند هفته ها یا ماه ها ادامه داشته باشد

حتی افراد خوش ذوق هم می توانند گاهی اوقات کمی ناراحت و خشمگین شوند. حتی اگر خشم خفیف خود را بصورت روزانه ابراز کنید، احتمالا جایی برای نگرانی وجود ندارد. با این حال، عصبانیت مزمن می‌تواند نشانه آزاردهنده سمیت بوده و شما را به فردی سمی برای اطرافیان تبدیل کند.

این نوع عصبانیت عمیقاً با خشمگین شدن و برخورد با کسی متفاوت است. این اغلب یک خشم انفجاری است که می تواند برای هفته ها یا حتی ماه ها ادامه یابد. پس از مدتی ممکن است در حالت انکار فرو بروید و احساس کنید که خشم آتشین شما موجه است.

 

عصبانیت مزمن می‌تواند نشانه آزاردهنده سمیت بوده و شما را به فردی سمی برای اطرافیان تبدیل کند.

 

2. افزایش شعله ور شدن مزاج در طول روز

برخی از افراد بیشتر از دیگران مستعد از دست دادن کنترل عصبانیت هستند. آیا بارها مدعی شده اید که آتشین بودن خود را از خانواده خود به ارث برده اید؟ مقاله ای که توسط دانشگاه شیکاگو منتشر شده است نشان می دهد که عصبانیت شدید اغلب ژنتیکی و خانوادگی است و با فعالیت مغز مرتبط است.

این قابل درک است که کسی شما را بیش از حد تحت فشار قرار دهد، و شما در پاسخ به آن یک انفجار خشم داشته باشید. یک فرد سمی با مشکلات خشم مزمن، اغلب در این سطح انفجاری باقی می ماند. مقابله با سمیت آنها به اندازه راه رفتن در مسیر مین های زمینی حساس است.

 

3. خشم مزمن ممکن است شامل اعمال پرخاشگرانه یا خشونت فیزیکی باشد

احتمالاً می توانید از شدت عصبانیت در شرف انفجار باشید و باز هم به کسی آسیب نرسانید. با این حال، یک فرد سمی با عصبانیت مزمن اغلب بسیار پرخاشگر است. کوچکترین تحریکی می تواند چنین فردی را به یک بمب در حال انفجار تبدیل کند.

خشم مزمن، سمیت، و پرخاشگری یک دستورالعمل سمی مطمئن برای خشونت فیزیکی است. بر اساس گزارش منتشر شده توسط Statistica، 1.31 میلیون مورد جنایات خشونت آمیز در سال 2021 در آمریکا گزارش شده است. از این موارد، حداقل 921505 مورد شامل حمله آسیب زننده بخاطر است.

 

اگر مبتلا به خشم مزمن باشید کوچکترین تحریکی می تواند شما را به یک بمب در حال انفجار تبدیل کند.

 

4. خشم می تواند منجر به ارتکاب جرم و مشکلات قانونی شود

اکثر مردم اجازه نمی دهند که شعله های خلق و خوی آنها به اعمال خشونت آمیز تبدیل شود. با این حال، خشم مزمن اغلب شامل سوء استفاده و خشونت است که منجر به عواقب قانونی می شود. اغلب برای موارد خشونت در خانه یا خشونت های عمومی از مجری قانون درخواست کمک می شود.

طبق گزارش آمار ملی امریکا، از هر سه زن آمریکایی حداقل یک نفر قربانی خشونت فیزیکی است. روزانه بیش از 20000 تماس در سراسر این کشور برای گزارش یا دریافت کمک در مقابل خشونت خانگی ثبت می شود. خشونت خانگی با افسردگی و رفتارهای خودکشی نیز ارتباط دارد.

عصبانیت مزمن که منجر به خشونت می‌شود، می‌تواند شما را با مشکل بزرگی مواجه کند. شما می توانید دستگیر شوید، جریمه شوید و حتی مدتی را در زندان بگذرانید. اگر به این موضوع رسیدگی نشود، می‌توانید به سرعت تبدیل به یک فرد سمی شوید که به زندان می‌رود.

 

5. خشم جاده ای که فقط با گذشت زمان تشدید می شود

بیایید با آن روبرو شویم: هیچ کس دوست ندارد در ترافیک پرخاشگر باشد یا آداب رانندگی را زیر پا بگذارد. در حالی که برخی از رانندگان فقط حواسشان پرت می شود، بسیاری دیگر می توانند به طرز غیرقابل تحملی بی ادب باشند. شما تنها کسی نیستید که با چند کلمه یا حرکات خاص تحریک شده و واکنش نشان می دهید.

اما اگر کنترل عصبانیت خود را از دست بدهید و به خشم جاده ای مبتلا شوید، داستان متفاوت است. یک مقاله منتشر شده توسط بنیاد ایمنی خودرو AAA بیان می کند که حداقل 79 درصد از آمریکایی ها درگیر خشم جاده ای هستند. این عمل شامل بوق زدن بی وقفه، استفاده از الفاظ رکیک، فریاد زدن و مانورهای خطرناک وسیله نقلیه است.

این وضعیت برای فرد سمی که مبتلا به عصبانیت مزمن است افزایش یافته و تشدید می شود. به زودی، آنها نمی توانند بدون اینکه خونسردی خود را از دست بدهند و به سایر رانندگان ضربه بزنند، پشت فرمان بنشینند. رانندگی تهاجمی می تواند باعث تصادفات و حتی مرگ و میر شود.

 

 

6. عصبانیت مزمن ممکن است منجر به تضعیف سیستم ایمنی شود

بعد از اینکه خونسردی خود را از دست می دهید و با کسی درگیر می شوید چه احساسی دارید؟ هجوم آدرنالین و سایر هورمون های استرس ممکن است شما را برای مدتی بالا نگه دارد. به ناچار، احتمالاً در پی این مسمومیت احساسی، احساس خستگی و کسالت خواهید کرد.

این طغیان مداوم و مزمن عصبانیت بدن شما را در حالت بقا نگه می دارد. جریان بیش از حد هورمون های استرس در نهایت می تواند منجر به آسیب سیستمیک و ضعیف شدن سیستم ایمنی شود. ایمنی پایین می تواند شانس ابتلا به بیماری های خاص و مرگ زودرس را افزایش دهد.

 

همچنین بخوانید: چرا من اینقدر عصبانی و خشمگین هستم؟

 

7. قطع ارتباط و روابط مشکل دار

گذراندن وقت با یک فرد سمی که همیشه کنترل خشم خود را از دست می دهد دشوار است. احساس می کنید همیشه برای کنترل عصبانیت آنها باید روی پوسته های تخم مرغ راه بروید. در نتیجه تا حد امکان از این فرد دوری می کنید.

اگر علائم خشم مزمن را دارید، این باعث سمی بودن شما و به دنبال آن قطع ارتباط با دیگران می شود. خانواده، دوستان و همکاران ممکن است به طغیان های مکرر شما مشکوک شوند. آنها از تابیدن خشم شما به سمت کارکنان فروشگاه ها و رستوران ها خسته شده اند.

بچه های شما ممکن است هیچ مشکلی در مدرسه را در خانه بیان نکنند، چون می ترسند شما با شنیدن آن به دفتر مدرسه حمله کنید. اگر دائماً خشم خود را متوجه شریک زندگی خود می کنید، ممکن است این منجر به یک رابطه شکست خورده شود. همانطور که افراد در حلقه شما شروع به حفظ فاصله و دوری از شما می کنند، انزوا ممکن است مشکلات خشم شما را بدتر کند.

 

8. احتمال کینه توزی بیشتر است

وقتی کسی به شما صدمه می زند یا به شما خیانت می کند، طبیعی است که غمگین و عصبانی باشید. با این حال، این احساس می تواند به سرعت تبدیل به تلخی شده و منجر به گردابی رو به پایین از افسردگی و خشم مزمن شود. نگه داشتن کینه باعث ایجاد سمیت می شود و از بهبودی و ادامه زندگی شما جلوگیری می کند.

اگر مشکلات خشم شما مزمن و مکرر است، بیشتر مستعد این هستید که تلخ و نابخشودنی باشید. گاهی اوقات ممکن است با اینکه دلیل اولیه عصبانیت خود را فراموش کرده باشید، سال ها از شخص دیگری عصبانی باشید. متأسفانه، شما می توانید خود را در تاریکی خشم، انتقام و ناامیدی، در حال سوختن و دود شدن گم کنید.

 

با عصبانیت مزمن خود را در تاریکی خشم، انتقام و ناامیدی گم خواهید کرد.

 

اگر با عصبانیت مزمن دست و پنجه نرم می کنید، چهار راه آسان برای یافتن آرامش وجود دارد

خبر خوب این است که می توانید اجازه ندهید مسمومیت و مشکلات خشم زندگی شما را نابود کند. کارهایی وجود دارد که می توانید برای فرونشاندن این عصبانیت مزمن و عمیق انجام دهید. در اینجا چهار پیشنهاد را برای غلبه بر خشم مزمن و دائمی و ایجاد آرامش در بدن، ذهن و روح شما وجود دارد که آنها را باهم بررسی می کنیم.

 

1. محرک های خشم مزمن خود را بشناسید

هر کسی به کلمات یا اعمالی حساسیت دارد که می تواند خشم یا سایر احساسات او را تحریک کند. احتمالاً همیشه گفته اید که مردم دوست دارند دکمه های عصبانیت شما را فشار دهند. وقتی در این موقعیت هستید، می توانید احساس کنید که خونتان به جوش می آید.

یاد بگیرید که این محرک ها را بشناسید و بفهمید که چگونه می توانید به بهترین شکل از آنها اجتناب کنید. ممکن است لازم باشد تغییراتی در سبک زندگی یا تصمیمات دشوار اتخاذ کنید. اجتناب از محرک‌های عاطفی می‌تواند به کاهش احتمال طغیان و تبدیل شدن به یک فرد سمی کمک کند.

 

2. یک خروجی برای جلوگیری از خشم پیدا کنید

آیا تا به حال آنقدر عصبانی شده اید که بخواهید به کسی ضربه بزنید؟ چنین خشم شدیدی می تواند منجر به خشونت شود. یافتن راهی برای تخلیه و خروج خشم می تواند ذهن و بدن شما را از استرس و خلق و خوی مربوط به آن رها کند.

ورزش یک خروجی عالی برای خشم شما است. طناب زدن یا بیرون کشیدن خشم روی کیسه بوکس می تواند مفید باشد. با انجام این کار نه تنها انرژی منفی را آزاد می کنید، بلکه بدن خود را در فرم بهتری قرار خواهید داد.

 

ورزش یک خروجی عالی برای خشم شما است. طناب زدن یا بیرون کشیدن خشم روی کیسه بوکس می تواند مفید باشد.

 

3. یک تمرین ذهنی را امتحان کنید

دفعه بعد که عصبانیت شما شعله ور شد، کاری را برای آرام کردن خود در نظر بگیرید. مکانی آرام برای مدیتیشن و تمرینات تنفس عمیق پیدا کنید. تمرینات و حرکات ذهنی مانند یوگا یا تای چی نیز می توانند آتش عاطفی شما را آرام کنند.

ابزار دیگری که باید در نظر گرفت نوشتن در یک مجله است. قرار گرفتن در چه موقعیت هایی شما را به حد انفجار می رساند؟ به جای پرتاب کلمات رکیک و آزاردهنده به سمت کسی، آنها را در دفتر یادداشت خود بنویسید. همانطور به در نوشته های گذشته فکر می کنید، ممکن است متوجه الگوهایی در زندگی خود شوید که نیاز به بهبود دارند.

 

4. در مورد خشم مزمن با کسی صحبت کنید

هنگامی که با مشکلی دست و پنجه نرم می کنید، درخواست کمک، نشانه ضعف نیست. گفتگوهای معناداری را با شریک زندگی و خانواده خود داشته باشید. داشتن دیدگاهی متفاوت می تواند ذهن شما را به سمت مهارت های مقابله ای بهتر باز کند.

همچنین می توانید با یک دوست قابل اعتماد، شخصی معنوی یا متخصص سلامت روان صحبت کنید. هرچه زودتر مشکل خود را تشخیص دهید و کمک بگیرید، بهتر است. اغلب، به اشتراک گذاشتن آنچه در ذهن شماست می تواند شانس شما برای تبدیل شدن به یک فرد سمی را کاهش دهد.

 

 

سخن پایانی دنیای موسیقی درمانی در مورد عصبانیت و خشم مزمن

خشم یک احساس طبیعی انسانی است که اگر به درستی از آن استفاده شود، می تواند در جنبه های مختلف به شما کمک کند. با این حال، عصبانیت و خشم مزمن می تواند رفاه و روابط شما را از بین ببرد. خوشبختانه، شما می توانید راه های بهتری برای کنار آمدن با این احساس منفی پیدا کنید و آرامش درونی مورد نیاز را برای خود به ارمغان بیاورید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید