دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 دلیل اینکه زنان به دنبال رابطه با مردان باهوش هیجانی بالا هستند

شاید تعجب کنید که بیشتر زنان به دنبال مردانی با هوش هیجانی بالا هستند. این یکی از با ارزش ترین ویژگی هایی است که آنها در شریک زندگی به دنبال آن هستند - به خصوص اگر آنها خواهان یک رابطه طولانی مدت باشند.

و خبر خوب این است که اگر شما یک مرد با هوش عاطفی بالا هستید، برای ایجاد روابط از شانس بالاتری برخوردار هستید.

فهرست عناوین
10 دلیل اینکه زنان به دنبال رابطه با مردان باهوش هیجانی بالا هستند

میخواهید بدانید چرا؟ 

در اینجا 10 دلیل وجود دارد که زنان مردان باهوش هیجانی بالا را برای روابط ترجیح می دهند. بیایید با هم این ده مورد را بررسی کنیم. با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

 

 

1. نیازی نیست که ذهن خوان باشند

برای بسیاری از زنان، بودن با مردی که خودآگاه نیست، مانند پیش‌بینی آب و هوایی است که آنها را منتظر وقوع یک فاجعه می کند.

در حالی که داشتن محرک ها و احساسات منفی مانند حسادت، خشم یا دلخوری به خودی خود بد نیست - بالاخره همه ما انسان هستیم - وقتی پرخاشگری منفعلانه مداوم وجود داشته باشد، برای رابطه آسیب زا است.

به همان اندازه که زنان می توانند شهودی باشند، زمانی که فقط بخاطر اینکه شریک زندگی آنها نمی داند چگونه احساسات خود را هدایت کرده یا با همدلی ارتباط برقرار کند، آنها با توقع ذهن خوان بودن مواجه شده و این برایشان خسته کننده می شود.

 

مردانی که هوش هیجانی بالایی دارند احساسات خود را هدایت می کنند و از خستگی و کلافگی شریک زندگی خود جلوگیری می کنند.

 

2. احساس مادر بودن ندارند

بیایید با آن روبرو شویم. همه ما هر روز طیف گسترده‌ای از احساسات را تجربه می‌کنیم، بنابراین توانایی خودتنظیمی عاطفی یا هیجانی در هنگام تحریک یکی از ویژگی‌های بسیار جذاب در هر رابطه، به‌ویژه در رابطه عاشقانه است.

زنان از زمان کودکی با توقع بالاتری برای مدیریت احساسات و مدیریت روابط بین فردی در جامعه پرورش می یابند.

بنابراین، ملاقات با مردی که هوش هیجانی او بچگانه است، می‌تواند برای زنان ناامیدکننده باشد، زیرا باعث می‌شود آنها احساس مادر بودن کنند.

مشکل وقتی بدتر می شود که مرد حتی در موقعیت های عمومی و اجتماعی تمایل داشته باشد که حرکات بچکانه خود را انجام دهد. واقعا چه کسی این نوع استرس را می خواهد؟

با بودن در کنار یک مرد با هوش هیجانی بالا، آنها همسری دارند که ترکیب مناسبی از آسیب پذیری و انعطاف پذیری را برای مقابله با ضربه های سخت زندگی دارد.

 

3. همسری برای مدیریت مسئولیت های اجتماعی دارند

مردان باهوش هیجانی بالا به نیازها و احساسات شریک زندگی خود توجه می کنند. اما از این هم فراتر می روند!

آنها همچنین به همه توجه می کنند - خانواده شریک زندگی خود، دوستان، همکاران و حتی غریبه هایی که در خیابان با آنها برخورد می کنند، کسانی هستند که از محدوده توجه مردانی که دارای هوش عاطفی بالایی هستند خارج نیستند.

مردان باهوش هیجانی به جای اینکه زن را در انجام تمام کارهای عاطفی و ذهنی برای حفظ روابط با حلقه های خود تنها بگذارند، به تولدها، جشن ها و رویدادهای خاص نیز توجه می کند.

آن‌ها حتی در تصمیم‌گیری‌هایی مانند اینکه چه هدایایی به برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های خود بدهید و چه غذایی برای مهمانی تهیه کنید نیز کمک می‌کنند.

برای زنانی که عادت دارند احساسات اطرافیان خود را بسنجید، داشتن شریکی که رقص پیچیده مسئولیت های اجتماعی را درک می کند، مانند برداشته شدن بار بزرگی از روی دوششان است.

به خصوص در زمان جشن و تعطیلات، زنی که از نظر عاطفی باهوش ترین شریک زندگی را دارد، مورد حسادت همه دوستانش است.

 

مردان باهوش هیجانی بالا نه تنها به نیازها و احساسات شریک زندگی خود توجه می کنند، بلکه از توجه به اطرافیان نیز غافل نمی شوند.

 

4. آن ها مجبور به تحمل نق زدن نیستند

داشتن یک مرد باهوش هیجانی بالا، داشتن یک مرد قابل اعتماد است. شما می توانید آنقدر به آنها اعتماد کنید که با مهربانی و محبت انتقادهای سازنده را ارائه و دریافت کنید... و این یک نعمت بزرگ است!

زنان به دنبال آشنایی با مردانی هستند که نه تنها انتقاد سازنده را تحمل می کند، بلکه آشکارا از آن استقبال کرده و همچنین می تواند به خوبی آن را ارائه دهد. این یک استاندارد بزرگ برای آن ها است.

این استاندارد تا جایی تمام تعاملات آینده آن ها را تعیین می کند که مردانی که منیت های شکننده دارند برای آنها کاملاً غیرقابل تحمل می شود. زنان توانایی تحمل مردی که دائما نق می زند را ندارند.

به همین دلیل است که زنان مرد باهوش هیجانی را ترجیح می دهند که قدردانی کرده و به بازخوردها گوش می دهد، آماده تغییر است و می توان انتظار داشت که لطفش شامل حال رابطه شود.

زنان در اعماق وجودشان، همیشه نمی خواهند حق با آنها باشد. آنها می‌دانند شریکی که می‌تواند به خوبی از فضای عشق بصورت سازنده انتقاد کند، گنجینه‌ای است که ارزش نگهداری دارد.

 

5. این مردان بسیار سرگرم کننده و الهام بخش هستند

مردان با هوش هیجانی بالا از تغییر استقبال می‌کنند، ظرفیت بسیار زیادی برای رشد دارند و بنابراین، زنان احساس لذت بیشتری در کنارشان دارند.

در حالی که زنان به ثبات نیاز دارند، گیر افتادن در یک روال یکنواخت به دلیل اینکه مردشان در برابر تغییر مقاوم است و در معرض اکتشاف نیست، می‌تواند خسته کننده و کاملاً کشنده انگیزه باشد.

از مکان‌های قرار ملاقات و صرف غذا گرفته تا تعامل با حلقه‌های مختلف و استراتژی‌ها و اهداف زندگی‌شان، زنان می‌توانند به مردی که از نظر عاطفی باهوش است تکیه کنند تا همه چیز را لذت بخش کنند و در خارج از منطقه راحتی خود به کاوش بپردازند.

برای زنان، این به این معنی است که حتی زندگی روزمره نیز می تواند یک ماجراجویی سرگرم کننده باشد.

 

همچنین بخوانید: 10 روش افراد دارای هوش هیجانی بالا برای مدیریت موقعیت های دشوار

 

6. احساس امنیت می کنند و بدون قید و شرط دوست داشته می شوند

چیزی که زنان به دنبال آن هستند مردی است که عیب های آنها را دوست داشته باشد و فضای امنی برای رشد به آنها بدهد.

بیایید با آن روبرو شویم، کمال اعصاب خردکن است و بودن با مردانی که خواستار و منتظر آن هستند، مانند بودن در زودپز است!

دوست داشته شدن فقط به دلیل انجام آنچه که از آنها انتظار دارید و از آنها می خواهید، در نهایت باعث می شود زنان احساس تلخی و رنجش کنند. و بنابراین، مهم نیست که چقدر مردی را دوست داشته باشند، آنها هرگز دوباره آن راه را انتخاب نخواهند کرد.

زنان در حین عبور از مسیر رشد، احساس دوست داشته شدن را می طلبند. و این را فقط مردان با هوش هیجانی بالا می توانند به آن ها بدهند.

این همچنین به زنان شهامت بیشتری برای پیگیری چالش ها می دهد زیرا آنها این اطمینان را دارند که حتی اگر زمین بخورند، کسی پشتشان را گرفته است.

 

 

7. آنها کسی را دارند که کمک می کند تا همه چیز در چشم انداز باشد

مردی که هوش هیجانی بالایی دارد به روش‌های مختلف به موقعیت‌ها نگاه می‌کند و کمک می‌کند تا همه چیز در چشم انداز باشد.

زنان به این دلیل این مردان را انتخاب می کنند که آنها در مورد اینکه چگونه اعمال و عملکردهای فعلی بر آینده‌شان تأثیر می‌گذارند آینده‌نگری دارند، و اینکه این توانایی را دارند که قبل از حرکت به سمت موقعیت‌ها، از زوایای مختلف به آن نگاه کنند.

زنانی که عادت به انجام چندین کار را دارند، مطمئناً مردی را انتخاب می‌کنند که توانایی احساس کردن احساسات آنها را داشته باشد و سپس به عقب برگشته یا به جلو نگاه کند تا بهترین روش‌ها را ببیند.

زنان با بودن در کنار چنین مردی، احساس می کنند که می توانند با هم دنیا را فتح کنند، زیرا زندگی مشترکی را با امکانات و مسیرهای بی پایان برنامه ریزی می کنند.

 

8. برای رهبری و تعقیب عظمت و بزرگی اجازه کامل دارند

زنانی که در رابطه با مردان ناامن بوده اند، می دانند که رسیدن به اهداف زندگی به اندازه کافی دشوار است و این در حالی است که باید سعی کنند مطمئن شوند که شریک زندگیشان از موفقیت آنها تهدید نمی شود.

مردانی که هوش هیجانی خود را توسعه نداده‌اند، منیت‌های شکننده‌ای خواهند داشت. این مردان را تنها با قرار دادنشان در راس می‌توان تسکین داد. اما مردان باهوش عاطفی بالا در شرایط سخت و لحظات درخشان ثابت و پشتیبان هستند و وقتی یک زن رهبری می کند مشکلی ندارند.

همچنین، این مردان وقتی زن به نوبت رهبری رابطه را بر عهده می گیرد خوشحال و راضی است.

این باعث می‌شود زنان به جای اینکه احساس کنند همیشه باید زیر دست بوده و رنگ و نور خود را کم کنند، احساس آزادی کنند، زیرا در رابطه آن ها تضاد ارزش‌ها وجود ندارد.

در این شرایط است که این زن، چه در حرفه و چه در رابطه، در رشد خود احساس حمایت می کند.

دلیل آن این است که مرد باهوش هیجانی بالا آنقدر به مواهب و تخصص خود مطمئن است که از رهبری و عظمت یک زن احساس خطر نکند.

همه زنان می خواهند یک مرد در تیمشان باشد، نه شریکی که با آنها رقابت کند.

 

زنان در کنار مردان با هوش هیجانی بالا راحتی و آرامشی را احساس می کنند که حاضر نیستند آن را با هیچ چیز دیگری عوض کنند.

 

9. بالاخره می توانند آرامش بیشتری داشته باشند

مردی که از نظر عاطفی باهوش است و از وضعیت درونی خود آگاه است، بسیار راحت تر و آرامش بخش تر از کسی است که پرورش یافته اما توانایی کمی برای پردازش احساسات خود دارد.

بودن با مردی که از احساسات خود آگاه است و می تواند آن را به خوبی مدیریت کند، برای یک زن بسیار خوشایند است.

زنان همیشه احساس راحتی و آرامشی که فقط با یک مرد با هوش هیجانی بالا می توانند بدست آورند را به هر چیز دیگری ترجیح می دهند.

 

10. آنها بهبود می یابند و رشد می کنند

زنانی که خیلی سخت کار کرده اند و در روابط قبلی شکست خورده اند، هرگز موهبت یک مرد با هوش هیجانی بالا را بدیهی نمی دانند.

خانم ها بخاطر این آنها را ترجیح می دهند که این مردان به آنها فضایی برای بهبودی می دهند. دلیل آن هم این است که در نهایت، آنها احساس می‌کنند که شریک زندگیشان واقعی‌ترین خود آنها را دیده، شنیده و درک می‌کند.

آنها از آسیب پذیر بودن و قوی بودن احساس امنیت می کنند و به همین دلیل، در رابطه و زندگی شخصی خود بهبود یافته و شکوفا می شوند.

همانطور که گیاهان در محیط مناسب و با مراقبت مداوم رشد می کنند، زنان متوجه می شوند که پس از تمام کارهای درونی خود، یک مرد باهوش عاطفی به عنوان شریک زندگی، زمین حاصلخیز و محکمی است که به آنها کمک می کند تا با رسیدن به رویاهای زندگی خود، ریشه های عمیق تری داشته باشند.

 

سخن پایانی دنیای موسیقی درمانی در مورد جذابیت مردهای با هوش هیجانی بالا برای زنان

اگر شما یک زن هستید و هرگز هوش هیجانی را به عنوان معیار اصلی انتخاب یک مرد در نظر نگرفته اید، امیدوارم این مقاله شما را متقاعد کرده باشد که آن را در نظر بگیرید - و آن را در بالای لیست خود قرار دهید!

و اگر مردی هستید که نمی‌دانید چگونه شریک بهتری در روابط باشید، بدانید که هوش هیجانی فاکتوری است که زنان آن را در مورد مردان بیشتر دوست دارند. پس، هوش عاطفی را یکی از زمینه‌های کلیدی در نظر بگیرید که همیشه پرورش آن ارزش تمرکز انرژی و صرف زمان را دارد. جذابیتی که این فاکتور برای شما ایجاد می کند، ارزشش را دارد.

در حالی که هوش هیجانی و عاطفی یک ویژگی نادر و مورد جستجو است، باید بدانید که درست مانند بسیاری از چیزهای زندگی، قابل یادگیری است.

هر کسی - مرد یا زن - تا زمانی که بخواهد زمان، انرژی و تلاش خود را صرف کند، می تواند برای رشد هوش هیجانی گام بردارد.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید