دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 دلیل اینکه رابطه شما با کراش تان در منطقه دوستی می ماند

آیا رابطه با کراش تان بالاخره از یک دوستی به رابطه عاشقانه تبدیل می شود؟

تصور کنید در یک روز گرم تابستانی در لبه یک استخر شنا ایستاده اید. انگشت شست پای خود را در آب خنک فرو می برید و دمای آن را آزمایش می کنید و مطمئن نیستید که آیا باید داخل آب استخر بپرید یا بیرون بمانید. این احساس بسیار شبیه به پیمایش در آب های نامطمئنی است که احساسات کراش شما را نشان می دهد. شما سعی می کنید با امید به چیزی بیش از دوستی، علاقه او را بسنجید، اما از غوطه ور شدن در ناشناخته ها می ترسید. این رقص ظریف احساسات اغلب می تواند شما را در مکانی به نام "منطقه دوستی" نگه دارد.

 

فهرست عناوین
10 دلیل اینکه رابطه شما با کراش تان در منطقه دوستی می ماند

منطقه دوستی چیست؟

اصطلاح "منطقه دوستی" به موقعیتی اطلاق می شود که در آن یکی از افراد دوستی تمایل به یک رابطه عاشقانه یا جنسی دارد در حالی که دیگری تمایلی به یک رابطه عاشقانه یا جنسی ندارد. این یک علاقه عاشقانه یک طرفه است که متقابل نیست و به جای رابطه عاشقانه منجر به یک رابطه افلاطونی می شود. گفته می شود که فردی که احساسات ناخواسته دارد در منطقه دوستی است، مکانی که می تواند برای پیمایش چالش برانگیز باشد و حتی فرار از آن دشوارتر است.

 

10 دلیل برای اینکه شما هنوز در منطقه دوستی کراش خود هستید

در اینجا ده دلیل وجود دارد که علاقه شما باعث می شود در منطقه دوستی گیر کرده باشید.

 

اگر نیت واضحی نداشته باشید ممکن است برای کراش خود اشتباه توصیف شوید.

 

1. علاقه شما به دلیل نداشتن نیت واضح شما را اشتباه توصیف می کند

کراش شما ممکن است از احساسات عاشقانه شما آگاه نباشد، زیرا شما آنها را روشن نکرده اید. به راحتی می توان تصور کرد که آنها نکات ظریف را دریافت می کنند، اما این همیشه درست نیست. اگر شما احساسات خود را به وضوح بیان نکنید، ممکن است او اعمال شما را به عنوان حرکاتی دوستانه ببینند. ضروری است که بدون اینکه فشار زیادی به طرف مقابل وارد کنید، اهداف خود را به وضوح بیان کنید.

جان و سارا را در نظر بگیرید. آنها از دوران دبیرستان با هم دوست بودند. جان احساساتی نسبت به سارا در خود ایجاد کرده، اما هرگز آنها را به صراحت بیان نکرده است. جان اغلب از سارا تعریف می کند و زمان زیادی را با او می گذراند، به این امید اینکه او احساساتش را درک کند. با این حال، سارا این اقدامات را به عنوان حرکاتی دوستانه می بیند و از نیات عاشقانه جان غافل می ماند.

 

چگونه می توان این را اصلاح کرد:

احساسات خود را به شیوه ای واضح و محترمانه بیان کنید. اجازه دهید فرد بداند که برای دوستی خود ارزش قائل هستید اما احساسات عمیق تری نسبت به او ایجاد کرده اید. برای هر پاسخی آماده باشید و به احساسات طرف مقابل احترام بگذارید.

 

 

2. شما به دلیل ترس از رد شدن در منطقه دوستی هستید

شما ممکن است به این دلیل در منطقه دوستی باشید که از ابراز احساسات خود و طرد شدن می ترسید. این ترس می تواند شما را از حرکت باز داشته و در منطقه دوستی نگه دارد. به یاد داشته باشید، دانستن و ادامه دادن بهتر از زندگی در عدم اطمینان است.

جین ماه هاست که عاشق همکارش الکس شده است. او اغلب در مورد رابطه عاشقانه با الکس رویاپردازی می کند. با این حال، اگر الکس بعد از اطلاع از احساسات جین، پاسخ متقابل هماهنگی به او ندهد، ترس از طرد شدن و ناهنجاری احتمالی در محل کار برای جین پیش خواهد آمد. ترس او را از اعتراف باز می دارد و در منطقه دوستی گیرش می اندازد.

 

چگونه می توان این را حل کرد:

با درک اینکه طرد شدن بخشی از زندگی است و نه پایان دنیا، بر ترس خود غلبه کنید. بدون توجه به نتیجه، احساسات خود را بیان کنید و به خودتان افتخار کنید که ریسک کرده اید.

 

اگر بیش از حد در دسترس باشید کراش تان بیشتر به چشم یک دوست خوب به شما نگاه خواهد کرد تا یک شریک عاشقانه.

 

3. به دلیل در دسترس بودن بیش از حد، در منطقه دوستی می مانید

همیشه در دسترس بودن ممکن است شما را کمتر خواستنی و بیشتر شبیه یک دوست قابل اعتماد جلوه دهد. در حالی که حمایت کردن خوب است، اما حاضر بودن همیشگی برای درخواست و تماس کراش تان می تواند منجر به فقدان عشق و احساسات عمیق در او شود. حفظ زندگی و علایق خودتان به دور از کراش شما مهم است.

به عنوان مثال، مایک به تیلور علاقه دارد و بخاطر همین دوست داشتن، هر زمان که به او نیاز داشته باشد، حاضر است. مایک همه چیز را رها می کند تا به او کمک کند، به این امید که او سرانجام فداکاری اش را ببیند و عاشقش شود. با این حال، تیلور شروع به دیدن مایک به عنوان یک دوست قابل اعتماد به جای یک شریک عاشقانه بالقوه می کند. در دسترس بودن مداوم او نتیجه معکوس داشته و جایی برای ایجاد عشق در طرف مقابل باقی نگذاشته است.

 

چگونه می توان این را اصلاح کرد:

تعادلی بین حمایت کردن از کراش تان و حفظ زندگی و علایق خود ایجاد کنید. همیشه در دسترس بودن می تواند منجر به فقدان احساسات عمیق عاشقانه در او شود. بنابراین داشتن فعالیت ها و سرگرمی های جداگانه ضروری است.

 

4. کراش شما کمبود اعتماد به نفس تان را می بیند

اگر اعتماد به نفس ندارید، ممکن است کراشتان شما را به عنوان یک شریک عاشقانه بالقوه نبیند. اعتماد به نفس جذاب است و اگر به خودتان اعتقاد ندارید، دیدن ارزش شما برای دیگران چالش برانگیز است. روی ایجاد عزت نفس و نشان دادن ویژگی های مثبت خود کار کنید.

به عنوان مثال، سوفی به دوست خود، اتان علاقه دارد. اما متأسفانه او اعتماد به نفس لازم برای ابراز احساسات خود را ندارد. او اغلب دستاوردها و ویژگی های خود را کم اهمیت جلوه می دهد. این خودتحقیری باعث می شود اتان نتواند او را به عنوان یک شریک عاشقانه بالقوه ببیند. عدم اعتماد به نفس او را در منطقه دوستی نگه می دارد.

 

چطوری می توان این را اصلاح کرد:

با تمرکز بر نقاط قوت و دستاوردهای خود، روی ایجاد عزت نفس در خودتان کار کنید. همانطور که اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید، بهتر می توانید احساسات خود را بیان کنید و نشان دهید که چرا یک شریک عاشقانه بالقوه عالی هستید.

 

همچنین بخوانید: 15 نشانه اینکه کسی بصورت پنهانی شما را دوست دارد؛ روی شما کراش دارد

 

5. کراش شما هیچ جذابیت فیزیکی در شما نمی بیند

جذابیت فیزیکی نقش بسزایی در روابط عاشقانه دارد. اگر گم شده باشد، ممکن است در منطقه دوستی قرار بگیرید. این بدان معنا نیست که شما باید ظاهر خود را تغییر دهید. در عوض، بر روی ارائه خود در بهترین حالت و ایجاد یک ارتباط عاطفی مستحکم تمرکز کنید.

با جیمز و اولیویا آشنا شوید که سال ها با هم دوست هستند. جیمز احساساتی نسبت به اولیویا پیدا کرده است. اما او جرقه جذابیت فیزیکی را احساس نمی کند. علیرغم ارتباط عاطفی آنها، فقدان جذابیت فیزیکی باعث می شود که اولیویا، جیمز را به عنوان یک دوست و نه یک علاقه عاشقانه ببیند.

 

چگونه می توان این را حل کرد:

در حالی که نمی توانید جاذبه فیزیکی را کنترل کنید، می توانید بر ایجاد یک ارتباط عاطفی عمیق تر تمرکز کنید. یک پیوند عاطفی قوی گاهی اوقات می تواند منجر به یک رابطه عاشقانه شود.

 

6. به دلیل راحتی بیش از حد باهم در منطقه دوستی می مانید

راحت بودن بیش از حد با کراش تان ممکن است منجر به فقدان هیجان و تنش عاشقانه شود. اگر با یکدیگر مانند دوستان قدیمی رفتار کنید، جرقه ممکن است خاموش شود. بنابراین سعی کنید چیزها را تازه و هیجان انگیز نگه دارید و از گسترش محدوده های منطقه راحتی خود نترسید.

برای مثال، لیام و ریچل از دوران کودکی یکدیگر را می‌شناسند. رابطه آنها آنقدر راحت است که فاقد هیجان و تنش روابط عاشقانه است. این سطح بالای راحتی منجر به یک رابطه افلاطونی به جای عاشقانه می شود.

 

چطوری می توان این را حل کرد:

عناصر جدیدی را وارد رابطه خود کنید تا هیجان در رابطه شما ایجاد شود. این می تواند هر چیزی باشد، از برنامه ریزی یک گردش غافلگیرکننده تا بیان احساسات خود به روشی جدید.

 

 

7. شما و کراش تان کمبود عشوه گری دارید

عشوه گری راهی برای ابراز علاقه عاشقانه است. اگر عشوه گری نکنید، ممکن است کراش تان شما را فقط به عنوان یک دوست ببیند. عشوه گری برای بازیگوشی فضا ایجاد می کند و می تواند به بیان نیت شما کمک کند. با این حال، بسیار مهم است که در رویکرد خود محترمانه و با ملاحظه رفتار کنید.

در اینجا یک مثال می زنیم. آنا و بن اغلب در کنار هم هستند. اما تعامل آنها بیشتر دوستانه است تا عاشقانه. آنا نسبت به بن احساسات دارد، اما عدم رفتار عشوه آمیز او باعث می شود که بن او را به عنوان یک دوست به جای یک شریک عاشقانه احتمالی ببیند.

 

چگونه می توان این را حل کرد:

عشوه گری سالم و محترمانه را در تعاملات خود بگنجانید. این عشوه گری ملایم می تواند به نشان دادن علاقه عاشقانه شما به کراش تان کمک کرده و پویایی رابطه شما را تغییر دهد. اگر دلبستگی شما متقابل نیست، به آن احترام بگذارید و دست بردارید.

 

8. با کراش خود مانند یک دوست رفتار می کنید

اگر با کراش خود مانند هر دوست دیگری رفتار کنید، ممکن است او شما را به عنوان یک شریک عاشقانه بالقوه نبیند. این وضعیت به این معنی نیست که شما باید غیرصادق یا دستکاری کننده باشید، اما در نظر داشته باشید که کمی استعداد عاشقانه به تعاملات خود اضافه کنید.

به عنوان مثال، تام با دوستش، امیلی، مانند سایر دوستانش رفتار می کند. او رفتار خود را در اطراف کراش اش متمایز نمی کند، و باعث می شود امیلی او را به عنوان یک دوست و نه یک علاقه بالقوه عاشقانه ببیند.

 

چگونه می توان این را اصلاح کرد:

رفتار خود در مورد کراش تان را از نحوه رفتار با دوستان دیگرتان متمایز کنید. این به معنای غیر صادق بودن یا دستکاری نیست، اما در نظر داشته باشید که کمی استعداد رمانتیک به تعاملات خود اضافه کنید.

 

شاید کراش شما برای یک رابطه آماده نیست. و این دلیلی باشد که شما را در منطقه دوستی نگه می دارد.

 

9. او شما را در منطقه دوستی نگه می دارد زیرا برای یک رابطه آماده نیست

کراش شما ممکن است برای یک رابطه آماده نباشد و این باعث شود که شما را در منطقه دوستی نگه دارد. این می تواند به دلیل مسائل شخصی، تجربیات گذشته یا عوامل دیگری که خارج از کنترل شما هستند باشد. احترام به تصمیم کراش تان و دادن فضای مورد نیاز به او ضروری است.

با لوسی و جانی آشنا شوید. لوسی نسبت به دوست خود، جانی احساساتی دارد. اما او اخیراً جدایی سختی را پشت سر گذاشته است و برای یک رابطه جدید آماده نیست. علی‌رغم احساسات لوسی، جانی او را در منطقه دوستی نگه می‌دارد تا مسائل شخصی‌اش را بررسی کند.

 

روش اصلاح این مورد چگونه است:

اگر فرد برای یک رابطه آماده نیست، به تصمیم اش احترام بگذارید و فضای مورد نیاز را به او بدهید. همچنان یک دوست حامی باشید. صبور بودن در زمانی که او برای پیدا کردن دوباره عشق آماده می شود، ممکن است باعث شود که شما را در نور جدیدی ببیند.

 

10. شما و کراش تان احساس یکسانی ندارید

گاهی اوقات، احساسات دو طرفه نیستند و شما نمی توانید کاری در مورد آن انجام دهید. هضم آن سخت است، اما احترام به احساسات کراش تان بسیار مهم می باشد. به یاد داشته باشید، هرکسی حق دارد انتخاب کند که با چه کسی باشد. بهتر است کسی را پیدا کنید که احساسات شما را متقابلاً جبران کند تا اینکه به کسی دل ببندید که این کار را نمی کند.

به عنوان مثال، به نظر می‌رسد که جیک نمی‌تواند با دوستش، میا، از منطقه دوستی خارج شود. و او هر راهی را که می شده را برای به دست آوردن قلب او امتحان کرده است. میا از جیک به عنوان یک دوست قدردانی می کند. اما او همان احساسات عاشقانه را ندارد. جیک باید با این موضوع کنار بیاید و به احساسات میا احترام بگذارد.

 

چگونه می توان این را حل کرد:

اگر احساسات شما و کراش تان متقابل نیستند، احترام گذاشتن به احساسات او ضروری است. بهتر است کسی را پیدا کنید که احساسات شما را متقابلاً جبران کند تا اینکه به کسی دل ببندید که این کار را نمی کند. به یاد داشته باشید، هرکسی حق دارد انتخاب کند که با چه کسی باشد.

 

 

سخن نهایی در مورد انتقال از منطقه دوستی به یک عشق جدید با کراش خود

این که کراش تان شما را در منطقه دوستی نگه دارد، می تواند یک تجربه چالش برانگیز و خسته کننده باشد. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که همه حق دارند احساسات خود را داشته باشند، و گاهی اوقات، یک رابطه عاشقانه قرار نیست چنین باشد. احترام گذاشتن به احساسات و تصمیمات کراش تان بسیار مهم است، حتی اگر آن چیزی نباشد که شما انتظارش را داشتید. به هر حال، یک دوستی واقعی می تواند به اندازه یک رابطه عاشقانه ارزشمند و رضایت بخش باشد.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۴/۳۱

عالی یود صحبت هاتون،کاااش میشد بیشتر مشاوره بدین

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۴/۳۱

سلام، وقت شما به خیر. از حسن نظر شما سپاسگزاریم..

مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید