دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

افراد شجاع و نترس این 23 ویژگی را از خود نشان می دهند

وقتی به یک فرد شجاع و نترس فکر می کنید، چه تصویری به ذهنتان می رسد؟ آیا یک آتش‌نشان را تصور می‌کنید که با عجله وارد ساختمانی در حال سوختن می‌شود تا مردم را به مکان امن بکشاند؟ شايد هم جنگجویی را ببینید که بارها و بارها تا دم مرگ رفته است اما باز هم بلند مي شود و دوباره می جنگد.

بسیاری از مردم شجاعت را به عنوان یک ویژگی جسمانی تصور می کنند، اما این یک ویژگی ذهنی نیز می باشد که داشتن آن هم خوب و مفید است. فیلم نمادین "جادوگر شهر اوز" را به خاطر دارید که در آن شیر ترسو فقط کمی شجاعت می خواست؟ شجاعت یکی از چیزهایی است که برای شکوفایی در این زندگی به آن نیاز دارید.

فهرست عناوین
افراد شجاع و نترس این 23 ویژگی را از خود نشان می دهند

 

23 ویژگی که افراد شجاع و نترس از خود نشان می دهند

چگونه می فهمید که شجاع و نترس هستید یا برای غلبه بر ترس های خود باید کاری انجام دهید؟ در اینجا چند نشانه وجود دارد که افراد شجاع از خود نشان می دهند. با بررسی این علائم و ویژگی ها ببینید که آیا آن ها را در خود می بینید یا خیر.

 

1. افراد شجاع اعتماد به نفس بالایی را از خود نشان می دهند

افراد شجاع به خود ایمان دارند، حتی زمانی که هیچ کس دیگری این را باور ندارد. وقتی بد شانسی در برابر آنها انباشته می شود، هنوز هم این باور را دارند که می توانند هر کاری که در نظر دارند را انجام دهند. آنها یاد گرفته اند که تشویق کننده خود باشند و حتی زمانی که تمام دنیا در جهت مخالفشان حرکت می کند، باز هم خود را تقویت می کنند.

 

 

2. آگاهانه زندگی می کنند

شخص شجاع می داند که وقتی به گذشته روی می آورد هیچ اتفاق خوبی برایش نمی افتد. افرادی که شجاعت دارند زندگی آگاهانه را می پذیرند و بر اینجا و اکنون تمرکز می کنند. آنها می دانند که نشخوار کردن در مورد آنچه پشت سرشان است به آنها در رسیدن به اهدافشان کمکی نمی کند، بنابراین به حرکت رو به جلو ادامه می دهند.

 

3. افراد شجاع صداقت دارند

اگرچه افراد شجاع انگیزه لازم برای وادار کردن بی چون و چرای خود به حرکت رو به جلو را دارند، اما افراد شجاع هنوز درستکاری را در اولویت قرار می دهند. آنها اصول خود را برای پیشرفت در زندگی قربانی نمی کنند. آنها با مجموعه ای سخت از اخلاق و دستورالعمل زندگی می کنند و سازش نمی کنند.

 

افراد شجاع هیچوقت درستکاری را فدای پیشرفت در زندگی نمی کنند.

 

4. آن ها جسارت دارند

کسی که شجاعت دارد ترس هم دارد، اما از آنچه که به آن اعتقاد دارد دفاع می کند و این نگرانی ها را کنار می گذارد. آنها هیچ مشکلی ندارند که کسی را به جای خود بگذارند یا حرکتی بر خلاف مسیر رودخانه انجام دهند. آنها ویژگی های رهبری دارند که جسارت را در اعماق درونشان نمایان می کند.

 

5. رویاهای خود را تقیب می کنند

همه در درون خود رویاهایی دارند، اما برخی از افراد از تعقیب این رویاها می ترسند. افرادی که شجاعت دارند با داشتن ایده برای خود وضوح و چشم انداز شخصی ایجاد می کنند. این ویژگی به آن ها کمک می کند تا خود و آینده خود را کمی بهتر درک کنند.

 

6. آن ها به طور طبیعی رهبرانی با شهامت هستند

هر زمان که یک فرد شجاع در جمع قرار می گیرد، همیشه او خواهد بود که نیرو را رهبری می کند. انکار مهارت های رهبری آنها سخت است. با وجود اینکه ترس هایی برای خود دارند، اما همچنان ماموریت را به پایان خواهند رساند. آنها می دانند چگونه از مهارت های دیگران برای ایجاد بهترین تاثیر استفاده کنند.

 

7. مثبت اندیش و خوش بین هستند

افراد شجاع قدرت مثبت اندیشی و خوش بینی را می دانند. وقتی تصویر تیره و تار است، منفی نگری و رد کردن چیزها آسان است، اما آنها می دانند که کلید انجام هر کاری، طرز فکر مناسب است. آنها می دانند که مثبت اندیشی، کلیدی است که قفل تحقق رویاهای آن ها را باز می کند.

 

افراد شجاع می دانند که مثبت اندیشی قفل تحقق رویاهای آن ها را باز می کند.

 

8. شجاعت نیاز به سرسختی دارد

داشتن شجاعت به معنای از بین بردن موانع بزرگ و کوچکی است که بر سر راه شما قرار می گیرند. یک فرد سرسخت به راه خود ادامه می دهد، زیرا انگیزه درونی اش او را مجبور به این کار می کند. حتی اگر کل تیم جا بزنند و دیگر به این کار اعتقاد نداشته باشند، فرد شجاع به دلیل روحیه سرسخت خود به راهش ادامه خواهد داد و کار را به اتمام خواهد رساند.

 

9. افراد نترس چالاک هستند

اهمال کاری کلمه ای نیست که در واژگان افراد شجاع جایی داشته باشد. این افراد در صحنه ظاهر می شوند و خودنمایی می کنند. آنها می دانند که اولین پرنده کرم را شکار می کند. این مهارتی عالی است که هم در دنیای شخصی و هم در دنیای حرفه ای باید آن را داشته باشد.

به گفته انجمن علوم روانشناسی، افرادی که کارها را عقب می اندازند، بین توجه و عملشان شکاف وجود دارد. برخی از افراد از کاری خاص ترس دارند یا احساس می‌کنند که این چیزی طاقت‌فرسا است، بنابراین آن را به تعویق می‌اندازند، زیرا نمی‌خواهند انجامش دهند.

این مطالعه همچنین نشان داد که برخی از افراد برای تنظیم خلق و خو و احساسات خود در کشمکش هستند و بخاط همین چالاک نیستند. با این حال، اینها برای افراد نترس مشکلی ایجاد نمی کند.

 

همچنین بخوانید: ترس چیست؟ علل، علایم، تشخیص و درمان

 

10. افراد شجاع انعطاف پذیر هستند

داشتن شجاعت یعنی انعطاف پذیر بودن. زندگی هرگز یکسان نمی ماند و آنچه امروز اینجاست ممکن است فردا از بین برود. برخاستن با عزم و شجاعت و رویارویی با ترس های خود، به معنای انعطاف پذیری برای انجام کارها است. همیشه یک برنامه ثانویه در زندگی وجود دارد، و شخص شجاع می داند که گاهی اوقات این بهترین مسیر است.

 

11. افراد شجاع منصف و بی طرف هستند

بی طرف بودن بخش مهمی از شجاعت است. فردی که می ایستد و با جمعیت روبرو می شود باید بی طرف بودن را بیاموزد. افراد شجاع و نترس به همه طرف ها نگاه می کنند و سعی می کنند در تصمیم گیری های خود منصف باشند. آنها مغرضانه رفتار نکرده و در زمین هایی که به نفعشان است بازی نمی کنند. آنها یاد گرفته اند که بی طرف بودن امری ضروری است.

 

12. اصالت در خون آنها است

آنچه که از یک فرد شجاع می بینید، همان چیزی است که در درونش وجود دارد. وقتی کسی در درونش شجاعت دارد، نیازی به ماسک زدن یا نمایش برای مردم ندارد. او هم در ظاهر و هم در باطن واقعی است. او هیچ وقت پشت نقاب پنهان نمی شود، زیرا اصیل و معتبر است.

 

13. افراد با شهامت شفقت دارند

مقدم شمردن نیازهای دیگران بر نیازهای خود، شفقتی است، که اغلب با شجاعت همراه می باشد. یک فرد با شهامت و نترس در اوج مسئولیت پذیری مراقب گروه خود است. او فقط نیازهای شخصی خود را نمی بیند و تنها به دنبال رفع آنها نیست. اعمال خودخواهانه برای یک فرد با شهامت به هیچ عنوان عادی نیست.

 

14. افراد شجاع به شهود و ندای درونی خود اعتماد می کنند

هر کس ندای درونی دارد، اما یک فرد شجاع می داند که باید به جنبه شهودی خود اعتماد کند تا بتواند بهترین تصمیم را بگیرد. آن‌ها برای انتخاب در موقعیت‌های بحرانی به دیگران وابسته نیستند، زیرا می‌دانند برای تصمیم‌گیری درست، بهتر است به غریزه درونی خود اعتماد کنند.

 

 

15. افراد شجاع فروتن و متواضع هستند

آیا شما متواضع هستید؟ بسیاری از مردم کلمه تواضع و فروتنی را می شناسند اما معنی آن را نمی دانند. یک فرد شجاع و نترس، مغرور یا متکبر نیست و هرگز خود را بهتر از دیگران نمی بیند. او تواضع را در تمام جنبه های زندگی انتخاب می کند.

 

16. افرادی که شجاعت دارند ثابت قدم هستند

غیرمعمول نیست که مردم در زمان وقوع یک مشکل خودشان را گم کنند و منتظر بمانند تا کسی آنها را به هر طرف هل دهد. افرادی که شجاعت دارند ثابت قدم هستند، می دانند که کجا ایستاده اند و نیازی ندارند که کسی در تصمیم گیری به آنها کمک کند. این افراد هرگز رویای دنبال کردن جمعیت را نخواهد داشت و وقتی جهت باد تغییر می کند یا موقعیتی ترسناک پیش می آید، نظر خود را تغییر نمی دهند.

 

افراد شجاع مسیر خود را دارند و هرگز دنباله رو دیگران نیستند.

 

17. افراد شجاع فداکار هستند

جسور و با شهامت بودن یعنی نترسیدن از کار سخت و فداکار بودن در سختی ها. این شخص کسی است که آستین ها را بالا می زند و در سختی ها به تیم خود و دیگران کمک می کند، زیرا خود را بهتر از دیگران نمی بینند. آنها به گروه خود اهمیت می دهند و هر کاری که لازم باشد را با فداکاری تمام برای پیشبرد کار انجام می دهند.

 

18. افراد با شهامت و شجاع صادق هستند

انسان های شجاع، اصیل و صادق هستند. آنها برای حفظ ظاهر، آنچه که دوست دارید بشنوید را به شما نمی گویند. آنها صرف نظر از اینکه آنها را دوست دارید یا خیر، همان چیزی خواهند بود که هستند. ایستادن، صداقت داشتن و خودمان بودن شجاعت می‌طلبد، زیرا می‌دانیم که احتمال خیلی زیادی وجود دارد که مورد استقبال قرار نگیریم.

 

19. افراد نترس با انگیزه هستند

می‌دانید که افراد شجاع و نترس اهل به تعویق انداختن کار نیستند، و بخشی از دلیلی که آنها به راه خود ادامه می‌دهند یک انگیزه عمیق است. این چیزی است که باعث می شود هر روز صبح از خواب بیدار شوند، حتی اگر روز قبل شدیدا خسته شده باشند. آنها از ریسک کردن، برجسته شدن در میان جمع و حرف های دیگران نمی ترسند. آنها با انگیزه هستند و تمایل دارند هر کاری را که شروع می کنند به پایان برسانند.

 

20. افراد با شهامت خود انضباطی دارند

اگر فردی برای خود نظم و انضباط نداشته باشد، هیچ چیز ممکن نیست. افراد با شهامت می دانند که میل به موفقیت چیزی است که نیاز به تسلط دارد. آنها سعی می کنند هر کاری که انجام می دهند را کنترل کنند، بنابراین کار را از ابتدا تا انتها با نظم و تسلط انجام می دهند.

 

افراد با شهامت می دانند که میل به موفقیت چیزی است که نیاز به نظم، انضباط و تسلط دارد.

 

21. ارتباط شگفت انگیز بین شجاعت و کنجکاوی آن ها وجود دارد

ممکن است این دو ویژگی در نگاه اول نامرتبط به نظر برسند، اما کنجکاوی همان چیزی است که انسان را به شجاعت می رساند. این ویژگی بارز است که باعث یادگیری چیزهای جدیدی می شود که به شما کمک می کند ذهن خود را تیز نگه دارید. یادگیری بخشی از سفر شما در این زندگی است که هرگز پایان نخواهد یافت.

 

22. در زندگی اولویت بندی دارند

برخی چیزها در زندگی اولویت دارند، در حالی که برخی دیگر چندان مهم نیستند. کسی که شجاعت دارد می داند که باید موارد مهم را از موارد بی اهمیت جدا کرده و آن ها را اولویت بندی کند، زیرا می داند که به راحتی می تواند چرخ های حرکت خود را از روی چیزهای بی اهمیت رد کند.

آنها می دانند که اگر بخواهند یک توده سنگ را جابجا کنند، ابتدا باید از سنگ های بزرگ شروع کنند، زیرا این سنگ ها بیشترین تأثیر را خواهند داشت. آنها می‌دانند که سنگریزه‌ها فقط یک تاثیر ناچیز در کار ایجاد می‌کنند. آنها فقط به این دلیل که انجام کارهای کوچک برایشان آسان تر است، از رفتن به دنبال کارهای بزرگ نمی ترسند.

 

23. افراد شجاع عزت نفس بالا و سالمی دارند

بیشتر افراد شجاع شخصیت سالمی دارند و بخشی از آن از عزت نفس بالا ناشی می شود. آنها از شور و انضباط خود قدردانی می کنند و سابقه و پیشینه کاملاً مشخصی دارند. آنها هرگز خود را با دیگران مقایسه نمی کنند. در واقع، آنها می دانند که این مقایسه منصفانه نیست. آنها نسبت به خودشان احساس مثبتی دارند و با چیزی که هستند احساس راحتی می کنند.

 

 

آخرین افکار در مورد ویژگی هایی که افراد شجاع و نترس از خود نشان می دهند

آیا هیچ یک از ویژگی های افراد شجاع و نترسی که در بالا ذکر شد را در خود می بینید؟ شاید نیاز باشد که در زندگی خود جسورتر شوید و شجاعت و شهامت بیشتری به دست آورید. شما می توانید طبیعت شجاع خود را ابتدا با ایجاد عزت نفس زنده کنید. وقتی به خودت ایمان داشته باشید، می‌توانید بر هر چیزی که سر راهتان قرار می گیرد غلبه کنید.

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
تصویر نمایه
۱۴۰۳/۰۲/۰۹

بسیار عالی و دلپذیر . هزاران درود و سپاس از زحمات شما که مطالب ارزشمندی را گردآوری و ارائه کرده اید. بهترین ها برای شما

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۷/۲۲

ممنون از همه ی راهنمایی و مشاوره های لازم برای انسان نترس و شجاع بودم

مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید