دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 علامت هشدار دهنده اینکه در یک رابطه بدون عشق هستید

قرار گرفتن در یک رابطه بدون عشق می تواند بسیار سخت و دلسرد کننده باشد. چه شما، چه شریک زندگی تان یا هر دوی شما احساسات خود را از دست داده باشید، تشخیص علائم بدون اشتباه گرفتن آنها با سایر مشکلات مشترک رابطه می تواند دشوار باشد.

بنابراین، در اینجا 10 علامت هشدار دهنده وجود دارد که باید مراقب آنها باشید، تا بتوانید تصمیمی آگاهانه برای آینده خود بگیرید. ممکن است خواندن این موارد آسان نباشد، اما ارزش آن را دارد که وضوح بیشتری به دست آورید تا بدانید که چگونه می توانید به تلاش برای بهبود رابطه خود ادامه دهید.

فهرست عناوین
10 علامت هشدار دهنده اینکه در یک رابطه بدون عشق هستید

 

1. عدم ارتباط یا ارتباط ضعیف

ارتباط ضعیف معمولا اولین نشانه ای از وجود مشکل در رابطه است. و این در یک رابطه بدون عشق، به وضوح دیده می شود.

شما از صحبت کردن در هر فرصتی که به دست می‌آورید، به اشتراک گذاشتن رویاهایتان، و زمزمه کردن چیزهای شیرین در مورد رابطه ای که دارید، اکنون به جایی رسیده اید که تنها به بحث در مورد مسائل ضروری روزمره می‌پردازید.

حتی یک علامت گویاتر این است که هیچ یک از شما دیگر حوصله صحبت کردن را ندارید. مشکلی پیش می‌آید، اما شما به اندازه کافی حتی برای بحث بر سر آن هم اهمیت قائل نمی شوید، چه رسد به حل آن. دیگر خبری از گفتگوهای پرشوری که زمانی داشتید نیست.

اگر اینطور باشد، فقط عشق نیست که از دست رفته، بلکه علاقه نیز رفته است.

 

 

2. عدم وجود صمیمیت

پس از فقدان ارتباط، عدم وجود صمیمیت نیز ضربه بزرگ بعدی را می زند.

و من فقط در مورد رابطه جنسی صحبت نمی کنم. صمیمیت در مجموع فراتر از این است و می تواند موارد زیر را شامل شود:

 

  • گرفتن دست یکدیگر در حین راه رفتن
  • در آغوش گرفتن یکدیگر
  • نوازش یا تکیه دادن به یکدیگر
  • بوسیدن برای گفتن شب بخیر یا صبح بخیر

 

من از گفتن آن متنفرم، اما اگر آخرین باری که این کارها را انجام دادید را به خاطر نمی آورید، این یک علامت هشدار دهنده دیگر است که در یک رابطه بدون عشق قرار دارید.

ببینید، صمیمیت بخش بزرگی از یک رابطه است. گاهی اوقات، نشان دادن عشقمان به جای گفتن آن آسان تر است.

بنابراین، اگر شما عمداً و بدون داشتن هیچ برنامه‌ای برای ایجاد دوباره جرقه از یکدیگر دوری می‌کنید، ممکن است عشق دیگر در رابطه شما وجود نداشته باشد... و اگر اینگونه باشد، جذابیت هم وجود نخواهد داشت.

 

یکی از مشخصه های یک رابطه سالم، توانایی طرفین برای برقراری ارتباط آشکار با یکدیگر در مورد احساسشان است.

 

3. عدم حمایت عاطفی

آیا اغلب احساس می کنید که شریک زندگی تان واقعاً به مشکلات شما اهمیت نمی دهد؟ یا شاید خودتان دیگر طاقت شنیدن و رسیدگی به مشکلات او را ندارید؟

وقتی عاشق هستیم، آنقدر با طرف مقابلمان ارتباط برقرار می کنیم که حتی می توانیم درد و غم او را احساس کنیم. شب ها بیدار می مانیم و نگران او هستیم.

بنابراین اگر احساس می‌کنید که در رابطه شما حمایت عاطفی وجود ندارد، این نشانه آن است که خودتان یا شریک زندگی تان (یا هر دوی شما) از رابطه کنار کشیده اید.

و اگر اینطور باشد، ممکن است متوجه شده باشید که در جای دیگری، بیرون از رابطه خود به دنبال پشتیبانی هستید. این جستجوی پشتیبانی و حمایت می تواند در خانواده، دوستان یا حوزه هایی خطرناک باشد.

شریک زندگی تان دیگر تکیه گاه شما نیست، زیرا پویایی و احساسات در رابطه شما تغییر کرده است.

 

4. وجود بحث های مکرر

تعارض بخشی عادی از هر رابطه ای است... و اگر هر روز اتفاق نمی افتد، احتمالاً چیز زیادی برای نگرانی وجود ندارد.

هشدار واقعی زمانی است که به نظر می رسد بجای صحبت کردن و گفتگو، اغلب با هم بحث و مشاجره می کنید. مشکل زمانی در حال نشان دادن خودش است که مشاجره ها برای روزها ادامه پیدا می کند و شما نمی توانید آخرین باری که در رابطه هماهنگی و گفتگوی سالم وجود داشته است را به یاد بیاورید.

این نقطه می تواند دو مسیر داشته باشد. ممکن است مشاجره زمانی اتفاق بیفتد که هر دوی شما ندانید چگونه ارتباط سالم برقرار کنید و با هم به جلو حرکت کنید. مشاوره زوجین می تواند در این مورد کمک کننده باشد.

اما، اگر احساس می‌کنید کینه زیادی وجود دارد، تمایل زیادی برای حل مسائل ندارید، و تهدید به جدایی مکرر است، این می‌تواند نشانه‌ای از کاهش عشق باشد.

 

 

5. نداشتن علایق مشترک

زمانی که عاشق هستیم، تمایل داریم نسبت به علایق شریک زندگی مان سازگارتر و گشاده روی باشیم.

به عنوان مثال، من از بازی پوکر لذت نمی برم، اما از آنجایی که همسرم از آن لذت می برد، هر از گاهی به او ملحق می شوم یا وقتی او بازی می کند تشویقش می کنم. او در مورد تماشای موزیک ویدیو نیز همین کار را انجام می دهد و با من همراهی می کند.

اما اگر هیچ یک از شما تمایلی به همراهی کردن با علایق طرف مقابل ندارید، این یک نشانه گویا برای این است که در یک رابطه بدون عشق هستید. احتمالاً متوجه می شوید که زمان بیشتری را به تنهایی یا با دیگران می گذرانید…

در نهایت، این شکاف به اندازه‌ای بزرگ می‌شود که آخرین باری را که با هم برای شام، برای پیاده‌روی یا یک تعطیلات آخر هفته بیرون رفته‌اید را به خاطر نمی‌آورید.

چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که وقتی کسی را دوست دارید، هوس مشارکت با او را خواهید داشت. اگر این احساس دیگر وجود نداشته باشد، به نظر می رسد که هر دوی شما فقط در حال حرکت موازی در این رابطه هستید.

 

همچنین بخوانید: مشکلات ازدواج - 10 نشانه اینکه در رابطه شما مشکل وجود دارد

 

6. دوری از یکدیگر

آیا برای دوری از شریک زندگی خود بهانه می آورید؟ آیا احساس می کنید که او هم همین کار را می کند؟

این به نکته اصلی مربوط می شود: اگر عشق از بین رفته باشد، احتمال کمی وجود دارد که بخواهید زمانی را با هم بگذرانید.

ممکن است این کار را برای جلوگیری از درگیری انجام دهید، اما همچنین ممکن است انجام این کار به این دلیل باشد که دیگر علاقه زیادی به یکدیگر ندارید.

و اگر نمی‌خواهید وقت خود را با هم سپری کنید، احتمالاً علامت بعدی که می‌خواهم به آن اشاره کنم را نیز خواهید داشت.

 

7. نداشتن برنامه مشترک برای آینده

اوایل رابطه را به یاد دارید؟ چگونه احساسات شما فوران می کرد و تنها کاری که می خواستید انجام دهید این بود که هر روز را با هم بگذرانید و برنامه های سرگرم کننده و هیجان انگیزی برای آینده داشته باشید؟

اگر این تغییر کرده باشد، علامت هشدار دیگری است که باید مراقب آن باشید. وقتی عشق در رابطه شما از بین می رود، طبیعی است که از تصور این شخص در آینده خود دست بردارید.

هر دوی شما در جهت‌های متفاوتی حرکت می‌کنید، و احتمالاً «من به… فکر می‌کنم» را بیشتر از «باید به… فکر کنیم» می‌شنوید.

حتی وقتی نوبت به برنامه‌های کوتاه‌مدت مانند رفتن به تعطیلات می‌رسد، ممکن است بیشتر به رفتن همراه با دوستان خود علاقه‌مند باشید تا با شریک زندگی‌تان.

و این یک نشانه بسیار گویاست.

 

عشق ناب و خالص، یعنی تمایل به دادن همه چیز بدون اینکه فکر دریافت چیزی در ازای آن داشته باشیم.

 

8. احساس تنهایی

هیچ چیز بدتر از این نیست که وقتی در کنار شخص دیگری هستید احساس تنهایی کنید. اما من این را نمی گویم که شما احساس بدی داشته باشید، این فقط یک نشانه بزرگ است که شاید دیگر در کنار فرد مناسبی نیستید.

احساس تنهایی زمانی به وجود می آید که:

 

  • کمبود ارتباط و پشتیبانی وجود دارد
  • شما هیچ زمانی را با هم نمی گذرانید
  • هیچ صمیمیت یا ارتباط شخصی وجود ندارد

 

بنابراین حتی اگر در یک خانه زندگی کنید، به رویدادها و مهمانی های خانوادگی می روید، و هر شب با هم شام می خورید و باز هم احساس تنهایی می کنید، می تواند به دلیل کمبود عشق باشد.

 

9. تعاملات منفی بیشتر از مثبت

اکنون می خواهم یک کار عملی به شما بدهم:

در یک ورق کاغذ، یک جدول با دو ستون بکشید. در یک طرف آن بنویسید "زمان خوشحالی" و در طرف دیگر بنویسید "زمان ناراحتی".

سپس، یک بازه زمانی تعیین کنید. ممکن است لازم باشد که به 3 ماه، 6 ماه یا 1 سال گذشته رابطه خود نگاه کنید.

فهرستی از موارد خوب و بد تهیه خواهید کرد. با این کار، کاملاً مشخص خواهد شد که کدام طرف قوی تر ظاهر می شود. و اگر این قسمت قوی تر "زمان ناراحتی" باشد، نشان دهنده این است که مشکلی در جریان است.

حالا، نمی‌خواهم بگویم که دلیل آن قطعاً این است که شما در یک رابطه بدون عشق هستید.

حتی برای کسانی که یکدیگر را بسیار دوست دارند و متعهد بوده اما در حال تجربه یک وضعیت سخت هستند، ممکن است لحظات ناراحت کننده ای رخ دهد.

با این حال، اگر زمان‌های ناراحت کننده بیشتری نسبت به زمان‌های خوشحالی دارید و به سایر نکات موجود در این فهرست نیز مربوط می‌شوید، این نشانه کاملاً واضحی از این است که یکی یا هر دوی شما احساسات خود را از دست داده‌اید.

 

معنی واقعی سخاوت را در دل یک عشق واقعی خواهید یافت.

 

10. بیشتر از شادی احساس استرس می کنید

و در نهایت چه احساسی نسبت به رابطه خود دارید؟ آیا فکر کردن به رابطه تان شما را مضطرب و خسته می کند؟ یا حتی اگر در حال پشت سر گذاشتن دوران سختی هستید، این رابطه شما را شاد می کند؟

اگر گزینه اول صدق می کند، اکنون زمان خوبی است تا در نظر بگیرید که آیا این رابطه ارزش ادامه دادن را دارد یا خیر.

اگر پس از خواندن همه این علائم هشدار دهنده، فکر می کنید که ممکن است مشکلی مانند ارتباط ضعیف، استرس ناشی از کار، یا سایر عوامل خارجی وجود داشته باشد، توصیه می کنم به دنبال کمک حرفه ای باشید.

اگر هنوز هم عشق وجود دارد، می توانید رابطه خود را نجات دهید. اما اگر اینطور نیست، می ترسم که این را به زبان بیاورم، اما همه چیز سخت تر است.

بسیاری از مردم فقط به این دلیل که راحت هستند، یا از بازگشت به بازی دوستیابی یا مجرد بودن می ترسند، در روابط بدون عشق باقی می مانند. با این حال، در نهایت، همه ما سزاوار عشق هستیم. و اینکه مجرد باشید خیلی بهتر از این است که با کسی باشید و همچنان عمیقا احساس تنهایی کنید.

پس شجاع باشید. شما می توانید این کار را انجام دهید. روی دوست داشتن خود کار کنید، روزی عشقی که لیاقتش را دارید به سراغتان خواهد آمد.

 

 

آیا یک مربی روابط هم می تواند به شما کمک کند؟

اگر توصیه خاصی در مورد وضعیت خود می خواهید، صحبت با یک مربی رابطه می تواند بسیار مفید باشد.

من این را از تجربه شخصی می گویم…

چند ماه پیش، زمانی که در حال گذراندن یک وضعیت سخت در رابطه ام بودم، با یک مربی رابطه تماس گرفتم. پس از مدت‌ها غرق شدن در افکارم، او بینشی منحصر به فرد از پویایی رابطه‌ام و چگونگی برگرداندن آن به مسیر اصلی به من داد.

اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید، حتما امتحانش کنید. مربیان روابط آموزش دیده می توانند در موقعیت های پیچیده و دشوار عشقی به شما کمک کنند.

تنها در عرض چند دقیقه می توانید بصورت آنلاین با یک مربی رابطه معتبر ارتباط برقرار کرده و مشاوره متناسب با شرایط خود را دریافت کنید.

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید