دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

7 راه برای جذب انرژی مثبت در زندگی

چه کسی نمی خواهد انرژی مثبت را به زندگی خود جذب کند؟ همه می خواهند احساس شادی و آرامش داشته باشند، اما امروز این کار سخت تر شده است. با وجود فشارها و مسئولیت های بسیار، بسیاری از مردم احساس می کنند که تا حد زیادی در تلاش برای مبارزه با همه چیز و غلبه بر آن ها هستند. با این حال، ممکن است متوجه نباشند که افکار و اعمال آنها واقعیت شان را ایجاد می کند و فاقد مثبت بودن است.

بنابراین، ما می توانیم با پیروی از عشق، دنیای هماهنگ تری بسازیم. با گسترش قلب خود و در نظر گرفتن نیازهای دیگران و هماهنگ کردن آن ها با نیازهای خود، به سرعت شروع به جذب و ایجاد انرژی مثبت خواهید کرد. بسیاری از ما انسان ها به طور طبیعی نسبت به دیگران احساس همدلی و شفقت می داریم، اما گاهی اوقات غرایز بدوی ما بر این غالب می شود. اما این برای ما کاملا امکان پذیر است که با آرمان های والاتر زندگی کنیم و ترس را کنار بگذاریم.

فهرست عناوین
7 راه برای جذب انرژی مثبت در زندگی

نکته اینجاست که ابتدا باید آن انرژی را به جهان بتابانید تا انرژی مثبت را جذب کنید. ما ایده هایی در مورد چگونگی انجام این کار ارائه خواهیم داد تا بتوانید زندگی متعادل تر و سرزنده تری داشته باشید.

 

 

با این روش ها انرژی مثبت را به زندگی خود جذب کنید

1. انرژی مثبت را وارد کائنات کنید

اگر انرژی مثبت بیشتری می‌خواهید، ابتدا باید آن را در خودتان ایجاد کنید. متأسفانه، بسیاری از مردم در ترس زندگی می کنند و ذهنیت کمبود دارند، که این به طور خودکار مانع از رسیدن نعمت به آنها می شود. همچنین این ذهنیت موانعی بین آنها و دیگران ایجاد می کند که عمق روابط آنها را محدود می کند. یادمان باشد که همه ما یکی هستیم و فقط افکار و باورهایمان ما را از هم جدا می کند.

اما در باطن، همه ما همان انرژی را داریم که در وجودمان جریان داشته و به عشق، شادی، امنیت و احساس هدف دار بودن نیاز دارد. اگر بتوانید مانند خودتان به دیگران خدمت کنید، سریعتر شروع به جذب انرژی مثبت خواهید کرد. قلب خود را باز نگه دارید و در صورت امکان به دیگران کمک کنید و کارما خوبی برای خود و کائنات ایجاد کنید.

 

شما می توانید هر آنچه که می خواهید را در زندگی به دست آورید، اگر به اندازه کافی به دیگران کمک کنید تا به آنچه می خواهند برسند.

 

2. برای جذب انرژی مثبت نگرش شکرگزاری داشته باشید

بسیاری از مطالعات فواید شکرگزاری و سپاسگزاری را ثابت کرده‌اند. این رویه، دیدگاه شما را نسبت به زندگی و بهزیستی کلی بهبود می‌بخشد. در یک مطالعه، محققان دریافتند که شرکت کنندگان قدرشناس نگرش مثبت تری داشتند و شاهد افزایش عزت نفس خود بودند. افرادی که ابراز قدردانی می کنند به طور خودکار انرژی مثبت را جذب می کنند، زیرا دیگران به سمت گرمی و سخاوت آنها جذب می شوند.

کسانی که به جای کمبودها و ضررهایشان، نعمت های خود را می شمارند، در زندگی احساس کامل تر و مثبت تری دارند. بنابراین، آنها به جای نفرت، شادی را پخش می کنند و انرژی بیشتری برای کمک به دیگران دارند. افراد سپاسگزار قدرت خاموشی ناپذیری دارند، زیرا به جای جستجوی نعمت و فراوانی در جای دیگر، آن را از درون خودشان ایجاد می کنند.

 

 

3. فضای بیشتری برای مثبت اندیشی ایجاد کنید

برای جذب انرژی مثبت، باید متعادل و متمرکز بمانید تا خود را از دست ندهید. افرادی که درگیر درام های جهان هستند اغلب نمی توانند زیبایی و شگفتی اطراف خود را تجربه کنند. اما کسانی که تمرین‌های معنوی مانند یوگا و مدیتیشن را اتخاذ می‌کنند، ریشه‌های قوی برای شکوفا شدن در پتانسیل کامل خود دارند. ایجاد فضا در درون خود برای اینکه در هر موقعیتی خودآگاه تر بوده و توجه بیشتری داشته باشید ضروری است.

وقتی هسته خود را پیدا کنید، زندگی بدون زحمت بیشتر جریان می یابد. افراد و موقعیت‌های مثبت شما را پیدا خواهند کرد، زیرا عشق و نور از شما ساطع می‌شود. همه ما توانایی دسترسی به این انرژی بالاتر را داریم. ما باید جهل و منیت که دیدمان را تیره کرده است را از بین ببریم.

 

همچنین بخوانید: 25 راه تاثیرگذار برای افزایش انرژی مثبت

 

4. برای تنهایی وقت بگذارید

وقتی بیش از حد شلوغ هستید، پس از مدتی احساس فرسودگی می کنید. به همین دلیل است که وقت گذاشتن برای خود و تمرین مراقبت از خود ضروری است. حتی اگر صبح‌ها فقط سی دقیقه وقت دارید، از این زمان برای ذهن آگاهی و یافتن آرامش درونی استفاده کنید. خواه از گوش دادن به موسیقی آرام بخش، مدیتیشن یا نوشیدن قهوه در ایوان خانه خود لذت می برید، باید روزانه زمانی را برای برقراری ارتباط مجدد با خودتان اختصاص دهید. به یاد داشته باشید که مجددا درباره نحوه خودگویی خود فکر کنید و افکار مثبت ایجاد کنید تا ذهن و بدن خود را احیا کنید.

 

آسیب نزن و برای همه خوبی بخواه. اینگونه است که نعمت و انرژی مثبت به سمت شما جاری می شود.

 

5. با مراقبت از سلامت خود انرژی مثبت را جذب کنید

به یاد داشته باشید که برای داشتن دیدگاهی خوش بینانه باید مراقب سلامتی خود باشید. همانطور که می گویند، سلامتی ثروت است و پایه و اساس هر چیز دیگری را تشکیل می دهد. وقتی احساس می کنید قوی و سرزنده هستید، جذب انرژی مثبت آسان تر است، زیرا فشار زیادی روی شما نخواهد داشت. ورزش حداقل سی دقیقه در روز، داشتن یک رژیم غذایی متعادل و داشتن خواب مطلوب می تواند به بهبود سلامت شما کمک کند. همچنین، تکنیک های مدیریت استرس مانند مدیتیشن و دریافت نور خورشید کافی، ذهنیت شما را تقویت می کند.

 

6. افراد و موقعیت هایی که دیگر به شما خدمت نمی کنند را رها کنید

برای جذب انرژی مثبت، باید هر چیزی که شما را به پایین می کشاند را رها کنید. یکی از مهمترین موارد روابط سمی است. هنگامی که دیگر این بارها را بر دوش خود نداشته باشید، می توانید زندگی خود را بازسازی کرده و روح خود را تجدید کنید. یادآوری اینکه هدف نهایی ما درک خودمان است، نه ایجاد دلبستگی بیشتر، نیز مفید است. بنابراین اگر از قطع ارتباط با کسی احساس گناه می کنید، سعی کنید به آن به عنوان یک نعمت در لباس مبدل نگاه کنید. کائنات اغلب ما را ترغیب می‌کند که از موقعیت‌هایی که ما را پایین می کشد، رد شویم و حرکت کنیم.

 

زمانی که انرژی مثبت را از درون خودت بیابی و آن به بیرون ساتع کنی تمام انرژی مثبت جهان هم به سمت تو خواهد آمد.

 

7. تنفس عمیق و آرام را همیشه به یاد داشته باشید

اگر در حالت بقا گیر کرده باشید و سریع و سطحی نفس بکشید، نمی توانید انرژی مثبت جذب کنید. متأسفانه، بیشتر مردم به دلیل جامعه پرشتاب و مطالبه گر ما، تنفس صحیح را نادیده می گیرند. با این حال، شما شایسته احساس آرامش هستید، پس آهسته و عمیق تر نفس بکشید و اجازه دهید استرس های دنیا از بین بروند. شما نمی توانید از یک فنجان خالی چیزی بریزید، بنابراین همیشه به یاد داشته باشید که قبل از انجام وظایف دیگر، فنجان خود را پر کنید.

تنفس عمیق و آرام به ذهن کمک می کند تا بدون از دست دادن تعادل، با موقعیت های چالش برانگیز روبرو شود. همچنین، آرام کردن نفس واکنش ترس را کاهش می دهد، انرژی شما را بازیابی می کند و به شما امکان می دهد راحت تر تمرکز کنید. در نهایت، تنفس آگاهانه زندگی را لذت‌بخش‌تر می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که هر لحظه را آرام کرده و آن را گرامی بدارید.

 

 

نظرات نهایی در مورد راه های جذب انرژی مثبت در زندگی

آیا می خواهید در زندگی روزمره انرژی مثبت و رضایت بیشتری داشته باشید؟ اگر چنین است، ابتدا پیدا کردن مرکز خود برای داشتن انرژی بیشتر برای خودتان و دیگران ضروری است. از این گذشته، شما نمی توانید با ذهنی مه آلود و بدنی خسته تصمیم بگیرید و به مسئولیت ها بپردازید. 

بنابراین، در مورد اولویت دادن به خود و اختصاص زمان کافی برای مراقبت از خود، احساس خودخواهی نکنید. تنفس عمیق و آهسته را تمرین کنید، غذاهای مغذی بخورید، بدن خود را حرکت دهید و اطراف خود را با افراد نشاط آور احاطه کنید. اگر آرامش درونی، مثبت اندیشی و شادی را در درون خود پیدا کنید، جذب انرژی مثبت بسیار آسان تر خواهد شد.

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید