دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

ثروتمند و پولدار بودن و 6 چیز بیش از حد اغراق شده در مورد آن

احتمالاً موافق هستید که «پول خوشبختی را نمی‌خرد» یا «پول خوشبختی نمی آورد»، اما شرط می‌بندم که همچنان ترجیح می‌دهید ثروتمند و پولدار باشید تا فقیر.

از این گذشته، وقتی پول زیادی دارید، می توانید هر کاری که می خواهید انجام دهید و مشکلات خود را راحت تر حل کنید.

فهرست عناوین
ثروتمند و پولدار بودن و 6 چیز بیش از حد اغراق شده در مورد آن

با این حال، جنبه دیگری نیز برای آن وجود دارد. چندین چیز در مورد پولدار و ثروتمند بودن به طور جدی بیش از حد اغراق می شوند.

اکثر افراد ثروتمند این را نمی پذیرند، اما من این را از طریق گفتگو با چند نفر از آنها که از نزدیکانم هستند آموختم.

پس آیا از اینکه ثروتمند نیستید ناامید هستید؟ بعد از خواندن این مطلب، ممکن است دیگر نباشید. در ادامه این مطلب با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

بیایید 6 مورد بیش از حد اغراق شده در مورد ثروتمند بودن را با هم بررسی کنیم.

 

 

1. دارایی های مادی برای شما خوشبختی می آورد

به چیزی فکر کنید که آن را می خواهید، اما تا این لحظه نتوانسته اید آن را بخرید. تصور کنید می توانید همین الان آن را خریداری کنید - در واقع، می توانید 10 عدد از آن را سفارش دهید.

علاوه بر این، می‌توانید همه به‌روزرسانی‌ها، لوازم جانبی بی‌فایده، جدیدترین مدل‌های گوشی هوشمند، هر رنگ ژاکتی که دوست دارید و هر چیزی که در فروشگاه ها هست را سفارش دهید، فقط به این دلیل که نمی‌توانید تصمیم بگیرید.

من افرادی را می شناسم که می توانند این کار را انجام دهند. اما می دانید مسئله چیست؟ این هیجان داشتن چیزهای جدید واقعاً به سرعت محو می شود.

چیزی که برای شما باقی می ماند چیزهای زیادی است که متوجه می شوید حتی آن ها را نمی خواهید. زیرا وقتی می‌توانید هر چیزی را بخرید، دیگر نیازی نیست به این فکر کنید که آیا واقعاً آن را می‌خواهید یا خیر.

من شخصاً وقتی فکر می کنم که باید چیزی را بخرم یا نه، از داشتنش لذت می برم، از آن به خوبی مراقبت می کنم و قدردانش هستم، چون نمی توانم به راحتی چیز دیگری بخرم.

این بدان معنا نیست که من فقیر هستم - می توانم چیزهایی که می خواهم و نیاز دارم را بخرم. اما برای این کار نیازی نیست که ثروتمند باشم.

 

معمولا ثروت های اصلی ما چیزهایی هستند که آن ها را نمی بینیم. نگاهی به خود و اطراف مان بیندازیم. شاید متوجه شویم که ثروتمندترین موجود این کره خاکی هستیم.

 

2. امنیت مالی آرامش شما را تضمین می کند

یکی از مهمترین دلایلی که مردم می خواهند ثروتمند و پولدار شوند، امنیت مالی است.

اما آیا از خود پرسیده اید که چرا این را می خواهید؟ این به خاطر داشتن احساس آرامش است.

و مسئله این است که ثبات مالی لزوماً این را تضمین نمی کند.

در مورد پول و دارایی های هر کسی، هر اتفاقی ممکن است اتفاق بیفتد. ممکن است سهام شما سقوط کند، هزینه های هنگفتی ایجاد شود، ارزش پول کاهش یابد یا سرمایه گذاری های شما ارزش خود را از دست بدهد.

زن و شوهر ثروتمندی که من می شناسم در واقع بیشتر از افراد فقیر نگران هستند، زیرا آنقدر پول و ثروت زیادی دارند که هر لحظه می ترسند نکند اتفاقی برای آن بیفتد.

بدیهی است که امنیت مالی مهم است، و اینها بدترین سناریوها هستند. و این به بدان معنا نیست که شما نباید پس‌انداز و ثبات داشته باشید.

اما به یاد داشته باشید که پول نیز دائمی نیست و هرگز نمی تواند ابهامات زندگی را از بین ببرد.

 

همچنین بخوانید: 9 دلیل اهمیت ندادن شادترین افراد به دارایی های مادی

 

3. موقعیت اجتماعی ارزش فردی را مشخص می کند

با فکر کردن به عبارت "فرد ثروتمند" چه چیزی را تصور می کنید؟

احتمالاً این شخصی است که مدل موی شیک، عینک آفتابی فانتزی، کت و شلوار گران قیمت دارد و چندین خودروی لوکس را در پارکینگ شخصی خود نگهداری می کند.

به عبارت دیگر، کسی که فقط کلمه "ثروت" از او تراوش می کند.

این شخص کسی است که به منحصر به فردترین رویدادها دعوت می شود، در بهترین پروازها و هتل ها آماده می شود و در خانه های میلیاردرهای دیگر شام می خورد.

اما چرا دقیقاً این را می خواهید؟ همانطور که در بالا ذکر شد، همه چیز به احساسات مربوط می شود - تحسین شدن توسط دیگران باعث تقویت عزت نفس شما می شود. حداقل، بسیاری از مردم اینطور فکر می کنند.

باز هم، این مورد درست نیست. ارزش فردی واقعی شما از ارزش هایی که تجسم می کنید، دستاوردهایی که با تلاش به دست آورده اید، روابطی که ایجاد کرده و از آن ها محافظت می کنید و تأثیری که بر جهان می گذارید ناشی می شود.

متوجه خواهید شد که ثروتمند بودن شرط لازم برای هیچ یک از این چیزها نیست - فقط چیزی است که بیش از حد در مورد آن اغراق شده است.

 

 

4. اوقات فراغت بی پایان شما را شادتر می کند

یک هفته پر از باشگاه‌های گلف، اسپا، رستوران‌های ستاره‌دار، قایق‌های تفریحی خصوصی، صندلی‌های VIP در بازی‌های ورزشی، و بلیط‌های ردیف اول کنسرت‌ها را تصور کنید.

این ممکن است جذاب به نظر برسد، اما افراد ثروتمندی که من می شناسم به شما می گویند که خیلی سریعتر از آنچه فکر می کنید به کسالت تبدیل می شود.

وقتی می توانید برای هر نوع سرگرمی پول خرج کنید، دیگر برای تان چیز خاصی نیست - پیش پا افتاده می شود.

من دیده ام که افراد ثروتمند برخی از این فعالیت ها را انجام می دهند، اما نه به این دلیل که واقعاً از آنها لذت می برند، بلکه به این دلیل که فکر می کنند باید انجام شان دهند.

این همچنین صحنه ای در تایتانیک را به یاد می آورد که در آن رز روی عرشه درجه یک ایستاده و کاملاً بدبخت به نظر می رسد.

آنچه آن صحنه به ما نشان می دهد این است که اوقات فراغت نامحدود به بی هدفی و احساس پوچی تبدیل می شود.

از سوی دیگر، شادی واقعی از فعالیت‌های معناداری ناشی می‌شود که توسط اهداف و احساس مشارکت پیش می‌رود.

 

ثروت وقتی خوب است که هیچ سیاهی و گناهی در آن حل نشده باشد.

 

5. شما می توانید به راحتی هر مشکلی در زندگی را حل کنید

بیایید صادق باشیم - پول حل بسیاری از مشکلات را آسان تر می کند.

رایانه شما خیلی کند است؟ یک مدل جدیدتر از آن را بخرید. خودروی شما خراب شده است؟ لیست انتظار گارانتی را رها کنید و آن را به مکانیک خصوصی ببرید.

اما بدترین مشکلاتی که ما با آن ها روبرو هستیم و پول واقعاً کمک زیادی به حل آن ها نمی کند در مورد روابط و سلامتی ما هستند.

افراد ثروتمند هنوز هم با دعوا و مشاجرات، مشکلات روابط، خیانت ها، نگرانی های سلامت روان و دلواپسی ها و ترس ها مواجه هستند.

در این صورت، درست است که پول می تواند شما را از مشکل منحرف کند، اما تنها راه حل آنها انجام کارهای درونی است.

و یک چیز دیگر: وقتی هر احساس سختی که تجربه می کنید را با یک راه‌حل آسان می پوشانید، آموزش خود برای تأمل و مدیریت احساسات تان را متوقف می‌کنید.

و بگذارید به شما بگویم، این یک مهارت بسیار مهم برای داشتن یک زندگی شاد است! من حتی یک فرد شاد، ثروتمند یا فقیر را نمی شناسم که با این موافق نباشد.

 

 

6. انتظار اتلاف وقت شماست

شما برای خرید چیزی که واقعاً نیاز دارید پس‌انداز کرده‌اید، و می‌توانید احساس کنید که روزی که در نهایت سفارش را انجام می‌دهید نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شود.

سپس همانطور که اعلان های حمل و نقل محموله تان را دریافت می کنید، هیجان شما همچنان افزایش می یابد.

اکنون صادق باشید و بگویید که: در این دوره انتظار چه احساسی دارید؟

ممکن است به این فکر کنید که ترجیح می‌دهید هر آنچه که سفارش داده‌اید را در اسرع وقت داشته باشید. اما به عید یا هر تعطیلاتی که یک بار در سال جشن می گیرید فکر کنید.

اگر بتوانید هر زمان که بخواهید جشن بگیرید، ارزشمندترین بخش تجربه را از دست خواهید داد: انتظار.

برای بسیاری از مردم، دوره انتظار قبل از تعطیلات حتی از خود تعطیلات لذت‌بخش‌تر است. آنها باید به تمام کارهای سرگرم کننده ای که انجام می دهند فکر کرده و در مورد آن با شریک زندگی یا دوستان خود صحبت کنند.

درست مثل اینکه بعد از یک پیاده روی سرد زمستانی از یک فنجان هات چاکلت لذت بیشتری می برید. زمانی که سرانجام به آنچه می خواهید می رسید، دوره انتظار است که به شما احساس شادی بسیار شدیدتری می دهد.

 

همانطور که ثروت رشد می کند، نگرانی هم زاییده می شود.

 

رویای ثروتمند شدن را دارید؟

آیا می خواهید پولدار و ثروتمند شوید؟ بسیار جذاب است! بسیاری از مردم این کار را انجام می دهند و هیچ ایرادی در آن وجود ندارد.

اما به خاطر داشته باشید که این همه چیز نیست.

شما به تازگی 6 چیزی که در مورد ثروتمند بودن بیش از حد ارزش گذاری شده اند را یاد گرفته اید. و هر میلیونر خودساخته ای به شما خواهد گفت که واقعیت با رویا متفاوت است.

پس به دنبال رویاها و اهداف مالی خود بروید – اما به خاطر داشته باشید که پول چه کارهایی را می تواند برای شما انجام دهد و چه کارهایی را نمی تواند!

آیا این مطلب را دوست داشتید؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و ما را از دیدگاه خود در مورد این موضوع مطلع کنید.

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید