دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

6 نشانه اینکه در یک رابطه درست و سالم هستید

آیا اطمینان از اینکه در یک رابطه درست و سالم هستید برای شما به یک چالش تبدیل شده است؟ با توجه به بالا بودن نرخ طلاق و جدایی، به نظر می رسد نمی توان مطمئن بود که یک عشق و رابطه ابدی واقعاً وجود داشته باشد. و اگر در یک رابطه هستید، یافتن توصیه درست در مورد آن می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

بسیاری از مردم معتقدند که ما شرکای زندگی خود را انتخاب نمی کنیم و سرنوشت است که ما را کنار هم قرار می دهد. چه این درست باشد یا نه، مهم است که بدانید آیا در یک رابطه سالم و درست هستید یا خیر.

فهرست عناوین
6 نشانه اینکه در یک رابطه درست و سالم هستید

بنابراین، چگونه بفهمیم که در رابطه سالم و درستی هستیم یا خیر؟

 

 

6 نشانه اینکه در رابطه سالم و درستی هستید

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند بفهمید آیا در "رابطه درست و سالم" هستید یا اگر اینطور نیست، "رابطه اشتباه" خود را به درستی درک کرده و هدایت کنید.

 

روابط خوب اتفاقی نیستند. آن ها نتیجه کار و تلاش برای خوشبختی و شادی هستند.

 

1. ارتباط بین شما مهربانانه، باز و صادقانه است

زمانی که کلمات شما نسبت به یکدیگر محبت آمیز و مهربانانه باشد، (اغلب) نشان دهنده این است که در رابطه درستی هستید. مطمئناً، در طول زندگی مشترک فراز و نشیب های خود را خواهید داشت، اما اگر ارتباط مهربانانه بین شما و شریک زندگیتان ثابت باشد، فرمول برنده ای خواهید داشت.

البته، نه تنها باید با هم مهربانانه صحبت کنید، بلکه باید باز و صادق نیز باشید. در یک رابطه درست و سالم، می توانید بدون اینکه مورد قضاوت یا انتقاد قرار بگیرید، هر چیزی را به همسرتان بگویید. به همین ترتیب، می توانید صادق باشید و انتظار درک و عشق داشته باشید. اگر احساس می کنید نمی توانید باز و صادق باشید، این یک مشکل است.

به همین ترتیب، شما باید مطمئن باشید که حقیقت آشکار و صادقانه را از شریک زندگی خود دریافت می کنید. البته حقیقت این است که ما انسان ها هرگز کامل نیستیم. بنابراین، اگر دست شریک زندگی خود را در یک دروغ سفید کوچک رو کردید، بلافاصله او را پس نزنید.

یکدیگر را ببخشید و اهمیت صداقت را در رابطه خو تشویق کنید. شما سزاوار چیزی کمتر از ارتباط باز، مهربانانه و صادقانه نیستید، پس مطمئن باشید که این سنگ بنای رابطه شماست.

 

تو انتخاب خود من هستی. پس شجاعت این را دارم که مسئولیت انتخابم را بپذیرم و به آن متعهد بمانم.

 

2. شما و شریک زندگیتان دقیقاً می دانید که چگونه به دیگری احساس دوست داشتن واقعی بدهید

همه ما در مورد دریافت عشق ترجیحات متفاوتی داریم. در یک رابطه درست و سالم، هر دو طرف نیازهای طرف مقابل را درک می کنند و می خواهند به بهترین شکل ممکن از آنها مراقبت کنند. از یک مورد کوچک به اندازه یک فنجان قهوه در صبح یا یک شام گرم در شب گرفته تا یک استراحت عاشقانه در کوهستان برای سالگرد ازدواج تان، یک همسر مناسب دقیقاً می داند که چه چیزی قلب شما را به لرزه در می آورد.

این مورد به طور موثر از طریق ارتباط صحیح انجام می شود. شما انتظار ندارید که طرف مقابلتان ذهن شما را بخواند. شما یاد می گیرید، شریک زندگی خود را می شناسید و به گونه ای رفتار می کنید که او را بیشتر عاشق خودتان کنید.

 

همچنین بخوانید: 10 نشانه اینکه شما شریکی برای زندگی پیدا کرده اید که حامی شما است

 

3. شما درگیری و دعوا را "در سطح پایین" حفظ می کنید

تعارض در هر رابطه ای مورد انتظار است. مهم نیست چقدر برای یکدیگر کامل باشید، به هر حال در همه چیز به توافق نخواهید رسید. اختلاف نظرها طبیعی و سالم هستند زیرا شما حرف دلتان را می زنید و از خودتان دفاع می کنید. بهتر است صحبت کنید و بفهمید که همسرتان چه احساسی دارد تا اینکه آن را پنهان کنید و اجازه دهید بعداً زشت‌تر از این بیرون بیاید.

کلید اختلاف نظر گوش دادن بدون گارد دفاعی و صحبت بدون توهین است. شما باید فاصله امن را حفظ کرده و فقط بین خودتان دو نفر به نبرد ادامه دهید. وقتی با یک دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده تماس می گیرید و آنها را هم درگیر مسئله خود می کنید، حرکاتی کودکانه و نامناسب را انجام داده اید. کلید یک رابطه درست، شاد و سالم این است که در مورد اختلافات خود صحبت کنید و اگر مجبور هستید، با مخالفت موافقت کنید!

اگر قصد دارید برای مدت طولانی با هم بمانید، باید به این نکته تسلط داشته باشید. اگر این کار را نکنید، ممکن است نبردهای بیشتری در پیش داشته باشید (یا بدتر از آن، پایان رابطه خود را ببینید).

 

 

4. دوستان و خانواده مورد اعتماد شما رابطه تان را تایید می کنند

دوستان نزدیک و خانواده تان شما را بهتر از خودتان می شناسند. وقتی عاشق می شوید، ممکن است فراموش کنید که مغزتان را با خود همراه کنید. عاشق شدن آسان است، به خصوص اگر شریک زندگی شما آن حرکات و ویژگی های مجذوب کننده را داشته باشد. افرادی که به شما اهمیت می دهند نظراتی دارند که مهم است. اگر اجماع در مورد رابطه شما مثبت باشد، عالی است.

و اگر اینگونه نیست از آن ها بپرسید "چرا؟"

برخلاف باورهای سرکش جوان شما، نظر آنها مهم است. این به معنای انجام هر آنچه می گویند نیست. گاهی اوقات دیگران نظراتی دارند که فقط انگیزه های شخصی خودشان در پشت آن ها پنهان است. اما، مهم است که در آنچه افراد قابل اعتمادتان می گویند به دنبال حقیقت باشید.

 

زوجی که با هم از زندگی لذت می برند تا ابد از بودن در کنار یکدیگر لذت خواهند برد.

 

5. ترکیبی سالم از زمانی که با هم و جدا از هم هستید وجود دارد

وقتی عاشق می‌شوید، ممکن است بخواهید هیچ کاری انجام ندهید جز اینکه با شریک زندگی خود در هم بپیچید و روزهای متمادی همدیگر را ترک نکنید. اما وقتی زمان کوتاهی از هم جدا می‌شوید، به شما بینشی می‌دهد که بفهمید واقعاً چقدر رابطه شما با ارزش است. دیدن شخصی پس از مدتی دوری از هم، احساس خاصی را ایجاد می کند که نمی توان آن را تکرار کرد.

همچنین این یک راه عالی برای هر یک از شما است تا کاری را انجام دهید که خودتان دوست دارید، اما طرف مقابل علاقه زیادی به آن ندارد. تعادل صحیح را درک کنید و آن را ادامه دهید. این ترکیب برای هر زوج متفاوت است. خودتان ترکیبی مناسب را پیدا کنید که به نفع هر دوی شما باشد.

 

 

6. خدمت به طرف مقابل را بالاتر از خود می بینید

در یک رابطه سالم و درست، برای شما مهم است که خوشحال و راحت باشید، اما هیچ اشکالی ندارد که بیشتر تلاش کنید تا عشق خود را به طرف مقابل نشان دهید.

در اینجا در مورد کنار گذاشتن مراقبت از خود یا دست به سینه وایسادن برای ارائه خدمات صحبت نمی‌کنیم، بلکه صحبت ما درباره ایجاد احساس گرمی و ارزش در درون شریک زندگی خود است. یک شریک زندگی مناسب نه تنها قدردان نشان دادن لطف شما خواهد بود، بلکه می خواهد همین کار را برای شما انجام دهد.

این یکی از مهمترین علائمی است که نشان می دهد شما و شریک زندگیتان در یک رابطه درست هستید و رفتار سالمی با یکدیگر دارید.

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید