دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

تنش جنسی - 4 نشانه و راه های کنار آمدن با آن

تنش جنسی یا فشار جنسی زمانی رخ می دهد که دو نفر با هم در تعامل باشند و یکی از آن ها یا هردو به یکدیگر تمایل جنسی داشته باشند، اما هیچ گونه فعالیت جنسی رخ نمی دهد. تنش جنسی بیشتر در مورد هر چیزی است که منجر به رابطه جنسی می شود تا خود عمل واقعی رابطه جنسی.

این پدیده یک تجربه بسیار رایج است و اغلب در محیط کار اتفاق می‌افتد. بعضی از همکاران رابطه‌های پنهانی دارند و نمی‌خواهند همه در محل کار از آن با خبر شوند، برخی به شدت با هم معاشقه می‌کنند، در حالی که برخی دیگر بخاطر اینکه به تنش جنسی خود عمل نکرده اند، احساس ناخوشایندی را تجربه می‌کنند.

فهرست عناوین
تنش جنسی - 4 نشانه و راه های کنار آمدن با آن

با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و به خواندن این مطلب ادامه دهید تا دلایل تنش جنسی و نحوه تشخیص و کنار آمدن با آن را بیاموزید. همچنین، ما در این مقاله راه هایی را برای تعیین سالم بودن تنش جنسی، چگونگی جلوگیری از تنش جنسی ناخواسته و افزایش درک شما از طبیعی بودن تنش جنسی بررسی می کنیم.

 

اگر برای تشنگی خودت در مورد دیگران شرمی قائل نیستی در راه خطرناکی قدم گذاشته ای!

 

علل تنش جنسی

پشت تنش جنسی که گاهی اوقات با شخص دیگری تجربه می کنیم چه چیزی وجود دارد؟ سطح بالای انرژی جنسی می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

 

 • غریزه طبیعی زیستی ما برای زنده ماندن، به خصوص اگر ورزش بدنی کافی برای سوزاندن این "انرژی های غریزی" نداشته باشیم.
 • نیاز به تماس یا محبت انسانی بیشتر، مثلاً اگر احساس تنهایی می کنید یا از تنهایی می ترسید
 • داشتن این باور که ما باید آزاد باشیم تا تمام خواسته های جنسی خود را برآورده کنیم، که منجر به افزایش پذیرش احساسات (و اعمال) تنش جنسی می شود.
 • تصویر رسانه‌های محبوب از تنش جنسی به‌عنوان عاملی برای عشق رمانتیک

 

 

آیا تنش جنسی همان عشق است؟

در حالی که هر دو احساس عشق و تنش جنسی می توانند بسیار قدرتمند باشند، اما یکسان نیستند. با وجود تنش جنسی، میل به انجام اعمال جنسی با شخصی دیگر به وجود می آید. اما وقتی عشق وجود دارد، میل به ایجاد و حفظ یک رابطه معنادار ایجاد می شود.

 

نشانه های تنش جنسی

اکثر افراد حداقل یک بار تنش جنسی ناشی از علاقه در محل تحصیل یا محل کار را تجربه کرده اند. اما بیایید با هم ببینیم که تنش جنسی چه حسی دارد؟

 

علائم تنش جنسی عبارتند از:

 

 • وقتی به آن فرد نزدیک هستید احساس بال بال زدن پروانه ها در دلتان را دارید
 • شما بی وقفه به او فکر می کنید
 • گرمای بدن شما با هر سطح از لمس فیزیکی افزایش می یابد
 • چشمان شما نمی توانند تمایل جنسی شما را آشکار نکنند

 

شما بال بال زدن پروانه ها در درون تان را احساس می کنید

مهم نیست که چقدر سعی می کنید آن را پنهان کنید، آن شخص همیشه در به پرواز درآوردن پروانه ها در قلب شما موفق می شود. این می تواند بوی عطر یا ادکلن، نحوه راه رفتن یا لبخند او باشد. هر چه که باشد، هر بار که نشانه ای از او دریافت می کنید، گرفتار شیفتگی می شوید.

 

شما نمی توانید از فکر کردن در مورد او دست بردارید

افکاری که در مورد او هستند، هرگز شکست نمی خورند؛ مغز شما همیشه روی آن شخص خاص گیر کرده است. حواس پرتی از او بی معنی است و مشغول بودن به چیزی دیگر یک چالش است. بیایید با آن روبرو شویم، شما دیوانه او هستید.

 

هر لمس فیزیکی شما را داغ می کند

این می تواند در حد یک دست دادن یا در آغوش گرفتن باشد. هر زمان که او نزدیک شما باشد، تضمین می شود که در همه جا احساس گرما کنید. شکی نیست که شما بدون هیچ زحمتی از سمت او، تحت طلسمش هستید.

 

چشم ها همه چیز را می گویند

چشمان شما هر چیزی را می گویند که نمی توانید انجام دهید. می گویند چشم ها دریچه ای به روح هستند، اما در این مورد، چشم ها کلماتی هستند که از میل جنسی شما سخن می گویند!

 

همچنین بخوانید: 15 نشانه اینکه کسی بصورت پنهانی شما را دوست دارد؛ روی شما کراش دارد

 

آیا تنش جنسی سالم است؟

در ابتدا تنش جنسی بی ضرر است. لوندی، شوخی کردن، و تمایل به نزدیک شدن به آن شخص خاص، همه بخشی از این روند هستند. با این حال، پرداختن به این احساس از همه جهات ارزش دارد. و حالا ببینیم که آیا تنش جنسی سالم است؟ به گفته استیون وارد، متخصص حرفه ای روابط، معایبی در تنش جنسی وجود دارد:

 

اگر یکی از طرفین از تنش جنسی برای اهرم کردن دیگری استفاده کند، می تواند استرس و ناراحتی ایجاد کند. اگر یک نفر هوس رابطه جنسی داشته باشد و دیگری از آن برای اعمال قدرت و کنترل بر دیگری استفاده کند، می تواند منجر به مشکلات بزرگتری مانند عصبانیت، رنجش و خصومت شود.

 

علاوه بر این، تنش جنسی در مورد تجاوز جنسی می تواند خطرناک باشد. یک نفر می تواند طرز لباس پوشیدن یا شوخی کردن شخصی دیگر را به اشتباه تفسیر کند. او ممکن است بیش از حد خیال پردازی کند و فکر کند این همان چیزی است که در واقعیت نیست.

 

وارد می‌گوید در ادامه می گوید: 

وقتی تنش جنسی عمدا ایجاد می‌شود، کسی که مجبور به پرهیز از بروز تنش جنسی می شود را ناراحت و انتقام‌جو می‌کند. اغلب ممکن است آن شخص نسبت به دیگری پرخاشگرانه یا منفعل عمل کند تا ناراحتی و تحقیر خود را نسبت به تنش جنسی نشان دهد.

 

قربانیان تجاوز جنسی بی‌شماری و یا مواردی از قاچاق جنسی و سوء استفاده در شرایط خاصی مانند این موارد وجود داشته است. آمار آدم ربایی و قتل هر روز افزایش می یابد، که بسیاری از آنها از جذابیت و تنش جنسی شروع شده اند.

 

این طبیعی است که تنش جنسی را تجربه کنید. اما بعد از آن ممکن است رفتاری غیر طبیعی داشته باشید. عاقلانه انتخاب کنید!

 

راه های ایمن برای جلوگیری از تنش های جنسی ناخواسته (آزار و اذیت)

رعایت این نکات می تواند به کاهش تنش جنسی یک طرفه ناخواسته کمک کند. برای جلوگیری از موقعیت های ناراحت کننده، این حرکات ایمن را تمرین کنید.

 

 • فاصله ایمن را با غریبه ها حفظ کنید (در همه مکان ها)
 • اگر در مکانی خطرناک هستید، برای داشتن ایمنی اسپری فلفل به همراه داشته باشید
 • از طرف خودتان صحبت کنید و در مورد نیت خود شفاف باشید
 • از تماس گرفتن برای کمک نترسید
 • همیشه مراقب محیط اطراف خود باشید
 • سعی کنید به تنهایی به مکان های نا ایمن نروید

 

درک کنید که تنش جنسی طبیعی است

آیا تمام آن آدرنالین ساخته شده در زمانی که متوجه اولین علاقه جنسی خود شدید را به یاد می آورید؟ یا اولین شب قاعدگی خود را به خاطر دارید؟ و تمام آن هورمون های خشمگینی که انگار هیچ کس در آن مقطع حساس در مورد آن ها به شما هشدار نداده بود. زمانی که نمی‌دانیم با چنین انرژی‌هایی چه کنیم، تنش جنسی را در نوجوانی تجربه می‌کنیم.

به ناچار، تنش جنسی طبیعی است. به هر حال، مردم همیشه جذب کسی می شوند، بنابراین این چیزی است که نمی توانید از آن دوری کرده یا از آن فرار کنید. این درست است که نمی توانید کنترل کنید که چه کسی به شما تمایل جنسی داشته باشد، اما می توانید از خود در برابر پیشرفت های ناخواسته محافظت کنید.

 

تنش جنسی می تواند خوب یا بد باشد. به عنوان انسان، ما حق داریم خودمان را ابراز کنیم، اما نه زمانی که با این کار باعث ناراحتی دیگران شویم. مانند همه چیز، احترام باید جزء کلیدی در هنگام ارتباط با اشخاص باشد.

 

تنش جنسی صرفاً بخشی از زندگی است که مستقیماً بر میل اشخاص متمرکز است. ایجاد این میل در مردم و نحوه رفتار آن ها با شما، فقط به گونه ای است که شما اجازه اش را به آن ها می دهید. و در بیشتر موارد، باید به آنها یاد بدهید که چگونه با شما رفتار کنند. و این یعنی:

 

 • تعیین استاندارد و مرز
 • فهماندن به دیگران که چه چیزی مناسب است و چه چیزی مناسب نیست
 • ایستادن در جای خود

 

وارد می گوید:

 

وقتی پایه و اساس را می گذارید، جایی برای اشتباه وجود ندارد. و جایی از آن که به تنش جنسی مربوط می شود را با یک نه گفتن قطعی حذف کنید!

 

او می‌افزاید: 

 

داشتن ارتباط برای اطمینان از اینکه تنش جنسی پیوند عاطفی بین شما را از بین نمی‌برد، بسیار مهم است. در بسیاری از موارد، تنش جنسی نتیجه احساسات سرکوب شده در فرد است. اگر این احساسات مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد، ممکن است تنش جنسی را کاهش دهد.

 

این بسیار مهم است که بدانید در اغلب موارد، تنش جنسی مخرب نتیجه احساسات سرکوب شده است.

 

سخنی از دنیای موسیقی درمانی در مورد تنش جنسی

زندگی بازی کشش و خویشتن داری است. خواسته های ما نباید بر اخلاق ما غلبه کنند. هر تصمیمی که می گیریم می تواند کل زندگی ما را در یک لحظه تغییر دهد. تنش جنسی می تواند جذاب و سرگرم کننده باشد، اما اگر اشتباه درک شود می تواند بسیار خطرناک باشد. بهترین کار این است که به فضای دیگران احترام گذاشته و به طور موثر ارتباط برقرار کنید، بنابراین هیچ سردرگمی وجود ندارد. و اگر این احساس از تنش جنسی متقابل و مشروع است، از آن لذت ببرید!

این دانش را در میان جوانان پخش کنید، چون آنها بیشترین نیاز را به آن دارند. پسران و دختران جوان به ویژه باید در مورد پارامترها و فضای شخصی خود و دیگران بیشتر بدانند. این احساس خیلی زود شروع می شود و بزرگسالان و والدین می توانند اهمیت داشتن آن و البته استفاده درست از آن را به فرزندان خود آموزش دهند. تنش جنسی می تواند سه حالت داشته باشد: بی ضرر، مضر یا خطرناک. پس انتخابی عاقلانه داشته باشید!

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید