دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

20جمله تاکیدی مثبت که باید هر شب قبل از خواب بگویید

استفاده از جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب باعث بهبود سلامتی و ذهن آگاهی می شود. نخوابیدن کافی در شب می تواند به دلیل نگرانی یا استرس زیاد اتفاق بیفتد، اما دلیل آن هر چه که باشد، تکرار عبارات تاکیدی مثبت می تواند کمک کننده باشد. تمرین جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب می تواند راهی طبیعی برای پاکسازی ذهن و خوابیدن شما ارائه دهد.

گفتن جملات تاکیدی مثبت می تواند به شما کمک کند آرامشی که برای استراحت شبانه نیاز دارید را پیدا کنید. با خواب کافی و مناسب و با تمرکز بر مثبت بودن، با آمادگی برای فرصت های جدید بیدار می شوید. استرس بیش از حد می تواند منجر به بی خوابی شود و در شانس شما برای بهبود زندگیتان اختلال ایجاد کند، بنابراین مقابله با آن ضروری است.

فهرست عناوین
20جمله تاکیدی مثبت که باید هر شب قبل از خواب بگویید

بله، در اغلب اوغات زندگی ما شلوغ و پر هرج و مرج می شود و در این شرایط، فراموش کردن یا نادیده گرفتن مراقبت از خود و سلامتی آسان است. اما با این حال، تکرار جملات تاکیدی مثبت می تواند به کاهش استرس روزمره زندگی کمک کرده و سلامت جسمی و روانی شما را بهبود بخشد. این به شما کمک می‌کند شب‌ها بهتر بخوابید، زیرا با تکرار عبارات تاکیدی مثبت، نگرانی‌ها را رها کرده و به خودتان یادآوری می‌کنید که در امنیت هستید.

گفتن جملات تاکیدی مثبت هنگام بیدار شدن از خواب نیز مفید است، اما این مقاله بر روی مواردی که قبل از خواب استفاده می شود تمرکز دارد. این جملات تاکیدی مثبت می تواند به شما کمک کند آرامش داشته باشید، ذهن خود را پاک کنید و در مورد قسمت های بد روزتان احساس بهتری داشته باشید.

 

 

چگونه جملات تاکیدی مثبت به شما کمک می کند تا یک استراحت خوب شبانه داشته باشید؟

جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب عبارات کوتاهی هستند که مثبت اندیشی و آرامش ذهن را تقویت می کنند. استفاده از این عبارات تاکیدی مثبت می تواند به شما کمک کند تا افکار منفی یا نگران کننده را رها کنید تا بتوانید به خوبی استراحت کنید.

تکرار این عبارات قبل یا در حین خواب به شما امکان می دهد بدبینی را کنار گذاشته و روی خوش بینی تمرکز کنید. شما احساسات منفی که در آن روز تجربه کرده اید را رها کرده و آنها را با افکار مثبت روز بعد جایگزین خواهید کرد. این به پاکسازی ذهن شما کمک می کند تا بتوانید به خواب بروید.

 

وقتی شب ها به اندازه کافی نخوابید چه اتفاقی می افتد؟

وقتی نگرانی شما را در شب بیدار نگه می دارد، کمبود خواب را تجربه خواهید کرد. برخی از اثرات مضر عدم خواب کافی شامل موارد زیر است:

 

 • مشکل در تمرکز
 • افزایش خطر تصادفات
 • اختلال در مهارت های حل مسئله
 • افزایش خطر ابتلا به مشکلات سلامتی
 • کاهش میل جنسی
 • افزایش خطر ابتلا به افسردگی
 • پیر شدن پوست
 • افزایش اختلال در حافظه و فراموشی
 • افزایش وزن

 

تکرار جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب باعث می شود روز بعد با مثبت اندیشی از خواب بیدار شوید. همچنین با انجام این کار شما خوب می خوابید و این خوب خوابیدن  به شما این امکان را می دهد که احساس خوبی داشته باشید. این کار قانون جذب را آغاز می کند، و شما را به جایی می رساند که داشتن ذهنیت مثبت، چیزهای خوبی را به زندگیتان جذب می کند.

 

جملات تاکیدی معجزه نمی کند این خود من هستم که معجزه می کنم.

 

بیست جمله تاکیدی مثبت برای قبل از خواب شبانه

گفتن این جملات تاکیدی مثبت می تواند به شما کمک کند تا در هنگام خوابیدن، احساسات منفی را رها کنید و آرامش را در آغوش بگیرید. خواب خوب شبانه منظم می تواند تمام جنبه های زندگی شما را بهبود بخشد و به شما کمک کند تا با بالاترین پتانسیل های خود عمل کنید.

 

1. من از داشتن یک جای گرم برای خوابیدن سپاسگزارم

ابراز قدردانی از آنچه دارید می تواند به شما کمک کند تا چیزهای خوبی را در زندگی خود بپذیرید. به شما این امکان را می‌دهد که فرآیند تفکر منفی را رها کنید و روی چیزهایی تمرکز کنید که باعث آرامش می‌شوند. اینکه در غالب یک جمله تاکیدی مثبت می گویید برای داشتن جای خواب گرم خود سپاسگزار هستید، می تواند باعث ایجاد افکار در مورد سایر جنبه های مثبت زندگی شما نیز شود.

 

 

2. من از این که فردا با احساس خوبی از خواب بیدار می شوم خوشحال هستم

این جمله تاکیدی مثبت می تواند به شما کمک کند به خواب بروید، زیرا چیزی را ارائه می دهد که منتظر آن هستید. با دانستن اینکه فردا یک شروع تازه است، آرامش یافته و اگر کمی بخوابید احساس خوبی خواهید داشت.

 

3. من در امان هستم و هر نگرانی را رها می کنم

اضطراب ممکن است شما را تا انتهای شب بیدار نگه دارد و باعث ایجاد احساسات ترسناک و افکار نگران کننده در شما شود. این جمله تاکیدی مثبت می تواند به شما کمک کند این احساسات را از خود دور کنید و به شما اطمینان دهد که در امنیت هستید. این جمله تاکیدی مثبت می تواند شما را تشویق کند که ذهن خود را پاک کرده و آن خواب خوبی که می خواهید را بدست آورید.

 

همچنین بخوانید: 5 کاری که افراد موفق درست قبل از خواب انجام می دهند

 

4. من چشمانم را می بندم و ذهنم را خاموش می کنم

اگر به نظر می رسد که نمی توانید روند افکار منفی خود را متوقف کنید، این جمله تاکیدی مثبت را تکرار کنید. شما همچنین می توانید در حالی که چشمان خود را بسته نگه می دارید در ذهن خود به این جمله تاکیدی مثبت فکر کنید و از نفوذ افکار دیگر جلوگیری کنید.

 

5. من با افکار آرام و خوش بینی به خواب می روم

اگر در غالب این جمله تاکیدی مثبت به خود بگویید که آرامش و خوش بینی را تجربه می کنید، می تواند آن را محقق کند. اگر این کار را انجام دهید، ذهن شما کلمات شما را به عنوان حقیقت پردازش می کند و به شما کمک می کند آرام بخوابید.

 

6. من نگرانی را رها می کنم چون سزاوار استراحت خوب هستم

افکار مضطرب کننده شما ممکن است باعث شود احساس کنید لیاقت یک خواب خوب را ندارید. آنها می توانند شما را در این فکر غرق کنند که باید قبل از به خواب رفتن کارهای بیشتری انجام دهید. این جمله تاکیدی مثبت می تواند به شما کمک کند تا این روند فکری را تغییر دهید و درک کنید که شایسته استراحت هستید.

 

امشب قبل از خواب عادت های بد خودم را کنار می گذارم و آن ها را با عادت های خوب جایگزین می کنم.

 

7. من رویاهای شادی را جذب می کنم که به من احساس آرامش می دهند

شاد به خواب رفتن می تواند رویاهای شادی آور را برای شما به ارمغان بیاورد. اگر به دلیل دیدن کابوس های بد از خوابیدن می ترسید، این جمله تاکیدی مثبت می تواند به شما کند تا شاد بخوابید، خواب شادی داشته باشید و با خوشحالی بیدار شوید.

 

8. من آماده هستم که به ذهن و بدنم اجازه استراحت بدهم

گاهی اوقات، تنها چیزی که برای تحقق یک خواب خوب نیاز دارید، این است که به خود بگویید که برای آن آماده هستید. این جمله تاکیدی مثبت را تکرار کنید تا پلک‌هایتان سنگین‌تر شوند و مطمئن باشید که با این کار استراحت و خواب خوبی خواهید داشت.

 

9. امروز به اندازه کافی کار کردم و اکنون می توانم آرامش داشته باشم

شما ممکن است همه چیز را در لیست کارهای خود انجام نداده باشید، اما هنوز هم به اندازه کافی از پس وظایف خود بر آمده باشید. از این جمله تاکیدی مثبت استفاده کنید تا به یاد داشته باشید که می توانید آرام باشید و استراحت کنید تا بدن شما بتواند بهبود یابد. شما همیشه می توانید به کار دیگری فکر کنید که می توانید آن را انجام دهید، اما می توانید برای آن تا فردا که استراحت خوبی کرده اید صبر کنید.

 

10. اگر امشب به اندازه کافی بخوابم، فردا می توانم مثبت اندیشی را تجربه کنم

گاهی اوقات تنها چیزی که نیاز دارید یادآوری این نکته است که خواب کافی باعث تقویت مثبت اندیشی می شود. گفتن این جمله تاکیدی مثبت به شما کمک می‌کند اهمیت استراحت را درک کنید و شما را تشویق می کند که در روز بعد، مثبت اندیشی را در آغوش بگیرید.

 

11. من بابت اینکه امروز تمام تلاشم را کرده ام سپاسگزارم

گفتن اینکه بابت این مسئله که بهترین کار را انجام داده اید سپاسگزار هستید، می تواند به شما کمک کند در پایان روز احساس موفقیت کنید. انجام بهترین کار باید احساس موفقیت را به همراه داشته باشد. این جمله تاکیدی مثبت مجدداً تأیید می کند که می توانید استراحت کنید و به ذهن و بدن خود استراحت دهید.

 

 

12. من هر روز بیشتر یاد می گیرم و رشد می کنم

شما همیشه یک روز عالی نخواهید داشت، و گاهی اوقات اشتباهات یا شکست هایتان، شما را در شب بیدار نگه می دارد. این جمله تاکیدی مثبت به شما یادآوری می‌کند که روزانه یاد می‌گیرید و رشد می‌کنید و یک قدم دیگر به جایی که می‌خواهید باشید نزدیک‌تر می‌شوید. این یادآوری، با تایید کردن این که شما هنوز در حال بهبود مهارت های خود و رشد کردن هستید، به شما کمک می کند که بخوابید.

 

13. من در حال استراحت هستم و به این فکر می کنم که بدنم چگونه کار می کند

فکر کردن به اینکه بدن شما برای شما چه می کند می تواند به شما کمک کند آرامش داشته باشید و راحتی تخت یا جای خواب خود را در آغوش بگیرید. تکرار این جمله تاکیدی مثبت شما را تشویق می کند به چیز دیگری فکر کنید تا از نفوذ افکار منفی جلوگیری کرده یا آن ها را از خود دور کنید.

 

من با تمام وجودم خودم، زندگی ام و شغلم را دوست دارم.

 

14. من سالم و شاد هستم

یکی از بهترین راه‌ها برای دور کردن افکار منفی هنگام خواب این است که به خود بگویید شاد و سالم هستید. این جمله تاکیدی مثبت به شما کمک می کند در مورد چیزهای خوب زندگی خود فکر کنید و آرامش پیدا کنید.

 

15. من در حال حاضر کاملا خوب و آماده شارژ مجدد هستم

وقتی هنگام خواب اضطراب را تجربه می کنید، این جمله تاکیدی مثبت می تواند به شما کمک کند به یاد داشته باشید که همه چیز درست است. این شما را تشویق می کند که بخوابید و بدن خود را شارژ کنید، زیرا زمانی که به خوبی استراحت کنید می توانید با مشکلات زندگی مقابله کنید.

 

16. من مستحق استراحت هستم و فردا می توانم به اهدافم برسم

شما نمی توانید همه چیز را در یک روز انجام دهید، و باید به خودتان اجازه استراحت بدهید. با تکرار این جمله تاکیدی مثبت مقداری از کارها را برای روزهای دیگر کنار بگذارید و به خود، ذهن و بدنتان فرصت استراحت بدهید.

 

همچنین بخوانید: 20 جمله تاکیدی روزانه که به شما یادآوری می کند خود را دوست داشته باشید

 

17. من خواب را به فکر کردن ترجیح می دهم

تکرار این جمله تاکیدی مثبت می تواند به شما کمک کند افکار منفی را نادیده بگیرید یا از خود دور کنید. به خود بگویید که خواب را انتخاب کرده اید و آن را آنقدر تکرار کنید تا در خواب غرق شوید.

 

18. من در مورد فردا هیجان زده هستم چون برای من فرصت جدیدی است

وقتی در مورد فردا هیجان زده هستید، ممکن است سریعتر بخوابید. شما می خواهید بیدار شوید و فرصت های جدیدی را تجربه کنید، و منفی بافی به احتمال زیاد افکار شما را از بین نمی برد. تکرار این جمله تاکیدی مثبت را تکرار کنید و ببینید که چگونه بهترین شروع جدید خود را خواهید داشت.

 

19. من از یک شب استراحت کامل لذت می برم

ممکن است شب ها بیدار بمانید و به چیزهای دیگری فکر کنید که می خواهید یا باید انجام دهید. با این حال، تکرار این جمله تاکیدی مثبت شما را متقاعد می کند که می خواهید بخوابید. هرچه بیشتر این جمله را تأیید کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که آن را باور کنید و به خواب بروید.

 

همچنین بخوانید: 30 نقل قول انگیزشی صبحگاهی برای شروع یک روز عالی

 

20. من در آرامش هستم و منفی گرایی را رها می کنم

وقتی در آرامش هستید، منفی‌گرایی دیگر افکار شما را از بین نمی‌برد. در آرامش، به چیزهایی فکر می‌کنید که از آنها لذت می‌برید و شما را خوشحال می‌کنند و به شما کمک می‌کنند تا نگرانی یا اضطراب را رها کنید.

 

فردا یک روز شگفت انگیز است. پس امشب به خوبی استراحت می کنم تا از فردای فوق العاده ام لذت ببرم.

 

نحوه استفاده از جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب

استفاده از جملات تاکیدی آسان است، اگرچه ممکن است زمان لازم باشد تا با این روال هماهنگ شوید. چه بخواهید و چه نخواهید، خودگویی شما در زندگی تان تفاوت ایجاد می کند. پس چه بهتر که یاد بگیرید از خودگویی مثبت استفاده کنید. این نکات می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید که جملات تاکیدی مثبت را بپذیرید:

 

 • عبارات و جملات معنی دار را انتخاب کنید: جملات تاکیدی مثبت شما باید مختص موقعیت شما باشند. مواردی را انتخاب کنید که با شما طنین انداز می شوند و شما را به سمت اهدافتان راهنمایی می کنند.
 • یک روال قبل از خواب ایجاد کنید: جملات تاکیدی مثبت فقط با تکرار مکرر نتیجه می دهند و بهتر است گفتن آنها را بصورت روزانه انجام دهید. ایجاد یک برنامه روتین قبل از خواب که شامل تکرار جملات تاکیدی مثبت شما باشد، می تواند به شما در اولویت بندی هر شب کمک کند. این روال همچنین می تواند به آرامش ذهن شما کمک کرده و این اطمینان را حاصل کند که خواب خوبی خواهید داشت.
 • خودگویی منفی را دور بریزید: زمانی که منفی بافی در افکار شما رخنه می کند، آن را دور بریزید و با یک جمله تاکیدی مثبت جایگزین کنید. منفی ها ناپدید نمی شوند، اما جایگزینی آنها می تواند به شما در ایجاد عادات بهتر کمک کند.

 

امروز بهترین اتفاق ها برایم افتاد و فردا هم بهترین اتفاق ها انتظارم را می کشند.

 

سخن آخر در مورد امتحان این جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب هر شب

داشتن مشکل در خواب می تواند در زندگی شما اختلال ایجاد کند و شما را به عقب براند. داشتن یک خواب خوب در شب می تواند به شما کمک کند تا به توانایی های خود برسید و بهترین زندگی ممکن را داشته باشید.

گفتن این جملات تاکیدی مثبت می تواند به شما کمک کند تا استرس و اضطراب را از بین ببرید و به آرامش ذهنی خود کمک کنید. این به شما کمک می کند آرام شوید و به خواب بروید. اگر شب قبل از این جملات تاکیدی مثبت استفاده کرده باشید، وقتی از خواب بیدار می شوید، احساس بهتری خواهید داشت.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
تصویر نمایه
۱۴۰۲/۱۲/۰۶

????????بسیار عالی بود ???????????? تشکر از شما????

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۶/۲۵

عالی عالی سپاسگزارم که همچون برنامه‌های شما سرراه من می گذارید تا بیشتر سپاسگزاری کنم و هیچ موقع ناامید نباشم

مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید