دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

آیا باید به یک همسر خیانتکار فرصتی دوباره بدهید؟

یکی از سخت ترین تصمیمات رابطه ای که همه ما امیدواریم هرگز با آن روبرو نشویم، این است که آیا به شریک زندگی و همسر خیانتکار خود فرصتی دوباره بدهیم یا خیر. این تصمیم به ویژه در صورتی دشوار است که همسرمان به ما دروغ گفته باشد، فریبمان داده باشد، ما را احمق فرض کند، یا بخواهد این خیانت را بپوشاند.

اما، اگر شریک زندگی شما معمولا قابل اطمینان و قابل اعتماد باشد چه؟ اگر از خیانت پشیمان شده و قول بدهد که از این به بعد با تمام وجود وفادار باشد چه؟ اگر هر دوی شما متقاعد شده باشید که عاشق یکدیگر هستید چه؟ به هر حال، هر کسی حد تحمل خودش را می داند و گذشتن از این حد، چیزی است که هر معامله ای را به هم می زند. این خود شما هستید که باید در مورد رسیدن کارد به استخوانتان تصمیم بگیرید.

فهرست عناوین
آیا باید به یک همسر خیانتکار فرصتی دوباره بدهید؟

 

به هیچ عنوان خیانت نکن. اگر از زندگی خود راضی نیستی اگر احساس خوشبختی نداری اگر از شریک زندگی خود ناراضی هستی و راهی برای ترمیم نداری آن رابطه را ترک کن و به هیچ قیمتی تن به خیانت نده.

 

بررسی اجمالی فرصت دادن به همسر خیانتکار 

خیانت همیشه به این معنی نیست که یک رابطه و ازدواج تمام شده است، به خصوص اگر شریک زندگی و همسر شما واقعاً از کار خود پشیمان باشد. در واقع، پشیمانی واقعی نشانگر بزرگی است که نشان می‌دهد امیدی برای رابطه وجود دارد، به خصوص اگر مدت زیادی با هم بوده‌اید و با هم بچه دار شده اید.

اما، هر دوی شما باید بدانید که بعد از این اتفاق، رابطه شما هرگز مثل قبل نخواهد بود. اگر می خواهید چیزی تغییر کند، نمی توانید وانمود کنید که هیچ اتفاقی نیفتاده است. هر دوی شما برای موفقیت آمیز بودن رابطه باید کارهای سخت زیادی انجام دهید.

 

سوالاتی که باید برای تعیین لزوم دادن فرصت مجدد به همسرتان در نظر بگیرید 

قبل از اینکه به شریک زندگی و همسر خود فرصتی دوباره بدهید، مهم است که واقعاً به همه چیزهایی که در ترمیم رابطه شما دخیل است فکر کنید، چیزهایی مانند التیام درد، بازسازی و ایجاد مجدد اعتماد، یادگیری دوباره افزایش صمیمت عاطفی و بهبود ارتباطات. در اینجا چند سوال مهم وجود دارد که باید از خود بپرسید.

 

 • آیا این اولین بار است که شریک زندگی و همسرتان به شما خیانت می کند؟
 • آیا شریک زندگی و همسر شما آسیبی که ایجاد کرده است را درک می کند؟
 • آیا همسر شما خیانت را به عنوان یک مشکل تشخیص می دهد؟
 • آیا شریک زندگی شما مسئولیت خیانت را پذیرفته است؟
 • صرف نظر از دلایل خیانت، آیا شریک زندگی تان می پذیرد که لازم است در رفتارش تغییراتی ایجاد کند؟
 • آیا همسر شما عذرخواهی کرده است؟
 • آیا فکر می کنید که شریک زندگی شما شرمگین بوده و واقعا از خیانت کردن خود پشیمان است؟
 • آیا شریک زندگی شما هم در مشاوره زناشویی و هم در مشاوره فردی شرکت خواهد کرد؟
 • آیا تمام روابط همسر شما با نفر سوم رابطه قطع شده است؟
 • اگر آن شخص فردی است که شریک زندگی شما با او کار می کند، آیا در مورد اینکه چگونه همسر شما می تواند رابطه خود با آن فرد را فقط بر اساس تجارت حفظ کند صحبت کرده اید؟
 • آیا فکر می کنید شما و همسرتان می توانید یک رابطه موفق، شاد و طولانی مدت داشته باشید؟
 • آیا فکر می کنید می توانید دوباره به شریک زندگی خود اعتماد کنید؟
 • آیا فکر می کنید رابطه شما ارزش نجات دادن را دارد؟
 • آیا فکر می کنید خیانت شریک زندگی تان برای همیشه ذهن و قلب شما را آزار خواهد داد؟
 • آیا می توانید شریک زندگی خود را ببخشید یا خیانتش را برای همیشه بالای سر او نگه خواهید داشت؟
 • آیا به تلافی یا انتقام فکر می کنید؟
 • آیا خانواده و دوستان شما از تلاش‌ها برای آشتی حمایت می‌کنند یا این روند را مختل خواهند کرد؟
 • آیا هر دوی شما مایلید روی رابطه خود کار کنید و یاد بگیرید که چگونه مشکلات اساسی را حل کنید؟

 

پاسخ صادقانه به این سوالات می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا باید بعد از خیانت به شریک زندگی و همسر خود فرصتی دوباره بدهید یا خیر. به پاسخ های خود نگاه کنید. آیا آنها عمدتا مثبت هستند؟ یا، آیا زمینه هایی وجود دارد که باعث نگرانی می شود؟ ممکن است لازم باشد این لیست را با یک مشاور یا شخص بی طرف دیگری که می تواند به شما در ارزیابی وضعیت تان کمک کند، در میان بگذارید.

 

همچنین بخوانید: چگونه یک رابطه را پس از خیانت ترمیم و حفظ کنیم؟

 

شرایط دادن فرصت دوباره به همسر خیانتکار 

اگر تصمیم دارید به شریک زندگی خود فرصتی دوباره بدهید، منطقی است که باید تاکید کنید که این یک فرصت یکبار مصرف است. او باید درک کند که در صورت خیانت مجدد، دیگر برای او هیچ شانس دیگری وجود نخواهد داشت.

 

مهم است که تأکید کنید که تمایل شما برای آشتی، ادامه دادن و ترمیم رابطه به این معنی نیست که رفتار خیانتکارانه را تایید می کنید.

 

در همین حال، شریکی که خیانت کرده است باید توضیح دهد که چرا مرتکب این کار شده است. او همچنین باید به صورت واقعی عذرخواهی کرده و صادق باشد و باید به وعده های خود عمل کنند. او همچنین باید بداند که در آینده، سؤالاتی در مورد تعهدش وجود خواهد داشت. در نتیجه، ممکن است شریک زندگی و همسر شما نیاز داشته باشد که با تعیین مرزهای سالم در مورد رفتارهای آینده خود موافقت کند.

اگرچه این مرزها بهتر است با یک مشاور رابطه یا ازدواج تعیین و تنظیم شود، ممکن است لازم باشد که همسرتان به شما اجازه دسترسی کامل به تلفن، پیام های متنی، حساب های شبکه های اجتماعی و ایمیل های خود را بدهد. همچنین ممکن است لازم باشد موافقت کند که نهار یا شام را به تنهایی و با نفر سومی که ممکن است یک شریک عاشقانه بالقوه باشد نخورد.

بدون وجود این مرزها، ممکن است برای مدت طولانی نگران باشید و فکر کنید که آیا همسر شما دوباره خیانت می کند یا خیر. بنابراین، این مرزها دو هدف را دنبال می‌کنند: آن‌ها به شما احساس امنیت می‌دهند و در عین حال شریکتان را مسئول می‌دانند.

 

 

پرچم های قرمز 

مواقعی در یک رابطه وجود دارد که باید در دادن فرصت دوباره به شریک زندگی خود تجدید نظر کنید. البته، انتخاب هنوز با شماست، اما دادن یک فرصت دوباره زمانی که این پرچم‌های قرمز وجود دارند ممکن است به این معنی باشد که آشتی واقعی بعید است و شما احتمالا دوباره ضربه خواهید خورد. در مورد دادن فرصت دوباره، دو بار فکر کنید وقتی:

 

 • شریک زندگی و همسر شما با یک شریک زندگی سابق رابطه داشته است.
 • این ماجرا تمام عیار و طولانی مدت بوده است.
 • شریک زندگی شما هیچ پشیمانی نشان نمی دهد یا عذرخواهی نمی کند.
 • خیانت در اوایل رابطه شما اتفاق افتاده است.
 • خیانت همسر شما سریالی یا الگوی رفتاری است. 
 • شریک زندگی شما بدرفتار، فحاش و بد دهن یا کنترل کننده و دستکاری کننده است.

 

اگرچه پذیرش آن سخت است، اما نمی توان هر رابطه ای را مجددا آشتی داده و ترمیم کرد. مواقعی وجود دارد که همسر خیانتکار از پایان دادن به رابطه خودداری می‌کند یا الگوی ثابتی از خیانت دارد. در این موارد، قبل از موفقیت آمیز بودن هرگونه آشتی، باید تغییرات شدیدی رخ دهد.

اگر این پرچم‌های قرمز در موقعیت شما آشکار است، قبل از تصمیم‌گیری پایدار، حتما به دنبال مشاوره فردی باشید.

 

اولویت اول شما باید مراقبت از خود و سپس ارزیابی رابطه خود باشد.

 

احساسات زیادی با فریب خوردن به وجود می آیند، از آسیب و عصبانیت گرفته تا ناامیدی، سردرگمی و حتی انکار. وقت خود را برای پردازش آنچه برای شما اتفاق افتاده است صرف کنید. هیچ عجله ای برای تصمیم گیری در مورد رابطه خود نداشته باشید و تا زمانی که احساس کنید آنقدر قوی هستید که بهترین رابطه را برای خود بسازید، در مورد ابعاد تصمیم خود فکر کنید.

 

یک همسر خیانتکار معمولا همیشه از شما می خواهد که  به او وفادار بمانید و همیشه این را بررسی می کند در حالی که خودش در حال خیانت کردن است!

 

واقع بین باشید 

اکثر افرادی که مورد خیانت قرار گرفته اند آن را شخصی کرده و خودشان را مقصر می دانند. آنها ممکن است خود را سرزنش کنند یا باور کنند که اگر به نوعی متفاوت یا بهتر بودند، شریک زندگی و همسرشان به آنها خیانت نمی کرد. اما این بسیار دور از واقعیت است. عزت نفستان نباید به دیدگاه شریکتان نسبت به شما گره بخورد.

علاوه بر این، در هر صورتی، همسر خیانتکار شما مسئول خیانت خودش است. باور داشته باشید که شما باعث خیانت همسرتان نشده اید. در حالی که حتما مشاور و زوج درمانگر از شما خواهد خواست که به مشکلات خود رسیدگی کنید و این کاملا درست است، اما مشکلات شما هر چه هم که باشد، به همسر شما مجوز خیانت نمی‌دهد. خیانت انتخابی بوده که همسر خیانتکار شما به تنهایی انجام داده و باید تمام مسئولیت آن را بپذیرد.

 

بسیار مهم است که به نحوه واکنش همسرتان به لو رفتن و گیر افتادنش توجه کنید.

 

آیا او از اینکه دستش رو شده، متاسف است؟ یا برای دردی که به واسطه این خیانت برای شما ایجاد کرده متاسف است؟ یک تفاوت بزرگ بین این دو وجود دارد.

 

نشانه های خوب 

معمولاً یک عذرخواهی صادقانه بدون بهانه، توجیه یا سرزنش شما، شروع خوبی است. هنگامی که همسر خیانتکارتان شروع به اشاره انگشت خود به سمت شما یا شخصی دیگر به عنوان دلیلی برای انتخاب خیانت می کند، نشانه آن است که مسئولیت کامل اعمال خود را نپذیرفته است.

همچنین، قبل از اینکه با مشاوره و تلاش برای آشتی دادن رابطه موافقت کنید، مطمئن شوید که شریک زندگی شما واقعاً پشیمان است. وقتی یک همسر خیانتکار نتواند درد و رنجی که ایجاد کرده است را تشخیص دهد، برای برقراری ارتباط صادقانه و عاطفی با شما نیز تلاش نخواهد کرد. شفا و ترمیم تنها زمانی شروع می شود که بتوانید ببینید که همسرتان واقعاً عمق درد شما را درک کرده و پذیرفته است که او باعث آن شده است.

 

رازها، دروغ ها و خیانت ها روابط و زندگی شما را از بین می برند. هر چقدر هم که مواظب باشید باز هم در نهایت دستتان رو شده و گرفتار می شوید!

 

سخنی از دنیای موسیقی درمانی در مورد دادن فرصت دوباره به همسر خیانتکار

هیچ کس نمی تواند به شما بگوید که وقتی همسر شما خیانت کرده است چه کار کنید. فقط شما می توانید انتخاب مناسب را برای خود و رابطه تان تعیین کنید، اما دریافت نظرات و مشاوره قبل از حرکت به جلو، صرف نظر از جهتی که در پیش گرفته اید، می تواند مفید باشد. صحبت با یک زوج درمانگر یا مشاور می تواند به شما در انتخاب مناسب و نحوه تصمیم گیری در مورد یک همسر خیانتکار کمک کند.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید