دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 نشانه یک دوست واقعی - دوست واقعی خودتان را بشناسید

در دنیای امروزی مملو از ارتباطات آنلاین فوری و جمع آوری هزاران دوست در سیستم عامل های رسانه ها و شبکه های اجتماعی اجتماعی، تشخیص دوستان مجازی و دوستان "واقعی" می تواند به یک چالش تبدیل شود. اغلب اوقات، افرادی که آن ها را به صورت آنلاین ملاقات می کنیم، ما را شبیه دوستانی که در زندگی واقعی خود داریم، نمی دانند. در واقع، آنها در روزهای سخت در کنار ما نبوده اند و پیشینه ما را نمی دانند. اکنون، این بدان معنا نیست که نمی توانید با افرادی که به صورت آنلاین یا به روش های غیر سنتی دیگر ملاقات می کنید، صمیمی شوید. اما به هر حال، معمولاً یک یا دو دوست صمیمی داریم که می دانیم در هر شرایطی و هر چه باشد، پشت ما هستند.

 

فهرست عناوین
5 نشانه یک دوست واقعی - دوست واقعی خودتان را بشناسید

بهترین دوست من،  از تو ممنونم که  در زمان سختی کنارم ایستادی،  از تو ممنونم که  حتی وقتی نمی خواستم لبخند بزنم،  مرا خنداندی.

 

ارزش و اهمیت پرورش دوستی ها 

داشتن کسی برای معاشرت و تجربه چیزهای سرگرم کننده در زندگی لذت بخش است. اما ممکن است داشتن یک فرد خاص برای تکیه کردن به او در بدترین مواقع، ضروری‌تر باشد.

 

طبق گفته کلینیک مایو، داشتن دوستان خوب این شش مزیت حیاتی را نیز به همراه دارد:

 

احساس عمیق‌تری از تعلق داشتن به یک شبکه حمایت و پشتیبانی به دست می‌آورید و هدفی را وارد زندگی‌تان می‌کنید.

تاثیر استرس بر زندگی خود را کاهش خواهید داد.

احساس شادی و خوشبختی یا رضایت خود را در زندگی افزایش خواهید داد.

هنگامی که در زندگی با روزهای سختی روبرو می شوید، یک سیستم پشتیبانی خواهید داشت. به جدایی، اخراج از کار یا از دست دادن یکی از اعضای خانواده فکر کنید.

عزت نفس و اعتماد به نفس خود را افزایش می دهید.

انتخاب‌های سالم‌تری خواهید داشت. به این فکر کنید که دوستی داشته باشید که با او ورزش کنید و انگیزه سلامتی داشته باشید.

 

 

آیا می دانید دوستان واقعی شما چه کسانی هستند؟ این پنج نشانه نیت واقعی شخصی که در کنار شما است را آشکار می کند: 

از این نشانه های محبت واقعی در دوستی های خود آگاه باشید.

 

1. دوستان واقعی در لحظات خوب و بد با شما می مانند 

یک دوست واقعی هرگز شما را تنها به این دلیل که در حال گذراندن یک مشکل و سختی هستید ترک نمی کند - او در کنار شما می ماند و به شما کمک می کند تا از تاریکی عبور کنید. نشانه بارز دوست واقعی این است که او در لحظات خوب و عالی با شما بخندد و در روزهای بد با شما گریه کند. در دنیای امروزی که پر از دوستی های جعلی و پوسته پوسته است، کسانی را که فقط دوستان هوای مطلوب و مناسب نیستند، گرامی بدارید. اینها افرادی هستند که بهتر است در زندگی خود نگه‌شان دارید، زیرا آنها قطعاً دوستانی واقعی هستند که بهترین ها را برای شما می خواهند و به رفاه شما اهمیت می دهند.

 

2. یک دوست واقعی شما را دقیقاً همانگونه که هستید می پذیرد

در فهرست نشانه‌های یک دوست واقعی، نمی‌توانیم از این واقعیت بگذریم که یک دوست واقعی به شما اجازه می‌دهد بدون ترس از قضاوت، هرکسی باشید که می‌خواهید باشید. دوستان واقعی از شما نمی خواهند که بخاطر بودن با آن ها، بخش هایی از خود را تغییر دهید - آنها به هر حال شما، نقص ها و همه چیزتان را در آغوش می گیرند. آنها با پذیرش نقص های شما، ناامنی های شما را امن و آرام می کنند و در واقع زیبایی را در نقص های شما می یابند. یک دوست واقعی شما را به خاطر هر چیزی که با آن همذات پنداری می کنید دوست خواهد داشت. او شما را می ستاید و به خاطر نقاط قوت و ضعفتان تحسین می کند.

دوستان واقعی، شروطی را برای دوستی با شما قائل نمی شوند - آنها به شما اجازه می دهند همانطور که هستید بیایید و باشید و هیچ فشاری بر شما یا رابطه وارد نمی کنند.

 

یک شاخه گل روز  می تواند تمام باغ من باشد  و یک دوست واقعی  تمام دنیایم.

 

3. دوستان واقعی هرگز از کمک به شما در طول مبارزات و کشمکش هایتان دریغ نخواهند کرد

یک دوست واقعی به شما اجازه نمی‌دهد که به تنهایی لحظات سخت زندگیتان را پشت سر بگذارید - او هر کاری که برای کمک به شما در شرایط سخت لازم باشد را انجام خواهد داد. دوستان واقعی کسانی که دوست دارند را در سرما رها نمی کنند. آنها دوستان خود را از روی زمین بلند می کنند، گرد و غبار آنها را پاک می کنند و یک بار دیگر آنها را به مکان امن برمی گردانند. یک دوست واقعی می‌داند که شما نمی‌توانید به تنهایی با تمام آزمایش‌ها و مصیبت‌های زندگی کنار بیایید، بنابراین هر چه باشد و هر چه که پیش آید، پشت شماست.

 

4. یک دوست واقعی برای شما وقت می گذارد

دوستان واقعی هرگز شما را ناراحت نمی کنند یا به شما نمی گویند که آنقدر مشغول هستند که نمی توانند شما را ببینند. در حالی که دوست واقعی شما ممکن است مجبور شود برنامه خود را کمی تغییر دهد، هرگز از کمبود وقت یا انرژی به عنوان بهانه ای برای اجتناب از معاشرت با شما استفاده نمی کند. نشانه بارز یک دوست واقعی این است که به نظر می رسد همیشه به وعده های خود عمل می کند و هر چقدر هم که زندگی اش شلوغ شود، باز هم شما را می بیند.

یک دوست واقعی اجازه نمی دهد زندگی توسط زندگی تسخیر شود و وقتی اوضاع برای آنها هولناک می شود شما را کنار نمی اندازد. در عوض، او شما را وارد زندگی خود می کند و هر هفته زمان های خاصی را برای رسیدن به شما در نظر می گیرد.

 

5. هر دوی شما می توانید در کنار یکدیگر احساس راحتی کامل داشته باشید

یکی دیگر از نشانه های یک دوستی واقعی این است که هر دوی شما می توانید در کنار یکدیگر احساس راحتی کنید. شما مجبور نیستید که در یک مکالمه به صورت جعلی بخندید یا به زور صحبت کنید. به نظر می رسد که همه چیز بدون زحمت بین شما دو نفر جریان دارد، و شما به هیچ وجه آن را تجربه نخواهید کرد. یک دوست واقعی باعث نمی شود که شما احساس ناراحتی یا ترس از باز و شفاف بودن داشته باشید. در واقع، دوستان واقعی آغوش و قلب خود را به روی شما می گشایند و دیوارهای خود را فرو می ریزند تا اجازه ورود شما را بدهند.

شما باید بتوانید هر چیزی را به یکدیگر بگویید و مجبور نباشید خودتان را سانسور کنید. به هر حال، اگر مجبور باشید دائماً چیزهایی را که می گویید زیر نظر داشته باشید، دوستی چگونه خواهد بود و چه معنایی خواهد داشت؟ یک دوست واقعی هرگز نمی خواهد که شما افکار و احساسات خود را متوقف کنید و شما را تشویق می کند که هر آنچه در ذهن دارید را به اشتراک بگذارید.

 

گاهی خوردن قهوه با یک دوست  تمام درمانی است که نیاز داریم.

 

آخرین افکار در مورد دانستن اینکه دوست واقعی شما چه کسی است

هیچ کس نمی تواند تمام مسیر زندگی را به تنهایی طی کند. به هر حال، هر یک از ما به یک سیستم پشتیبانی از خانواده، عزیزان، دوستان و مشاوران قابل اعتماد نیاز داریم. هنگامی که بدانید چگونه یک دوست و دوستی واقعی را شناسایی کنید، بقیه چیزها به شما بستگی دارد. دوست واقعی و دوستی های خوب و مفید خود را پرورش دهید، به آن احترام بگذارید و روی آن کار کنید. دوست شما یک سرمایه و نعمت است. پس در ازای لطف او نسبت به شما، با آن شخص خاص به خوبی رفتار کنید و خودتان هم برای او بهترین دوست و همراه باشید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
تصویر نمایه
۱۴۰۲/۱۲/۱۴

دمتون گرم عالی بود فقط من احساس می کنم که یه چیزی رو داره از من پنهان میکنه نمیدونم چیو داره پنهان میکنه????????

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۱۲/۱۴

خیلی ممنون چنین چیزی ربطی به لوس بودن نداره یک دوست خوب چیزی است که خیلی ها ممکنه از دستش بدن یک دوست خودم چنین فردی را از دست دادم بعد یک سال هنوز حسرت میخورم و میخوام برای دوستان خوبم دوست خوبی باشم ربطی هم به 5 سالگی 2 سالگی نداره کسی که به چنین مقاله ای و نویسندش توهین میکند یعنی هنوز معنی دوست را نفهمیده به حر حال ممنونم از مقاله شما

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۱۱/۰۲

چندش خر لوس

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۱۰/۲۰

دوستم اسمش النا هست که زیباترین دختر جهان است از شما هم خوشگل تر دوست عزیز

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۱۰/۰۵

خییییییییییییییییییییلی عالی بود

مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید