دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

6 نشانه اینکه قلب شما برای عشق آماده است

آیا حاضرید عشق را به زندگی خود بازگردانید؟ پس از یک جدایی ویرانگر، بهبودی قلب و پردازش احساسات دردناک به زمان نیاز دارد. برخی از افراد احساس می کنند که پس از چند ماه، آماده بازگشت به بازی دوستیابی هستند، اما برخی دیگر به زمان بیشتری نیاز دارند. مهم نیست که چقدر زمان نیاز دارید که بر سرمای غم گذشته خود غلبه کنید، مهم است که وقتی رابطه عاشقانه جدیدی را شروع کردید، بسرعت شعله داغ آن را با غم گذشته خود سرد نکنید.

تنها زمانی که آماده باشید باید تمایل داشته باشید که به دنبال یک رابطه جدید باشید. شما هنوز هم می‌توانید از راه‌های دیگر، مانند ارتباط با دوستان، خانواده، شغل و سرگرمی‌ها، تحقق پیدا کنید. اگر در این موقعیت هستید، بهترین کار این است که به دنبال عشق نباشید، بلکه اجازه دهید که خود عشق در زمان مناسب شما را پیدا کند. بهترین روابط زمانی شروع می شود که دو نفر به طور غیرمنتظره با هم ملاقات می کنند و دوستی و رابطه برقرار می کنند.

فهرست عناوین
6 نشانه اینکه قلب شما برای عشق آماده است

با این گفته، هنگامی که از گذشته خود فاصله گرفتید و خود را دوباره کشف کردید، ممکن است دوباره احساس کنید که آماده پذیرش عشق هستید. اگر به نظر می آید که این وضعیت شماست، ادامه مطلب را بخوانید تا متوجه شوید که آیا واقعاً برای شعله یک عشق جدید آماده هستید یا خیر. در ادامه مطلب با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

 

عاشق شدن و از دست دادن  بهتر از این است که  اصلاً عاشق نشوی.

 

6 نشانه که زمان استقبال از عشق در زندگی شما فرا رسیده است

1. شما رابطه سالمی با خودتان دارید

ممکن است تعجب کنید و بپرسید که عشق به خود، دوست داشتن خود و اینکه خود را چگونه می بینید، چه ارتباطی با یک رابطه عاشقانه دارد. اما تصور شما از خود، بیش از آنچه فکر می کنید بر زندگی عشقی شما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر دیدگاه منفی نسبت به خود داشته باشید، این دیدگاه منفی در روابط شما منعکس خواهد شد. زندگی مانند یک آینه عمل می کند، بنابراین هر چیزی که بیشتر به آن فکر کنیم به واقعیت تبدیل می شود، که این شامل روابط ما با دیگران نیز می شود.

اگر یاد گرفته اید که به خودتان عشق بورزید و با خودتان مهربانی کنید، احتمالاً آماده هستید که عشق را به قلب خود دعوت کنید.

 

2. می دانید در یک عشق جدید به دنبال چه هستید

قبل از شروع دوباره یک رابطه عاشقانه، ضروری است که ایده ای در مورد آنچه در یک رابطه می خواهید داشته باشید. اگر برای یک عشق جدید آماده هستید، احتمالاً در مورد آنچه در عاشقانه های گذشته شما اشتباه رخ داده است فکر کرده اید. با انجام کمی جستجوی روح و درون نگری، می توانید بفهمید که چه چیزی باعث جدایی شما و عشق سابقتان شده است. و در صورت بروز هر گونه مشکلی، می توانید این دانش و هوش هیجانی را در رابطه بعدی خود استفاده کنید.

دانستن اینکه در یک شریک زندگی جدید چه می خواهید و چه چیزی نمی خواهید، می تواند به راحتی هرکسی را که با معیارهای شما مطابقت ندارد، از سر راهتان بردارد. اکثر افراد، به خصوص با مقایسه روابط ناموفق خود، ایده محکمی در مورد آنچه که در یک شریک عشقی به دنبال آن هستند، دارند. اگر می دانید از چه ویژگی های شخصیتی باید اجتناب کنید، در صورت پذیرش یک عشق جدید، موفقیت بیشتری خواهید داشت.

 

 

3. زمانی که گذشته دیگر شما را آزار نمی دهد، آماده عشق هستید

اگر هنوز هم درگیره فکر و ذکر شریک زندگی قبلی خود هستید، این یک نشانه مطمئن است که به زمان بیشتری برای غصه خوردن و بهبودی نیاز دارید. به یاد داشته باشید، وارد شدن به یک رابطه جدید در زمانی که هنوز هم از گذشته خود آسیب می بینید، تنها به شکستن قلب و ناامیدی ختم می شود. بهتر است با دلسوزی با خود رفتار کنید و فقط زمانی که آماده هستید به دنبال روابط عاشقانه باشید.

با این حال، اگر باری از روابط گذشته بر دوش نداشته باشید و به راه خود ادامه دهید، یک شریک زندگی و عشق جدید می تواند به زندگی شما ارزش بدهد. مطالعات نشان می دهد که زنانی که پس از جدایی دردناک، روابط حمایتی دارند، رضایت بیشتری از زندگی دارند. اگر به خودتان فرصت کافی برای ترمیم زخم های گذشته را داده اید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که دوباره عشق بورزید.

 

4. شما به دنبال کسی نیستید که شما را کامل کرده یا نجات دهد

بسیاری از مردم احساس می کنند که یک شریک دوست داشتنی و حامی، همه مشکلات آنها را از بین می برد و آنها را کامل می کند. متأسفانه، واقعیت آن‌طور که فیلم‌ها می‌خواهند باور کنیم، افسانه‌ای نیست. در زندگی واقعی، روابط برای بقای خود نیازمند فداکاری، تلاش و تعهد دو فرد بالغ است. روابط سالم می تواند آرامش و شادی را به ارمغان بیاورد، اما یک شراکت سمی می تواند اثر معکوس داشته باشد.

 

همچنین بخوانید: 4 راه برای جذب عشق در زندگی

 

بنابراین، وارد شدن به یک رابطه با این ایده که مشکلات شما را برطرف می کند، عاقلانه نیست. با این حال، اگر از قبل زندگی پرباری دارید و یک شریک زندگی برای عشق ورزیدن می خواهید، این نشانه خوبی است که دوباره برای عشق آماده هستید. به هر حال وقتی انتظارات غیر واقعی نداشته باشید، روابط شما همیشه رضایت بخش تر است.

 

5. انرژی و زمان لازم برای یک عشق جدید را دارید

باور کنید یا نه، بسیاری از مردم امروز علاقه ای به قرار ملاقات یا ازدواج ندارند. آنها اولویت های دیگری مانند شغل، خانواده، دوستان، مسافرت و سایر مسئولیت ها دارند. بسیاری انرژی یا زمان اضافی برای تعهد به شریک زندگی خود ندارند، اما احساس محرومیت هم نمی کنند. آنها دیدگاه متفاوتی در مورد عشق دارند و برای احساس کامل بودن نیازی به یک رابطه طولانی مدت ندارند.

با این حال، اگر می خواهید یک رابطه جدی داشته باشید، باید اطمینان حاصل کنید که انرژی عاطفی و ذهنی لازم برای یک شریک زندگی جدید را دارید. روابط به کار زیادی نیاز دارد، به خصوص پس از پایان مرحله ماه عسل و شروع واقعیت زندگی مشترک. اگر احساس می کنید که برای دادن و دریافت عشق آماده هستید، وقت آن رسیده است که پاهای خود را دوباره در استخر دوستیابی فرو کنید.

 

عشق واقعی  جاودانه، بی نهایت  و همیشه شبیه خودش است.  بدون هیچ تظاهری  برابر و پاک است.  عشق با موهای سفید دیده می شود  اما در دل همیشه جوان است.

 

6. شما هویتی قوی دارید و ارزش های اصلی خود را به خطر نمی اندازید

این بدان معنا نیست که در مورد چیزهای جزئی، مانند جایی که قرار است بروید و یکدیگر را ملاقات کنید، سازش نخواهید کرد. با این حال، فدا کردن باورها و ارزش های شخصی خود برای شخصی دیگر، باید زنگ خطر را به صدا درآورد. اگر می خواهید یک رابطه سالم داشته باشید، باید از قبل یک احساس قوی از خود داشته باشید. در غیر این صورت، رابطه ممکن است وابسته یا یک طرفه شود، که در نهایت به شما و شریک زندگیتان آسیب می رساند.

بیشتر مردم خواهان رابطه با کسی هستند که دیدگاه کلی خودشان را نسبت به زندگی داشته باشد. اگر ارزش های اصلی خود را می دانید و اجازه نمی دهید شخص دیگری بر آنها تأثیر بگذارد، برای یک رابطه جدید آماده هستید.

 

آخرین افکار در مورد نشانه هایی که شما برای یک رابطه عاشقانه جدید آماده هستید

آیا احساس می کنید آماده هستید تا قلب و وجود خود را به روی عشق و عاشقی باز کنید؟ در ابتدا رفتن دوباره به یک قرار ملاقات جدید، دردناک و ترسناک به نظر می رسد، به خصوص پس از طلاق یا یک جدایی دردناک. با این حال، علائم بالا می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که آیا آماده استقبال از یک شریک و عشق جدید در زندگی خود هستید یا خیر. به طور کلی، می‌دانید که بر اساس غرایز درونی خود احساس راحتی می‌کنید یا خیر. اگر ایده عشق شما را به جای ترس یا عصبی بودن، هیجان زده می کند، نشانه آن است که برای آن شخص خاص آماده هستید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید