دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
علت گریه کردن حین رابطه جنسی چیست؟
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

علت گریه کردن حین رابطه جنسی چیست؟

برای بسیاری از افراد، رابطه جنسی یک عمل بسیار احساسی است. هنگام داشتن رابطه جنسی، ممکن است متوجه شوید که احساسات بسیاری از لذت تا شادی را تجربه می کنید. حتی ممکن است برخی افراد آنقدر تحت تأثیر احساسات قرار گیرند که شروع به گریه کنند.

اگر تا به حال در چنین موقعیتی قرار گرفته اید، اولین چیزی که باید بدانید این است که این اتفاق در اکثر موارد کاملا طبیعی است. در حالی که ممکن است بروز این حالت نسبتاً خجالت آور باشد، معمولاً جای نگرانی نیست. در این مطلب به شما کمک می کنیم تا بفهمید چرا این اتفاق افتاده است و اگر بخواهید، چه کاری می توانید انجام دهید تا از تکرار آن جلوگیری کنید.

این مقاله به این موضوع می پردازد که چرا ممکن است در حین رابطه جنسی گریه کنید و بعد از وقوع آن چه باید کرد. در ادامه این مطلب با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

 

چرا در حین رابطه جنسی گریه می کنید؟

اگر تا به حال در حین رابطه جنسی گریه کرده اید، سوال فوری که از خود می پرسید این است که "چرا؟ دلیل آن چیست؟" به خصوص اگر به نظر می رسد که دلیلی برای گریه کردن در آن لحظه وجود ندارد. در حالی که گریه معمولاً با غم و اندوه همراه است، بسیاری از احساسات، از خوشحالی گرفته تا ناامیدی، می توانند باعث گریه شما شوند.

 

عشق نابالغ می گوید: "تو را دوست دارم، چون به تو نیاز دارم."  عشق بالغ می گوید: "من به تو نیاز دارم، چون دوستت دارم."

 

شما در حین رابطه جنسی با یک درد ناخواسته مواجه می شوید 

رابطه جنسی هرگز نباید به شکلی ناخواسته و ناراحت کننده دردناک باشد. اگر در حین رابطه جنسی درد و ناراحتی ناخواسته ای را تجربه کنید، ممکن است شروع به گریه کنید. برای رفع این مشکل، فوراً به شریک زندگی خود اطلاع دهید که درد دارید و یا به طور کامل متوقف شوید یا به طور قابل توجهی سرعت کار را کاهش دهید. رابطه جنسی خود را فقط با رضایت، مراقبت و ارتباط روشن ادامه دهید.

درد حین رابطه جنسی، که به نام دیسپارونی نیز شناخته می شود، ممکن است در نتیجه عفونت، آسیب، یا به دلیل کمبود روان کننده باشد.

زنان مبتلا به بیماری با نام واژینیسموس که با عنوان دخول دردناک نیز شناخته می شود، اغلب در حین رابطه جنسی احساس درد می کنند. واژینیسموس وضعیتی است که دخول در رابطه جنسی را برای زنان دشوار می کند. این مشکل معمولاً باید با ترکیبی از دارو و مشاوره جنسی درمان شود.

 

شما غمگین یا افسرده هستید 

اگر با احساس غم و اندوه یا افسردگی دست و پنجه نرم می کنید، این احساسات در طول رابطه جنسی از بین نمی روند، حتی اگر رابطه جنسی یک فعالیت لذت بخش باشد. اگر غمگین یا افسرده هستید، ممکن است در لحظاتی تصادفی در طول روزتان ناگهان گریه کنید و این زمان ممکن است شامل رابطه جنسی نیز باشد.

افسردگی یک وضعیت چالش برانگیز است که باید با دارو، روان درمانی یا ترکیبی از هر دو درمان شود.

 

شما از رابطه جنسی خود خوشحال هستید 

باور کنید یا نه، ممکن است در حین رابطه جنسی فقط به این دلیل که بسیار خوشحال هستید گریه کنید. این ممکن است به این دلیل باشد که شما در حال داشتن رابطه جنسی با شریکی هستید که عمیقاً دوستش دارید یا واقعاً از رابطه جنسی با شریک زندگی خود لذت می برید. بنابراین، اگر در این حالت متوجه شدید که در حال گریه کردن هستید، جلوی خود را نگیرید و اجازه دهید اشک جاری شود.

این می تواند یک لحظه پیوند صمیمی بین شما و همسرتان باشد. مطمئناً ضروری است که به شریک زندگی خود بگویید که از فرط خوشحالی در حال گریه کردن هستید تا این وضعیت باعث نگرانی او نشود.

 

شما از داشتن رابطه جنسی خجالت می کشید 

بسیاری از مردم، با محتاط بودن در مورد رابطه جنسی دست و پنجه نرم می کنند. این عمدتا زمانی رخ می دهد که رابطه جنسی خارج از ازدواج یا یک شراکت متعهدانه باشد. حتی برخی افراد، در کل رابطه جنسی را یک عمل کثیف می دانند.

اگر فردی هستید که به رابطه جنسی به عنوان یک عمل شرم آور فکر می کنید، مهم است که این احساسات را فراموش کنید تا به راحتی از رابطه جنسی لذت ببرید.

فرض کنید در مورد داشتن رابطه جنسی با یک فرد خاص یا در یک موقعیت خاص، احتیاط دارید. در این صورت، رابطه جنسی را تا زمانی که این احساسات برطرف نشده و احساس راحتی بیشتری در رابطه جنسی داشته باشید، متوقف کنید.

 

گریه شما می تواند ناشی از ارگاسم در رابطه جنسی باشد 

برخی از افراد متوجه می شوند که هر بار که به ارگاسم می رسند، کمی گریه می کنند. ارگاسم یک واکنش شدید بدن به لذت هنگام داشتن رابطه جنسی است.

در مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۷، محققان دریافتند که افراد طیف گسترده‌ای از احساسات را تجربه می‌کنند، احساساتی از گریه گرفته تا عطسه و حملات پانیک پس از ارگاسم. این پدیده به عنوان "پدیده اطراف ارگاسم" شناخته می شود و نادر است.

 

اگر در مشکلی غرق هستید ممکن است حین رابطه جنسی گریه کنید 

اگر کار، زندگی یا هر مشکل شخصی دیگری بر شما غلبه کند، این می تواند در طول رابطه جنسی بر شما تأثیر بگذارد. هنگام داشتن رابطه جنسی، بدن شما به طور پیوسته ترکیبی از هورمون ها را آزاد می کند. اگر افزایش هورمون ها را با استرس یا اضطراب ترکیب کنید، ممکن است گریه کنید.

برخی از افراد همچنین دارای وضعیتی به نام اضطراب عملکرد جنسی هستند که می تواند باعث گریه آنها در حین رابطه جنسی شود. تحقیقات نشان می دهد که این اختلال 9 تا 25 درصد مردان و 6 تا 16 درصد زنان را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

همچنین بخوانید: چرا راحت گریه کردن به این معنی است که شما از نظر ذهنی محکم هستید؟

 

شما با تروما و آسیب حل نشده روبرو هستید 

اگر در گذشته مورد آزار جنسی یا عاطفی قرار گرفته اید، این می تواند باعث آسیب شود. زندگی با وجود و حضور آسیب های جنسی، می تواند داشتن و لذت بردن از رابطه جنسی پس از حادثه را پیچیده کند، به خصوص اگر هنوز از ترومای خود بهبود نیافته اید.

اگر وضعیت اینگونه است، به شما پیشنهاد می کنیم که با شرکت در گروه‌های درمانی یا حمایتی یا صحبت با یک مشاور حرفه ای، به آسیب‌های حل‌نشده‌ی خود بپردازید و شریکی را در نظر بگیرید که می‌تواند از طریق ارتباط عاطفی و جنسی دلسوزانه، با درک، و محترمانه از بهبودی شما حمایت کند.

 

شما مبتلا به اختلال اندوه پس از آمیزش هستید

عارضه اختلال ملال بعد از مقاربت یا اندوه پسا آمیزشی، عارضه ای است که پس از رابطه جنسی باعث ایجاد احساس غم و اندوه شدید در زنان می شود.

در یک مطالعه در سال 2015، محققان دریافتند که حدود 46 درصد از شرکت کنندگان حداقل یک بار در زندگی خود، عارضه اختلال ملال بعد از مقاربت یا اندوه پسا آمیزشی را تجربه کرده اند. اگر این بیماری را دارید، ممکن است ناگهان بعد از رابطه جنسی یا در حین رابطه جنسی گریه کنید، حتی اگر از آن لذت برده باشید. در برخی موارد، حتی ممکن است در حین رابطه جنسی بدون هیچ دلیلی با شریک زندگی خود دعوا کنید.

 

عشق از روح واحدی تشکیل شده است که در دو بدن ساکن است.

 

شما از شریک زندگی خود ناراضی هستید 

گریه کردن می تواند نشانه مشکلاتی در رابطه شما باشد. اگر با شریک زندگی خود دچار مشکلات عاطفی شده اید یا در فکر جدایی هستید، همه اینها می تواند در طول رابطه جنسی به نتیجه برسد.

اگر اینطور است، مهم است که این موضوع را با شریک زندگی خود در میان بگذارید تا هر دو بتوانید روی ترمیم رابطه کار کنید یا راه های جداگانه خود را ادامه دهید!

 

شما در حال تجربه تغییرات هورمونی هستید 

هورمون هایی که در طول رابطه جنسی ترشح می شوند، مانند اکسی توسین و دوپامین، باعث ایجاد احساس آرامش و شادی می شوند. با این حال، ممکن است به شدت این تغییرات هورمونی - همراه با شدت فیزیکی و احساسی رابطه جنسی - با اشک یا گریه واکنش نشان دهید.

همچنین، اگر شرایط دیگری مانند سندرم پیش از قاعدگی (PMS)، بارداری یا یائسگی دارید و یا اگر تحت درمان ناباروری هستید، در بدن خود تغییراتی هورمونی را تجربه می‌کنید که ممکن است باعث شود در حین رابطه جنسی گریه کنید.

 

شما کاملاً حضور دارید 

اگر در حین رابطه جنسی احساس کنید که کاملاً در آن لحظه حضور دارید، ممکن است گریه کنید. گاهی اوقات، بودن در لحظه، فضایی را برای بروز احساسات دیگر ایجاد می کند، به ویژه احساساتی که ممکن است از آنها اجتناب کرده باشیم، آن ها را بی حس کرده یا سرکوب کرده باشیم. رابطه جنسی می تواند باعث آزاد شدن انواع احساسات شود.

 

 

پس اگر حین رابطه جنسی گریه کردید، چه باید بکنید؟ 

اگر فقط در حین رابطه جنسی گریه می کنید، ممکن است کمی از آن احساس خجالت کنید. شاید دانستن اینکه این اتفاق در بیشتر مواقع کاملاً طبیعی است و شما تنها نیستید بتواند به شما کمک کند.

کاری که بعدا انجام می دهید، معمولاً به دلیل گریه شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر درد دارید، باید بلافاصله رابطه جنسی را متوقف کنید و منبع درد خود را کشف کنید. اگر نمی توانید علت درد خود را تشخیص دهید، ممکن است لازم باشد در مورد آن به پزشک مراجعه کنید.

اگر به هر دلیل دیگری گریه می کنید، با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید و در مورد آن صحبت کنید تا بتوانید ریشه آن را با هم پیدا کنید.

 

چگونه به گریه همسر در حین رابطه جنسی پاسخ دهیم؟ 

گریه ناگهانی شریک جنسی در حین یا بعد از رابطه جنسی می تواند تعجب آور باشد. همچنین ممکن است باعث شود که شما احساس گناه، نگرانی یا اضطراب در مورد رفاه شریک زندگی خود داشته باشید.

مهمترین کاری که باید در این مواقع انجام دهید این است که در مورد آن گفتگو کنید. طوری از کنارش رد نشوید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. گاهی اوقات، گریه شریک زندگی شما در حین رابطه جنسی می تواند به مسائل عاطفی یا احتیاط هایی اشاره کند که ممکن است در مورد رابطه با شما داشته باشد.

روشن کنید که احساسات او را درک می کنید و با او همدردی کنید و از او بپرسید که چگونه می توانید کمک کنید. ضروری است تا زمانی که احساس نکنید هر دو به یک نتیجه کامل در مورد موضوع رسیده اید، برای از سرگیری رابطه جنسی یا هر گونه فعالیت جنسی عجله نکنید.

علاوه بر گفتگو در مورد علت وقوع گریه، به جای رفتن به حالت حل مسئله منطقی و تلاش فوری برای تشخیص آن، مواجه شدن و حضور با آنچه هست، می تواند مفید باشد:

 

  • از شریک زندگی خود بپرسید که آیا مایل به توقف است (پاسخ ممکن است ادامه دادن یا توقف باشد)
  • سرعت خود را کم کنید و به نشانه های غیرکلامی شریک زندگی خود توجه کنید
  • فعالیت جنسی را متوقف کنید و شریک زندگی خود را تا زمانی که برای صحبت یا ارتباط آماده شود نزدیک خود نگه دارید

 

عشق، مانند یک بستنی با تمام روکش های فوق العاده آن است. و رابطه جنسی مانند گیلاس بالای آن بستنی است!

 

سخنی از دنیای موسیقی درمانی در مورد گریه حین رابطه جنسی

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است سبب شود که در حین یا بعد از رابطه جنسی گریه کنید. باید بدانید که جای نگرانی نیست و در برخی موارد، حتی می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که شما یک رابطه سالم و محبت آمیز با شریک زندگی خود دارید. با این حال، اگر اغلب در حین رابطه جنسی گریه می کنید و به نظر می رسد که نمی توانید دلیل آن را بفهمید، ممکن است لازم باشد با یک روان درمانگر یا درمانگر جنسی در مورد آن صحبت کنید. شما می توانید این کار را هم به همراه همسرتان و هم به تنهایی انجام دهید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
۱۴۰۲/۰۹/۱۵

سلام خسته نباشید ممنون از زحماتشما مشکل من همین بود ازرهنمای شما تشکر????????????

برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید